Kategórie

Svatební plánovač (23): Jak strávit večer před svatbou

S blížícím se svatebním dnem roste i nervozita většiny nevěst. Den před svatbou nebo ve svatební ránu obvykle dosahuje svého vrcholu. Zde je několik tipů a rad, jak přežít večer před svatbou v klidu.

Večer před svatbou byste měla už jen odpočívat a těšit se na svůj velký den. Vše, co se dalo zajistit, jste již zajistila, připravila jste si časový harmonogram svatebního dne i všechny věci, které budete na další den potřebovat. Teď už opravdu nemůžete nic vylepšit nebo změnit, proto je zcela zbytečné se stresovat. Je velmi důležité, abyste se noc před svatbou dobře vyspala, protože svatební den je opravdu náročný.

Zbytečný stres vám jen zabrání ve spánku, který tak potřebujete. Pokud si chcete večer před svatbou opravdu odpočinout, zde je několik tipů, jak na to.

Odveďte svou pozornost od svatby

Abyste si pročistila mysl, můžete si zasportovat, prohlédnout si nějaký film (který nemá ani okrajově nic společného se svatbou, nebo něčím, co by vám ji mohlo připomenout), přečtěte si knihu, zahrajte si nějakou hru na počítači, zavolejte k sobě kamarádky, aby vás rozptýlily, a velmi dobrou volbou je i luštění křížovek. Zkrátka věnujte se lecčemu, co odvede vaši pozornost od svatby.

Uvolněte se a zrelaxujte

Abyste se uvolnila a zbavila případného stresu, připravte si bohatou pěnovou koupel, zapalte svíčky, pusťte relaxační hudbu, použijte vonné oleje. Teplá voda vám pomůže uvolnit se a všechny vůně a zvuky podpoří příjemné pocity. Když budete relaxovat ve vaně, představujte si něco příjemného, například procházku po pláži, po lese, či jiné věci, které ve vás vyvolávají příjemné pocity a zabaví vaši mysl, abyste neměla čas myslet na svatbu.

Pokud se neumíte takto uvolnit a mysl vám stále běhá k „zakázané tématu“, můžete si vzít do vany nějaký časopis a listovat si v něm – zda to bude nějaký ženský magazín, časopis o bydlení nebo o vaření, je už jen na vás.

Nezapomínejte na jídlo a nápoje

Velmi důležité je i to, co jíte nebo pijete. Dejte si lehkou večeři, aby vám jídlo neleželo v žaludku a nebránilo vám zrelaxovat, případně spát. Můžete si také dát nějaký bylinkový čaj na uvolnění, případně nějakou z ověřených domácích antistresových medicín. Pokud máte ráda víno, můžete si před spaním dát jednu skleničku.

Unavte se

Únava je opravdu výborný způsob, jak si zajistit dobrý spánek. Pokud se bojíte, že bude vaše mysl stále odbíhat k svatbě a vymýšlet, co všechno jste mohla zapomenout nebo co by se mohlo pokazit, je dobrým řešením se zkrátka unavit. Jděte si těsně před spaním zaběhat, udělejte nějakou práci, ukliďte byt, vyžehlete prádlo, ukliďte si šatník, navařte. Cokoliv, co vás může vyčerpat, aby se vám dobře spalo.

Pobavte se

Smích je vynikajícím lékem na stres. Můžete si prohlédnout staré fotky z dovolených, z různých akcí s kamarády a zabavit se vzpomínkami nebo tím, jak jste někdy vypadala. Pusťte si nějaká vtipná videa na Youtube.com (určitě však nezadávejte kombinaci „svatba fails“) – dobrým zdrojem zábavy jsou obvykle zvířata nebo děti. Můžete si také přečíst nějaké vtipy nebo si prohlédnout nějakou bláznivou komedii – volba je jen na vás.

Rozmazlujte se

Dosud jste poctivě plánovala a připravovala svatbu a teď si zasloužíte opravdovou odměnu za dobře odvedenou práci. Můžete zajít do salonu a nechat si udělat obličejovou masáž, masáž celého těla či různé relaxační zábaly a masky.

Odměnit se však můžete i doma. Udělejte si zdravý detoxikační koktejl, použijte vyživující masku na vlasy, hydratační masku na pleť, ve sprše použijte voňavý relaxační peeling a pak si natřete tělo nějakým speciálním olejem nebo krémem. Udělejte pro sebe něco výjimečného, co obvykle neděláte. Nemusíte ani investovat spoustu peněz, relaxační masky i peeling si snadno vyrobíte i doma – na internetu k tomu najdete množství receptů.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)