Zmena ridicaku 2018

Chci se zeptat, vsude ctu, ze vymena ridicaku do 5ti pracovnich dnu, ake kdZ jsem tam dnes zasla, rekli mi, ze az budu mit novou obcanku. (Obcanku, pas, pojistovnu mam yrizenou). Mate zkusenost?
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že jsem šla s novou občankou vyměnit řidičák. Chcou doklad
Odpovědět
@novyuzivatel23 Ahoj, zrovna jsem to dneska řešila. Není třeba mít požádáno o novou op, řp mi udělali než jsem šla měnit op. Ale je možné, že si úřady dělají co chtějí a všude mají jiná pravidla. Ja mám od března propadly řp a nedali mi záložní. Manžel měl propadly rp a záložní mu dali...
Odpovědět
Profilova fotka
@novyuzivatel23 V zákoně se totiž píše, že do 5 dnů. § 108 zákona č. 361/200 Sb. o silničním provozu: (1) Změnu údajů, které jsou zaznamenávány v řidičském průkazu, je držitel řidičského průkazu povinen do pěti pracovních dnů ode dne, kdy ke změně došlo, oznámit příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. 5 dnů je šibeniční termín. Proto často tolerují, že tam přijdeš až s novou občankou. A někde pro zjednodušení říkají, že máš přijít až s novou občankou. Nicméně pokud vyrazíš s ustřiženou občankou, tak to by měl podle zákona být ten správný postup. Obecně platí, že pokud už budeš mít v ruce oddací list (tj. jasné znamení, že matriční úřad svatbu již zpracoval a nové příjmení je zapsáno v základních registrech), můžeš směle vyrazit na úřady. Všechny úřady mají přístup k základním registrům, mohou si údaje ověřit, neměli by Tě vyhodit ani s ustřiženou občankou a zeleným papírkem. @mikinkacs Co vím, tak záložní se žádný nevydává. (Můj táta měl stejný problém - propadla mu platnost.) Jen si můžeš požádat o expresní vydání do 5 dnů za 500 Kč. (Od 1.7.2018 to bude dokonce za 700 Kč.)
Odpovědět
Ahoj, šla jsem tam se starou OP s 2 useklými růžky a dvěma papíry k tomu (změna příjmení a trv. pobytu). A byl to bez problému, musí ti to přijmout, ty nové údaje tam zapsané již jsou.
Odpovědět
@l_a_u já mám ten expresní... ale nechápu, proč ti dřív udělali záložní a teď ti nedají nic... Tak stejně řídím, co můžu dělat :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?