Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
Profilova fotka
ondla - no bohužel nedělám :-N jinak škoda, že sem byla rozespalá, kdybych nebyla, tak jí něco hodně sprostýho řeknu :-D no a mělo to ještě dohru, sem se dneska vrátila že žatce a mužskej mi říká, že se s mamkou včera pěkně rafli a že s nim a tim pádem s náma nemluví, samozřejmě proto, že zas strkala čumák kam nemá a radila mu jak má vychovávat malýho - co přesně se stalo nevim, ale Jirka je nakrklej ještě ted´- takže přešlápla hodně přes čáru a sám řek, že klíč dáme jinam, aby o něm nevěděla :-) takže holky všem přeju pevný nervy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jejda...o klíčích bych mohla napsat celé story :-) u nás je klíč od domu schovaný na "tajném" místě, aby si mamá, případně švára mohli kdykoliv dojít do baráku - a pošlapat mi chodbu, zadělat záchod, udělat si kafe a neumýt nádobí...tak jsem si vyprosila aby, když už tak nutně k nám musí, mi zavolali...no a onehdá přišel švára se švakrovou dřív než já z práce, vzali si z tajné schránky klíč, odemkli. Jenže když odcházeli, klíč zapomněli v zámku a já na to přišla až pozdě večer. Milý klíč jsem vzala, ale dala na jiné místo...naštěstí jsem příteli zavolala, co se stalo a kde klíč je...a druhý den nastalo tóčo, protože přišla mamá, klíč nenašla, volala švárovi, švakrové...no mě ani příteli nezavolala...tak odjela s nepořízenou. Když jí večer volal přítel, tak ho sjela na tři doby a on jí s ledovým klidem řekl, že kdyby zavolala mě, jak bylo domluveno, nemusela se rozčilovat...aspoň jedna moje malá výhra...
Odpovědět
Profilova fotka
faifra:a muzes mi rict...co tam u vas jako chteji??tohle mi prijde desny...
Odpovědět
Profilova fotka
faidra - no to už je trochu moc, nemyslíš :-N - tak to bych řádila jak tajfun :-D - ostatně tohle kdysi dávno taky zkoušela a dopadlo to tak, že když odjeli pryč a Jirka byl v práci, tak sem vyměnila zámky a nazdar :-D jinak my už máme klíč jinde a víme o něm jen já a Jirka a hodlám jí ho předat max.až pojedeme na dovolenou, aby jsme zas skoro nevyhořeli jako loni :-D - baflo nám uhlí ve sklepě jinak k nám nelezou, tohle byla po dlouhý době vyjímka a jak to vypadá, tak se chytli s Jirkou jo hodně, takže do vánoc s náma nepromluví - jak už fris určo tuší mám jedině radost, jelikož budu mít svatej klid :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je dlouhá historie...přítel byl dva roky pracovně v zahraničí a jeho rodiče mu na barák jezdili pomáhat (před odjezdem totiž koupil starý statek, který se rekonstruuje), kontrolovali, zda někde nepraskla voda či nepřišli zloději...no a nějak si ten statek vzali za svůj...v okamžiku, kdy jsem se tam nastěhovala já, nemínili své staré zvyky opouštět, i když mi tchýně neustále zdůrazňovala, že já jsem paní domu...takže se běžně stávalo, že jsem přijela z práce, na zahradě vesele seděla celá rodinka, švakrová smažila v kuchyni řízky ]-( ...já uznávám, že mu tenkrát hodně pomohli, ale teď by zase mohli oni akceptovat, že jsem tam já a mám právo na soukromí. Přítel i já jsem jim několikrát řekli, aby než přijedou, zatelefonovali...bohužel marně....takže naposledy se stalo, že mne přes noc schvátila hnusná viróza a já ráno prostě nevstala...jen jsem zavolala do práce...a v jedenáct dopoledne nade mnou v ložnici stál tchán se slovy "ty jsi doma"...asi jsem si dovolila hodně....
