Kategórie

15 věcí, které učiní vaši svatbu nezapomenutelnou

Sní o tom každá nevěsta… O tom, aby její svatba byla dokonalá, krásná a nezapomenutelná. To, že na tento den rozhodně nezapomene manželský pár, je určitě pravdivé, ale co udělat pro to, aby se o vaší svatbě v kruhu vašich nejbližších a známých mluvilo ještě dlouho po tom, jak odezní svatební zvony? Přinášíme vám několik tipů, jak vaši svatbu ozvláštnit.

Krásné oznámení a pozvánky ke svatebnímu stolu

Vaše svatební oznámení jako první vypovídá o tom, v jakém duchu a stylu se ponese celá vaše svatba. Nenechte si tedy ujít příležitost dát možnost svým hostům oznámit vše, co potřebujete vědět. Má někdo nějaké speciální diety, potřebuje někdo zajistit ubytování nebo odvoz? Případně chcete, aby si vaše single kamarádka vzala s sebou doprovod?

Zároveň jsou tyto tiskoviny skvělým způsobem, jak svým blízkým naznačit, co od nich očekáváte, jako například losy namísto květinových darů nebo využití služby „květiny po celý rok“, případně to, že upřednostňujete finanční dary.

Vyberte neuvěřitelné místo

Ať už plánujete venkovskou svatbu ve volném stylu nebo společenskou událost se stanoveným dress code, prvořadé je vybrat místo, které vyhovuje vašemu stylu a zároveň i vašim plánům. Místo, které hostům vyrazí dech, a konkrétní styl svatby je rozhodně zaujme.

Využijte svůj svatební pochod k oltáři

Okouzlete všechny přítomné a vyrazte dech nejen ženichovi. Vsaďte na zajímavou hudbu podle vašeho vkusu a stylu svatby, pohrajte si s osvětlením a užijte si okamžik, který patří jen vám. Zajímavé mohou být i družičky, kteří vám udělají předvoj, nebo třeba pejsek, který ponese vaše prstýnky. Určitě však nedělejte nic přehnaně, musí to být přirozené.

Vyberte si dobře svého oddávajícího

Jednoznačně zajímavým prvkem svatby je dobrý oddávající. Pokud jde o osobu, která je rozeným řečníkem, připraví si poutavou řeč a dodá celému obřadu vznešenost. Určitě je to lepší nezapomenutelný prvek na vaší svatbě než unuděný úředník, který se při vyslovení vašich jmen musí podívat do papírů.

Pracujte s osvětlením

Osvětlení je důležitou součástí svatby. Ať už jde o místo obřadu, místo konání hostiny nebo jen prostor, kde plánujete nafotit své svatební portréty. Nechte si prostory nasvítit profesionály, kteří jim dodají romantický nádech a dokáží některá místa změnit k nepoznání. Ať už jde o obřad nebo recepci, stojí to za investici, abyste přešli na jedinečné nebo romantické osvětlení, které přidá vašim fotografiím na zajímavosti.

Nenechávejte hosty dlouho čekat

Není nic nudnější, než dlouhé čekání na nevěstu se ženichem, kteří si mezi obřadem a hostinou naplánovali dvouhodinové focení. Pokud je to možné, naplánujte si focení před obřadem, popřípadě v jiný den. Pokud vám však nezbývá, než nechat hosty čekat, určitě jim připravte malé občerstvení a posezení, aby nemuseli postávat před sálem a vyhlížet vás, kdy už konečně přijdete. Stejně podstatné je zajistit pro čekajících dostatek míst k sezení.

Zajistěte přepravu hostů

Zorganizování přepravy pro své hosty (ať už z hotelu na obřad, hostinu nebo zpět do hotelu na konci večera) je velmi promyšlenou drobností, která vaše hosty potěší. Zejména, když jde o přespolní hosty, nebo dokonce ty z jiných zemí, protože zřejmě nebudou mít k dispozici vlastní vozidla. Zároveň to má také přidanou hodnotu v tom smyslu, že si s vámi mohou připít.

Vyberte si výrazné dekorace

Je samozřejmé, že v dnešní době je možnost vyzdobit si sál v nespočetných stylech a v různých barvách. Avšak skutečně promyšlená výzdoba vaši svatbu dokáže pozvednout ještě více. Pokud se nebojíte, zkuste jít do výrazných prvků, něčeho, co se často nevidí, vyčleňte se z davu :-).

Dokonalý zasedací pořádek

Zasedací pořádek bývá součástí téměř každé svatby. Ale velmi dobře rozložené sezení a výběr kreativnějšími modelu, učiní vaši svatbu nezapomenutelnou. Například, využití dlouhých banketových stolů umožní lepší komunikaci mezi hosty než uzavřené kulaté sezení.

Vyberte si nádherné květy

Přenádherné květinové aranžmá vyrazí dech téměř všem hostům. Velmi zajímavými prvky jsou květinové stěny, obrovské ikebany na stolech, či velmi extravagantní svatební kytice nevěsty, zůstanou v myslích vašich hostí ještě dlouho po vaší svatbě.

Vsaďte na dobrý výběr alkoholu

Že to není podstatné? Věřte, že je. Pokud nechcete, aby vaše svatba zůstala v myslích vašich hostí jen proto, že měli na výběr z vína nebo vodky, určitě zapracujte na vaší nabídce nápojů. Zajímavý je také bar s více druhy nápojů, kde vám číšník namíchá drink dle vašeho výběru. Pokud vám to však přijde příliš drahé, určitě se svých hostů zeptejte, co by chtěli pít. Vyhnete se tak nepříjemným chvílím.

Hudební složka je základ

Pokud chcete, aby si vaši hosté zapamatovali parádní party, určitě zainvestujte do kvalitního DJ nebo kapely. Jde o profesionály, kteří umějí vycítit, co je v daný moment vhodné, a stejně umějí dokonale rozproudit zábavu. Že vaši kamarádi netančí? Skutečný profesionál vytáhne na taneční parket i takových. A to jen pak bude nezapomenutelná zábava.

Vynikající menu

Vaši hosté si nemusí vzpomenout na přesné detaily vaší svatby či píseň, na kterou jste kráčeli k oltáři, ale pravděpodobně si budou pamatovat, co jedli – hlavně, pokud to bylo obzvláště chutné! Vyberte si menu s více možnostmi. Jde o to, aby si mohl vybrat každý. To znamená, že talíř zalitý omáčkou z modrého sýra nebo hřibů jistě nepotěší každého. Ale omáčka na mističce vedle talíře je už něco jiného.

Stejně podstatné jsou i půlnoční bufety, kdy by se měl najíst opravdu každý – vegetarián, masožravec nebo celiak, či host s intolerancí na laktózu.

Dopřejte hostům více než dezert

Využijte zajímavý a moderní candy bar nebo nabídněte svým hostům několik možností. Klasické svatební koláče jsou sice ověřenou cestou, avšak překrásné cupcaky, makronky nebo případně jiné druhy cukrovinek vaše hosty určitě nadchnou.

Opět jednou myslete na všechny zúčastněné. Zajímavé budou diabetické koláčky pro starší generaci, ale rovněž bezlepkové dobroty, případně bezlaktózové pochutiny.

Odcházejte poslední

Ať se děje cokoliv, nevěsta s ženichem nesmějí ze svatby odejít dříve, než se odebere poslední host. Je to velká slušnost a vaši party přece nemůže uzavřít nikdo jiný než vy. Bavte se se svými hosty do poslední minuty. Je to přece váš velký den.