Kategórie

Jak obléknout ženicha?

Přestože je výběr svatebního oblečení pro ženicha až druhořadý – po nevěstě, i ženich je v tento významný den důležitou postavou a je třeba, aby se od ostatních mužů na svatbě výrazně odlišoval. Nejen my ženy, ale i muži mají tendenci vypadat co nejlépe a líbit se všem okolo.

Co obléct ženichovi?

Samozřejmostí je sako, kalhoty, košile, boty. Takhle to vypadá jednoduše, ale pojďme si to rozebrat podrobněji. Sako s kalhotami by měly být jednotné, může jít o smoking, oblek nebo frak.

Smoking

Smoking je pánský večerní oblek. Je složen z černého vlněného saka a kalhot stejné barvy a materiálu. Odlišit od klasického černého obleku ho můžeme podle lesklého límce saka, který je špičatý nebo šálový.

Jeho neodmyslitelnou částí je černý hedvábný motýlek, černá vesta s hlubokým vykrojením a bílá košile s dvojitými francouzskými manžetami s manžetovými knoflíčky.

Oblek na svatbu

Společenský oblek je určen pro společenskou a slavnostní příležitost. Je klasického přiléhavého střihu. Doplnit ho můžete košilí jakékoliv barvy, pokud však jde o oblek pro ženicha, košile má být bílá. Také se nosí pod sakem vesta.

Barvu pro svatební oblek si můžete vybrat z černé, bílé, smetanové, ale nosí se také proužky. Důležité je, aby se ženich cítil nejen jedinečně, ale i pohodlně.

Frak

Frak je formální oblek a patří k nejreprezentativnějším společenským pánským oděvům. Přední díl je krátký, zadní je prodloužený s rozparkem sahajícím až po kolena. K fraku se nosí bílá košile na manžetové knoflíčky, hluboce vykrojená vesta a motýlek, který by měl být také bílé barvy. Dalšími doplňky mohou, ale nemusejí být bílé bavlněné rukavičky a černý cylindr.

Další oblečení a doplňky pro ženicha

Jak jsem již zmiňovala, k saku jsou potřebné kromě kalhot i košile, vesta a boty. Tyto věci jsou vidět již na první pohled. Je však třeba doladit i takové věci, které na první pohled vidět nejsou. Takovými jsou ponožky, pásek, tílko a doplňky.

Košile

Samozřejmě košile musí být s dlouhým rukávem bez ohledu na počasí, s manžetovými knoflíčky, které budou dokonce přečnívat ze saka. Pod košili si oblečte tílko, aby vám neprosvítala kůže či ochlupení hrudníku přes košili.

Vázanka či motýlek

Výběr jedné či druhé možnosti je jen na vás a vašem vkusu. Pokud jde o barvu, obě mají doplňovat barevně košili, pro ženicha je ale třeba, aby barva jeho vázanky nebyla příliš barevná a výrazná, proto se volí šedá, stříbrná či béžová.

Vesta

Tento kousek, který je součástí obleku, už pomalu vychází z módy, takže přestože patří k saku, to, zda si ji obléknete, je čistě jen na vás.

Kalhoty

Dbejte na to, aby délka nohavic byla dostatečná, ne však dlouhá příliš. Barva pásku by měla ladit s botami, barva jeho spony by měla ladit s manžetovými knoflíčky.

Boty pro ženicha

Ačkoliv se oblékají – obouvají – až na samotný konec, jsou velmi důležité a důležité je hlavně vaše pohodlí, takže si vyberte takové boty, ve kterých se budete cítit pohodlně. Dejte si na výběru záležet a určitě sáhněte po kvalitě. Do bot si vezměte tmavé dlouhé ponožky, bez obrázků a jiných motivů.

Manžetové knoflíky

Nezbytný doplněk celého svatebního šatstva ženicha jsou manžetové knoflíčky. Prodávají se stříbrné či zlaté, které jsou trošku dražší než manžetové knoflíčky z kvalitní bižuterie.

Pokud máte ale zájem o luxusní manžetové knoflíčky, sáhněte po manžetových knoflících s krystaly Swarovski.