Chytla jsem svatební kytici - reakce partnera

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte holčiny. Chci se Vám s něčím svěřit. Jak z názvu vyplývá, chytla jsem na svatbě své sestry svatební kytici a dost mě zarazila přítelovo reakce. Jsme spolu už osm let. Popravdě jsem byla v poslední době na svatbu už docela naladěná. Bydlíme spolu už dlouho, práce dobrá, máme v celku pocestováno, ale nic nepřicházelo. Nijak to nehrotím a žijeme si dál spokojeným vztahem. Velmi si s partnerem rozumíme a máme se moc rádi, okolí nás považuje za ideální pár. Po chycení kytky se na přítele samozřejmě obraceli svatební hosté s otázkou "bude svatba"? A on na to suše reagoval různě - nejdřív to se uvidí. Po té dokonce vzpomněl na svatbu sestřenky, kde kytku chytla naše kamarádka a do roka se nevdala, takže snad jsou nejdřív na řadě oni a že ten zvyk vždycky nefunguje, když oni se nevzali, takže u nás to taky zatim NEHROZÍ! Na svatbě jsem to neřešila, chtěla jsem si ji užít i když mi u jeho reakcí, bylo dost nepříjemně. Následující den jsem to ze sebe potřebovala dostat a řekla jsem mu, že mě některé reakce dost mrzely, že to z nich vypadá, jako by považoval svatbu se mnou za nějakou hrozbu a co si o tom mám myslet. Odpověď byla "ale miláčku, já jsem to tak vůbec nemyslel." Otázku "A jak jsi to tedy myslel?" už bral zřejmě jako útok a odpoklonkoval mě s tím, že se nechce hádat. Zeptala jsem se ho jak si to do budoucna se mnou představuje a na to řekl "Tak to ukáže čas". Nic víc jsme si k tomu neřekli a ve mě je pořád nějaká pachuť z toho všeho. Nějak to celé ve mě vzbudilo pochybnosti, zda-li se mnou vůbec počítá do budoucna. Co si o tom myslíte vy? Měla bych to nějak řešit nebo se mám na to vykašlat? Mimochodem už nejsme nejmladší, třicítka klepe na dveře.
Odpovědět
1
12
13
Profilova fotka
@july17 ano, to jsem už zjistila...proto jsem i příspěvek smazala...
Odpovědět
Profilova fotka
@zorkaska Ahoj, po dlouhé době jsem se přihlásila na beremko a zajímalo by mě, jak se to s Tebou vyvíjí? :-) Už je to další měsíc, tak pevně doufám, že seš "v pohodě" a že se s tím už nenervuješ! :-)
Odpovědět
@cheynee Moc zdravím :). Vida měsíc, ...když jsem to viděla napsané, tak jsem si to musela přepočítat, jestli je to tak. Přijde mi to o dost delší doba :). V pohodě relativně jsem a že bych se tím nervovala se říct ani nedá. Už zbyl jenom občas smutek nebo spíš stesk po vztahu jako takovém, upřímně přiznávám, že mi fakt neskutečně chybí. Na singl stav si fakt budu zvykat asi ještě nějakou dobu. S "ex" zatím bohužel nedokážu krom práce komunikovat z očí do očí. Nebo se mi spíš do toho pořád nechce. Vyhýbám se mu co se dá, když něco potřebujeme řešit, tak to řešíme stroze přes maily. Docela mi "pomohlo" to jak se choval ty první dny - dost u mě nějakými věcmi a řečmi klesl a já se tak mohla aspoň utěšovat, že jsem udělala dobře, že jsem se to nesnažila nějak zachraňovat a tím se překonalo to nejhorší. Ale to, že kolem sebe v práci chodíme jak cizí nebo se spíš snažíme, tak to je prostě divný, tak moc divný, nenormální ... Byla jsem na služebce v zahraničí a vrátilo mi to vzpomínky na vejšku, na ten pocit svobody, cestování, večírků a dost mě to nakoplo ke změně. Chci odejít z téhle firmy, z tohoto města a začít někde znovu. Tady se cítím sevřená v minulosti a nevím jestli ten pocit někdy přejde. Je to zatím ve fázi snění, ...dám tomu nějaký čas, rozhodím sítě a pak se uvidí co bude dál a hlavně jestli to bude lepší.
