Kategórie

5 důležitých kroků, jak začít plánovat svatbu

V okamžiku, kdy se zasnoubíte, každý se vás začne ptát na vaše datum svatby. Určitě to znáte. Ve skutečnosti však žádné přesné datum nemáte, dokud neprovedete všechna důležitá rozhodnutí, jako výběr (a rezervaci) vašeho místa svatby.

Nejprve se tedy zaměřte na určení množství dat, která se vám nabídnou. Dále si promyslete, v jaké sezóně chcete, aby se svatba uskutečnila, případně jakým svátkem či rodinným událostem, se kterými byste mohli mít konflikt, se chcete vyhnout.

Najděte svou svatební vizi a vyberte místo konání

Dříve, než si vyzkoušíte své první svatební šaty, rezervujte si kapelu nebo DJe, či ochutnejte kousky svatebního dortu. Podívejte se na obrázky a představte si styl a atmosféru své ideální svatby.

Máte už představu? Je romantická s množstvím svíček nebo na tropické pláži? Zatímco si představujete svou perfektní svatbu, je zde několik dalších klíčových otázek: Chcete velkou nebo malou svatbu? Venku nebo uvnitř? Doma nebo v zahraničí? Moderní, klasickou, romantickou, rustikální, retro nebo folklórní? Nezapomeňte si prohlédnout svatební časopisy, fotografie z jiných svateb či inspirace. Nijak neomezujte své zdroje. Cokoli jako tapeta, rodinné dědictví, film či seriál mohou spustit vaši kreativitu.

Nastavte si rozpočet

Posaďte se se svými rodinami a zjistěte, kolik každý chce přispět na vaši svatbu. Toto číslo bude mít vliv na každé rozhodnutí o tom, jak svou svatbu budete plánovat a jaký nákup nakonec uskutečníte. Před začátkem je proto dobré udělat si hrubý rozpočet a začít s kalkulací čísel. Může to být však nepříjemný rozhovor, ale je lepší, abyste se dostala na cestu, abyste měla realistický obraz o tom, kolik můžete utratit.

Naplánujte si svůj svatební seznam takticky

Když začnete budovat svůj seznam hostů, budete muset zvážit množství faktorů. Pokud máte na paměti konkrétní místo obřadu, budete omezeni tím, kolik lidí se může ubytovat. Je dobré se s každým hostem setkat nebo vytvořit skupinový chat na sociálních sítích a popovídat si s nimi o jejich účasti na vaší svatbě, ubytování, a tak dále. Pamatujte, že více hostů na svatbě znamená vyšší ceny, vyšší náklady na stravování, nápoje, atd.

Zvažte svatební plánovač nebo svatebního koordinátora

Pokud patříte mezi ty lidi, kteří jsou neustále zaneprázdněni a mají náročná pracovní místa nebo máte velké sny pro váš svatební den, pak byste si měla založit, koupit nebo vytvořit svatební plánovač.

Obrátit se můžete i na profesionálního svatebního koordinátora. Tyto věci vám prakticky pomohou naplánovat svatbu a připravit celou událost tak, abyste se vyhnula nadbytečnému stresu. Spolu s koordinátorem můžete vytvořit svatební plán, včetně rozpočtu, harmonogramu a seznamu dobrých prodejců a dodavatelů.

Vyhněte se stresu

Ať vypadá plánování svatby jakkoli stresující, vychutnejte si každý výběr drobností. Stres se totiž podepíše i na vašem vzhledu a tehdy vám už žádné zkrášlující kúry nepomohou. Jelikož stres oslabuje imunitní systém, chronický zánět malých akné a ekzémů se zhoršuje.

Nadbytečná úzkost může narušovat spánek, což vede ke zhoršení kvality vaší pokožky. Zkuste se uvolnit, navštívit nějaký příjemný wellness, nebo začít s meditací či jógou. Výsledky jsou pak opravdu úžasné. Naplánujte si tuto relaxační kúru pro vás a vaši pokožku tak rok před svatbou, abyste ve váš velkolepý den vypadala co nejlépe.