14-krát dýně v podzimní svatební výzdobě

 • 22. čvn 2020

Podzimní svatba bez dýně? Byla by škoda přehlédnout její přednosti a vyškrtnout ji ze seznamu pozvaných hostů. Malá dýně v podzimní svatební výzdobě může vypadat krásně. Je pěkná, je chutná a rozhodně má své místo i na svatbě. Na co všechno ji můžete v den D použít?

novomanželé oblečené v boho stylu sedí u dřevěné stěny s dýní

1. Svatební menu

Zapomeňte na slepičí vývar. Nabídněte hostům moderní a tematickou alternativu v podobě dýňového krému. Výbornou přílohou k hlavnímu jídlu bude dýňové pyré. Pečená hokkaido dýně politá medem a posypaná oříšky zase chutným předkrmem. Sladkou a zároveň zdravou alternativou jsou dýňové zákusky. V jejich lahodné chuti dýni nepoznají ani její největší odpůrci.

dýňová polévka

dýňový dezert

2. Jmenovky

Roztomilé tykvičky se jménem na talíři splní účel a zároveň působí jako dekorace. Jména můžete na tykve napsat nebo uvázat jmenovky na tkaničky a pověsit je na stopky dýní.

dýňové jmenovky

3. Focení

Za pomoci dýní můžete vytvořit úchvatnou kulisu pro svatební portréty. Stačí pár dýní, svíčky, barevné listy a dokonalá svatební fotka je na světě. Svatební obroučky visící na stopce dýně budou vkusným fotografickým detailem z vašeho velkého dne.

Náš tip – Najdi svého Profesionála – Fotograf na svatbu 

dýňová svatební výzdoba

4. Svícen

Ne ne, nemáme na mysli halloweenské šklebící se strašidla se svíčkami. I když, v případě, že máte odvahu na halloweenskou svatbu, můžete vyrobit i ty. Do dýní vyřízněte srdíčka, různé ornamenty, iniciály vašich jmen, datum svatby, zkrátka cokoli, na co si troufnete a co dokážete vytvořit. Menší okrasné tykvičky také poslouží jako svícny. Vrchní část odřízněte a položte na ně čajovou svíčku. Pro lepší stabilitu je můžete mírně vydlabat a svíčku vložit do připraveného otvoru.

Náš tip: Prohlédni si také album „Když hraje dýně hlavní roli…“

dýňový svícen

5. Zasedací pořádek

Vytvořte netradiční zasedací pořádek z malých ozdobných tykviček. Umístíme je na vyhrazené místo u vchodu na svatební hostinu, aby si je hosté hned všimli. Rozmístěte je podle stolů a na dýně napište jména hostů. Takto rychle a netradičně připravíte zasedací pořádek za pár eur a za pár minut.

6. Váza

Využijte naplno potenciál, který vám poskytla příroda a vyměňte skleněné vázy za dýně. V kombinaci s květinami v podzimních odstínech vytvoří dokonalou symbiózu. Jako bonus berte fakt, že se nemohou rozbít. Takže v případě malé nehody nezpůsobíte provozovatelem žádnou škodu.

váza z dýně

svatební výzdoba z dýně

7. Výzdoba

Pokud se rozhodnete, aby byly tykve nosným prvkem na vaší svatbě, určitě nesmíte vynechat chodník lemovaný dýni. Perfektně se hodí na výzdobu svatební uličky z místa svatebního obřadu nebo kdekoliv jinde. Tykve můžete nechat v naturální podobě, nebo je vyzdobit různými technikami. Velmi oblíbenou je prostřik dýní na bílo, případně na barvu svatební výzdoby. Dozdobte je klidně flitry, krajkou, kresbami s metalickými fixy, dopište na nich citáty o lásce. Udělejte z nich stojany na společné fotografie a rozmístěte po místnosti. Fotku přilepte na špejli a zapíchněte do dýně. Vualááá – „fotorámeček“ je hotový!

Náš tip: Prohlédněte si také fotoalbum „Halloween a dark svatby“

podzimní svatební výzdoba

dýně v podzimní svatební výzdobě a na stole

8. Číslování stolů

Do středu stolu umístěte ozdobenou dýni s číslem stolu. Číslo můžete vyříznout a do dýně v podzimní svatební výzdobě vložit svíčku, nalepit tavnou pistolí nebo jednoduše napsat výraznou fixem. Další alternativou je palička s číslem stolu, kterou zastoknete do dýně.

9. Schránka na obálky a blahopřání

Vytvořte originální schránku, kam vám mohou hosté vhodit peněžní dary a blahopřání. Dýni zbavte vnitra a nechte jí klobouček. V přední části vyřežte otvor podobný schránce. Pro lepší orientaci hosty připravte k boxu rámeček s nápisem, aby věděli, že jde o schránku na obálky a blahopřání. Dýni vyzdobte stužkami, živými nebo umělými květy, které přilepíte tavnou pistolí.

hallowenská svatba

dýně na svatebním stole

dýně v podzimní svatební výzdobě

Zdroj foto: iStock

Autor: Michaela Recht

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?