Odpovědět
Profilova fotka
@zorkaska No, z vlastní zkušenosti vím, že utíkání většinou na řešení problémů nepomáhá :-D. Já teda vždycky svůj single život milovala, takže se tak úplně nedokážu vcítit do tvojí situace :-S. Doporučuju Ti užívat si svobody plnými doušky, protože až přijde další chlap, tak už to určitě bude ten pravej a budeš mí doživotní útrum :-D.
Odpovědět
@cheynee @zorkaska Tak já naopak můžu říct, že jsem několikrát začínala od nuly a skoro vždy mi nový start výrazně pomohl. Záleží, zda člověk utíká před vnějšími okolnostmi nebo sám před sebou (taky znám takový případ a je jasné, že v tom případě změna nepomůže). Nicméně tady bych to viděla jednoznačně jako krok dobrým směrem!
Odpovědět
Totálně bez rozumu, odtrženě od pravděpodobných vizí budoucí reality a strachů, jsem naprosto iracionálně a neplánovaně...... zamilovaná :-) :-D :-) ! Děkuju Vám všem, kteří mě v těžké chvíli, sic virtuálně, ale v důsledku vemi reálně, vyjádřením podpory, podržely!
Odpovědět
Profilova fotka
No, asi nejsem jediná, kdo něco takového předpokládal ;-). Jednak jsem Ti to přála, a jednak to tak bylo i v mém případě - nejdřív jsem se ve stavu naprostého zoufalství rozešla se svým bývalým, který mě psychicky likvidoval, říkala jsem si, že o žádném chlapovi nechci slyšet aspoň pět let, a měsíc po rozchodu jsem vletěla svému nastávajícímu naprosto nechtěně a nezáměrně přímo pod nos :-D.
Odpovědět
@zorkaska To je skvělá zpráva! :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zorkaska Gratuluju! :-) Tady se potvrzuje to, co zažily desítky holek před tebou. Takovou část života strávíš "zbytečně" s někým, kdo má na život ve finále jinej názor, rozejdete se a pak bum... životní láska čeká za rohem. V nejbližší době očekávám i tu svatbu a mimčo. :-)
Odpovědět
@zorkaska Juchů! :-) Přeju ti, ať jsi šťastná! :-)
Odpovědět
@zorkaska Úžasné :-) Moc gratuluju, zasloužila sis to strašně moc, zvládlas vše tak výborně a tohle je ta nejlepší odměna. Držím pěsti moc a nový partner, ať si nás nežádá, jestli ti zkřiví vlásek :-) , myslím, že by měl co dočinění s půkou Beremka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zorkaska ..a přesně takhle je to nejlepší ! :D Rozum je v týhle fázi stejně zbytečnej :D Já svému (dnes už) manželovi taky spadla do klína nečekaně, nechtěně a veeelmi nevhodně (oba jsme měli své partnery, já 8 let, on 4 roky) a zamilovat do sebe se nám fakt dost nehodilo... Ale kdo to ovlivní, že? :D Stálo to hodně nervů, bolesti a sil, ale našli jsme k sobě cestu a teď jsme svoji. A bylo to to nejlepší, co se mi mohlo stát :D Takže bych Ti moc přála, abys teď s tímhle byla taky na začátku podobné svojí krásné cesty... Zasloužíš si to.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Přečetla jsem celou diskuzi..tohle by bylo když ne na román, tak na novelu :) musím zakladatelce vyjádřit obrovský obdiv, jak se se vším poprala, se ctí, rozumně.... přeji jen to nejlepší do budoucna
Odpovědět
@Zorkaska Dnes mě napadlo se sem podívat, zda tu od Tebe nebude nějaká čerstvá zpráva a mám velkou radost, moc držím palce a přeju krásné Vánoce!!! Apropo - manžela jsem taky potkala šest týdnů po rozchodu, viz @gwiriella ;-) .
