Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
Já nenapsala že s tebou nesouhlasím. Také se s tchýní nenavštěvuj,i ale nevymlouvám se na počasí :-x
Odpovědět
hm,ono je to teď velice aktuální důvod...
Odpovědět
no tak já se stchýní na rozdíl od tebe navštěvuji a zároveń se nevymlouvám na počasí. Ale to ti asi nevymluvím, viď:-)
Odpovědět
frisbee: to mě mrzí, že jsi měla až tak hroznou tchýni, trochu jsem si pročítala tvoje dřívější příspěvky..:-( Máš pravdu, že hodnotit se nikdy nedá podle pár informací. Lidi by se měli nechat vzájemně nechat žít. někdy mám pocit, že tady v Čechách obecně kolikrát strašně lidi irituje soukromí druhých - proč se neberou, proč se berou, proč mají nebo nemají děti a tak... jako by se každý neuměl zabavit bez štourání ve druhých..
Odpovědět
Přesně..prvně se má člověk snažit pochopit a až potom hodnotit ;-) .Ladu,děkuji,no už je to za mnou,ale zapomenout se nedá...
Odpovědět
¨Hlavně, že se jí nakonec nepodařilo zničit vaše manželství
Odpovědět
;-) ;-) ;-)
Odpovědět
ladulav: s těmi návštěvami o Vánocích je to asi o tom, že rodiče všeobecně mají představu, že "o Vánocích by měla být rodina pohromadě" - cituji moji vlastní maminku, která přestože já prakticky už 10 let u nich nebydlím (od 16 internát, pak jsem se úplě odstěhovala), má představu, že já jsem tam pořád doma. A i když už víc jak tři doky bydlím s přítelem, máme společnou domácnost, předělali jsme si barák atd., mamka si vůbec neuvědomuje, že už dávno jsem doma někde jinde a kdybych nestrávila Štědrý den u rodičů, tak by se z toho zhroutila! Kdybych se jí vymluvila na počasí, tak by to taky nevzala... Chápu tchánovce, že chtějí, abyste dorazili, protože přece "na Vánoce má být rodina pohromadě", ale chápu i tebe, že se ti tam nechce, obzvláště po špatné zkušenosti s nehodou. Já návštěvy taky nemusím, zvlášť pod heslem "o Vánocích musí všichni všechny navštívit" - u nás problém následující: žiju s přítelem a jeho mámou, přítelova sestra s rodinou u nás byla minulý víkend (sobota + neděle), příští víkend přijedou zas (protože přijede strýc s rodinou, tak aby se všichni viděli, tzn. zase nás poctí návštěvou celou sobotu i neděli) a ještě vyžadují, abychom jeli i my k nim! Je fakt, že nebydlíme zas tak daleko, abychom se tam nemohli zastavit, ale proč? Když už jsme se viděli u nás (a zase se uvidíme...), tak proč máme jezdit ještě my k nim? Prý abychom se podívali, jaký mají stromek... No mě houby zajímá jejich stromek, nejsem dítě, abych se kochala pohledem na stromek! Takže jsem zahlásila, že nikam nejedeme. Sice se jim to nelíbilo, ale přežili to... Vaši tchánovci by to měli taky přežít a pochopit, že nebydlíte za rohem a nebudete tam jezdit v závějích...
