Kategórie

Jak vybrat ideální svatební výzdobu?

K pořekadlu 100 lidí – 100 chutí klidně můžeme přiřadit ekvivalent 100 nevěst – 100 svatebních výzdob. Málokterá budoucí nevěsta zanedbá přípravu nebo výběr svatební dekorace. Každá z nás má ráda jiné barvy, jiné květiny, jiné materiály.. Z tohoto důvodu je svatební výzdoba (aspoň by měla být) vždy originální.

Barevné palety pro svatební výzdobu

Barevná kombinace použitá při svatební dekoraci by měla ideálně vyhovovat oběma novomanželům. V minulosti se svatební výzdoba často ladila do jemných kombinací růžové nebo červené barvy. Dnes je dovoleno zkombinovat i zdánlivě nezkombinovatelné. Jde hlavně o to, jaké prostředí si přejete na svatbě vytvořit.

Pro honosný feeling se špetkou luxusu a elegance zvolte barvy, jako jsou zlatá, stříbrná, fialová a bordová. Hravost a lehkost do vaší místnosti přinese žlutá, oranžová nebo světlý odstín zelené. Světovým trendem je barva tyrkysová, používaná hlavně na svatbách v exotickém stylu. Kromě barevného ladění ubrusů, mašlí na židlích či ubrousků na stolech je vhodné hotovou svatební výzdobu podtrhnout i barevným podsvícením.

Z lásky pro sebe

Fenoménem dnešní doby je handmade výroba, která se samozřejmě přenesla i do světa svateb. Šikovné ruce budoucích nevěst už měsíce dopředu háčkují, vážou kytičky, vystřihují a lepí ozdoby. Svatby s menším počtem hostí, konající se v malých místnostech, jsou ideální pro takovýto typ výzdoby. Při počtu nad 100 hostů by se měla nevěsta zamyslet, zda je ochotná věnovat výrobě tak mnoho času a energie, anebo svatební výzdobu přenechá profesionálům.

Svatby v handmade stylu mívají často nádech vintage, v němž jsou používány zejména přírodní materiály: dřevo, sušené květiny, živé květiny apod. Dekorace tvoří retro doplňky, například svícny, staré rádio, háčkované dečky, ošoupané rámečky s černobílými fotkami a mnohé jiné prvky, které nám připomínají časy minulé.

Druhý proud, kterým se může svatba v handmade stylu ubírat, je hravý styl s použitím například následujících materiálů: barevný papír, stuhy, ozdoby z krepového papíru a vzorované látky. Příprava svatební výzdoby bývá často zdlouhavá a vyčerpávající. Finální pocit však stojí zato. Vždyť přeci vaše svatební místnost dýchá atmosférou, kterou jste sama vdechovala do každé ozdůbky...

Jídlo nejen na jedení

Catering je jedním z nejdůležitějších bodů svatební hostiny. Kromě hlavního chodu je zvykem mít připravený koutek s cukrovinkami, dorty nebo jednohubkami. Nejen dětem určitě zachutná čokoládové fondue s ovocem.

Trendem jsou tzv. cupcakes, které v poslední době tvoří jedinečné jedlé ozdoby téměř na každé svatbě. Pro lepší orientaci hostů můžete připravit jmenovky s názvy sladkostí a položit je (nebo zapíchnout) do jednotlivých jídel.

Květiny

Málokterá svatební místnost se obejde bez květinové výzdoby. Květiny nepochybně patří mezi symboly lásky, a proto by na svatbách neměly chybět. Kromě svatební kytice zdobí stůl, kde sedí novomanželé, ale i stoly hostů.

Trendem je vysoká úzká váza uprostřed stolu, v níž je naaranžovaná kytice ozdobená perlami. Je nespočetné množství kombinací pro výběr druhu květin. Můžete si vybrat od jemných polních květin až po honosné orchideje a růže. Jejich barva by měla ladit se zbytkem dekorace.

Svatební výzdoba pro nevěstu

Výzdoba místnosti vytváří kouzlo svatebního dne. Prostřednictvím výběru správných doplňků, ozdob, barev a květin si vytvoříte atmosféru podle svých představ. Je potřeba, aby se vaši hosté na svatební hostině cítili příjemně a pohodlně. Nejdůležitější však je, abyste tyto pocity s nimi sdíleli hlavně vy – nevěsta a ženich.

Hledáte nápady pro vaši svatební výzdobu? Inspirujte se:


Autor článku: Miroslava Píšová / Fotografie: isifa/Shutterstock