První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
@romcovaklarka chápu...ne vždy to vyjde...
Odpovědět
@romcovaklarka proto bych uzakonila to, aby lide spolu zili min. 2 roky pred svatbou, jinak nedostanou povoleni. @nika_83 my taky porad kravime, az je nekdy okoli z nas nestastny a to jsme dle meritek tady uz stari :-D no a?
Odpovědět
@nika_83 Empatie je dar, který nemá každý, ale každý má vůli. Tedy vůli ve smyslu "chci toto, protože je to správné a protože tomu věřím". Samo neběží nic... Jsou také vztahy "přechozené" kde si jeden z partnerů myslí, že se svatbou něco změní... domnívám se, že by svatba neměla přijít po třeba 7 letech vztahu. Pokud se 7 let nemám k tomu se zavázat, tak je něco špatně. Něco jiného jsou pochopitelně výjimečné vztahy, které začnou na střední škole... brát se ve 20 letech je dnes brzy (myslím si, i když jsou vždy výjimky), ale čekat do 30 mi taky přijde zbytečné.
Odpovědět
@gepe To bysme ten zákon mohly připravovat spolu :).
Odpovědět
@acacia Tady budu trosku oponovat! Letos se budu vdavat a bude mi 33, bude to prvni snatek. S pritelem jsme spolu uz skoro 5 let. Nabidky pred tim jsem ve dvou vztazich mela, tj. uz jsem mohla byt 2x vdana. Dle toho, ze se budu letos vdavat, tzn. ze bych byla ted jiste jiz 2x rozvedena. Takze, mela jsem jit do manzelstvi, kdyz jsem byla pozadana a pak splakat nad vydelkem, nebo byt rozumna a pockat si? @bella22 Jop, jsem pro! :-)
Odpovědět
@acacia no my se brali po skoro 11 letech...zásnuby po 10 letech :-D Je nám oběma 27, tudíž věk na svatbu už máme nějakou chvilku...ale tak nějak to vyšlo až na ten rok 2010...jakoby teprve uzrál čas, rozhodně ne z přechozenosti...neměli jsme v té době žádnou krizi, kterou bysme svatbou potřebovali řešit...vzít jsme se prostě chtěli, toť vše...délka vztahu se nedá nijak dávat do souvislosti s kvalitou manželství...je to hodně individuální...ale tzv. přechozené vztahy jsou časté, vím to, každý se ptá nás, zda se ještě spolu nenudíme...:-D s úsměvem od ucha k uchu jim odpovídám, že ani v nejmenším...;-)
Odpovědět
@gepe Myslím, že obě rozumíme tomu, jak jsem to myslela. Tedy ne brát si prvního, kdo mi to nabídne (to byl měla už tři muže a z toho dva Araby :-D ). Mám třeba jednu kamarádku, která s klukem chodí 8 let. Ona bydlí doma, on bydlí doma... Nikam se to nehýbe. K čemu to tedy je, že... @nika_83 Jistě, že délka vztahu nemusí vypovídat o ničem. Na druhou stranu, pokud by se mělo tvořit nějaké obecné pravidlo, tak by asi nikdo nikomu nedoporučil vzít si někoho po půl roce vztahu stejně tak jako na svatbu čekat 20 let.
Odpovědět
Profilova fotka
...tak koukám že nejsem jediná kdo neumí pochopit proč se někdo vdává a myslí si že se po svatbě vztah zlepší...nebo proč si někdo myslí že dítě zlepší a spasí vztah...proto se taky někdy asi dost blbě ptám protože to nechápu...jak už jsem někde psala, kdybych měla před svatbou jen jedinou pochybnost a nešla bych tedy do svatby s jistotou, nevdala bych se...asi mám k manželství opravdu respekt a beru to jako hodně důležitý krok v životě a nekomu zase vyhovuje "zkusit si to" a pak se kdyžtak rozvést...každá to vidíme jinak...
