16 věcí, které by měla mít nevěsta v balíčku první pomoci

 • 21. úno 2019
 • Zuzana Grossmann
 • iStock

Tento pojem jste pravděpodobně již během příprav na váš velký den slyšela a možná je to pro vás úplná novinka. V každém případě se na to společně podíváme a pomůžeme vám sestavit pro vás osobní balíček první pomoci tak, aby bylo vše perfektní!

Každá nevěsta sní o krásné svatbě, slunečném počasí, romantické náladě během obřadu… Mnoho věcí ovlivnit neumíme, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. Proto máme pro vás seznam 16 pomocníků, aby vás nic nepřekvapilo. Samozřejmě se může stát, že pár drobností možná nepůjde přesně podle plánu, ale hlavně si nezapomeňte užít svůj den naplno!

Voda, voda a ještě jednou voda

Pitný režim je důležitý o to víc, když máte svatbu v létě. Vysoké teploty umějí nevěsty v krásných svatebních šatech řádně potrápit. Při tak velkém spěchu a nadšení zapomínáme na tekutiny, které jsou pro nás tak důležité. Pokud je příjem tekutin nízký, může dojít až k dehydrataci a nejednou i ke ztrátě vědomí, což by jistě žádná nevěsta ve svůj krásný den nechtěla řešit. Proto je vhodné do svého záchranného batůžku přibalit alespoň půl litru minerálky či vody.

Tyčinka nebo snack

Tak, jak je třeba doplnit během dne tekutiny, nesmíme zapomínat i na příjem cukru. Chcete samozřejmě vše stihnout včas; focení s budoucím manželem, líčení a účes, případně manikúru…

Při takovém spěchu se nevěsty mnohokrát nestihnou ani najíst. To však pro organismus není vůbec dobré, protože první jídlo po celém dni je právě na svatební hostině, a to bývá velkou zátěží pro vaše trávení. Vhodné je průběžné doplňování cukru, abyste zvládla všechny naplánované aktivity. Skvělým pomocníkem může být malá müsli tyčinka, případně čerstvé ovoce, které si můžete vzít s sebou.

Leukoplast

Krásné svatební boty mohou být pro nevěstu i trápením, pokud zanechají na noze nepříjemný otlak, či odírají. Pro tento případ by v taštičce první pomoci určitě neměla chybět leukoplast. Ideální je vzít více kusů různých velikostí, boty mohou nohu odřít na více místech. V nejlepším případě je nebudete potřebovat, ale mohou pomoci později některému z hostů.

Lék na bolest

Žádná nevěsta nechce, aby její krásný den překazila nepříjemná bolest. Skvělým pomocníkem je proto lék, který vás od ní osvobodí, a proto by měl být součástí vašeho záchranného balíčku. Vhodný je přitom jakýkoliv lék na bázi ibuprofenu, který působí lokálně v místě bolesti (hlava, záda) nebo na bázi paracetamolu – pro případ horečky či zvýšené teploty.

To se může stát pod náporem stresu z příprav. Nenechte si den zkazit bolestí a přibalte si s sebou i tuto drobnost 😉. Samozřejmě si nezapomeňte s sebou vzít i léky, které pravidelně užíváte, pokud takové jsou.

Deodorant

Pocit svěžesti je skvělý a udržet si ho můžete i během svatebního dne – díky deodorantu. Aby se vám do balíčku pomoci vešel, můžete si zakoupit i menší – cestovní verzi, kterou snadno umístíte i v menší kabelce.

Malý tip: můžete si s sebou v malé nádobce přibalit i svůj parfém, abyste se cítila úžasně.

Něco pro svěží dech

Cokoliv, co ve svůj velký den sníte, by vás nemělo omezit, ani vám zkazit krásné neopakovatelné chvíle. Právě proto byste si mohla s sebou vzít i menší kartáček s cestovní pastou, nebo vám postačí párátko a ústní sprej, či žvýkačka. To už záleží na každé nevěstě, co jí nejvíce vyhovuje. Důležitý je váš komfort.

Lak na vlasy a sponky

Dokonalý účes je jednou z položek na seznamu spokojené nevěsty. Vizážistka vás ráno učeše podle vašich představ a tento styling byste si ráda uchovala co nejdéle. Jenže pár nezbedných pramínků vám během dne může vyklouznout i z toho nejpreciznějšího účesu. Právě proto byste mohla mít po ruce alespoň cestovní verzi laku na vlasy, abyste účes zafixovala. Pomůže i pár sponek, pro jistotu a váš lepší pocit 😊.

