7 věcí, které nedělat těsně po zasnoubení

  • 7. srp 2018
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

V tomto článku si povíme o nejběžnějších chybách, kterých se páry dopouštějí těsně po zasnoubení a které vám mohou později zkomplikovat plánovaní svatby.

Příliš rychle se pustit do plánování

Užijte si první dny nebo týdny jako čerstvě zasnoubený pár a nezatěžujte se hned plánováním svatby. Na to budete mít ještě dost času. Nenechte se vystresovat otázkami lidí ve vašem okolí a začněte se svatebními přípravami zabývat ve chvíli, kdy vstřebáte fakt, že jste se zasnoubili, a budete připraveni začít skutečně plánovat svatbu.

Když páry s plánováním spěchají, aby měli odpovědi na otázky ohledně svatby, které jim stále někdo klade, často se stává, že svého prvního rozhodnutí litují, a mrzí je, že si důležité věci lépe nepromysleli.

Přemýšlet nad detaily namísto celku

Detaily jsou samozřejmě velmi důležité pro vytvoření celkové atmosféry, netřeba se však jimi dát strhnout hned v počátcích. Nejdříve byste si měli vytvořit celkovou představu o tom, jak bude svatba vypadat, a ž pak řešit drobnosti. Některé nevěsty v prvotním svatebním okouzlení nakoupí všechny drobnosti, které „jistě využijí“ na svatbě, a když si později rozmyslí, jak vlastně všechno bude vypadat, zjistí, že většinu z těchto věcí nemají jak použít. Jiné se zas nechají strhnout úvahami nad barvou ubrousků, když ještě nemají vybrané místo.

Jít hned vybírat svatební šaty

Každá nevěsta se určitě z celého procesu plánování svatby nejvíce těší na výběr svých svatebních šatů. Je to pochopitelné, ale dříve, než se opravdu pustíte do hledání těch pravých, ujasněte si pár detailů. Nejdříve byste si měla udělat nějakou představu o tom, jakou svatbu chcete, pak vybrat datum a rezervovat si místo.

Také byste měla mít alespoň nějakou představu o rozpočtu. Když budete mít jasno v těchto věcech, můžete si udělat reálnou představu o šatech a začít zkoušet. Pokud byste zkoušela bez jakékoliv představy, mohla byste buď vybrat svatební šaty, které nebudou ladit s celkovou tematikou svatby, nebo nebudou vhodné pro dané roční období, či budou mimo váš rozpočet, případně budete muset výběr dělat na několikrát, neboť po ujasnění představy a rozpočtu se vaše představa o šatech může zcela změnit.

Podléhat tlaku

Těsně po zasnoubení se na vás ze všech stran začnou hrnout otázky ohledně svatby, na které zřejmě nebudete ještě umět odpovědět, a rovněž množství dobře míněných rad, které vás možná pořádně vystresují, a začnete mít pocit, že byste měla okamžitě učinit nějaké rozhodnutí v takové nebo jiné věci. Nedělejte to. Zbytečně byste si zkomplikovala život, kdybyste si později uvědomila, že to, co jste rozhodla pod tlakem, jste vůbec nechtěla. Všechna rozhodnutí dělejte s klidem a po promyšlení.

Mluvit o detailech, které ještě nejsou dořešeny

Velkou chybou, které se dopouští snad každý čerstvě zasnoubený pár, je mluvení o věcech, které ještě nejsou ujasněny. Může se to týkat čehokoli– od data a místa svatby až po seznam hostů. Abyste se později vyhnula nedorozuměním a nepříjemným rozhovorům, nerozebírejte s nikým nic, co jste si s partnerem definitivně neodsouhlasili. A to neplatí jen těsně po zasnoubení, ale během celého plánování.

Dávat přísliby, které nemusí být možné dodržet

Častým omylem bývá i dávání slibů, které nevíte, zda budete moci dodržet. Například slibovat někomu, že bude pozván, že bude pozván jeho partner, děti, že zajistíte ubytování, že si mohou donést vlastní alkohol a podobně.

To, co můžete někomu slíbit v začátcích plánování, respektive těsně po zásnubách, když jste ještě pořádně plánovat nezačala, je mnoho, a většinu z těchto věcí nemáte na 100 % jistých. I když byste možná ráda pozvala toho a toho s jeho rodinou, možná vám to rozpočet nebo kapacita sálu nakonec nedovolí. Proto neslibujte raději nic, dokud to reálné nebude jisté.

Dělat rozhodnutí bez partnera

Této chyby se dopouštějí hlavně nevěsty a často na ni i doplatí. Dělat jakékoliv rozhodnutí ohledně svatby bez partnera je velmi špatné rozhodnutí. Jednak se může cítit odstrčený a jednak může mít na věci jiný názor než vy a později to může způsobit neshody nebo nepříjemnosti, když budete muset nanovo vyřizovat již vyřízené věci. Je to svatba vás obou, proto byste s ní měli být spokojeni oba.

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

    Přidej příspěvek

    Nejčtenější články
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?