Odpovědět
@acacia jeste bych dodala, ne kazdy je empatik a ne kazdy ma vuli. @kajsav :-)
Odpovědět
@kajsav ano ano...ti co mají respekt se ale určitě rozvádí méně často...;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe No vidíš a my spolu žili skoro 2,5. Kde by byla hranice? :-D
Odpovědět
@gepe já jenom k tomu povolení, že žít spolu minimálně nějakou dobu jinak nedostane člověk povolení ... a nemyslíš si, že je to blbost? Vždyť je to naprosté popření svobodného rozhodování. Když se někdo chce vzít po půlročním vztahu, proč ne? Je to jenom jeho volba a pokud si zpacká život, jeho problém. Každý je svého štěstí strůjcem :-) Nemyslím to nijak zle, ale asi bych nebyla nadšená, kdyby mi někdo do takovéhoto rozhodnutí mluvil, a úřady či zákony už vůbec ne :-) Celou diskuzi jsem nečetla, pouze toto mě zaujalo :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@nika_83 já to nemyslela nijak zle a ani ty ostatní nesoudím, spíš mě to za ně mrzí...tohle je tak známá věc že se divím že se lidi prostě nepoučí ať už je to to očekávání něčeho lepšího po svatbě nebo po dítěti nebo ta komunikace která je hlavním důvodem spousty rozvodů a rozchodů :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Já myslím že to bylo myšleno jako vtip ale rozhodně je to pravdivé tvrzení x-) ;-)
Odpovědět
@kajsav ale já přesně pochopila, jak jsi to myslela a souhlasím s Tebou! ;-)
Odpovědět
@kajsav ahá :-D jak jsem psala, nečetla jsem to celé :-D moje chyba @gepe neber to vážně :-D jsem trdlo.
Odpovědět
Profilova fotka
chtěla jsem radu, ne abyste mne odsoudily...no nic
Odpovědět
Profilova fotka
@evelp Evi tady se rozjela ta diskuze tak nějak obecně, nikdo nikoho neodsuzuje, to se tady i píše ;-) x-) já souhlasím s tím co psaly holky na předchozích stránkách, když to nejde tak to nejde, však ty víš ;-) ono vždycky pokud pro ten vztah dře jen jeden je to špatně a je jasné že toho člověka který se snaží to taky brzo přestane bavit pokud nevidí žádný zájem, takže tady je východisko asi jediné...
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav Kaji, me cela ta situace desne mrzi a chodim jsem proto ,ze se tu chci vypovidat (vypsat) a prijit tak treba na nejake mozne reseni, ale kdyz se me kazdy jenom pta- proč jsi se vdavala? ja nevim, co na to odpovědět, prostě jsem tomu věřita a ještě samozřejmě trochu věřím, ale jak píšeš, když je na to člověk sám, nejde to....došla mi síla..moc jsem se změnila kvuli tomu, abych ten vztah urdžela a škobrtli jsme už před svatbou, ale oba jsme šli do toho jako do něčeho nového a mysleli si, že to bude ok, od toho škobrtnutí to vydrželo hodně dlouho, ale síla došla a nenechám ze sebe vysát i to poslední, co mi zbývá nechci se hned rozvádět, chci si v hlavě jenom ujasnit, jak to chci a jak to chce on - nechci dopadnout za par let tak, ze budu sedet na zadku a budu se proklinat, proc jsem to neudelala driv? ...to nechci
Odpovědět
@evelp rozhodně Tě neodsuzuju...upřímně, ani si nejsem vědomá, že bych nějak reagovala na nějaký Tvůj příspěvek...jen jsem vyjadřovala to, že mi zůstává rozum stát nad holkama, které si myslí, že svatba něco zlepší...někdy volí i dítě...taktéž nepochopitelné, když je v tom úmysl...pokud se řadíš do některé z těchto kategorií, to znamená, že jsi se vdávala s pochybnostmi a vidinou růžové budoucnosti "po svatbě" a už to neklape (koukám, že svatba byla celkem nedávno), pak Tě neodsuzuju, pouze krapet nechápu...pokud se důvody neshod s manželem objevily až po svatbě, je to něco jiného a samozřejmě mě to mrzí a přeji hodně štěstí a sil při řešení vašich problémů...hlavně se ale musíte snažit oba, jinak to opravdu nemá smysl...
Odpovědět
Profilova fotka
@evelp těch možností moc není, myslím že jsi se snažila opravdu hodně, nevím jestli nějaká komunikace zabírá, promluvit si o tom, to už jsi myslím také několikrát zkoušela a k ničemu to nevedlo jestli se nepletu...jak jsem říkala čas vždycky ukáže a klidně bych se na nějakou dobu odstěhovala a ujasnila si jak to chci a jak to nechci...úplně souhlasím s tím že nechat se vysát do poslední kapky je nesmysl, stojí tě to už tak spoustu sil a rozhodně je dobře nějak to řešit než si za pár let uvědomit že setrváváš ve vztahu který stejně nefunguje...je to ztráta času
Odpovědět
@bronousek v pohode ;-) @evelp holky @kajsav i @nika_83 to vlastna napsaly i za me...
