Změna občanství po svatbě

Ahoj všichni, mám dotaz ohledně změny občanství po svatbě. Jsem slovenka žijící v ČR už 18 let a budu si brát čecha. Vzhledem k tomu, že si budu muset vyměnit všechny doklady, rozhodla jsem se rovnou si zažádat o české občanství. Jen nějak nevím, jak postupovat, volala jsem na ambasádu a tam mi bylo řečeno, že se musím přihlásit na osobitnou matriku v SR, jenže jsem se nezmínila o tom, že chci české občanství 😒 takže teď nevím, jestli můžu rovnou na krajský úřad si zažádat o občanství a vůbec neřešit Slovensko? Nemáte někdo prosím tuhle zkušenost? Na ambasádě už mi raději nezvedají telefon 😛 Jde mi hlavně o to, jestli můžu používat svoje nynější doklady a jestli na ně můžu cestovat. Díky 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
musíš na slovensko, pokud chceš tady mít povolení k trvalému pobytu a jednou za 6 let (možná i dál to tam obnovuješ). Stejně tak potřebuješ potvrzení ze slovenska,. že si můžeš vzít čecha a to samý, když chceš občanství, vždy tam musí být ta "původní země". Doklady ti bude vydávat opět slovensko, alespoň do momentu než ti česko vydá české občanství. Je to hrozně moc papírování, ježdění a nesmyslů... + musíš složit zkoušky z českého jazyka, zeměpisu, dějepisu atd. my jsme se shodli, že on zůstane slovák a měnit to nebude, už jenom to, že musíš někoho prosit, aby jsi se mohla vzít v jiné zemi... to samý, když si chceš dělat zbroják... je to děsnej nesmysl
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?