10 jídel, které byste měli vynechat před svatbou

 • 25. srp 2022

Každá nevěsta se chce v den své svatby cítit co nejlépe. A právě proto bychom před velkým dnem měly zvážit i určité druhy potravin a nápojů. Přinášíme ti seznam 10 jídel, které byste měli vynechat před svatbou.

10 jídel, které byste měli vynechat před svatbou

Svatební šaty máte. Boty jsou vybrány. Makeup a svatební účes je objednaný. No přece existuje bod, který většina nevěst zapomene zařadit do svého svatebního seznamu. Nepřejídej se! Ve všem tom chaosu a vzrušení je snadné podlehnout kouzlu čokolády nebo muffinů, které na tebe hledí z výkladu. Zahnání stresu jídlem přece není nic výjimečného.

A přestože se některá jídla mohou zdát logickou volbou na uklidnění nervů, věřte mi, nadýmání a plynatost nebyly na vašem seznamu hostů. Potlačte chutě a pocity hladu a omezte jídla a nápoje nacházející se v našem seznamu. Nakonec i samotné svatební menu by mělo být sestaveno s ohledem na možné následky. Více se dočtete například i v článku „Svatební menu, kterým potěšíte každého hosta.“

negativa cukrů

1. Cukr

Na prvním místě se jednoznačně umístil cukr. Tolika ženami milován a zároveň nenáviděný, protože se ho nedokážeme tak snadno zbavit. Zapomeňte na čokoládu či koláč, raději si vezměte do ruky nějaké ovoce.

Malý tip: Dejte si pozor i na to, jaké ovoce si zvolíte. I banány či hrozny mají vysoký obsah cukru.

cukr v ovoci

2. Sýr

Sýrový talíř se může zdát přitažlivý a neškodný, ale může způsobit více škody než užitku. Sýr obsahuje velké množství těžce stravitelného tuku, díky kterému je větší pravděpodobnost nevolností, nadýmání a únavy.

3. Kofein

Všichni máme rádi šálek čerstvě uvařené kávy, ale ve váš velký den to může způsobit pocit ještě větší nervozity. Pokud se chcete soustředit a cítit se svěže, uvařte si raději bylinkový čaj, který uklidní vaše nervy.

4. Granola a tyčinky

Zpracované granulované či údajné fitness super zdravé tyčinky mohou někdy obsahovat tolik cukru jako běžná oblíbená tyčinka (a bez dávky energie, kterou jste očekávali). Namísto toho si připravte domácí směs s ořechy a semínky, které vás na chvíli zasytí a dodají vám energii.

Náš tip: Najdi svého dodavatele – Občerstvení, dorty, koláče a nápoje

negativní účinky kávy

5. Alkohol

Šampaňské a koktejly si odložte na velký den. Chápeme, že i před svatbou chcete řádně oslavit blížící se velký den a rozloučit se se svobodou. No alkohol některé z nás dokáže vyřadit na pěkných pár dní. Mimo jiné takové pivo a sycené nápoje uvolňují kysličník uhličitý v žaludku, čehož výsledkem bude nadýmání a říhání.

6. Koření

Jíst kořeněné jídlo může mít za následek reflux nebo pálení žáhy. Může také přispět k zápachu z úst. A to není to, co potřebujete pro svůj první novomanželský polibek, však?

7. Sycené nápoje

„Bublinková voda“ se může zdát stejně neškodná, ale dokáže pořádně podráždit váš žaludek. Vyberte si raději vodu nebo čaj, abyste zabránili případnému nadýmání.

smažená jídla

8. Vybrané druhy syrové zeleniny

Určité druhy zeleniny, jako například brokolice nebo kapusta jsou sice zdravé, ale v břiše mohou vzbudit více než bychom chtěli. Dávejte pozor, abyste nejedli příliš mnoho syrové zeleniny před a během vašeho velkého dne, protože nadměrné množství vlákniny může způsobit, že vás bude nadouvat, pokud bude hladina vašich trávicích enzymů nízká.

9. Smažené potraviny

Místo toho, abyste sahaly po mastných potravinách způsobujících únavu, vyberte si například salát s dresinkem na bázi oleje, který posílí vaši energii. Avokádo, kokosový olej a olivový olej jsou bezpečnou sázkou na udržení stabilní hladiny cukru v krvi po dlouhou dobu.

10. Sacharidy

Co mají společného sušené ovoce, chléb, sušenky a bramborové lupínky? Nezdravé množství sacharidů. Mnoho potravin, zejména těch, které obsahují velké množství vlákniny, může vést k produkci plynů během trávení. Jezte raději lehce stravitelné zrna, jako jsou pohanka, rýže, quinoa a proso, aby se zvýšila stravitelnost a snížilo riziko nadýmání.

Autor článku: Michaela Recht

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?