Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
Profilova fotka
lennika: asi na tom něco pravdy bude ;-) ono je to jak s těma svatbama, kolikrát tady holky píšou, že jim rodiče platí svatbu a do všeho se jím míchají, my si svatbu platíme sami a máme klid, takže s tím bydlením to bude asi podobně no ;-)
Odpovědět
lennika: svata pravda:-D bydlet s tchani, to se radsi zadluzim! kajulin: pokud dostali oba dva sourozenci barak, nechapu bratra pritele - za prve na co si jeste klade narok, a za druhe proc proboha porad bydli s vama v baraku? kazdopadne pozor pokud nejsou uz ted oba domy prevedny na bratry, dedicky rizeni by mohla byt v budoucnu slusna polizanice :-N :-p
Odpovědět
kajulin,tos tam na začátku nenapsala,že bratr dostal taky barák,bylo tam jenom,že měl dva roky na to,aby se odstěhoval. Souhlasím se sam....hlavně ať si to tchánovci dají právně všechno do pořádku,pak by to byl průšvih.
Odpovědět
Profilova fotka
Všechny baráky jsou řádně převedeny a je to vše v pořádku - co se týká tedy právní stránky. No a k tomu proč tam jeho brácha ještě bydlí, protože se mu nechce nic opravovat ve svém a tak se mu líbí, když se vymění okna atd a on do toho nemusí nic vrážet. Maminka mu uvaří a oni se mají dobře, tak proč by se stěhovali, pak by přišli o svoje pohodlí a museli by se starat sami. No a teďka se právě už zařizují, protože na ně můj přítel tlačí a oni vědí, že jim nic jiného nezbývá, tak nám to naše zařizování znepříjemňují jak se dá a všude vykládají, že je vyhazujem a že kvůli nám nemají peníze, protože je všechno drahé a oni se musí zařizovat. Ale to, že už jeho brácha 8 let pracuje to a jeho manželka pracovala 5 let, pak si pořídili rodinu a neměli ani střechu nad hlavou to neřeknou, že neušetří ani korunu a dokud pracovali, tak z 30 tis čistého za měsíc nevyšli, týden před výplatou si chodili půjčovat atd. Teďka se tomu bráchovi zvedl plat, takže i při mateřské mají přes 30 tis měsíčně, každý tomu malé kupuje plno věcí a oni opět nemohou vyjít s penězi, protože neumí šetřit a každá koruna navíc na účtě je pálí, tak jí musí hned utratit.
Odpovědět
Profilova fotka
A tchýně je ještě podporuje slovy, kam by jste chodili. NO co dodat, když je někdo něčí mazánek, tak se má hold dobře a ti druzí musí trpět.
Odpovědět
kajulin: je to na houby, budete vždycky za ty zlý, vím, co asi prožíváš, mám to podobně, jen jsme si bráchu s rodinou vzali dobrovolně poa střechu, když byli v nouzi...a teď bysme je nejraději vyhodili, protože se tu chovají otřesně...první měsíc byl v pohodě, pomáhali i s úklidem, ale dneska, po půl roce, bydlí jako na hotelu 8-( O uklízení ani řeč...ona je na mateřský, mimču bude za chvíli rok. Ona je líná jako prase...pořád spí nebo vysedává u pc. On dělá krátký-dlouhý týden, tak jednou je doma a buď sedí u pc nebo u tv...máme baráček se zahrádkou, tak máme starostí nad hlavu a oni nic...ani zamést doma nedovedou, natož vytřít či třeba umýt koupelnu...a zbavit se jich pořádně nejde...líbí se jim tu a pokud jim asi neojednáme stěhováky, tak se jich nezbavíme...a ještě abysme jim asi zařídili podnájem. Teď už oba víme, jakou jsme udělali hloupost, ale svědomí nám nedalo nechat je, když měli problémy...teď víme, že oni to samý by neudělali. A slibovali, že si naštří peníze a najdou podnájem...a zatím všechno utratí za blbosti...a příbuzní jim dávají peníze, aby malá náhodou nestrádala a měla všechno ]-(
Odpovědět
holky, to je desny, jak je ten zivot nespravedlivej... ]-( vubec vam to nezavidim, ale jak se rika, "co Te nazabije to Te posili", tak ze se holky drzte!!...ono bude lip!!.. ;-) Ja jen ze jsem sem nakoukla, mam skorotchyni vybornou, nemuzu si na rodice od pritele stezovat..tak snad se to nezmeni... ;-) :-) No ale moc dobre vim, ze bydlet bych nechtela v baraku ani s moji maminkou, na toz pak s tchyni... 8-) Jde o to, ze mame svuj byt, na kterej jsme si sice museli vzit hypoteku, ale jsme v klidu, s nikym se nemusime handrkovat, hadat...ci poslouchat, ze to a to delam spatne, nebo ze to mam delat jinak.. ;-) Takhle je to super, kdyz se jednou za 14dnu navstivime, pokecame, vsichni jsou spokojeni a mame se porad radi.. ;-)
Odpovědět
nechci rýpat, ale pokud se někdo dobrovolně! sestěhuje s tchýní a tchánem (nebo jinými rodinnými příslušníky to je víceméně fuk) tak musí počítat s tím, že prostě ty třecí plochy budou vznikat. Tak to vždycky bylo je a bude. Ono je těžký se mnohdy domluvit s manželem a když sou u toho ještě další rodiny tak to už je téměř nemožný...Holt ste se tak rozhodly...Prostě kdo si buduje vlastní bydlení odzákladů je zatížen hypotékou. Kdo se nastěhuje do rodin.baráku tak třeba není zadlužený ale je v jistých situacích zatěžován psychicky a to po zbytek života...takže asi tak každý si musí zvolit to co mu vyhovuje
