Kategórie

Svatební plánovač (32): Jak ušetřit na květinové výzdobě

Květy jsou obvykle největší položkou, co se týče svatební výzdoby, a jednou z největších položek celkového svatebního rozpočtu. Bohužel, živé květiny jsou prostě drahé, ale svatbu bez květin si umí představit jen málokterý pár.

Zde je několik rad, jak se dá na květinové výzdobě ušetřit tak, aby se nesnížila její kvalita.

Recyklujte

Svatební kytice i kytice družiček vás určitě stály nemálo peněz, a když bude po obřadu, bude třeba je někam odložit. Přichystejte si na stoly prázdné vázy s vodou a po příchodu do svatebního sálu jednoduše svou kytici umístěte do středu stolu pro novomanžele a kytice družiček na ostatní stoly.

Pokud máte více stolů než družiček, prostě některé stoly ozdobte předem stejnými kyticemi. Takto budete mít jistotu, že celá vaše květinová výzdoba spolu ladí a ušetří vám to množství peněz.

Více zeleně

Zeleň jako eukalyptové listy či břečťan je běžným doplňkem květinových aranžmá a kytic. Stojí však méně než reálné květiny. Použijte více zeleně a pouze ji doplňte květinami a uvidíte, že cena za výzdobu se určitě sníží.

Květinové aranžmá se zelení vypadají výborně a vytvářejí dojem, že máte velmi bohatou výzdobu.

V jednoduchosti je krása

Květinová výzdoba nemusí být honosná, aby byla pěkná. Pokud víte, jak ji naaranžovat, i s malým počtem kytiček dosáhnete zajímavého efektu.

Někdy stačí do středu stolu rozložit pár menších váziček s úzkým hrdlem a do nich dát po jednom květu.

Sezonní květiny

Používat květiny, které jsou aktuálně dostupné, je také zajímavou možností, jak snížit celkové náklady.

Pokud si vyberete takové druhy květin, které v sezoně, kdy bude vaše svatba, nebudou dostupné, budou se muset objednávat z jiných zemí a tím pádem i jejich cena bude určitě vyšší.

Vybírejte podle ceny

Pokud víte, že váš rozpočet je omezený, nezačínejte tím, že si dáte nacenit svou ideální představu. Budete jen zbytečně zklamaná nebo šokovaná, kolik by vás to stálo. Vyhněte se stresu z vysokých cen a začněte opačně.

Květinářství, floristovi či agentuře, která vám dělá výzdobu, řekněte, jaký je váš maximální rozpočet. Pak jim ukažte přibližnou představu, případně barevnou škálu a nechte je, aby vám poradili, co se za váš rozpočet dá zrealizovat. I když vaše představa na začátku možná byla jiná, není špatné si poslechnout i další návrhy a pak si vybrat to nejlepší v rámci vašich finančních možností.

Papírové květiny

I když se to možná na první pohled nezdá, papírové květiny mohou být součástí svatební výzdoby nebo ji tvořit celou. Existuje množství druhů a způsobů, jak je vyrobit, a pokud to uděláte správně, budou vypadat opravdu úžasně.

Svatební agentura

Pokud si nevíte rady s rozpočtem, určitě oslovte svatební agenturu. Nejenže vám pomohou rozplánovat celý rozpočet, poradí vám také, s jakými cenami máte počítat za které položky, a v případě, že chcete ušetřit a jste ochotni si nechat poradit, budou umět vám nabídnout mnoho možností, kde a jak se to dá pořídit.

Kromě toho vám agentura celý prostor nazdobí v den svatby a vy se tak nemusíte o nic starat.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)