Zbytočnosti na svadbe. Čo považujete za zbytočné?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, nenašla som podobnú tému, ale možno to pomože ďalším nevestám - čo ste mali také, že by ste to už druhýkrát už nerobili, lebo to buď nemalo zmysel alebo si to nikto nevšimol? Čo nestojí za to robiť si starosti? U nás to bola výzdoba svadobnej tabule a celkovo farba svadby - nikto to moc nevnímal, kedže všetci už boli hladní a nejaké farby a čačky na stole im boli fakt šumák.
Odpovědět
1
37
38
Profilova fotka
@hrjanka suhlasim :)
Odpovědět
@kaktusik ;-)
Odpovědět
Za zbytečnosti považuji čokoládky, kniha hostů, fontána na čokoládu a další.
Odpovědět
Výborné fórum! :-) Niektoré skúsenosti mi pomohli. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak sem se uklidnila:D a prestavam silet:)))) diky zeny;)!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
podbradniky, pohare, kniha hosti, podvazok
Odpovědět
Ja ani neviem ci nieco povazujem za zbytočne. Pohare som kupila za 4 eura v pepku a sme znich pili cely vecer. Podradniky sme mali krasne a pekne to vyzera na fotkach. Kniha hosti super zabavila ludi jedine co ze by som naraz nevylozila naplne do fotaka aby sa uslo vsetkym a nie ze deti sa pofotili z kazdeho uhla .jedine podvazok ten som nemala lebo mi padal 😕darceky ako mydielka potesili. Facebooke okno na fotenie tiez zabavilo hosti. Detsky candybar zožal uspech.
Odpovědět
@ajelinka tak to já fontánu na čokoládu beru jako to nejlepší co může být.... Na všech svatbch co jsem byla to mělo obrovský úspěch a na své to teď budu mít taky
Odpovědět
Profilova fotka
Fotokoutek a vselijake rekvizity do nej. Svatebni strom. Coko fontana. Klipy nebo samolepky na boty. Lacine naramky z Aliexpresu jako darky pro druzicky. Podvazek. Bryndak a derava lzice. Chomout. Unos nevesty. Blbosti pro hosty jako darky-treba magnety nebo propisky. Je toho vlastne celkem dost...Podle me perfektni svatba zkratka moc veci nepotrebuje. Je to hlavne o lidech a atmosfere, kterou vytvori.
Odpovědět
Ahojte. Aj ja sa pripojím k tejto téme. Spomínali ste tu, že bolo zbytočne, že ste dostali kytice. S tým úplne súhlasím. Ale nechcela som rodine hovoriť, aby nechodili s kvetmi, lebo ako ich poznám, mrzeli by sa a kyticu by aj tak doniesli, tak sme sa dohodli a by nám všetci gratulanti doniesli vramci rodiny jeden kvietok. A každý nám doniesol jednu gerberu. Samotnú bez ničoho, žiadne zdobenie a každý v inej farbe. Tým pádom som miesto kytice mala veľa Gerber a niektoré som dala babke, ktorá kvety zbožňuje a aj mojej mame a zvyšné som si porozkladala do viacerých miestností v dome a dlho mi vydržali a aspoň hostia neinvestovali veľa peňazí do kvetín. A inak sme si s manželom zvolili jednoduchú výzdobu, všetko sme zužitkovali a okrem bublifukov, ktoré vymyslela moja švagriná, ja sama by som si to nevybrala, ale bolo to milé, by som nič iné nepovažovala za zbytočne. Od kamarátov sme ešte dostali ako darček ohňostroj o polnoci, čo je u nás v dedine taká tradícia a bolo to veľmi milé od nich a také pekné, že na nás prvý oficiálny deň ako manželia sme vstúpili ako do Nového roka. S nádejou na krásny rok ;-)
Odpovědět
Nič nepovažujem za zbytočnosť. Zbytočnosti sme eliminovali pred svadbou
Odpovědět
Ja som vylucila pohare - lebo ja som sikovna,jeden rozbijem a druhy mi bude potom pripominat aka som gramblava; ohadzovanie ryzou - na to som alergicka,ked sa ma niekto na to opyta; podbradniky som si rozmyslela a budem ich mat uz len kvoli tomu,aby som si nezaspinila saty,ked ma bude Juraj krmit;vyzdoba do kostola - len dve kytice do prednych vaz a masle maju u nas v kostole;my sme k pozvankam napisali vers,aby nam namiesto kvetov doniesli zreb a pri odovzdavani pozvanok sme prizvukovali,ze torty nechceme. Ale napr. sa mi vela napadov paci,deti chceli vlastny stol,kde si pojdu sadnut po jedle - takze som im vyrobila omalovanky,budu tam mat bublifuky,konfety (ktore si doma same vyrabaju). Na nakupto.sk som nasla take mini coko velmi sa mi to pacilo a 60ks ma vyslo okolo 15€. Je to na kazdej neveste,co sa jej paci a aku svadbu si predstavuje. Ak sa vam nieco nepaci - nemajte to. Nikde nie je napisane,ze to musite mat.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Z čerstvé zkušenosti je to při přípravě web - ti lidi se mě stejně ještě pořád ptali bokem, ale tady mám takové tušení že i kdyby info bylo na papíru u oznámení, tak se prostě ptát budou. Přímo ze svatby bych všem doporučila nechat si připravit polovinu požadovaných zákusků - my to nakonec všechno rozdali do výslužek, ale i tak jsme toho měli prostě moc. Na fotokoutku neni potřeba to přehánět, měli jsme udělané insta okno, par bublin a brýlí na oči a stačilo. Takže instax naprosto zbytečný, fotografka shrnula focení fotokoutku tak na půl hodiny, vic to ty lidi prostě nebere. Určitě se shoduji s hodně nazorama zde, ty kraviny se kterýma si hraje nevěsta (tj. Čokoládky jako dárky, mini vína a bla bla) nakonec ocení vážně jen ona a nikdo jiný, v jednoduchosti je prostě krása (já jako dárky ke jmenovkám dávala ručně nasbírané a zafoliovane 4listky a ani jeden nam nezůstal, což se u těch čokolád, vín nebo magnetek říct nedá).
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez já zase byla loni na svatbě u kámošky, kde zas byla největší poptávka po právě čokoládkách, nezbyla žádná a to jich měli asi 3x víc než hostů :-D a ještě se po nich lidi ptali :D
Odpovědět
@iviiiii tak jak kde no, kamaradka mela svatbu rok pred nama, mela ty cokoladky prave a rikala ze je jeste ted ma doma, ze si je vzalo uplne minimum lidi. Ja nevim, ja sezeru vsechno, takze ja bych to asi zblajzla uz u stolu 😃 ale zas takovou hodnotu to pro me, jako hosta, nema.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my sme celkom vela veci nemali na svadbe, lebo sme to nepokladali za dolezite, alebo sa nam nepacili, atd. A nic v podstate nelutujem. Samozrejme ak sa niekomu tieto veci pacia nech si ich pokojne zaobstara. Aj my sme mali zopar blbosti,ktore sa nam naopak pacili. Ako svadobna peciatka napriklad. Tiez uplna blbost ale tu som chcela mat :D Ide teda o to, ze to uplne ide bez tychto veci, takze ak niekto rozmysla, ci to "treba", tak nie, netreba. Iba ak sa to konkretnej neveste paci, nech to ma, ale to je vsetko. Takze co sme nemali a vobec nam nechybali: pohare, vankusik na obrucky (tu ale dodam, ze my sme to uplne neriesili a nakoniec sme zistili, ze sa nam povodna krabicka nikam nezmesti, teda do vacku ci tak. a to sme zistili pol hodiny pred obradom :D tak sme rychlo vyhrabali nejalku mensiu staru krabicku zo suflika a zenich si supol obrucky do vacku. ak by som to mala riesit znova, dala by som tu povodnu krabicku niekomu, asi svedkom, aby ju strazili kym to nebudeme potrebovat.), podbradniky (nekrmili sme sa), etikety na vino (ja som s apohrala skor s vysluzkami, to sa mi viac pacilo), menu karticky, darceky pre hosti (darceky som davala iba druzickam a to vobec nelutujem, kedze su to moje najblizsie kamaratky ktore mi strasne vela pomahali cely cas a uplne si to zasluzili), knihu hosti a strom hosti a podobne veci (skusenost z inych svadieb, velmi malo ludi tam nieco pisalo), fotorekvizity, fotokutik, fotobox a polaroid a podobne veci (nam uplne stacila fotografka).Mali sme napriklad pierka ale tie su tiez zbytocne v podstate. Je to teda v podstate o tom, komu sa co paci a co povazuje za dolezite, aj ked to moze byt v podstate blbost. Malo veci je na svadbe naozaj ze nevyhnutnych :D
Odpovědět
1
37
38
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?