10 způsobů, jak zjednodušit plánování svatby

  • 26. čvc 2020
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Plánování vašeho výjimečného dne je určitě zábavný, ale zároveň i náročný a místy stresující proces. Abyste si vychutnala zejména tu jeho zábavnou stránku, zde je několik způsobů, jak si můžete zjednodušit plánování svatby.

1. Nespěchejte a naplánujte si tipy jak zjednodušit plánování svatby

Plánování svatby vyžaduje jistý čas a dělat důležitá rozhodnutí pod časovým tlakem vás jen zbytečně vystresuje. Pokud si chcete plánování užít a mít dostatek času na všechna rozhodnutí, doporučuji zvolit takové datum svatby, které vám tento čas poskytne. Klidně to může být i rok nebo rok a půl od zásnub.

2. Vyberte si prostor, který vám poskytne vše

Abyste si ušetřila co nejvíce vyřizování a zařizování, rozhodněte se pro prostor, který může množství věcí vyřídit za vás. Většina párů si vybírá místa, která poskytují občerstvení, aby nemuseli zajišťovat catering, nebo mnoho prostor vám také za příplatek zajistí výzdobu a často mají dokonce i další osvědčené dodavatele, s nimiž spolupracují, například fotografa, kameramana, DJe a podobně.

Proto se při výběru místa informujte, co všechno vám umějí zajistit, a prověřte si i ty, s nimiž spolupracují, a potom si vyberte prostor, který poskytuje nejvíce možností a má nejlepší dodavatele. Ušetříte si tím opravdu hodně práce, když na jednom místě vyřídíte polovinu svatby.

3. Co se dá, vyřiďte on-line

Vyřizovat svatební plánování on-line vám ušetří opravdu hodně času a možná i peněz, neboť v e-shopech jsou často lepší ceny než v kamenných prodejnách a nezřídka také mívají různé slevy. Kromě toho máte na internetu mnohem větší výběr. Přes internet nemusíte jen nakupovat zboží jako prsteny či výzdobu, ale můžete si také vybrat různé dodavatele.

Téměř každý už má v dnešní době svou nabídku na internetu, stačí si jen vybrat, kontaktovat jejich emailem ohledně dalších informací a pak se setkat už jen s těmi, kterých si chcete najmout.

4. Určete si priority

Než se pustíte do vyřizování, domluvte se s partnerem na prioritách, abyste měla jasno v tom, co je pro vás opravdu důležité, kde můžete dělat nějaké kompromisy a které věci pro vás nejsou až tak podstatné. Pak se tohoto seznamu držte během celého plánování a jako první vyřiďte ty nejdůležitější věci a až pak se pusťte do těch, na kterých vám záleží méně, a ty nejméně podstatné vyřizujte nakonec, aby se vám nestalo, že strávíte tři dny výběrem ubrousků, když ještě nemáte svatební šaty.

5. Připravte si podrobný seznam úkolů

Hned na začátku si sepište všechny věci, které je třeba zařídit a koupit, abyste měla jasno v tom, co všechno vás čeká, a tento seznam mějte po ruce vždy, když budete něco zajišťovat. Každou vyřízenou věci si pak v seznamu označte, abyste měla přehled o tom, jak na tom jste s přípravami. Tento seznam vám pomůže i v den svatby, když na vás přijde předsvatebních stres z toho, zda jste na nic nezapomněla. Tehdy se jen podíváte na seznam a uvidíte, že všechno je vyřízeno.

6. Obraťte se na rodinu a známé

Vaši blízcí vám jistě rádi pomohou se svatebními přípravami, pokud je o to požádáte. Pokud toho máte opravdu hodně, můžete jednotlivé úkol rozdělit mezi lidí ochotné pomáhat a ušetřit si tak množství času a stresu.

7. Důvěřujte svým dodavatelům

Když už se rozhodnete pro nějakého dodavatele, důvěřujte mu, nakolik jste si ho vybrala na základě nějakých podmínek, které jste si stanovila, a když jste se pro něj rozhodla, nemáte důvod se obávat. Hned, jak si spolu ujasníte detaily vaší představy, nechte profesionály pracovat a nekontrolujte je každou chvíli – bude to stresovat vás i je.

Profesionálové
2
Vyhledávač stylových...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek n...
Praha
2
Svatba v Itálii u mo...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho o...
Praha

Samozřejmě, abyste měla jistotu, že vše jde podle plánu, zkontrolujte všechny ještě asi měsíc před svatbou a připomeňte jim všechna důležitá data a místa a pak ještě jednou pár dní před svatbou, abyste se v den svatby nestresovala.

8. Založte si samostatný e-mail na svatební záležitosti

Aby bylo vaše svatební plánování opravdu přehledné, založte si samostatný e-mail, přes který budete vyřizovat jen věci související se svatbou. Budete tak mít všechny informace na jednom místě a nic důležitého se vám neztratí. Zároveň k němu budete mít přístup oba, a tak si budete umět leckdy zjistit, jak pokračují přípravy.

9. Nezapojujte do rozhodování příliš mnoho lidí

Víte, jak to je, 100 lidí = 100 chutí. Každému se líbí něco jiného a každý má jinou představu o svatbě – jak by měla vypadat a probíhat. Proto se při rozhodování snažte neptat na názor příliš mnoha lidí. Ideální je, pokud rozhodnutí uděláte jen vy dva s partnerem. Pokud se budete ohledně všeho radit i s rodinou a přáteli, budete mít za chvíli v hlavě pořádný chaos, a to vám na pohodě rozhodně nepřidá.

10. Držte se svých rozhodnutí

Na všechna důležitá rozhodnutí si vyhraďte dostatek času, abyste si je mohla opravdu dobře promyslet, ale když se rozhodnete, už nad tím dále neuvažujte. Jednoduše, úkol nebo položku škrtněte ze seznamu a pohněte se dál.

jak zjednodušit plánování svatby

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

    Přidej příspěvek