Odpovědět
@zorkaska Na mě to působí, že to má v plánu, cítím to v kostech, že to tu za chvíli oznámíš. ;-) Ale kdyby to nepřicházelo, tak si s ním promluv, ať nemáte každý jiný představy o životě, je to důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
Moc Ti to přeju :)
Odpovědět
@lennus Nechtěl ji požádat, už se rozešli. ;-) :-|
Odpovědět
@zorkaska Omlouvám se, nečetla jsem diskuzi, jen dotaz. Moc držím palce! Je pravda, že jak se říká, že vše zlé je k něčemu dobré, tak to poznávám celý život a už jsem si pár nepříjemných životních situací odžila, člověka to posune dál a učí se novému, často jsem některé věci pochopila až později a uznala, že to tak fakt mělo být. Držím palce do budoucna! ;-)
Odpovědět
@lennus a co to teda bylo v těch tvých kostech? Asi revma, ne? :-D
Odpovědět
@zorro4 :-D Jsem si nečetla tu diskuzi.
Odpovědět
Jeee, ja to stu az taky ted. Gratuluji :) Chtela jsem ti napsat, ze to jek muj ex. Nakonec jsme se teda vzali, ale po peti letech rozvedli a stalo to za houby. Ted mam skvelyho chlapa, ktery o svatbe mluvi po roce. Tak uzivej! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zorkaska No tak paráda! Gratuluji a přeji hodně štěstí :) P.S. Doufám, že to není nikdo z práce :-D :-D :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@zorkaska Ahoj, tak jsem přečetla Tvůj příběh :) Chtěla jsem Ti napsat, že já zažila něco podobného - po 7 letech vztahu (ale jen 1. roce bydlení), naštěstí tedy v nižším věku - bylo mi 24 let. Rovněž jsem nebyla "ta pravá". Ještě další půlrok se rozchod táhnul, ale já toto slovní spojení, co vyslovil, nedokázala překousnout. A jedině dobře! :) Dnes, po 2 letech, jsem šťastně zadaná s nejúžasnějším chlapem na světě a ikdyž je to vztah velmi pozvolný, věřím, že spolu jednou zestárneme. Uvidíme časem :) Je to ale úplně o něčem jiném. Doufám, že se ti daří a s Tvým dalším nápadníkem, jak jsi psala vloni to vypadá náramně a máš se skvěle! :) Klidně písni do vzkazů! :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@qwiriella to jste mi snad četla myšlenky a žila můj život, ne? :D Já jsem chodila 5 let s zarlivym magorem. Hádali jsme se prakticky po měsíci a permanentně a hádky to byly opravdu šílený, vyhrožoval rozchodem,... Po 3 letech jsem to ukončila a pak se k němu opět vrátila, sliboval, prosil,... časem se vše vrátilo do starych koleji. Magor zůstane magorem. Měla jsem pocit, ze bez něho nemůžu být (byla jsem mladá a blba). Pak mě osvitil duch svatý a já jsem to konečně ukončila a vydržela se nevrátit! Chlapa jsem nechtěla minimálně rok ani vidět! No a ani ne 3 měsíce na to mě moje nejlepší kamarádka dala dohromady s kolegou jejího partnera... nechtěla jsem nejprve ani slyšet... no a v sobotu se berem! :))
Odpovědět
@alca666 To je hezké. Já jako žena vím, co chci, ale chlap asi ne. Nedávno mi na dotaz jak to vidí dál s naším vztahem a svatbou odvětil, že neví. Takže záleží na koho narazíte.
Odpovědět
@lamice Když neví, tak neví, je to jeho problém. Ty bys ale měla znát svou cenu, a pokud chceš založit rodinu, neztrácet čas ve vztahu s partnerem, který zjevně nechce totéž, co ty
Odpovědět
1
12
13
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?