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak před chvílí sem měla zas výstup s tchýní po delší době, kdy byl docela klid. Zas se cpala do všeho a jestli má malej punčochy, tak jí říkám né pošlu ho nahýho ven a zas, že má studený boty (jsou normálně na chodbě v baráku a studený teda nebyly) atpod...... to už sem nevydržela a řikám jí no můžete na ně foukat, at´se zahřejou :-D tak hned na mě - no co je to Jano (jako že sem drzá), tak jí říkám, že se zas plete do čeho nemá a at´to nedělá - no myslim že do vánoc se mnou nebude mluvit a já budu mít aspon klid :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tchýně mi teď neleze na oči,dělá tichou vodu a vyčkává. Rozhodně letos k ní nepojedu o svátcích. Bude muset manžel s dětma sám jestli bude chtít. Nechci poslouchat její bezduchý kecy a ještě se na ní dívat. Jen při tý myšlence se mi zvedá kufr (pardon |-| ) :-p :-S
Odpovědět
Holky,krásné Vánoce vám přeju,všechno nejlepší v novém roce a hlavně hodné tchýně :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
ahoj holky, zajímalo by mě, jaký názor máte na vánoční ježdění sem tam po celé republice za rodiči, příbuznýma apod. Já to absolutně nesnáším a přijde mi sobecké , když rodiče vyžadují, že k nim během svátků přicestují děti, případně s vnoučaty. přijde mi úplně padlý na hlavu cestovat v zimě, kdy počasí zrovna nenahrává bezpečné jízdě. Dřív jsem s přítelem jezdila těsně po Vánocích, mezi svátky, k jeho rodičům 200 km, ale od doby, kdy jsem se na zpáteční cestě vybourali a měla jsem docela těžká zranění je s tím konec - bylo to právě kvůli nepříznivému počasí. teď jezdí teď už manžel sám - zrovna v tyto dny se chystá a já už trnu, když vidím předpověď s ledovkou...Já vím, že nic není bez rizika, že to tehdy byla i velká smůla a že si rodiče neuvědomují rizika a chtějí být s blízkými, ALE ...moje skutečné pocity jsou otevřená kudla v kapse, jak si vzpomenu na tyhle pojížďky sem tam.
Odpovědět
ladulav..v tomto případě jsou všechy argumenty na tvé straně ;-) ,jako fakt jasně a natvrdo,nebudete riskovat život,prostě to nejde....tady bych hrála i na city,snad nechtějí přijít o syna..je to tvrdý,ale já sama jsem jezdila v noci z práce na náledí a sněhu,a když jsem vylítla ze silnice do lesa,uvědomila jsem si,jak málo stačí k tomu,aby bylo dítě bez mámy...jestli jsou rozumní,pochopí a riskovat to,že pojede sám a něco se stane...nechci domýšlet.
Odpovědět
Profilova fotka
ladulav: já tohle taky neuznávám..když vás tolik chtějí vidět proč nepřijedou někdy oni?
Odpovědět
frisbee, děkuju za názor. :-) ono nejde jen o náš případ - já to vidím kolem sebe, lidi se seberou, i s dětma, a hurá za prarodiči. jasně, je to každého věc, ani nechci nikoho citově vydírat, že něco zavinil nebo zaviní, stát se může cokoliv i jindy a jinde. ale i když to člověk bude brát s nadhledem, tak si opravdu myslím, že jezdit někam o Vánocích je pěkná pitomost. Já manželovi bránit nechci, nechci ho nijak omezovat, ale na druhou stranu mě nikdo nedonutí někam se harcovat. a až budeme mít děti, tak ani náhodou. Okolí se na mě někdy kouká možná trochu divně, protože zvykem je pospolu navštěvovat, ale já si na tom od té havárky trvám - o Vánocích resp. v zimě mě tam prostě nikdo neuvidí. V době telefonů a kdovíjakých technologií si myslím lze být v kontaktu i jinak a vynahradit to v lepším počasí. Tedy abych byla spravedlivá, tak oni si to přímo nevynucují, ale taky nikdy od té havárky tchýně neřekla, a´t nejezdíme a to se mi zdá docela sobecké, že stejně čeká a je jí jedno, že na to nejsou podmínky. jsou to staří lidé, přes 70, chápu, že jsou osamělí, ale aspoń doufám, že já na jejich místě bych po tomhle dokázala pochopit, že holt budu o Vánocích bez návštěvy..já to beru, že tam manžel pojede, ale stejně se neubráním vzteku na tu babkku ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj hollky,no nestačím zírat, co všechno můžou tchýně vyvádět. Po přečtení vaší diskuse jenom nevěřícně kroutím hlaovu. Moje tchýně je asi výjimka, protože je to fakt skvělá ženská, rozumím si s ní stejně jako s vlastní mámou. Vzpomínám si, že jsem jí na svatbě předávala dort Poděkování za syna se slovy "díky že nejsi jako ostatní tchýně" a obě jsme se tomu zasmály :-) Ve všem mě i manžela podporuje, zapadla jsem k nim do rodiny, a tchýně i tchán mě berou jako svoji dceru. Fakt super pocit, když si čtu vaše příspěvky tak si uvědomuju, že moje tchýně je takový malý zázrak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já s nastávající tchýní taky nevycházela a teď (po skoro 4letech) na ni nedám dopustit x-) A ještě má u mě velké plus za výborné jídlo co umí x-) x-)
Odpovědět
sheinka: oni už jsou fakt starý a nikam se sami nedostanou - je jim přes sedmdesát a tatínek má i potíže s chůzí a tak. Ten je v pohodě, ta mamka taky není nijak zlá, ale prostě podle mě zaslepeně sobecká. Je tvrdohlavá a nic jí člověk nevymluví. Asi to nemyslí zle, zákeřná a tak jako jiné tchýně není, ale v podstatě svou tvrdohlavostí, umíněností a takovou dětinskostí a taky snad až chorobnou ukecaností fakt k nesnesení. Ona navíc, když tam jsme, tak nás zdržuje před odjezdem, není možný ji setřepat a v klidu odjet, pořád mluví, pak něco ještě potřebuje, pak nám chce něco dát na cestu - no a nakonec se ještě odjíždí pozdě, kdybych tam nebuzerovala, tak jedem pokaždý snad v noci. Ale na to ona prostě nehledí. ]-( Tou ukecaností myslím opravdu chorobnou žvanivost, to vidí každý, kdo ji potká, ani nehledí, co kdo říká, jen mele a mele, takže nakonec tam všichni sedí s dírou do hlavy, po jednom dni už jste hotoví a naprosto vysátí. když jí chcete pomoct, tak to je taky všechno složité, protože to musí nejdřív vysvětlit, co chce a začne vyprávěním z pátého kolene a výsledku se stejně nikdo nedobere. takže když se vymluví, teda aspoń částečně, protože úplně se ona nevykecá nikdy, tak si před odjezdem začne vzpomínat, co potřebuje opravit..mně je jich i líto, ale ono s tím fakt nejde nic dělat a nijak jim pomoci, protože konstruktivního řešení se tam dobrat nelze. Jinak ale dobrá zpráva - po hádce a usmíření :-) manžel zítra nikam nejede, případně až o víkendu, pokud nebude hnusný počasí. Už to i volal tchýni. takže ta si asi myslí, že po letošní svatbě má utrum:-) ne, ne v pohodě, až bude lepší počasí, tak tam pojede, vždy´t je to rozumný, ne. :-)
Odpovědět
ladulav...teď se dívám z okna...bydlím na Jižní Moravě,hrozně sněží a má to namrzat,no tak to bude muset tchýně vydržet...to,že je tvrdohlavá ti nezávidím,to je zdroj všech problémů,teď jste rodina vy a do ničeho si nenechte mluvit,já toho tady o mé tchýni už napsala asi všecko..ha,asi od str.45...to je výstraha pro všechny,jak to nemá vypadat a jak se člověk musí opravdu začít bránit,i když mu je to v duchu nepříjemný. No alespoň,že manžel dostal rozum,víš,vy musíte držet spolu,nemá cenu se hádat,tam to chce fakt jenom argumenty a diplomacii ;-)
Odpovědět
ladulav> promin, ale naopak mi přijde tvůj pohled dost jednostranný a sobecký a z tvého příspěvku mám akorát pocit, že špatné počasí je vhodná výmluva.to v případě zimy nejezdíš autem nikdy a nikam? právě o vánocích a jiných kritických svátečních dnech se staří lidé cítí nejvíc osamělí, navíc jsou to lidé, kteří tvého manžela vychovali a starali se o něj a tobě dělá zatěžko tam přijet na krátkou návštěvu.nejsem žádný rodičů mazánek, ale je mi smutno, když lidé zapomínají na své rodiče a obtěžuje je, že je "musí" několikrát do roka navštívit. zajímalo by mě, jak to funguje na druhou stranu (v případě, že tví rodiče nežijí se omlouvám) stejně tak mě udivuje názor, když vás chtějí tolik vidět, at si přijedou...