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav děkuji kaji, asi komunikace zacla pomalu zabirat, zkusila jsem to pres jeho kamarady, at se jde sam vypovidat s chlapama, at to slysi z te jeho stranky a asi to nekde zabralo, neco malo se zmenilo, ale to te snaze to nepujde hned a nez se zpatky "zamiluju" bude chvili trvat a bohuzel to bez toho odlouceni asi nepujde
Odpovědět
@evelp a můžu se zeptat, v čem je problém? :-(
Odpovědět
@evelp ono to znovu zamilovani uz nebude takove jako bylo predtim, protoze to bude pravdepodobne stale v Tobe a budes mozna i nevedome podvedome cekat co se kdy zase stane apod...
Odpovědět
Profilova fotka
@evelp no to právě záleží jestli už není bohužel pozdě...že prostě začal reagovat až teď když už ty na ten vztah nemáš sílu a jak píše gepe už to bude asi pořád viset ve vzduchu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
uvidime, uvidime, tu sanci mu davam, ale presne kaji jak pises, doufam, ze uz to nebylo pozde
Odpovědět
Profilova fotka
@evelp Evičko, moc ti držím palečšky, aby jsi to všechno zvládla se ctí a se vztyčenou hlavou,,,, :)
Odpovědět
souhlasim s @nika_83 @gepe @amadeuska take moc nechapu proc si nekdo nekoho bere s tim, ze po svatbe se to zlepsi...nechapu...
Odpovědět
@evelp Neboj, mojí podporu máš:-) Nechci jmenovat, která dívčina mne tu pobavila svými názory nejvíce..... Někdo má holt pocit, že sežral veškerou moudrost světa a je přeborníkem v partnerských vztazích. Já mám půl roku po svatbě a i u nás nedávno proběhlo téma rozvod. Vdávala jsem se z lásky- to na úvod. Svatba byla v létě 2010 po 6 letech vztahu. Když jsem odříkávala svatební slib, myslela jsem ho smrteln vážně a nikdy by mně nenapadlo, že za půl roku vypadne z mých úst slovo rozvod. Manžel je tichá klidná duše, já živel. celou dobu mi to vyhovovalo. Vím, že mne má manžel rád a vždycky mi to dával najevo. Není to tedy lasický typ mluvky, který by mi vyznával lásku až za hrob, ale občas mi sám od sebe řekl, že mne miluje a především jsem to z něj cítila. Sice jsem občas cítila, že komunikace u nás není úplně ideální, protože já jsem otevřený typ člověka, který byl z domova zvyklý všechno upřímně říci tzv na plnou pusu, zatímco manželova rodina nikdy nic podobného nevedla. Prostě i když mají hezký vztah, nedokáží se bavit upřímně a narovinu. TZN u nás vždycky bylo, že jsme se s manželem pohádali, pak jsme se usmířili, ale manžel neuměl říci vadí mi to a to, chtěl bych změnit tu a onu věc. Prostě jsme se jeden druhému omluvili a on řekl, že to více nebudeme řešit. Žádné velké rozkoly jsme neměli a musím říct, že manžel mi vždycky plnil, co mi na očích viděl, stejně jako jsem to dělala já pro něj. Jak jsem psala, v létě jsme se vzali. SVatba byla krásná, užíli jsme si jí a já byla šťastná. Zhruba na podzim se začalo všechno měnit. Sex, který byl dříve 2x do týdne byl najednou jednou měsíčně, manžel se úplně přestal snažit, celé dny proseděl u TV s tím, že je unavený, když byl státní svátek, místo aby si ie mně na chvíli sedl a věnoval se mi, tak byl celý den na PC apod. Jinak se jeho chování nezměnilo, byl milý, hodný, bezpečně vím, že neměl milenku, protože byl pořád doma a nebo v práci, ale o jeho služnách jsem vždy měla dokonalý přehled. Prostě jakoby se přestal snažit, ztratil zájem, sex nebyl skoro žádný, to moje babička spí s dědou častěji a když jsem se narovinu ptala, jestli má milenku, jestli má nějaké problém, jestli má nějaké starosti, nebo jestli ho nepřitahuju, tak mi vzal hlavu do dlaní a řekl mi, že jsem