Odpovědět
Profilova fotka
Kata nezbyva nez souhlasit,taky jsme meli moznost jit do baraku,kam by se pristehovali tchani nebo do vlastniho bytecku na hypo na 30let,ale nemenila bych,zdravi ma clovek jen jedno :-D podle me bydleni dvou generaci nedela dobrotu,ja bych nebydlela ani s moji mamkou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
...holky naprostý souhlas, taky bych nebydlela ani se svojí mamkou natož s druhou rodinou...společně jsme se o tom s mamkou i bavily a ona semnou naprosto souhlasila, že když jsme dospělí a vyletěli jsme z hnízda, tak máme bydlet sami a utvářet si tu svoji rodinu...tak když bydlí v jednom baráku celé generace, nemá člověk nikdy na nic klid...znám to, bydleli jsme celý život v rodinném domku s tátovými rodiči :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kata - jo souhlas, jen že někdy prostě nemáš na vybranou, my se tehdy rozhodli takhle protože to tehdy bylo nejlepší řešení, dnes bych se zase rozhodla jinak - ale což však já už si tchýnku vycvičila :-D :-D :-D
Odpovědět
brumdinka - s tím bych nesouhlasila..na vybranou má člověk vždycky záleží akorát na něm co zvolí ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Holky, tak s tchýní nebo s mojí mamčou bych teda bydlet nechtěla...mysleli jsme si s přítelem, že když člověk člověku vytrhne trn z paty, tak si jistí alespoň uvědomí, že mají problém a začnou jednat...od teď už nedělám dobré skutky...bohužel :-S Nechtěli jsme s přítelem pak poslouchat výčitky od rodiny, že nemáme hypotéku a nepomohli jsme...dneska bych si to s chutí vyslechla, ale měla svůj klid...jinak bydlíme ještě s babičkou...80 let a s tou vyjít jde...zajímavé
Odpovědět
kata267 ....... je to tak, souhlas ;-). S vlastními rodiči, natož s tchánovci, bych nebydlela v žádném případě. Střet generací nedělá ve většině případů dobrotu. Od toho se odvíjí situace, kdy si tu nevěsty stěžují na příšerné tchánovce, vidí na nich v některých případech kdejakou nepodstatnou hovadinu a přitom bydlí v jejich domě, o který se většinou nijak nepřičinily ..... přijde mi to velice nevděčné. Buď tam bydlím a respektuji je nebo je respektovat nehodlám a zasadím se o bydlení sama.
Odpovědět
lollia - jj souhlas..vím že prostě bydlení generací nedělá dobrotu (a ví to určitě každej) a to můžou být vztahy v rodině sebelepší a stejně ty třecí plochy vzniknou...
Odpovědět
Profilova fotka
kati - jo možná, jen někdy máš prostě omezený možnosti výběru :-)
Odpovědět
brumdinka - jj to souhlasím, omezený možnosti ano, ale možnosti sou vždycky :-)
Odpovědět
brumdinka: v čem?
Odpovědět
ono při tom rozhodování vždy záleží pouze na tom čemu dá člověk přednost toť vše..
Odpovědět
Tchýně si na naší svatbu (uprostřed léta) pořídila u Větnamců (za 1200, že do nich nehodlá investovat) teatrální dlouhý černý šaty s černým šálem. Víc nevhodný šaty si snad ani nemohla vzít. I bílý bych snad uvítala víc.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ségra - svědkyně taky bude mít černý se smetanovou stuhou a do půli lýtek. Ty ale vypadaj svěže i na léto. Ty tchýniny jsou fakt monstrózní, na velkej ples možná, ale na letní svatbu mi přijdou fakt nevhodný a stejně tak nevhodnej komentář.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Spíš tím chtěla říct, že co se týče naší svatby, excitovat se nebude a veme to první, na co jí padne oko. To i svědek ženicha se mnou víc řeší jeho oblečení, aby se hodil jak ke mně, k ženichovi, tak k mý svědkyni. Může mi to být nakonec u zadku, jen mě to docela šokovalo, když všichni blízký řešej, aby byli jakžtakž sladěný a ona tam bude jak pěst na voko. Nebudu se s ní fotit a bude to. A ano, jsou to těžký lesklý korzetový řasený šaty.
Odpovědět
Profilova fotka
bejruska - připomíná mi to moji budoucí tchyni, chtěla jsem aby bylo všechno sladěno do fialkova, moje mamka si šaty nechává šít a jsou světlunce fialové, i svědkyně si na moje přání nechala ušít fialové šaty, ale než jsem stačila nadechnout, tak moje tchyňka koupila kostým, sytě rudej, od nějaký kamarádky a navíc jí je ještě malej, takže do něj hubne...byla jsem z toho rozhozená ale co stejně s tim nic neudělám a to bych se z toho musela fakt zbláznit...ty bys to měla brát taky tak :o)
Odpovědět
treba do nej nezhubne a bude si stejne muset poridit neco jineho :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marcicek84 - tak ja jsem treba chtela tchyni i moji mamce saty koupit, takze asi tak...a k tem fotkam, to je to jediny co ti pak ze svatby zbyde, ja proste chci aby vsechno bylo dokonaly!
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?