Česko-španělská svatba v srdci Beskyd v Horském hotelu Soláň

18. čvc 2019Naše nevěsty

Příběh Kláry a Izana je důkazem toho, že když spolu mají dva lidé být, tak spolu prostě budou. Jejich česko-španělská svatba se konala v srdci Beskyd a fotky z ní se musí líbit každému.

svatba v beskydech

Kdo jsou Klára a Izan a co je spojilo dohromady?

S Izanem jsme se seznámili v roce 2010 na jazykovém pobytu na Novém Zélandu. Zamilovali jsme se hned první den, když jsme se spolu potkali ve třídě a on se na mě podíval těma svýma španělskýma očima. Užili jsme si společně 2 měsíce na ostrově. Hodně jsme cestovali a slibovali si, že to nějak zvládneme zařídit, abychom spolu mohli být. Bohužel Izan z Aucklandu odcestoval do Kalifornie, kde nastoupil na Kulinářský institut a na mě čekal prvák v Brně na Masarykově univerzitě. Nějakou dobu jsme ještě zkoušeli "vztah na dálku", ale v 19 letech jsme na to vůbec nebyli připravení. Oba jsme pak měli pár dalších vztahů, ale stále jsme se vedli v patrnosti 😊Občas jsme si napsali na Facebooku a snažili se sledovat, kde na světě se zrovna ten druhý nachází. Před 3 lety jsem pak končila magisterské studium v Německu a hledala jsem, kam se vydám splnit si povinnou praxi před státnicemi. Měla jsem plné zuby Německa, kde jsem moc šťastná nebyla a chtěla jsem si užít trošku sluníčka a zábavy! Vybírala jsem z různých možností a nakonec jsem odjela do Madridu. Ještě před koupením letenky jsem se zase po nějaké době ozvala Izanovi, jestli náhodou není doma, že bychom se mohli po příletu potkat. Po první schůzce jsme okamžitě navázali tam, kde jsme před 6 lety na letišti v Aucklandu skončili. Jako bychom si tu lásku jen někde odložili a konečně mohla zase kvést.

ženich a tetování
družičky
čipkované svatební šaty a závoj

Jak probíhaly svatební přípravy?

Největším oříškem naší svatby bylo vzít si Španěla! Jednak co se týče mé snahy zorganizovat jeho španělskou "maňana" povahu (!), ale hlavně trable s úřady. Bylo potřeba vyřídit několik dokumentů od španělských úřadů – bohužel musíme říct, že pro ně byl vše problém, bylo potřeba začít cca 6 měsíců předem a stejně jsme poslední přeložený dokument na matrice v Česku odevzdávali dva dny před svatbou. Byla to opravdu malá reality show, naštěstí s úspěšným zakončením.

Svatbu jsme se rozhodli připravit jako typickou moravskou – valašská slivovice, vlčnovské koláčky, cimbálovka a svíčková… Pro nás bylo nejdůležitější, aby se na naší svatbě všichni cítili vítaní a bylo tam dost prostoru pro strávení společného času. Jestli mají Češi a Španělé něco společného, tak je to určitě láska k jídlu, proto byla největší starost, aby bylo všeho dostatek, což nakonec vyšlo krásně. Hostinu jsme měli v Horském hotelu Soláň v Beskydech, což byla rozhodně sázka na jistotu. Už jen to nádherné prostředí byla polovina úspěchu. Španělé byli okouzlení tou zelenou oázou kolem, a i my Češi jsme si hory kolem vychutnávali.

svatební máma
česko-španělský svatební obřad

Který moment z vaší svatby tě nejvíce dostal?

Oba jsme se s manželem shodli, že nás oba překvapilo, že nejkrásnější momenty jsme zažili v kostele během obřadu. Ze zákona jsme byli povinní mít přítomného překladatele. Měla jsem trošku strach, jak to bude probíhat a jestli kvůli tomu obřad nebude moc dlouhý. Opak byl pravdou. Když se v kostele začala mísit čeština se španělštinou, zažívala jsem opravdu nádherné pocity. Překladatelka mi také vždycky během tlumočení dala chvilku, kdy jsem si mohla vše řečené opravdu uvědomit a prožít. Můj nejkrásnější okamžik byl, když jsem před svou rodinou a kamarády odříkala svůj svatební slib.

svatební výzdoba v Horském hotelu Soláň
zasedací pořádek na svatbě
svatební výzdoba v hotelu Soláň v Beskydech
nahý svatební dort
kouzelníci na svatbě
deti na svatbě a program
svatební hry

Jaké aktivity jste měli připravené pro děti, kterých jste tam měli požehnaně?

Měli jsme na svatbě dost malých dětí a Hotel Soláň má velkou zahradu a zároveň dostatek vnitřních prostor, takže jsme od odpoledne měli objednanou dětskou animátorku a kouzelnici Radanu Vozňákovou. Byla úžasná, děti kreslily na obličej, učily se kouzla, vyráběly různé výrobky a na zahradě si hrály s bublinama, balónkama a podobně. Určitě doporučuju takovéto služby využít. Děti byly nadšené a rodiče ještě víc. V podvečer pak ještě proběhlo vystoupení kouzelnice Kelly – možná ji někdo zná ze soutěže Československo má talent. Trvalo cca půl hodiny a taky se všem líbilo.

Víc fotografií ze svatby Kláry a Izana:

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!


Komentáře

    Přidej příspěvek