Změna příjmení a bydliště

22. dub 201520

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda některá z vás nemá podobnou zkušenost. Budeme se snoubencem před svatbou kupovat domeček a nejspíš po svatbě se stěhovat. Zajímalo by mě jak jste to řešily s doklady... Po svatbě samozřejmě budeme v místě aktuálního bydliště, kde se i koná svatba (srpen/září) řešit změnu stavu a příjmení. A nejspíš na podzim nebo před Vánoci proběhne stěhování 150 km daleko a budeme řešit změnu bydliště. Zajímalo by mě, zda se to nedá nějak pěkně vyřešit, abych neměnila občanku a jiné doklady, sotva na té nové zaschne inkoust 🙂 Díky za tipy a rady 🙂

  • @neidentifikovatelne  Pokud uz budete pred svatbou novymi vlastniky, tak bych rovnou zmenila trvale bydliste i jmeno a stav. Takhle jsem to udelala ja - koupili jsme si novy byt rok pred svatbou a trvale bydliste jsem si zmenila hned po svatbe. Je to jedno, ze tam jeste nebudete bydlet, akorat uz musite byt na katastru vlastniky!

  • Máš jen 2 možnosti: buď změnit oboje najednou anebo postupně. Občanku si můžeš vyměnit na kterémkoliv úřadě, horší je to s řidičákem, tam si myslim, že to musíš vyřídit v místě trvalého bydliště.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat