Směšné přijmení partnera. Podělte se :-)

Zobraz úvodní příspěvek
Hledala jsem a podobné téma nikde nenašla tak zakládám nové :-D . Podělme se, jaká směšná příjmení mají naši partneři, budoucí manželé, již manželé? Jak jste se s tím vyrovnávali/vyrovnáváte, převezmete jeho nebo si necháte své? Setkal jste se někdo s tím, že si Vás partner příjmení chtěl změnit nebo dokonce změnil? ;-) Tak můj přítel se jmenuje Kotouček... :-D Ze začátku vztahu (skoro 5 let spolu) mi to chvíli vadilo, pak jsem si zvykla, nyní si říkám, jestli opravdu zvládnu nést příjmení Kotoučková??? Ale říkám si, že když má člověk toho druhého rád, přijme ho i s jeho přijmením. ;-) Ale stejně mě někdy přepadne představa, jaké by to bylo mít jednou nějaké důstojnější přijmení, třeba i cize znějící, a závidím často lidem, co takové příjmení mají... Také mě budoucí příjmení přijde hodně dlouhé a pro děti, když bychom jim chtěli dát nějaké cizí moderní jméno, nehodící se. Moje rodné příjmení také není nic extra, alespoň tedy nesymbolizuje nějaký předmět či věc, je tedy lepší než to partnerovo, ale moc pěkně taky nezní a přítel by ho nikdy nepřijal. A abychom měli každý jiné příjmení, to nechceme. Když už manželé tak i se společným příjmením. I jsme mluvili o změně za ten poplatek za 1000 Kč, pokud by nám to uznali , ale přítel o tom samozřejmě nechce ani slyšet. Chápu to. Ale co, už jsem se s tím tak nějak smířila :) A co vy? Podělte se, jak se budete jmenovat, nebo se už jmenujete??
Odpovědět
1
13
14
Já měla v praci kolegu, kterému všichni říkali Čiko a trvalo mi asi dva měsíce, než jsem zjistila, že to není přezdívka, ale regulérní příjmení. Byl to docela trapas, ale naštěstí to vzal sportovně. :D Vůbec mě nenapalo, že by se tak mohl jmenovat, zvlášť když jsme si tam všichni tykali a oslovovali se normálně křestním.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Tak Čiko je vtipne...u nas se tak rika vajglum🙂))) Jinak muj nastavajici se jmenuje Kolerus....nejak mi to nejde pres pusu, ze bych se tak mela jmenovat, kor po tom, co se moje ruska kolegyne naprosto nadchla, jak je to krasne prijimeni😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Opravdu jsem se velmi pobavila. Nejlepší byl asi Kamzík 😄 Já mám ve svém okolí pouze Krátkou, ze které se po svatbě stala Malá, což je takové pěkné 🙂 Ale pracovně mi jednou napsala paní, která měla v podpise asistentka pana Hatlapatky a následně i přímo pan Hatlapatka 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Přidávám pro pobavení z práce kde pracuji na recepci hodně jmen si už nepamatuji ale 2 lidi už nezapomenu..pana Dudy-Koťo a Pirko Puĺo 😄😄 ti by měli založit firmu nebo kapelu každý by si je pamatoval 😄 Jinak chodí knám i pan Prda tak bych se Prdová jmenovat nechtěla ale kvůli milovanému muži bych se nad to asi povznesla ono na tom opravdu nezáleží 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
My jsme Faldíkovi 😄 už jsem si asi zvykla 🙂
Odpovědět
V práci jsme byly Jandová, Krylová, Černochová.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Ahoj, přítel měl ještě dva roky zpět příjmení, které nebylo ani tak vtipné, ale spíš takové nehezké. Nebudu ho tu přímo psát, ale jen ať se podělím o zkušenost. 🙂 Nebylo to nějak moc hanlivé, ale prostě to bylo přídavné jméno, které použiješ, když někomu chceš vynadat nebo mu prostě říct nehezky. Rozhodl se právě už tři roky zpět si příjmení změnit, protože si mě chtěl v budoucnu vzít a nechtěl, abych toto příjmení nesla i já a naše děti. (Svatbu máme letos.) Zažil totiž kvůli tomu přijímení i šikanu ve škole, neustálé posměšky a zkomoleniny. Často když se někde představil i v dospělosti, třeba na úřadě, tak se úřednice pochichotávaly (jak malé, fakt, aspoň dospělé by mohly mít rozum) a jak to bylo často, tak ho to štvalo i v dospělosti. Byla i varianta, že by si vzal po svatbě mé příjmení, to říkal, že by s tím byl úplně v pohodě, ale nakonec se rozhodl vzít si rodné přijímení své maminky, takže aktuální přijímení svého dědečka, s kterým to pořešil a bylo to. 🙂 Jeho tatínek je už po smrti, takže tohle neřešil, že by to bylo někomu líto. Mimochodem jeho mamka si chce brát své rodné příjmení zase zpět, protože je už dlouho rozvedená a tak si nechá vrátit své příjmení a také se "zbaví" toho nehezkého. Já jsem trochu tradiční, takže sice by mi až tak nevadilo, že by si bral po svatbě mé příjmení, na druhou stranu jsem moc ráda, že budu mít já to jeho, s kterým už je dva roky sžitý a už to pro něho je, jak kdyby ho měl odjakživa. 🙂 Tím, že je to přijímení z jeho rodiny, kdy ho používá jeho babi s dědou, tak je to pro něj známé a má ho prostě za svoje jak kdyby od vždycky. Změna ho ani nic nestála, protože mu uznaly ty důvody, že to je nehezké příjmení a že nechce, aby to nesly třeba jeho děti a měli z toho stejnou újmu, jako on když byl ve škole.
Odpovědět
1
13
14
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?