Odpovědět
faidra: to je hustý, to bys měla být ještě důraznější, i když vím, že je to těžký. Když mu pomáhali, tak to snad neznamená, že mu budou po zbytek života lízt do soukromí. To potom není pomoc, ale dluh a na oplátku čekají, že si budou moci dovolovat všechno ]-( žádný klíč by mít neměli, dala bych tam kouli a klíč do foroty bych dala radši sousedům... asi nic nevyřeší otevřený spor, ale důsledně si trvat v klidu na svých právech - na to jsou dobrý knížky o asertivitě, ale od českých autorů...když se podle toho důsledně postupuje , určitě to funguje.. ;-) tam nejde o agresivitu, ale o důstojný kompromis. Musím se v tom taky vycvičit :-)
Odpovědět
gs..no ale ladulav napsala,že měla autonehodu a těžká zranění,takže ji plně chápu,že má strach...
Odpovědět
frisbee>ano to chápu, proto jsem se ptala, zda nejezdí v zimě autem vůbec. a kdybych byla hnidopich, tak podotknu, že můžou jet klidně vlakem.
Odpovědět
gs 208: je pravda, že tam nejezdím ráda, o tom jsem už psala výše. A taky vím, že Vánoce jsou citlivé období. Ale nezlob se na mě, sobecká si tedy nepřipadám ani trochu, v jiných věcech ano, ale v tomhle ne. já tam jezdila docela často od začátku, celé dny jsem poslouchala ty kecy, protože na mě se tchýně vždy napojila a vyprávěla...jezdila jsem tam i pokaždé o Vánocích, i když jsem se na to nikdy netěšila. Ale od havárky mám strach jezdit v zimě, a to nejenom k nim, ale obecně. třeba kdybys něco takového prožila, koukala bys na to jinak. skoro rok jsem byla v neschopnosti, několik měsíců jsem nechodila. Ano, mohlo to dopadnout i hůř a mohla jsem se zranit i jinak a jinde. Ale od té doby si rozmýšlím, proč a kvůli komu budu co dělat.. ono potom jsi v tom trápení v pdstatě nakonec sama. Že dneska jezdí po silnicích hovada, je jasné, my za to tehdy taky nemohli. a když se přidá náledí, je průser na světě. je tradice, že o Vánocích je širší rodina pospolu, ale musíme si uvědomit, že je to tradice z doby, kdy lidi bydleli v jedné vesnici! Dnes jsou rodiny rozeseté a nakonec ze svátků klidu zbývá kolikrát hektické objíždění všech drahých příbuzných (kolikrát je to i vynucené z obou stran) snažím se je chápat a jsem to já, kdo na ně pamatuje s telefonátem, narozeninami a tak. Jinak naši bydlí kousek od nás, má to výhody i nevýhody..Ale k babičce, která bydlí taky přes 200 km od nás, jsem jako děti taky nejezdily s našima na vánoce a myslím, že to bylo dost rozumný - tak dlouhá cesta pro děti o Vánocích není..a to nebyl takový protvoz jako teď. lituju kamarádku, která musí každý rok 26. 12. sbalit kufry a od mimina s dcerou uhánět ke tchýni. letos se tam určitě taky hnala v sedmém měsíci..tak potom uvažme, kdo je sobecký... A promiň, ale nevím, kde jsi vzala, že mě obtěžuje přijet na krátkou návštěvu. pozor, aby z tebe nevyrostla taky tchýně chudinka osamělá ]-(
Odpovědět
No a druhá věc je to,že neznáme jejich vzájemné vztahy..mě by teda za tchýní nedostal nikdo... po tom všem,jak ubližovala mojí malé dceři i mně a hřešila na to,že jsem slušná ke starším osobám..toho velice zneužívala...prostě to člověku někdy nejde,i když se to příčí jeho svědomí.
