Doprava na svatbu – veterán, limuzína a co hosté?

 • 5. úno 2016

Organizování svatby je náročný proces sestávající z jednotlivých důležitých činností, které na sebe víceméně navazují. Jednou takovou činností je i plánování dopravy na svatbu. Doprava na svatbu, ať už nevěsty a ženicha nebo svatebních hostí, by měla být v první řadě důsledně časově zharmonizovaná se svatebním plánem. V následujícím článku se dočtete, jaký druh dopravy upřednostňují ženich s nevěstou, za jakých okolností je nutné řešit dopravu svatebních hostů a jak ovlivňuje počet přepravovaných svatebních hostů výběr druhu dopravy.

Luxusní svatební limuzína

Doprava pro novomanžele většinou představuje automobil s velkolepou svatební výzdobou. Pokud toužíte dopravu na svatbu pojmout doslova v nóbl stylu, doporučujeme pronajmout si luxusní svatební limuzínu. Některé páry mohou považovat dopravu ve svatební limuzíně za zbytečně vyhozené peníze, avšak pokud toužíte užít si dokonalý den, proč ne právě ten svatební? Doprava v limuzíně nabízí díky prostornému interiéru více výhod, nevěsta se širokou sukní a velkou vlečkou nebude mít problémy při nastupování a vystupování, rovněž pro fotografa a kameramana je volnější prostor lepší pro zachycení kvalitních záběrů.

Výška pronájmu svatební limuzíny závisí na lokalitě a cena bývá určena v hodinové sazbě. Ta se pohybuje přibližně od 700 až do 5 000 Kč za hodinu. Doprava v exkluzivním stylu nemusí automaticky znamenat jen obrovskou bílou limuzínu. I automobily dražších značek mohou být komfortní a luxusní dopravou pro novomanžele, stačí k tomu perfektní úprava v podobě výzdoby a nablýskané karoserie.

Retro doprava

Toužíte zaujmout originální retro dopravou na vaší svatbě? Pronájem veteránů je dobrou volbou, nejen jako druh dopravy. Veterána můžete využít při svatebním fotografování. Svatební fotografování s veterány je však omezeno na pěkné, slunečné počasí, proto jsou veterány nejčastěji používány na dopravu a fotografování u letních svateb. Jejich pronájem vás vyjde přibližně na 5 000 Kč, v závislosti na počtu naježděných kilometrů. V případě potřeby může být součástí pronájmu i řidič.

Pohádkový kočár

Pokud máte vysněnou romantickou svatbu, její součástí by měla být i romantická doprava. A jak by měla vypadat romantická doprava? Jednoznačně ve svatebním kočáru. Svatební kočár je historický a zároveň pohádkový dopravní prostředek, vhodný k příležitosti, jakou je svatba. Doprava ve svatebním kočáru není levnou záležitostí. Cena pronájmu kočáru závisí na počtu kilometrů a na počtu zapřažených koní. Cena dvojspřeží se pohybuje okolo 5 000 Kč a čtyřspřeží vyjde na částku nad 12 000 Kč.

Eko doprava

Pojali jste svatbu v eko trendu? Svatební kola jsou tím správným ekologickým dopravným prostředkem. ,,Cyklistická svatba“ má však mnoho nevýhod a omezení. V první řadě jsou ,,svatební kola“ určena na krátkou vzdálenost. Nevěsty, které jsou nakloněny takovéto dopravě, by měly zvážit vhodnost střihu svých svatebních šatů. Pokud plánujete zahrnout svatební kola jako objekt svatebních fotografií, vybírejte si taková, která mají charakter cestovních nebo starodávných bicyklů. Horská kola na svatebních fotografiích nemají to správné kouzlo.

Doprava pro svatební hosty

Plánování dopravy na svatbu zahrnuje nejen dopravu novomanželů, ale v některých případech i svatebčanů. Jaké jsou případy, kdy je potřeba zajistit dopravu i pro svatební hosty? Jaký nejlepší druh dopravy pro hosty zvolit? Jaké jsou dopravní náklady a s jakým rozpočtem disponujeme? Toto jsou čtyři podstatné otázky, které rozhodují při volbě druhu dopravy pro svatební hosty.

Doprava svatebčanů leží na bedrech ženicha a nevěsta za okolností, kdy místo konání jejich svatby se nachází ve větší vzdálenosti a mnozí hosté nemají možnost dopravit se vlastními automobily. Pronájem alternativní dopravy pro hosty je zpravidla finančně variabilnější než rezervování a pronájem ubytování. Doprava pro hosty se může považovat i za otázku úcty. Bylo by přímo nevhodné nechat svatebčany cestovat unavené na větší vzdálenost po skončení svatebního dne, případně je poslat veřejnou dopravou.

Když je vzdálenost skutečně více než 50 kilometrů a neplánujete svatebním hostům poskytnout vhodné ubytování, měli byste zvážit a zabezpečit jim přiměřenou dopravu. Samotný počet přepravovaných hostů sehrává důležitý faktor výběru vhodného dopravního prostředku. Celodenní pronájem automobilu nebo využití taxislužeb bychom doporučili, pokud počet hostů, které je třeba dopravit, nepřesahuje 5 lidí. Při dopravě 8 až 20 svatebčanů postačuje mikrobus. Náklady na denní pronájem mikrobusu jsou cca od 1 000 Kč, tato cena závisí na počtu ujetých kilometrů, na hodinách stání a příplatku při překročení limitu kilometrů. Na provoz většího počtu hostů je nejefektivnějším dopravním prostředkem autobus.

Doprava autobusem pro svatebčany nemusí být nudná, ale naopak, právě v dopravním prostředku, jakým je autobus, se dá zažít pořádná zábava. Cenu pronájmu autobusu ovlivňují stejné faktory, jako při pronájmu mikrobusu, a to počet ujetých kilometrů, hodin stání a další příplatky. Levnější pronájem autobusu podle průzkumu vycházel na 5 000 Kč a nejdražší na 7 000 Kč při stejném počtu (cca 50 km). Finanční náklady pro dané druhy dopravy jsou orientační a závisejí na jednotlivých společnostech, které poskytují pronájem uvedených dopravních prostředků.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Doprava na svatbu může být někdy pořádně komplikovaná. Kromě výběru ideálního dopravního prostředku je důležitá i výhodnost ceny a splnění očekávaných požadavků. Doufáme, že jsme vám částečně pomohli a inspirovali při výběru dopravy pro vás a vaše svatební hosty.


Autor: Jana Václavová, Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?