První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
a v niektorych vztahoch staci chlap po 30tke zijuci s matkou vdovou ktora je na nom doslovne zavisla a je po vztahu..
Odpovědět
Profilova fotka
@mofa Som rada ze si sa zabavila. ;-) @ankajocka a niekedy ani nemusi byt na nom zavisla, ale vychova takej matky z toho muza dokaze urobit dozivotneho emocionalneho krypla :-(
Odpovědět
@alexandra buduce svokry a aj svorky vedia byt riadne otrasne.. asi preto som sa so snubencom uz skoro 2mesiace nevidela a v den ked sme sa videli na posledy som zbalila kufre sadla do lietadla so slovami bud jeho matka alebo ja :-| u nej bolo normalne poutierat po mne prach, asi 4denne mi vynadat zato ze restauracia kde som pracovala skrachovala, vyliat moju polievku do WC a potom spravit tu istu. ale vrcholom bolo ked nam v noci vliezla do spalne ze nechce spat sama- na com sme sa rano pohadali a este ja som bola ta zla pred priatelom ze nemam pochopenie pre staru zenu..
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka Pri vsetkej ucte, dobre si urobila. A myslim ze sa prilis nemylim ked poviem, ze by si dobre urobila keby si mu poslala spat prsten, nech ho da mamicke..
Odpovědět
@alexandra nad tym aj premyslam.. povedala som aj jemu ze ma 2mesiace na to aby si rozmyslel s kym chce byt.. 2mesiace uplynu teraz vo februari a on je stale "mamickin maznacik".. a pritom ma uz 35rokov..
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka, vek nic neznamena, ako som vyssie pisala, moj 24 rocny priatel je zodpovednejsi a vyzretejsi ako moj o 19 rokov starsi ex.. A vyzera to, ze si vybral... (prepac mi tu uprimnost)
Odpovědět
@alexandra v tom mas uplnu pravdu.. ale myslim si ze dost vela zalezi fakt aj od rodiny..
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka Ano, ale na druhej strane, ani to nie je zarukou.. Ex pochadza s vybornej, sudrznej rodiny.. Len podla vsetkeho nie je schopny si udrzat vlastnu :-(
Odpovědět
@alexandra jen jsem procetla Tve prispevky a souhlasim s Tebou ve vsem :-) ono to je vychovou a hodnotami ktere rodice davaji detem, takze presne i kdyz rodina funguje, dite muze byt naprosto neschopne ci nepouzitelne pro vztach.. jinak preji hodne stesti a lasky s rytirem, budete mit krasnou svatbu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe dakujem :-) Kazdopadne zos kusenosti odporucam utekat, ak si vypocujete: - moja ex bola hlupa - kym bola ticho, tak nam to klapalo.. - mal/a by som Ta rad, keby... Laska si nekladie podmienky, ked niekoho mas rad/a, tak aj s chybami, alebo mozno prave vdaka nim :-)
Odpovědět
@alexandra za malo :-) ano je to o prijimani vseho a bez podminek. Ja si tim prosla taky a prave proto mam takove nazory na vztahy i tady, ktere se nemusi nekomu libit a i nelibi. Jsem za ty zkusenosti moc rada, protoze jsou neocenitelne a posunuly me dal. Nema smysl premyslet a resit co kdyby, ale jit dal :) nebyt toho cim jsem si prosla a poucila se, nebyla bych ted stastna skoronevesta :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe viem presne o com hovoris.. :-) Spadnut predsa moze kazdy, dolezite je ale sa postavit a ist dalej :-) A rozhodne netreba zotrvavat vo vztahu, kde ten vztah samotny nie je na prvom mieste ako @ankajocka.. Kazda zena by si mala podla mna vazit sama seba natolko, aby sa na takehoto chlapa vykaslala. Zasluzis si lepsieho!
Odpovědět
Článek se načítá
civet: Deprese? Nevím, to mi nepřijde..... Zdál se mi jinak normální....smál se, občasdělal vtipy, na volejbal 3x týdně chodil dál, bez něj by nedal ránu, když telefonoval s někým z rodiny byl úplně v pohodě, nevadilo mu jít někam na návštěvu.... Tak nevím, jinak byl normální, jen ten sex a ty řeči co si chci po 7 letech pořád vyprávět (přitom jsem jen chtěla, aby jsme si spolu každý den na půl hodiny sedli a řekli si,co je nového, jak bylo v práci apod), zkrátka aby netvrdil, že jsme solu přece hodně, což jsme byli, ale vlastně nebyli, jelikož já byla v obýváku a on celý den na PC. Najednou mi chybělo i to, že občas jen tak nepřišel a nedal mi pusu a tak. Cítila jsem se na druhé koleji, nepřitažlivá, pořád jsem sii v duchu íkala, co se děje, jestli jsem nco neudělala špatně, ale mluvit o tom nechtěl, prý se nic neděje. I kdyby se něco dělo, stejně by mi to neřekl, neumí o vztahu otevřeně mluvit. To už by musel být hodně naštvanej.
