Tolerance k ostrým výrazům

Profilova fotka
Ženy a dívky, zajímá mě, jak jste na tom s tolerancí k ostrým výrazům.. Ne přímo sprostým, ale konkrétně z poslední doby "dej si po hubě".. (dříve například "jsi ubohá", "jsi hloupá", "jsi psychopat", "běž si vypláchnout pusu"... ) Konkrétně šlo o situaci, kdy jsme se bavili o společné dovolené, já příteli nastínila záměr spát alespoň třetinu nocí v ubytování a ne "nadivoko", abychom se mohli občas umýt atd. (a také jsem mu vysvětlila, proč to tak chci).. moc se na to netvářil, na což jsem řekla "No, tobě se za to evidentně nechtějí dávat prachy"...a reakcí byl tento výraz. Jak byste se následně zachovaly a jak na to nahlížely celkově? Předem díky za názory..
Odpovědět
@la_dryade Já bych takové výrazy netolerovala, za mě je to projev neúcty vůči tomu druhému. V životě bych nic takového partnerovi neřekla a hodně by se mě dotklo, kdyby mě partner častoval výrazy, jaké uvádíš ty. Tvůj partner očividně neumí komunikovat jako dospělý, když se snižuje k takovým reakcím...
Odpovědět
A řešila si to s partnerem, že se ti takové výrazy nezamlouvají? Někde tohle chování pochytit mohl, ať už u rodičů, u jiných příbuznych nebo u kamarádů a pokud to s nim nebudeš řešit, tak mu to může připadat normální a neví, že tobě to vadí. Taky záleží, v jakych situacích se takto choval (ono i u toho tvého jednoho vysvetleneho, tak me nekdo rict, ze za dovolenou nechci dávat penize, tak se mě to taky dotkne a bylo by dost možné, že budu reagovat ne zrovna milým způsobem), píšeš to vytrzene z kontextu, co si dělala ty, když ti řekl, že jsi psychopat? Za mě si sedni s partnerem,prober to s ním (treba zjistíš že tak reaguje, protože mu vadí něco, jak se chováš ty 😄) a buď se dohodnete, nebo pokud se chová opravdu jak pitomeček (opravdu těžko posoudit, když celou tu situaci nezname) a byt tebou s takovým člověkem nejsem, protoze začne s tim, že te uráží doma a pak te bude takto urážet i před ostatními 🙂
Odpovědět
Obecne mi ostrejsi vyrazy nevadi, ale mluvit s partnerem stylem: "Jsi psychopat/uboha/hloupa," uz neni ostrejsi vyraz, nybrz znamka totalniho buranstvi, ne-li primo manipulativni technika. Podobne titulovani sve osoby bych od chlapa (nebo kohokoliv blizkeho) rozhodne odmitala tolerovat.
Odpovědět
Za mě to je špatně. Hodně špatně.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s ttalgi, záleží hodně na kontextu dané situace 🙂 Za mě záleží taky jak to máte nastavené komunikačně vy dva - jestli je to fakt řečeno výjimečně a tím pádem by se to dalo brát vážně, nebo jestli spolu máte nějakou nastavenou komunikaci podobně a víte, že to není tak myšlené.. 🙂 My se s přítelem třeba bavíme taky bez nějakých velkých servítek, i z legrace se počastujeme nějakými ošklivějšími výrazy (při hraní deskovek se navzájem posíláme všude možně), ale oba dva víme, co to vlastně ve skrytu znamená a že to není tak vážné - každopádně když to někdy překročí nějakou mez, umíme si to říct a promluvit si o tom.. 🙂 To bych doporučila i vám, hlavně si o tom promluvit 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?