Odpovědět
jo a vlakem bys tam asi jela 2 dny, hnidopichu
Odpovědět
tam se totiž bez auta prakticky nedostaneš, je to ves. jela jsi někdy vlakem o svátcích někam do zapadlé vsi? mimochodem jak ty tohle o svátcích řešíš???
Odpovědět
Taky mě to přijde trošku jako výmluva na počasí. Polož si otázku, opravdu by jsi nejela ani kdyby to byxli tvoji rodiče. Nemrzrlo by tě to????
Odpovědět
už se tady nebudu obhajovat, že nejde o výmluvu na počasí. nejezdím tam ráda a nikdy jsem tam ráda nejezdila, ale mimo zimu tam přesto stále jezdím a dřív před havárkou, jsem tam byla každé svátky. Ono takové to o smutných starých rodičích je jednak realita a jednak je to kolikrát i sobeckost a citová manipulace. K čemu je dobré nechat se zmanipulovat, jet někam a být akorát nas...ný a vystresovaný z cesty? Já si opravdu myslím, že Vánoce by měli být svátky klidu a měli b yto pochopit i rodiče. je rozdíl, když jedu 20 km akdyž jedu 200. pokud se jinak aktivně zajímáme, telefonujeme a jezdíme tamn, tak si myslím, že nemusíme mít výčitky, sami dobře ví, že jsem se vybourali cestou od nich. nikoho neobviňuju, ale tak snad poučení by mohlo být, že v náledí je lepší zalézt a nejezdit sem tam
Odpovědět
Profilova fotka
ještě minulej rok jsem měla názor jako ladulav,ale pak jsem si dala ruku na srdce a sama jsem uznala,že si vlastně peklo dělám sama. No a tenhle rok jsem konečně po štědrém dnu jela taky ke tchánovcům a místo původní hodiny jsem tam byla šest hodin a dost se toho vyjasnilo,tak dobře jsem si nepopovídala už dlouho. Chce to odstrčit zábrany a přidat trošku odvahy
Odpovědět
ladulav..já tě plně chápu,každý má svoje důvody,vůbec se nemusíš obhajovat,do soukromí vám nikdo nevidí ;-)
Odpovědět
frisbee. díky za podporu, chápu, že každý nemusí souhlasit...je to vždy složitější. není jednoduchý kolikrát říci, co je sobecké a co ne. mě právě štvou ty stereotypy, že rodiče jsou staří a mají zásluhy, tak se jim musí vyhpvět v čemkoli. jinak - tchána mám ráda a tchýni, jak jsem psala, taky beru jako v podstatě dobrého, ale v reálu často nesnesitelného člověka. Kolikrát jsem si říkala, zda nejsem moc tvrtdá, ale jsem přesvědčená, že nutit se do něčeho nemá cenu, pokud s tím mám opravdu problém.Jen bych měla ještě větší vztek a to by vztahy jen kazilo. Navíc to riziko na silnicích je te´d objektivní, je to něco jiného, než se zapřít a jít ke tchýni, co nemám ráda, na oběd. Je sebezapření a sebezapření. A ohrožovat se (opakovaně) kvůli tchýni nechci.
Odpovědět
ladulav..já se roky nutila do něčeho,co jsem nechtěla,starala jsem se o tchýni 16 let a to se nám celou dobu snažila rozbít manželství,šmírovala,ubližovala...zažila jsem veškeré zlo,jaké si člověk může představit,takže názor,že někdo je starej a bla bla mě nebere,zjistili jsme s mm,že i když je někdo starej a nemohoucí,v hlavě to zlo zůstává.Já se nebránila,chovala jsme se slušně,starala se o ni,ale pro rodinu jsme byli ti zlí,kteří jí ubližují...díky tomu,že se mě manžel zastal .Proto chci znát v každé situaci všechna fakta,opravdu si nedovolím někoho hodnotit na základě pár vět.Bohužel jsem si všechno uvědomila po letech,kdybych reagovala,život by se ubíral jiným směrem a já neměla zdravotní následky.Jasně,člověk se musí chovat slušně,ale hájit si svoje soukromí...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?