Odpovědět
@ankajocka Tak to je síla...... Udělala bych to, jak už tady někdo radil,- prsten poslat zpt, ať si ho dá bába na ruku. To jak se chovala bych taky nevydýchala. Buď ráda, že jsi se ho zbavila. Myslím, že po svatbě by to mohlo být ještě horší....... Hlavu vzhůru a drž se. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás je to tak, že když si chci promluvit, jsem obviněna, že vyvolávám konflikty a chci se hádat. Takže jsem naprosto alergická na rady typu: "musíte si o tom pořádně promluvit". To je ženská strategie, ale chlapi prostě o pocitech moc nemluví. On je tak uzavřený do sebe, že se vlastně ani neznáme :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka moja rec.. Bud rada ze si sa ho zbavila.. @sarka24 Nesuhlasim, aj chlapi o pocitoch hovoria.. A ak im zalezi na ich partnerkach, tak o nich hovoria aj ked su inak uzavreti.. Skusila si poradnu? Niekedy to pomoze, vyrozpravat sa niekomu inemu..
Odpovědět
Profilova fotka
@petra984 ale deprese jako vyloženě nemoc deprese neznamená, že dotyčný je pořád zachmuřenej a neudělá vtipy atd. to je spíš taková ta "depka"... deprese opravdu se projevuje mj.únavou, ztrátou libida, nechut něco atd. a to že že nevadí jít manželovi na návštěvu neznamená že ve skutečnosti se mu tam třeba opravdu chce... věř mi mluvím z vlastní zkušenosti ;-) neříkám, že u vás jde opravdu o depresi, jen abysis nemyslela, že když dokáže občas zavtipkovat, že to znamená že deprese nemá...
Odpovědět
Já taky myslím, že co se týče komunikace, záleží na tom, jestli ten chlap komunikativní je nebo ne. Já se například ptala manželova kamaráda a zároveň kolegy z práce, jestli manžela něco netrápí v práci a on říkal že ne, že manžel je úplně v pohodě, ale že se o svém soukromí vůbec nebaví- ani o mně, ani o ženských celkově, ani o sexu apod. Prostě je uzavřený a ani u piva nebude diskutovat jak on říká u soukromýc záležitostech. To o práci, volejbalu, autech, to by mohl krafat do rána :-D
Odpovědět
@petra984 Krásně napsané x-). Držím palce. Ty slečny, co mají takové rozumy - kolik vám je? Dvanáct nebo patnáct :-D? To snad ani není možné, že by zdravá žena nad 18 let psala takové žvásty ;-). Ale tak hlavně, že tomu rozumíte a v Blesku vám to srozumitelně vysvětlili a víte, že se vám to stát nemůže ;-). To je základ...
Odpovědět
@anysek85 za mesic mi bude 33, slecno. tedy pokud spadam pod ty -nactilete slecny co pisi zvasty, ktere jsi zminila.
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe mam skromny pocit, ze to nepise nam ;-)
Odpovědět
@gepe Proč myslíš :-D ? A proč to arogantní oslovení slečno? :-D Jsem vdaná paní a žiju ve spokojeném manželství už dva roky ;-). Jen myslím, že život opravdu nejede vždy přesně dle článků v Blesku a stupidních schémat popisovaných v ženských časopisech ;-). Mám rozvedenou nejbližší kamarádku, hodně jsme to spolu probíraly a vím, že život je složitější - i v těch mých pětadvaceti ;-). Ale někdo na to nedojde ani ve vyšším věku - neboj není myšleno na Tebe ;-).
Odpovědět
@alexandra fakt? me prislo ze ano :-D asi si budu muset dat silnejsi cerny caj, zrejme jsem se jeste stale radne neprobudila :-N
Odpovědět
@anysek85 nebyla to rozhodne arogance :-) @alexandra uz mi vysvetlila, omlouvam se, asi jeste vazne spim 8-( :-D uz rozumim a chapu, uf se mi ulevilo :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe fakt, je to podla mojho nazoru myslene na tie kocky, ktorym 'sa to nemoze stat', lebo maju pol roka-rok-dva roky stastne manzelstvo ;-) Daj si, ja som dnes v praci od 3 rano, takze som uz hore.. a pomaly by som aj sla spat ;-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe Jak tak přemýšlím tak mi nepřijde že by se tady řešily nějaké postupy jako vystřižené z dámského časopisu, nebo mi něco ušlo? :-| já myslím že se tady akorát pořád píše že je to o komunikaci a to je snad pravda, bez toho by to nešlo a ikdyž chlap není komunikativní tak hold ale nějak komunikovat musí pokud se mají řešit nějaké problémy ve vztahu a podobně...já myslím že každý si tady něčím prošel a mluví z vlastní zkušenosti...mě se to už taky stalo že jsme nějakou dobu neměli s partnerem na sebe čas kvůli práci atd. nemluvili jsme spolu, nepovídlai si, odcizili jsme se a nakonec to tak vyšumělo že z toho byl málem rozchod, takže člověka to naučí promluvit si o problému a řešit ho hned v začátku a nenechat to dojít příliš daleko...
