Menu Forum

Oddávající mimo bydliště

23. srp 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
kolnve
Registrovala se 22. srpna 2016 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
kolnve
Registrovala se 22. srpna 2016 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek.
  • Neví, kdy bude svatba
 Poradí prosím někdo, jak je to s pravomocí oddávajícího mimo trvalé bydliště obou manželů?
22. srp v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zorro4
21
Registrovala se 18. června 2009 na beremese.cz. Přidala 1699 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Svatba byla 22. srpna 2014
    Kunovice, Region Uherské Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
zorro4
21
Registrovala se 18. června 2009 na beremese.cz. Přidala 1699 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Svatba byla 22. srpna 2014
    Kunovice, Region Uherské Hradiště
 @kolnve Necírkevní oddávající smí oddávat jen pod svým matričním úřadem. Tzn. například osoba, která je oprávněna oddávat na Praze 8 nemůže oddávat formou civilního sňatku v Plzni.
Církevní oddávající toto omezení nemají.
Nezáleží tedy na bydlišti manželů, ale na působišti oddávajícího a místě konání obřadu. (Pokud je oprávněn oddávat v Plzni, může tam oddat i osoby, z nichž tam ani jedna nemá trvalé bydliště, platí jen poplatek navíc.)
22. srp ve 12:22  •  Svatba byla v srpnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
 Zákon o matrikách č. 301/2000 Sb.:

§ 11a
(1) Snoubenci projeví vůli, že spolu vstupují do manželství před
a) starostou, místostarostou nebo pověřeným členem zastupitelstva obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které jsou matričním úřadem, a to pouze ve správním obvodu tohoto matričního úřadu,
b) starostou nebo místostarostou obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které nejsou matričním úřadem, je-li jeden ze snoubenců přihlášen k trvalému pobytu v jeho správním obvodu, a to pouze ve správním obvodu této obce, městské části hlavního města Prahy, městských obvodů nebo městských částí územně členěných statutárních měst,
c) primátorem hlavního města Prahy, náměstkem primátora hlavního města Prahy nebo pověřeným členem zastupitelstva hlavního města Prahy, jakož i před primátorem statutárního města, náměstkem primátora statutárního města nebo pověřeným členem zastupitelstva statutárního města, a to pouze ve správním obvodu hlavního města Prahy nebo statutárního města.
23. srp v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí