Svatební plánovač (80): Jak postupovat při hledání dodavatelů na svatbu?

 • 12. zář 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Pokud si chcete vybrat a zarezervovat nejvhodnější dodavatele na svatbu bez zbytečného stresu a chaosu, potřebujete postupovat systematicky. Toto je podle mého názoru nejjednodušší způsob, jak na to.

Profesionálové
4
Farma Heroutice
Místa na svatbu
Jedinečný statek mezi lesem a rybníkem jen pro Váš velký den, nabízí komfort absolutní samoty na celý víkend.. Těšíme se na Vás ;)
Benešov
0
Family Hotel Okoř
Místa na svatbu
Family Hotel Okoř disponuje prostory pro Váš obřad, party i ubytování. Jednoduše vše na jednom místě!
Praha - západ

1. Ujasněte si představu

Jak můžete hledat ideální dodavatele na svatbu, když sami ani nevíte, co hledáte? Než se pustíte do hledání, ujasněte si s partnerem představu o svatbě a udělejte si poznámky ohledně toho, co očekáváte.

2. Udělejte si průzkum

Když budete mít jasno v tom, jakou svatbu chcete mít, začněte s průzkumem. V první řadě se zeptejte svých známých, zda vám nemohou někoho doporučit – možná dostanete kontakty na šikovné lidi, kteří vám udělají i lepší cenu. Pak přejděte k dalšímu hledání. I když se vám podaří od přátel získat nějaké kontakty, udělejte si i další průzkum, abyste měla jistotu, že jste opravdu vybrala nejlepší, co jste mohla.

Nejjednodušší je hledat jednotlivé dodavatele na internetu. Nespoléhejte se však pouze na výsledky vyhledávání na googlu, navštivte nějaké fórum a zeptejte se na rady jiných nevěst nebo dam, které již mají svatbu za sebou. Ne každý šikovný dodavatel musí mít webovou stránku.

Pokud byste se spoléhala jen na výsledky vyhledávání na internetu, mohla byste přehlédnout mnoho šikovných lidí, kteří by vás možná i vyšli levněji. Všechny informace, ať už z vyhledávání nebo z fór, si zapisujte, abyste měla přehled. K jednotlivým dodavatelům si můžete ukládat i kontakty, případně poznámky.

3. Vyžádejte si cenové nabídky

Poté, co si uděláte přehled o jednotlivých dodavatelích, oslovte postupně jednoho po druhém a požádejte o cenové nabídky. Zbytečně se tak nebudete setkávat s lidmi, jejichž služby si nakonec možná nebudete moci dovolit. Proto začněte s průzkumem cen. Když budete dodavatele kontaktovat ohledně ceny, nezapomeňte se hned zeptat i to, zda mají na váš termín volno.

4. Dohodněte si setkání

S dodavateli, kteří vám cenově vyhovují a jsou na vaše datum k dispozici, si domluvte osobní setkání. Samozřejmě, vše se dá dohodnout i přes e-mail nebo telefon, ale abyste vybrala opravdu to nejlepší, co se dá, je velmi důležité osobní setkání. Na setkání se poznáte, zjistíte, zda vám je daný člověk sympatický, a uvidíte, zda si budete rozumět. Je důležité, abyste si s dodavateli, jež vyberete, sedli – bude se vám tak mnohem jednodušší komunikovat.

5. Ptejte se

Na setkání s dodavateli samozřejmě nejde jen o poznávání se, ale také o to, abyste měla možnost osobně jim položit důležité otázky. Kromě toho, co všechno máte v ceně a co se připlácí navíc, byste se měla zajímat i o předchozí práci dodavatelů, jejich možnosti (což všechno umějí zajistit) a nějaké rady, doporučení, či nápady, kterými by vám uměli pomoci.

U každého dodavatele jsou samozřejmě důležité jiné věci, proto si napřed promyslete, co vlastně chcete a potřebujete vědět, a otázky si raději sepište na papír, abyste na nic důležitého nezapomněla. Abyste si udržela o všem přehled, odpovědi na otázky od jednotlivých dodavatelů si také zapisujte a tyto informace mějte na jednom místě spolu s dalšími důležitými informacemi ohledně svatby.

6. Vyberte si

Při rozhodování, koho si vybrat, byste měla brát v úvahu řadu faktorů – sympatie, cenu a schopnosti. S dodavateli, kteří jsou vám sympatičtí a jsou s vámi „na jedné vlně“, se vám bude mnohem jednodušeji komunikovat a budou vám spíše vycházet vstříc. Plánování svatby tak bude pro vás mnohem jednodušší, příjemnější a s minimálním množstvím stresu.

Kromě sympatií byste samozřejmě měla brát ohled i na to, co umí daný člověk poskytnout a zajistit, v jaké kvalitě a za jakou cenu. Určitě ale nezakládejte vaše rozhodnutí pouze na ceně – vyplatí se připlatit si za služby někoho, kdo zajistí, aby bylo vše podle vašich představ.

7. Domluvte detaily

Když si vyberete vhodné dodavatele a podepíšete s nimi smlouvy, dohodněte se na detailech. Nejdůležitější jsou přesné časy a místa, ale také další podrobnosti, například správné barevné odstíny v případě dekoratéra, seznam písní v případě dýdžeje, seznam záběrů pro fotografa a podobně. I když se vám některé věci zdají samozřejmé, raději si je s dodavateli ujasněte a několikrát prověřte, zda jste se pochopili, abyste se později vyhnula stresu a zklamání.

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?