8 věcí ze svatby, které nesdělujte na sociálních sítích

 • 7. říj 2021

Zvykli jsme si zveřejňovat co obědváme, co děláme, kde a s kým jsme. Život na sociálních sítích se stal přirozenou součástí našich dnů. Dovolili jsme kdekomu nahlédnout do našich nejtajnějších komnat, aniž jsme měli pocit, že je to divné. Svatba je intimní záležitostí. Je dobré se o ni podělit, ale odhadnout hranice, kde sdílení a lajkování končí. Co z vašeho svatebního dne nepatří na sociální sítě?

svatba na sociálni síti

1. Seznam svatebních hostů

Hodně vašich blízkých se naděje, že přežijí váš svatební den po vašem boku. Ne vždy je možné pozvat všechny. Abyste někoho z vaší rodiny, přátel, kolegů nebo sousedů nezarmútili, v žádném případě se na sociálních sítích nezmiňujte o tom, koho pozvete a nepozvete na svatbu. Vyhnete se tím zbytečným konfliktům a zklamáním.

2. Snubní prsten

Tak takto … Jedna fotka snubního prstenu na sociální síti je v pořádku. Chápeme, že chcete, aby celý svět viděl ten obrovský třpytivý kámen na vašem prsteníčku. 🙂 Ale … To opravdu stačí. Deset fotografií vašeho snubního prstenu z různých úhlů nikoho nezajímá. Můžete tím u lidí vzbudit dojem chválenkárky.

snubní prsten

3. Oznámení zásnub

Oznámit zásnuby na sociální síti není prohřeškem, pokud ho nezveřejníte dříve, než jste o něm informovali vašich nejbližších. Představte si, že byste byli vy na místě vaší mámy nebo nejlepší přítelkyně, která se tu jedinečnou zprávu dozví z vaší nástěnky. Stále jsou životní události, které se patří komunikovat v první řadě osobně. A svatba k nim jednoznačně patří.

4. Wishlist svatebních darů

Hosté by mohli nabýt dojmu, že jim diktujete, což vám mají koupit. S nejbližší rodinou a přáteli se můžete otevřeně promluvit o tom, jaká forma svatebního daru by vás nejvíce potěšila. Širšímu okruhu hosty ponechte při volbě daru volnou ruku. O svých přáních jejich informujte pouze v případě, že se vás přímo zeptají, jaký dar byste upřednostnili.

svatební dary

5. Fotografie hosty

Mnoho lidí se necítí komfortně, pokud někdo zveřejní na internetu jejich fotografii bez jejich vědomí. Svatba je událost plná momentek, na kterých nemusí vaši hosté vypadat zrovna tak, jako by vypadat chtěli. Fotografie, které je na vaší svatbě zachycují uverejňujte na sociální síte až poté, co se jich zeptáte, jestli s tím souhlasí. Navíc situace, že byly svatebním hosty může být pro ně informace, kterou si nepřejí sdílet s ostatními na internetu. Pamatujte, ne každý potřebuje informovat všechny o všem. Respektujte to.

foto svatební hosty

6. Online pozvání na svatbu

Klasické papírové pozvánky nikdy neztratí své kouzlo. Jsou milou vzpomínkou a projevem úcty k vaším hostům. V případě, že pro závažné okolnosti není možné, abyste někoho z hostů pozvali na svatbu osobně nebo pozvánkou, zavolejte mu. V žádném případě ho nezvěte na svatbu formou zprávy nebo označení na sociální síti. Je to neuctivé a neslušné. A navíc, pokud si zvolíte tento způsob, nemáte jistotu, že se k nim pozvání dostane. Online svatební oznámení může být výjimkou v případě, že pořádáte ekologickou svatbu. I tehdy platí, že hostí nezvěte výhradně online formou. Zejména ne starší ročníky.

pozvánka na svatbu

7. Online poděkování namísto osobních

Dodatečné online poděkování cez sociální síte je milé. Poděkujte tak až poté, co se hostům poděkujete za účast a dar osobně nebo telefonicky. Vaši hosté si dali námahu, aby přiletěli na vaši svatbu a strávili s vámi váš den. Čas je to nejcennější, co vám mohli dát. Proto si zaslouží jedno upřímné osobní: „Děkujeme!“

8. Plná nástěnka fotek a videí v den svatby

Podělte se o svůj velký den se známými s mírou. Sdílejte pár fotografií nebo videí. Svatba je velký den v první řadě pro vás a je pochopitelné, že z ní máte radost. Před spamovým zveřejňováním fotek každé dvě hodiny si uvědomte, že celá planeta s vámi nemůže prožívat na sto procent vaše euforické svatební pocity. Nestrápňujte se a neobtěžujte okolí svojí svatbou v přehnané míře.

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?