Odpovědět
No, to je dobrý, s tím stromkem ;-) To bych byla taky celá žhavá se jet podívat :-) :-) Já myslím, že je to dost náročný, ten týden, až do Sivestra, všichni se musí ponavštěvovat, přejíst atd., a pak konečně nám nastanou zase trochu standardní dny...už se těším ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak sem to trošku pročetla a plně chápu, stejně jako fris neberu, že je někdo starej atd..... když je někdo zlej tak takovej zůstane - lidi se prostě nemění max. to dokážou líp zakamuflovat, aby to nebylo tak vidět :-D no a chce to prostě se obrnit trpělivostí, jo já sem taky takovej "hodnej blbec" a co z toho, nakonec to stejně odnesu (jako třeba ted´v zaměstnání), ale to odbočuju - jen jsem tim chtěla říct, že občas člověk prostě musí bejt sobeckej, aby si zachránil vlastní kůži ;-) beket - no tak s tim stromkem je to teda dobrý, na něj seš tak zvědavá :-D jinak my to máme jednoduchý, zařídili sme di to tak, že štědrej den máme doma, pak se jde nahopru ke tchýni a 26 k našim, kde se sejdem všichni (i širší rodina) a nazdar ;-)
Odpovědět
Ahojky, přeju vše nej do dového roku a hlavně pevné nervy při setkání s tchýněmi ;-) My jsme se letos nemohli s manželem dohodnout kde budeme na štědrý den tak jsme se prostě rozdělili - já zasedla u štedrovečerní večeře u stolu mých rodičů a mažel zase u svých, a bylo to úplně v pohodě. Společně jsme se sešli až pozdě večer, předali si dárky a povídali si. Jinak jsme celé svátky trávili u tchýně a fakt pohodička. Jeden den šel manžel spát brzo a tak jsme si s tchýni sedli sami dvě, otevřeli lahvinku vína a povídali si do půlnoci. Díkybohu, že mám tak skvělou tchýni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky..nevíte jestli existuje nejaky "kurz" nebo neco podobnyho na napreveni absolutni zborceni osobnosti? neco jako asertivita nebo umet se chovat atd?..ráda bych to tchýni predplatila:-D
Odpovědět
Článek se načítá
já tchýni nemám ale prý byla fajn za to tchán:-(( nechci ho na svatbě ale nevím jak to udělat:-(
Odpovědět
Profilova fotka
alkapinka: já bych jí předplatila něco jinýho v Pelhřimově.... Dala mi vánoční dárek.(poslala po m.) Nikdy si nedáváme,tak mě překvapila. Ale nedala to jen tak, za tím zase něco čmuchám...
Odpovědět
Jeden cerny vtip : nejlepsi svatba je kdyz si buh k sobe bere tchyni :)
Odpovědět
Profilova fotka
tayllorka:-D:-D no to zas ne.. ona je hodna- ale mirne receno dosti psychicky nevyrovnana a jednoducha, takze ji 90% veci nedojde a je to pomalu horsi nez kdyby to delala zakerne:-/ jinak ji mam rada, takze pelhrimov ne-é to spis sanatorium v jihlave :-D :-D (blazinec)
Odpovědět
Profilova fotka
alkapinka: já právě nepoznám, jestli je moje tchýně jednoduchá,myslím, že nižžší IQ má určitě,ale zase na druhou stranu dělá vše ve svůj prospěch a pořád se snaží mě s m. rozdělit. Takže tomu se zase říká zákeřnost a vychcanost. Hodná rozhodně není, už vypustila z pusy dost ošklivý věci co se mě hodně dotkly a nikdy se neomluvila,dělala jako že nic. |-| To mi hodně vadí. Proto raději od ní dál. :-| Jako nevidět jí vůbec by mi nevadilo, určitě se na ní nikdy netěším, ona vždycky rozpoutá nějakou hádku,neumí se bavit normálně. Tak trochu i sobec,ráda se baví o sobě,co jí bolí,jak je smutná,jak má málo peněz atd. takový trochu i citový vydírání,aby jí někdo litoval. Přitom je zdravá,prachy má,jen jí nemá nikdo rád její vinou. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj tay ;-) tak jsem narazila po dlouhé době na tuto diskusi :) psala jsem sem cca před rokem a půl, jak nám chtěla tchýně zabránit ve svatbě, její nadávky a podobně. jak to pokračuje dnes? rok a půl po svatbě docela pohoda. ignorujeme nadále, tchýně pořád píše sms a zkouší volat, naštěstí ne ob den ale tak jednou za 2 měsíce. Manža už ji vyškrtl ze života a ja taky, troufám si říct s lehkým srdcem. Manžovi se teď mnohem lépe dýchá, když mu neustále nekecá do toho co má dělat a co ne. I když jsem ji skoro rok a 3/4 neviděla přesto jsem nadále v sms hrozna sviňa, která ničí jejímu synovi život :-D no to mě vždycky dostane. Mezi tím jsme změnili adresu, zrekonstruovali byteček, užíváme si manželství a za pár měsíců plánujeme miminko. Tchýně se svým chováním připravila o první vnouče - jsme rozhodnuti jí o tom ani neříkat a nikdy jí naše děti neukázat. Bohužel je to kruté, ale takto si to sama zvolila - nedokáže ustoupit a chovat se normálně i po tak dlouhé době. Do teď ani vlastně neví co proti mě má, asi to dělá jen z principu. Když manželovi píše přání např. k narozeninám nezapomene dodat že ho stále miluje a já jsem mu vymyla mozek :-) prostě se nezmění a já se nechci dočkat že naše děti nakonec bude štvát proti mě. hlavně si nedokážu představit že se po letech budeme tvářit jako že se nic neděje a budeme k ní posílat děti na prázdniny. ani náhodou. jo a zapomněla jsem dodat, že asi před rokem psala manžovi že ať se opovažuje mít se mnou děti, že si zkazí život, má se věnovat kariéře, že je mladej apod. No síla, to už bylo fakt moc. vnoučata pro ní asi budou pěkný překvápko :-p takže ignorovat, ignorovat, co to jen jde... tay tobě držím palce, však víš ;-) moji tchýni taky nemá nikdo rád, aspon v tomhle je nějaká spravedlnost -protože tahle ženská si to opravdu nezaslouží..
Odpovědět
tay,ahoj :-) kathuska,tebe si pamatuju....to byla síla a udělali jsete dobře,že nekomunikujete,baba se nedokáže vyrovnat s tím,že už není pro synáčka tou jedinou...ale je to hrozný,sama si neuvědomuje,že bude jednou na někoho odkázaná,a potom co =-) =-) =-) .Drž se,máš pravdu,ignorovat,ignorovat,ignorovat.
Odpovědět
Profilova fotka
nedá mi to, abych po delší době opět nepřispěla s perličkou o tchýni...naštěstí tchánovi již třetí měsíc trucují, tak mám docela klid...v pátek nám veterinářka potvrdila, že naše vlčanda bude mít cca za tři týdny štěňátka. Tchán s tchýní již delší dobu zvažují, že si pořídí štěně vlčáka, protože jejich současný pes je už hodně starý, takže jsem si myslela, že na jedno štěně máme určitě odbyt...nemáme...prý mám špatný politický profil ]-( ...jako bych ta štěňata rodila já...ach jo...mimochodem, nechcete holky náhodou štěně :-)
Odpovědět
Faidra: špatný politický profil? Jak to souisí s psama...asi jsem nechápavá =-)
Odpovědět
Profilova fotka
buď v klidu...já to taky nepochopila...myšlenkové pochody svých tchánů nepochopím zřejmě nikdy...prostě já jsem ta nejhorší, tak si štěňata od nás nevezmou...to si radši vezmou psa z útulku...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ahoj, napadlo mě, jak jste vy, co jste s tchýní měly problémy i před svatbou, vyřešily její gratulaci na svatbě? Nevim, jestli jí to jen odkejvat, nebo jí pošeptat nějakou jedůvku na oplátku 8-)
Odpovědět
Jakou? Třeba : táhni do pekel babo :-D
Odpovědět
"další prosím" :-p
Odpovědět
Až zas tak drsná nejsem :-D Něco jako "obě víme, že to není upřímný" nebo tak něco..
Odpovědět
bejruska: to se mi zdá taky moc. Co se jen tak usmát a pošeptat "Doufám, že to opravdu myslíš/te upřímně" ?
Odpovědět
Taky dobrý. Což mě napadá, kdy vám tchýně nabídly tykání? Jde vám jim tykat?
Odpovědět
Nebo slušně. Zamačknout imaginární slzu a říct: Na Vás mám maminko nejraději že to myslíte tak upřimně x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?