Svatební plánovač (95): Harmonogram dopoledních svatebních příprav

  • 14. úno 2018
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Abyste se nedostala do časového skluzu ještě před svatebním obřadem, je důležité mít dobře připravený časový plán. Pokud nevíte, co do něj zařadit, nebo jak by měl vypadat, můžete se inspirovat tímto příkladem.

Samozřejmě, každá svatba je trochu jiná, a také ranní přípravy a úkoly, které nevěstu čekají před obřadem. Tento příklad nepočítá s odebírkou nevěsty, ale počítá s focením před obřadem. Vy si ho můžete přizpůsobit svým potřebám. V případě, že se potřebujete mezi jednotlivými místy (místo, kde se připravujete, místo focení, místo obřadu apod.) přesouvat na větší vzdálenosti, určitě započtěte do harmonogramu i tento čas na přesun.

7.00 – 8.00: První ranní přípravy

Pokud máte obřad ve 14.00, pravděpodobně budete muset vstávat už v 7.00, abyste stihla vše potřebné. Jako první byste měla absolvovat nejběžnější ranní přípravy – sprcha, snídaně, mytí zubů a podobně.

8.00 – 11.00: Svatební účes a líčení

Je lepší počítat s delšími přípravami a pak mít čas nazbyt, který můžete strávit s rodinou nebo přáteli, než se dostat do časového skluzu. Samozřejmě, pokud jste zvolila velmi jednoduchý účes nebo líčení, nebudete potřebovat tolik času. Nejlepší je absolvovat zkoušku líčení a účesu a poradit se s vizážistkou, kolik času bude potřebovat v den svatby, a potom k tomuto odhadu připočtěte ještě půl hodinku navíc, abyste měla rezervu.

9.00: Příjezd fotografa, kameramana

11.00: Rychlé občerstvení

V předsvatebním spěchu je snadné zapomenout na jídlo, ale nevyplácí se to. Máte před sebou dlouhý a náročný den, proto je třeba se posílit. Připravte si večer před svatbou nějaké drobné občerstvení, které si můžete dát během příprav. Stačí i nějaké ovoce nebo smoothie. A hlavně nezapomínejte pít vodu!

11.15: Oblékání svatebních šatů

Na oblékání svatebních šatů by vám mělo stačit 15 minut, pokud máte šikovné pomocnice, které vám s tím pomohou. V případě, že máte komplikované šaty, můžete na oblékání klidně i 30 či 45 minut.

11.30 – 13.00: Focení nevěsty a ženicha

Mnoho párů se rozhodne absolvovat focení portrétů ještě před obřadem, aby se tím pak nezdržoval program a hosté na ně nemuseli čekat. Toto focení trvá zpravidla 1,5–2 hodiny, podle toho, jak se dohodnete s fotografem.

13.00: Příjezd prvních hostů na místo obřadu

První hosté se obvykle na místě obřadu začínají objevovat už hodinu před obřadem. Proto je třeba zajistit, aby bylo místo obřadu připraveno a vyzdobeno již před samotným začátkem. V případě, že je třeba hosty usazovat, pošlete člověka, který to má na starosti, na místo obřadu hodinu před jeho začátkem, aby se vám první hosté neztratili.

13.45: Příjezd nevěsty a ženicha

Pokud nepotřebujete na místě obřadu něco napřed připravovat nebo osobně zařídit, stačí, když se dostavíte 15 minut před začátkem.

14.00: Svatební obřad

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

    Přidej příspěvek

    Nejčtenější články
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?