blázínek, že je jen unavený. Sicedoteď nechápu z čeho, jelikož dítě nemáme, žijeme sami a chodíme akorát do práce, kdy ani jeden z nás nedělá přesčasy. Když jsem mu narovinu řekla, že bych chtěla, aby si se mnou alespoň půl hodiny denně sedl, povídali jsme si, tak mi řekl, co si chci po 7 letech pořád povídat. Několikrát jsem na toto téma zavedla řeč, řekla mu, co mně trápí a v prosinci před Vánocema mu narovinu řekla, že to jak žíjeme je už jen kamarádství a pokud na tom vztahu nehodlá pracovat, že odejdu, že jsem ho o změnu žádala několikrát, že takový před svatbou nebyl a pokud se nezmění, nemám důvod žít v manželství s kamarádem. Vím, někdo by mohl říct, že kamarádství je v manželství důležité, ale manželství by se mělo skládat nejen z kamarádství. Tak a teď děvčata mluvte. Najděte mi vysvětlení..........Před svatbou takový nebyl, vše se změnilo až po svatební cestě. Vím, že v tom není třetí osoba, že je to prostě jen tím, že manžel zlenivěl a zpohodlněl, asi má pocit, že mne má jistou a přestal se snažit. Vím, že mne má rád. ALe to k manželství jaksi nestačí. Asi si domyslíte, jak by jste se cítily, kdyby s Vámi manžel po svatbě najednou spal jednou za měsíc a věděly, by jste že je to z lenosti. Můžu Vás ujistit, že jsem si připadala naprosto nepřitažlivá atd. A to podotýkám, že nejsem žádná opice škaredá, ale normální holka. Když jste najednou na budování vztahu samy a není ochota něco řešit, tak Vás ujišťuju, že Vás rozvod napadne i půl roku po svatbě. A změrně ještě jednou opakuji, že když jsem odříkávala svatební slib, byla jsem dojatá a myslela jsem ho vážně. .... Takže dámy, ty z Vás, které někoho unáhleně soudí a navrhují kdy a jak se brát, špekulují, jak může být někdo tak hloupý a chtít se půl roku po svatbě rozvádět..... zamyslete se. Může to potkat i Vás. Opakuji, že u nás bylo před svatbou všechno v pořádku. Nejsem debilní, abych vrazila 60 000 do svatby a dělala kíomdii 560-ti lidem, abych pak půl roku nato trapně obcházela rodinu a oznamovala, že se rozvádme. Kdyby jste věděly, kolik nocí jsem nespala a trápila se.... Jen pro informaci.... Když už jsem byla rozhodnutá, že odejdu, zjistila jsem, že jsem těhotná. Teď jsem ve druhém měsíci. Když jsem to oznámila manželovi, chvíli to zpracovával, ale teď je šťastný a zdá se, že se vše vrací do normálu. Začíná se snažit, plánovat a budovat. Nalila jsem mu skleničku, aby se trošku rozmluvil a řekla mu, že jestli se nebude snažit, že ani dítě na mém odchodiuu nic nezmění, že nebudu plýtvat energií tam, kde zbytečně naráží do zdi a není vůle i z druhé strany na našem vztahu pracovat. No a závěr? Manžel vše oznal a tento týden byl sex už dvakrát, pozval mne na večeři,v noci mi z práce píše hezké sms a včera mi řekl, že mne miluje a je rád, že jsme spolu a všechno dobře dopadlo, plánujeme pokojíček pro miminku a zdá se, že máme nový společný cíl v životě. Přeji si, aby to tak zůstalo. Kdoví, možná byl náš vztah přechozený a potřebovali jsme nový impulz, který teď máme. Takže ještě jednou, děvčata prosím, nesuďte, mohlo by se stát, že i Vy budete účastníky pomalého rozpadu a hluboké krize Vašeho vztahu a i když budete ochotné pracovat na nápravě, nemusí být vůle z druhé strany a vy se tak stanete pouze pozorovateli a budete se maximálně modlit, aby to dobře dopadlo. A teď spekulujte, kdy se to může stát- třeba nikdy, třeba za dva roky a nebo taky půl roku po svatbě. Ale to nikomu nepřeju, buďte šťastné a nezlobte se za moji upímnost. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?