Odpovědět
@sarka24 muj manzel to dela obcas taky:-(.Nerad veci resi,radsi to necha vysumet a to zas neumim ja..ja zas veci resim mozna az moc:-D a kvuli tomu u nas taky vznika nejvic hadek,my totiz nektery veci vidime uplne odlisne.On zadnej problem nema,nevidi a ja jo,a to pak se hadame kvuli tomu,proc ja to resim,kdyz on ma pocit,ze o nic nejde a proc on to neresi,kdyz ja to jako problem vidim.Zacarovany kruh.. Casto je to jen proto,ze ja jsem zenska a on chlap a s tim holt fakt nic nenadelame:-)..ale nekdy me to dost stve..je pravda,ze se obcas prekona,sedne si,vyslechne a snazi se to poresit..ale neni to zas tak casto,taky na tom musime pracova,i ja,pac ja zas veci moc hrotim..
Odpovědět
@alexandra Hehe, taky mi bude za 14 dní 28...ale nikdo mi to nevěří...:-D ať už podle vzhledu nebo prostě proto, že jsme s manželem pořád takový paka...:-D Jen mě zaujalo to, jak jsi napsala, že pokud někdo řekne, že ho rozvod třeba ještě nenapadl, tak mu to nevěříš...jsem trošku zmatená z toho, nevím, co si o tom myslet...vím, že 5 měsíců od svatby je ještě nic, ale už jsem tu psala dřív - celkově jsme spolu už víc jak 11 let, ale mě opravdu slovo "rozvod" v souvislosti s naším manželstvím nenapadlo, ani hned "rozchod" při nějakém problému dřív...a vzhledem k tomu, že nám to klape, tak myslím, že ani jen tak nenapadne...ano, může se stát cokoli, také jsem to tu psala, ale v případě úrazu, finanční krize apod. by pro nás prvním řešením rozhodně nebyl rozvod...myslím, že zrovna ten náš vztah si zaslouží, abysme o něj zabojovali, i kdyby přišla krize...a nemyslete si, že jsme jen ještě hloupý děcka, vzezření klame - a sice jsme vlastně oba svůj první partner/partnerka, nicméně, když najdete toho pravého, proč hledat dál? :-) A i náš vztah procházel různými obdobími a úskalími - počáteční nechuť manželovi maminky vůči mně, nechuť kamarádů, že jsme pořád spolu, trošku krize po 3 letech na VŠ, vše bylo nové, při mých poměrně závažných zdravotních problémech mi byl manžel vždy oporou a doslova mi zachránil několikrát život; finanční problémy - prostě od každého něco...ale oba cítíme, že k sobě patříme, je nám spolu nejlíp i přes to všechno, i po 11 letech si dokážeme celé dny povídat, jít na "rande", zajet na výlet, i v sexu nám to klape...když se objeví něco závažného, promluvíme si o tom, manžel naštěstí mluví...zbytečným hádkám naopak předcházíme...vzájemně se respektujeme a tolerujeme...myslete si, co chcete, usmívejte se, jak chcete - ale fungující vztah i po 11 letech je dobrý důkaz...a my říkáme, že nám to takhle klape proto, že jsme se vzájemně už od 16 vychovávali...;-) rodiče už na nás neměli takový vliv, jako my na sebe navzájem, takže jsme se stvořili k obrazu svému - a je to paráda...i s rodičema je vše už ok, i s kamarády - a vše je to jen a jen o komunikaci! =)
Odpovědět
Profilova fotka
@nika_83 jste oba moc sympatičtí,a co jsi napsala je moc hezké, hodně štestí vám oběma, ať vám to vydrží !!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nika_83 - prave si to sama napisala... "ano, může se stát cokoli, také jsem to tu psala, ale v případě úrazu, finanční krize apod. by pro nás prvním řešením rozhodně nebyl rozvod" Presne tak som to aj myslela.. neverim ked niekto tvrdi, ze pojem rozvod mu/jej nenapadpol.. Bola by som vsak rada, ak by bolo co najviac parov ako Vy - "myslím, že zrovna ten náš vztah si zaslouží, abysme o něj zabojovali, i kdyby přišla krize".. Keby to takto vnimali vsetci, myslim ze rozvodovost by vyrazne klesla.. Nejde predsa o to, aby cloveku pojem rozvod nenapadol, ale aby v tom nevidel/a prvostupnove riesenie kazdeho problemu, nie? PS. Gratulujem a nech ste taki stastni stale :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?