Menu Forum

Zmena ridicaku 2018

26. čer 2018  • 
fotoportrét
fotoportrét
novyuzivatel23 (22 r.)
1
Registrovala se 7. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Vsetín.
  • Svatba byla 23. června 2018
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
novyuzivatel23 (22 r.)
1
Registrovala se 7. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Vsetín.
  • Svatba byla 23. června 2018
    Region Vsetín
 Chci se zeptat, vsude ctu, ze vymena ridicaku do 5ti pracovnich dnu, ake kdZ jsem tam dnes zasla, rekli mi, ze az budu mit novou obcanku. (Obcanku, pas, pojistovnu mam yrizenou). Mate zkusenost?
25. čer v 18:26  •  Svatba byla v červnu 2018  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
clarkaa
55
Registrovala se 9. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 207 příspěvků a 2 alba. Má 60 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
clarkaa
55
Registrovala se 9. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 207 příspěvků a 2 alba. Má 60 přátel. Region Ostrava.
 Myslím, že jsem šla s novou občankou vyměnit řidičák. Chcou doklad
25. čer ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mikinkacs
11
Registrovala se 3. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 618 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mikinkacs
11
Registrovala se 3. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 616 příspěvků. Má 16 přátel.
 @novyuzivatel23
Ahoj, zrovna jsem to dneska řešila. Není třeba mít požádáno o novou op, řp mi udělali než jsem šla měnit op.

Ale je možné, že si úřady dělají co chtějí a všude mají jiná pravidla.
Ja mám od března propadly řp a nedali mi záložní.

Manžel měl propadly rp a záložní mu dali...
25. čer ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 475 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 475 příspěvků.
 @novyuzivatel23 V zákoně se totiž píše, že do 5 dnů.

§ 108 zákona č. 361/200 Sb. o silničním provozu:
(1) Změnu údajů, které jsou zaznamenávány v řidičském průkazu, je držitel řidičského průkazu povinen do pěti pracovních dnů ode dne, kdy ke změně došlo, oznámit příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

5 dnů je šibeniční termín. Proto často tolerují, že tam přijdeš až s novou občankou. A někde pro zjednodušení říkají, že máš přijít až s novou občankou. Nicméně pokud vyrazíš s ustřiženou občankou, tak to by měl podle zákona být ten správný postup.

Obecně platí, že pokud už budeš mít v ruce oddací list (tj. jasné znamení, že matriční úřad svatbu již zpracoval a nové příjmení je zapsáno v základních registrech), můžeš směle vyrazit na úřady.

Všechny úřady mají přístup k základním registrům, mohou si údaje ověřit, neměli by Tě vyhodit ani s ustřiženou občankou a zeleným papírkem.

@mikinkacs Co vím, tak záložní se žádný nevydává. (Můj táta měl stejný problém - propadla mu platnost.) Jen si můžeš požádat o expresní vydání do 5 dnů za 500 Kč. (Od 1.7.2018 to bude dokonce za 700 Kč.)
26. čer v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
exceptio
Registrovala se 31. ledna 2017 na beremese.cz. Přidala 12 příspěvků a 1 inzerát.
fotoportrét
fotoportrét
exceptio
Registrovala se 31. ledna 2017 na beremese.cz. Přidala 12 příspěvků a 1 inzerát.
 Ahoj, šla jsem tam se starou OP s 2 useklými růžky a dvěma papíry k tomu (změna příjmení a trv. pobytu). A byl to bez problému, musí ti to přijmout, ty nové údaje tam zapsané již jsou.
26. čer v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mikinkacs
11
Registrovala se 3. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 618 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mikinkacs
11
Registrovala se 3. srpna 2017 na beremese.cz. Přidala 616 příspěvků. Má 16 přátel.
 @l_a_u já mám ten expresní... ale nechápu, proč ti dřív udělali záložní a teď ti nedají nic...
Tak stejně řídím, co můžu dělat emoticon
26. čer ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí