Svatební plánovač (42): Jak si naplánovat čas mezi svatebním obřadem a hostinou tak, abyste všechno stihla?

 • 7. pro 2016
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Mezi obřadem a hostinou se toho děje opravdu hodně a skutečně si odpočinete až tehdy, když se posadíte za novomanželský stůl. Do té doby musíte stihnout gratulace, focení, přesun a plno maličkostí, na které mnoho nevěst zapomíná.

Patří mezi ně čas strávený v soukromí s manželem, během kterého si svůj speciální moment alespoň chvilku vychutnáte o samotě. Dále si musíte najít čas na to, abyste aspoň něco malého snědla, napila se, zašla na toaletu, poděkovala rodině a přátelům za pomoc, a mnoho jiných momentů.

Jak zvládnout svatební den bez časového stresu?

Je toho opravdu dost a každá ze zmíněných věcí zabere určitý čas, proto se možná ptáte, jak to máte všechno zvládnout, aby na vás hosté nečekali půl hodinu po obřadu.

1. Základem je časový plán

Jednoduše si dobře promyslete plán celého dne a několikrát si ho projděte s partnerem a svou rodinou, aby každý věděl, co se kdy děje.

Případně, pokud máte svatební koordinátorku, projděte si plán s ní a nechte ji, aby se postarala o plynulý průběh dne.

2. Nezapomeňte na snubní prsten

Mezi drobnosti, na které nevěsty zpravidla po obřadu zapomenou, patří, kromě výše zmíněných, i nasazení snubního prstenu.

Abyste na něj nezapomněla a nedejbože se někde neztratil během oslavy, požádejte některou z družiček, aby vám ho hned po obřadu podala a nasaďte si jej zpět na ruku ještě dříve, než opustíte obřadní místnost.

3. Novomanželská chvilka hned po obřadu

Hned po obřadu vyjdete z kostela nebo obřadní síně jako první vy dva s manželem, až potom budou následovat vaši svatebčané. Dobře si předem prohlédněte místo, kde budete mít svatbu, a naplánujte si, kam po obřadu odejdete.

Zatímco všichni hosté vyjdou ven a seřadí se, popovídají si a podobně, vy můžete strávit nerušených 5 minut sami dva.

4. Chvíle na rychlou úpravu a toaletu

Dokud se budou hosté shromažďovat, můžete se odebrat na toaletu a upravit se, a to především pokud se následně chystáte na svatební focení. Zatím mohou vaši rodiče, případně družička a družba, nabízet hostům drobné občerstvení – vodu, alkohol na přípitek, slané pečivo, chlebíčky či zákusky.

Věřte mi, nikdo si ani nevšimne, že jste se na 15 minut ztratili. Pak můžete pokračovat v dalších naplánovaných činnostech jako gratulace, focení a podobně.

5. Čas na poděkování a drobné občerstvení

Jelikož během gratulací po obřadu se podává občerstvení, využijte příležitost a ukradněte si nějakou vodu a drobné sousto i pro sebe. Během toho můžete zajít za rodinou a přáteli, poděkovat jim za vše, co pro vás udělali, a strávit s nimi v klidu pár minut.

6. Dostatečná časová rezerva mezi obřadem a hostinou

Poté, když splníte vše, co jste si po obřadu naplánovala, můžete se přesunout do sálu na hostinu nebo do aut či jiných prostředků, které vás na hostinu odvezou.

Pokud se obřad a hostina konají na jiných místech, naplánujte si dostatečnou časovou rezervu mezi koncem obřadu a začátkem oslavy, abyste stihla vše potřebné a nemusela nikam chvátat.

Raději počítejte s časem navíc a přijďte na místo oslavy dříve, než kdybyste měla sedět ve svatebním autě v době, kdy už se má podávat večeře. Rezervu potřebujete i na to, abyste stihla jít na toaletu či strávit chvilku s rodinou.

Nejdůležitější při plánování průběhu svatebního dne je počítat s chvílemi, které chcete strávit s blízkými. Svatba je neopakovatelná událost a byla by škoda tyto významné momenty promeškat kvůli nedostatku času.

Profesionálové
4
Svatba v Itálii u mo...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
Praha
0
Aliatrix - visual en...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Show plná emocí, která představuje příběh novomanželů. Ozvláštníme Váš den světelnou nebo ohnivou show na míru, fotografiemi a dekoracemi.
Celá ČR

Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?