Kategórie

Gelové nehty na svatbu

Krásně upravené ruce a nehty jsou vizitkou každé ženy, a to nejen v den její svatby. Právě ve svatební den by si však nevěsty měly dát obzvláště záležet na úpravě svých nehtů, protože jejich prsteníček bude zdobit vysněný prstýnek. Ruce a nehty nevěsty a ženicha by měly být čisté, udržované a měly by působit zdravě.

Ale co když se vám právě před svatbou zlomí jeden z dlouho udržovaných nehtů, nebo se vám je nepodaří vypěstovat do požadované délky? Nezoufejte, ne všechny ženy mají krásné dlouhé nehty a prsty. Naštěstí existují různé možnosti, jak vašim nehtům pomoci. My vám nyní odhalíme všechno to, co byste měla vědět před svatbou o gelových nehtech.

Gelové nehty pro nevěstu

Gelové nehty jsou pro většinu žen standardní úpravou rukou. Ne každá má totiž přirozeně krásné, pevné a hlavně dlouhé nehty. Svatba obvykle bývá zlomovým dnem, kdy se mnohé nevěsty rozhodnou vyzkoušet gelové nehty poprvé. Nejen kvůli nedokonalostem na nehtech před svatbou, ale i pro bezproblémový průběh svatebního dne. U vlastních nehtů by se mohlo stát, že se rozštěpí, zlomí, nebo by si je nervózní nevěsta mohla začít okusovat. O gelových nehtech byste měla přemýšlet i v případě, že vaše nehty jsou zažloutlé, máte je roztřepené nebo jsou velmi křehké.

Pokud jste se alespoň v jednom z těchto faktů našla, doporučujeme vám, abyste si gelové nehty dala udělat včas, alespoň měsíc před svatbou. Na své nové gelové nehty si tak stihnete zvyknout a vyzkoušíte si typ, jaký vám bude slušet. Můžete si také v předstihu vyzkoušet svatební design, který si umíte na vašich nehtech představit ve svatební den.

Jak vybrat správný tvar zakončení nehtů?

Známe pět základních tvarů vhodných pro gelové nehty:

Kulaté gelové nehty – sluší zejména nevěstám, které preferují kratší nehty. Je to jeden z konzervativnějších tvarů nehtů a je vhodný pro širší nehty, protože díky němu budou nehtová lůžka vypadat na pohled tenčí.

Oválné gelové nehty – sluší nevěstám se širokým, ale i úzkým nehtovým lůžkem. Vypadají velmi elegantně a trendy.

Špičaté gelové nehty – jsou v poslední době velmi vyhledávaným typem gelových nehtů, ale působí extravagantně. Prsty díky nim vypadají delší a ruce štíhlejší.

Hranaté gelové nehty – jsou velmi preferovaným klasickým tvarem dlouhých gelových nehtů. Tento tvar se volí zejména při francouzské manikúře. Je vhodný pro nevěsty s většími nehtovými lůžky.

Oválně-hranaté gelové nehty – jsou kombinací předchozích dvou tvarů gelových nehtů. Mohou je využít nevěsty, které chtějí mít v den svatby krátké nehty, ale i ty, které touží po dlouhých nehtech.

Možnosti aplikace gelových nehtů nevěstám

Své nehty byste měla svěřit do rukou jen opravdové profesionálky v salonu, kde se specializují na úpravu nehtů. Pokud vám totiž méně zdatná odbornice zničí vaše nehty, bude jim trvat velmi dlouho, dokud opět nabudou své kvality. Základem při jejich aplikaci je pořádně očištění vašeho nehtu lihovým čistidlem. Pokud disponujete velmi kvalitními nehty, stačí váš nehet přetřít gelem. Pokud máte nehty střední kvality, manikérka vás zbaví přebytečné kůže a následně vám nehet zbrousí na velmi tenoučký nehtový plát, který by neměl zůstat lesklý a ani mastný. V případě, že máte nehty zničeny, použije umělé nehty, tzv. tipy. Na ně se následně štětcem nanáší tekutá gelová hmota. Gel zatvrdne za pomoci speciální UV lampy.

Svatební gelové nehty a jejich zdobení

Po zatvrdnutí gelu se může přejít ke zdobení nehtů. Nevěsty většinou volí gelové nehty v podobě francouzské manikúry, při které se zvýrazní jen přesahující nehtová část, případně se na zbytek nehtu nakreslí jemné bílé ornamenty, kytičky či jiné vzory. Kromě bílé barvy se obvykle používá i stříbrná, třpytivá, či krémová barva. Tyto barvy dotvářejí celkový outfit nevěsty. Přetřením nehtů bezbarvým gelem žádná nevěsta nic nezkazí.

Extravagantnější nevěsty volí i výraznější barvy, jakými jsou červená, růžová či fialová. Všechna dozdobení je třeba provést před poslední vrstvou gelového nánosu.

S čím musíte počítat po svatbě?

Musíte počítat s tím, že krásné gelové nehty nevydrží nastálo. O gelové nehty se musíte také starat. Gelové nehty byste měla přizpůsobit i druhu vaší práce, předcházejte nárazům, při práci s čisticími prostředky používejte ochranné rukavice, gelové nehty si nestříhejte.

Kromě toho, pokud chcete, aby byly stále krásné, měla byste si najít čas na návštěvu salonu, kde vám doplní gel. Návštěvy salonu závisí na tom, jak rychle vám roste váš vlastní nehet, obvykle je to jednou za tři týdny, v době kdy se vám gelové nehty posunou o několik milimetrů dopředu.

Kdo dělá nejkrásnější svatební gelové nehty?

Poraďte se s ostatními nevěstami a našimi uživatelkami v diskusích. Určitě se s vámi podělí o své zkušenosti, či tipy a rady pro dokonalé gelové nehty na svatbu.

Inspirace pro vaše dokonalé nehty na svatbu:


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock