Plodnost páru

Ahoj, já už to mám sice za sebou ale kamarádka přišla s problémem, který právě řeší. Nevěděla jsem co jí na to mám říct. Mají před svatbou (doufám, že ji budou mít normálně - dali si ji na léto), a zkouší miminko už teď. No nicméně se jim to pořád nedaří a ona najednou znejistěla, zda je on ten pravý. Hrozně moc by chtěla miminko a neví si rady jestli dělá dobře. Jasně, že sem jí řekla, že určitě chybu nedělá, protože s přítelem je už několik let a jak ji znám tak se mají rádi a že by to neměla tak hrotit a určitě, když nebude tak ve stresu tak to přijde. Každopádně, co byste jí na mém místě poradili? Mám jí říct ať vyzkouší nějaké vitamíny, cviky atd - něco co může dělat doma, nebo ať jde rovnou na nějakou kliniku? Vím, že tam musí jít většinou na první vyšetření chlap ale zase mu to nechce takhle vpálit, že je to on co nemůže mít děti. V tomhle je docela nervák.. Díky za rady!
Odpovědět
Profilova fotka
proboha, můj bratr s manželkou (loni se brali) jim to taky nejde a taková sračka, s prominutím, by je ani nenapadla, že se kvůli tomu nevezmou.. Když to nepůjde tak svět se točí dál, hlavní je, že se mají rádi a klape jim to
Odpovědět
Pokud premejsli takhle, tak at si ho radsi nebere. Chudak borec. 😄
Odpovědět
Mám kolem sebe taky spoustu lidí, kterým to nejde a někteří už šli i na umělé oplodnění a jsou šťastná rodinka. Pokud se snaží déle jak půl roku, doporučila bych zajít na vyšetření - oboum. Jinak doporučuji poupravit jídelníček a jak muž tak žena by měli jíst potraviny s vysokým obsahem kyseliny listové, která se dá sehnat i v lékárně v tobolkách, omezit alkohol a cigarety, zařadit do jídelníčku taky potraviny s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin (omega-3) a taky bych se vyhýbala horké vaně nebo sauně (oba), lepší je vlažná sprcha. A poslední rada, zaměřit se na svůj cyklus a hlídat si plodné a neplodné dny, ovulaci - jasně, každá to má jinak, ale tři kamarádky si to hlídaly a všechny tři otěhotněly v prvním měsíci na první pokus, tak na tom asi něco bude. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
By mě trochu zajímalo, jestli chce kamarádka spíš to dítě, než toho partnera...
Odpovědět
@zannast Díky vyřídím. Karevonf máš pravdu.. někdy si taky říkám co vlastně chce. No a jak píšete, když to nejde půl roku třeba tak zkusit nějakou kliniku nebo prvně ke klasickému doktorovi? Případně máte nějakou vyzkoušenou/znáte/doporučíte? Díky
Odpovědět
@flowerka18 v prvním řadě ať se kamarádka uklidní! Celkem zajimavý myšlení dospělé ženy...ale budiž každá jsme jiná. Na první vyšetření se doporučuje jít po jednom roce nechráněného styku který je minimálně 2x týdně ( mám dvě děti takže mám něco "nastudováno"Naštěstí to nebyl náš případ). Když to nepůjde tak vyšetření začíná u ní. Ať jde ke svému gynekologovi a ten už bude vše řešit dál. Jestli se na to extra upíná tak jí to nepůjde tuplem. Psychika je svi.a.
Odpovědět
Borec ma štěstí, má čas utéct, takovou pizdu bych si taky nevzala...
Odpovědět
@flowerka18 vubec nechápu proč by to měla řešit po pul roce, to jí stejně ani nikam nevezmou, neplodnost se definuje až po roce neuspesneho snazeni, tohle je naprosto normalni cas... kristovanoho to je blbka ze to me uplne fascinuje...
Odpovědět
No ty brďo to snad ani není pravda 😳 holčička by si měla uvědomit, že borce kopne do zadku, protože ji neoplodnil a pak to klidne může být její problém. No chudák chlap teda. Doufám, že jen prostě vysiluje a nemyslí to vážně. Jinak neplodnost se řeší až po roce. Do té doby je to úplně normální a většinou za to může hlava. Může tomu pomoci kontryhelem nebo gynex kapky. Hlídat +/- plodné dny a hlavně teda ten sex 😀
Odpovědět
@flowerka18 Ahoj, z vlastni zkusenosti vim, ze je to fakt strasne moc o hlave. Vim, ze je spoustu rad ohledne vitaminu, stravy a nevim co jeste, ale myslim si, ze vic je to o ty hlave. Naopak pokud clovek ji presne podle pravidel a partner taky, a delaji vsechno mozny (nekouri, nepijou kavu, alkohol, cvici....), tak se to muze strhnout v pekny maraton o otehotneni. Poradila bych listovku a pak se upnout na neco jinyho, treba planovani svatby. Doktori umi zazraky, ale spoustu paru podstupuje umele oplodneni zbytecne - melo by to byt az krajni reseni.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj z vlastní zkušenosti bych tvé kamarádce řekla ať na to přestane myslet má starosti se svatbou a ještě myslím na to, že jim nejde miminko. Je několik věcí na podporu otěhotnění jak tady píší ostatní holky, ale jsou tady i jiné věci záleží na tom jestli brala antikoncepci a jak dlouho a o hlavě když na to bude pořád myslet tak to nikdy nepůjde. My jsme se sice o první mimčo vůbec nesnažili a byla jsem těhotná hned po dvouch měsících, ale bohužel jsem o něj přišla 😔 po 6.nedělí jsme se hned začly snažit o další (bylo to pak už jen z povinnosti jak jsme chtěli Mimi,aby se to povedlo ) a rok vůbec nic až když jsem šla za přítelem že půjdeme na vyšetření tak se nám to konečně povedlo🙂 a o druhé mimčo jsme se snažili hned po druhých narozeninách dcery a to se nám povedlo až za 4.roky a to jsem po porodu holky nebrala prášky nechali jsme to osudu. Tak snad ti to pomůže jí nějak uklidnit
Odpovědět
Holky všem moc děkuju za postřehy. Máte pravdu je to trochu uhozený no 🙂 já ji to zkusím nějak vysvětlit a dám potom vědět jak se jim zadařilo. Snad spolu zůstanou, doufám že to všechno pochopí a trošku se jí to rozleží protože by to byla fakt škoda.. 😞
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?