Dezinfekční gel na ruce

Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat, a tak si ho raději vezměte s sebou. Řeč je o gelu na dezinfekci rukou. Jako nevěsta jsem ho velmi ocenila. Během focení předsvatebních fotografií se můžete pohybovat na místech, kde není zcela možné si dostatečně umýt ruce, pokud byste to potřebovala, a tak se gel pro vás stane skvělým pomocníkem.

Balíček náhradních punčošek

Pokud váš svatební outfit zahrnuje i punčochy, je dobré vzít si jedny náhradní sebou, přece jen se může stát, že pustí očko. Toto řešení doporučujeme speciálně v zimě, kdy mají punčošky i hřejivou a nejen estetickou roli.

Tip navíc: Pokud se přece jen stane, že na punčošce najdete očko, a zapomněla jste si koupit náhradní, nezoufejte, situaci vyřeší průhledný lak na nehty. Naneste ho na místo, kde je dírka, spojte rozdělené strany očka a chvilku počkejte. A je hotovo 😊.

Kosmetické trio – rtěnka, řasenka, pudr

Udržet si dokonalý make-up po celý den je nelehký úkol. Přijdou i chvilky dojetí, budete jíst, a pokud máte svatbu v létě, i vyšší teploty mohou potrápit váš make-up. Dobrým pomocníkem vám bude maskara – samozřejmě voděodolná, pudr pro zafixování a rtěnka, v níž se cítíte nejlépe.

Kapky do očí

Suchý vzduch, zima, či velké teplo mohou dráždit vaše oči. Úlevou vám budou kapky do očí, které je zvlhčí a zabrání tak jejich únavě v nejkrásnější den vašeho života 😊. Výhodou je, že jsou maličké, a tak se vejdou do každé kabelky a samozřejmě vám pomohou vychutnat si den.

Pilník

Znáte to, nová manikúra, krásné nehty, když tu najednou záděra. Nepříjemná situace zvláště pro nevěstu v krásných šatech, které můžete snadno zatrhnout. Tím horší, pokud jsou půjčené. Proto si s sebou přibalte i malý pilníček, aby vás nic nepřekvapilo a vaše šaty zůstaly v bezpečí 😉.

Kapesníky a vlhčené ubrousky

Pro každý případ, i každou slzičku štěstí, si nezapomeňte vzít i balíček kapesníků, případně univerzální vlhčené ubrousky, které vám pomohou cítit se pohodlně. Jsou výborné, pokud je teplota vyšší a každé osvěžení je vítáno.

Cestovní šitíčko

Ačkoliv se vám může zdát tato položka zbytečná, mnohým nevěstám zachránila jejich den. Šaty můžete například během focení zatrhnout o lavičku, pařez stromu, pokud fotíte v parku, nebo i o podpatek. V takovém případě vám šitíčko nabízí skvělé řešení. Vzniklou dírku zašijete, aby se nepárala dál, a můžete se spokojeně věnovat těm příjemnějším věcem ve svatební den. Navíc tento set zpravidla obsahuje zavírací špendlík, který pomůže uchytit šaty, případně vlečku, pokud nedrží tak, jak by měla.

Hygienické potřeby

Každá nevěsta se na svůj den nepochybně těší a představuje si ho v mysli tisíckrát. Všechno už má nachystané, a tak může den přijít. Nezapomínejme však na záležitosti, které neumíme ovlivnit, jako například změnu cyklu v důsledku stresu z příprav. Věříme, že to nebude váš případ, ale pro jistotu si s sebou vezměte i své hygienické potřeby, aby vás už skutečně nic nezaskočilo, a vy jste si tak mohla vychutnat den na 100 %.

Přezůvky pro případ nouze

Vaše nohy budou ve svatební den zdobit krásné střevíčky. Není však neobvyklé, že boty mohou hned v první polovině dne nevěstu dost odřít, a pak si je už nemůže pro velké nepohodlí při chůzi obout ani na obřad. Doporučujeme proto na první část dne nosit boty, které jsou pro vás zaručeně pohodlné, a jejich dlouhodobé nošení máte odzkoušené, navíc pod dlouhými šaty se schovají 😉.

Při focení si samozřejmě můžete obout své střevíčky, abyste je měla zvěčněné jako součást outfitu, následně je obujete až na obřadu, kde je uvidí hosté, a vy se budete cítit výjimečně.

Tak a jsme na konci! Samozřejmě, není nutné brát s sebou každou položku z našeho seznamu, ale pouze to, co považujete za nezbytné a vhodné. Takový balíček záchrany si můžete sbalit do menší kabelky či batůžku a pověřit družičku či maminku, aby se postarala o jeho uschování.

Přejeme vám tedy krásný a ničím nerušený svatební den, na který jste již určitě skvěle připravena 😊.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?