První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
@sarka24 Snad to nebude tak horký, ne?
Odpovědět
Ja se omlouvam, ale moc nerozumim tomu, jak je mozny ze treba po pul roce uz to vypada na rozvod... nebo i do roka apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka24 Sari, souhlas....az budes mit cas, rozepis . docela mne to zajima :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ach jo...miluju odpovedi typu- treba to nebude tak horke nebo proc jste se teda brali?? Protoze jsme asi vsechny hloupe a mely jsme alespon nejakou nadeji, ze to bude lepsi....verily jsme do posledni chvile, ale nebe proste nespadlo...
Odpovědět
opet se omlouvam jestli se zda ze jsem tvrda... ale prijde mi hloupy se vdavat ci zenit s myslenkou, ze po svatbe se neco zmeni k lepsimu a tak...
Odpovědět
vzdyt je to postaveny na hlavu. Chapu ze je clovek zamilovany atd., ale preci na tom nemuze stavet manzelstvi. Vztah potrebuje mit pevne zaklady aby bylo na cem stavet, pokud jsou vetche ci chatrne zaklady, domecek se proste zakonite jednou zbori... a doufat ze to "zednik" spravi? bude akorat zaplatovat, jelikoz zaklady jsou zaklady... dum ti shori do zakladu, ale mas na cem stavet Snad je pochopitelny co jsem tim mela na mysli :)
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe Já to chápu, spousta lidí doufá, že se závazkem něco změní, ale nikdy to tak není...většinou je to ještě horší:-( Kamarádka taky tak dopadla, byla teda jen zasnoubená, ale vkládala naděje do koupi bytu. Měli společnou hypotéku a už jsou od sebe a hypotéku má sama:-(
Odpovědět
@amadeuska To je prave ono... a nejhorsi je, kdyz se pouzije napr. tehotenstvi v nadeji ze se udrzi vztah.
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe No tak pro ty, které tohle udělají nemám moc slušných slov:-(
Odpovědět
@amadeuska proc ten smutnej smajlik? Vybiraji si to sami a dobrovolne. :) ono kazda mince ma dve strany... a plakat nad rozlitym mlikem treba pul roku nebo rok po tom co se rozlilo a zkyslo, je uz dost pozde...
Odpovědět
Profilova fotka
holky, mě to přijde tak moc smlutný, co tady čtu :((
Odpovědět
@gepe naprostý souhlas...v životě bych nešla do svatby s někým, kdo mě něčím zraňuje nebo zlobí už před svatbou...a tím nemyslím jen takové to, že každý máme nějakou chybičku, ale ony závažnější problémy, o kterých tu holky píšou...taky jsem natvrdlá, ale ani já nechápu, proč se vdávat, aby se "něco zlepšilo"?! co to je, ksakru, za hloupost? už to, že pro chlapa končí svatební plánování mnohdy žádostí o ruku ("zlato, víc po mně přece nemůžeš chtít!"), tak už za to bych ho poslala do háje zelenýho...a řeči, že když si chci o něčem povídat, tak jsou to kraviny, to bych ho taky hnala...možná jste, holky, měly smůlu na chlapa, ale ruku na srdce - ve většině případech je to tak, že chlap si holt dovolí tolik, kolik vy ho necháte...a čekat, že se v manželství nějak samo všechno obrátí? olala, to je tragický omyl...pak jsou ty statistiky rozvodovosti takové, jaké jsou...pokud vztah není o dvou rovnocenných partnerech, kteří se na sebe vzájemně můžou spolehnout a opřít se o sebe, pak to není vztah, který by měl být spojen svazkem manželským...toť můj názor, možná dosti přímý a pro hodně z vás ne po chuti...ale při vší úctě - já tu neřeším rozvod 5 měsíců po svatbě např. Takže - omlouvám se za natvrdlost, že to nechápu, ale v zápětí radím - zamilovanost nestačí! @amadeuska pokud sama píšeš, že se nikdy závazkem nic nezmění, pak nechápu, proč TOLIK lidí tuhle chybu udělá a v tenhle mýtus věří...no a počínání Tvé kamarádky s tou hypotékou, to už je pouze třešnička na dortu...samozřejmě je mi jí líto, ale pokud partnerovi nevěřím, nic takového nebudu podnikat, to se nevyplácí...
Odpovědět
Článek se načítá
@evelp já jsem to ale rozhodně nemyslela nějak zle, ani jsme to nemyslela tak, že by byl někdo hloupý. Možná jsem to chtěla trochu odlehčit, protože co jiného se na to dá napsat, když nevím o co jde... chtěla jsme nějak začít diskuzi, kdyby se Šaárka chtěla vypovídat..nic víc jsem tím nemyslela... já chápu, že se to může stát, člověk nikdy neví, co ho může potkat a to může bejt zamilovanej jak blázen a může sebevíc věřit, že to vydrží a může se o to snažit... některý věci člověk úplně neovlivní, i kdyby stokrát chtěl...
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe No tak já spíš myslela takový ty, co si z dítěte dělají rukojmí pro "udržení vztahu"- tedy spíš vydírání partnera. Dělat z dítěte rukojmí mi nepřijde slušný ani vůči partnerovi, ani vůči dítěti...
Odpovědět
@nika_83 naprosty souhlas, stale tvrdim to same. @amadeuska ja Te pochopila s tim ditetem, neboj :)
Odpovědět
Především zamilovanost není láska. Zamilovanost vůlí neovlivníš, často přijde sama (a často taky nechtěně). Láska, to je akt vůle. Miluji partnera, protože jsem se tak rozhodla a beru na sebe odpovědnost za to celé.
Odpovědět
@acacia To ano, ale... Vztah, partnerstvi a manzelstvi nestoji na tom, jak je pravidelny sex, jaka je vasen a jak je clovek hodne zamilovany. Sundejte si proboha ruzove bryle..
Odpovědět
Profilova fotka
@evelp Evi, uvidíš, jak se to všechno vystříbří,, neházej flintu do žita,,, jestli jsem to správě pochopila,, tak tebe už napadla myšlenka na rozvod?
Odpovědět
@acacia já bych to upravila - ze zamilovanosti se přechází do lásky...zamilovanost je to pomíjivé na začátku vztahu, ta pravá láska bývá potom už to, co je stálé, na čem pracujeme, co zdokonalujeme, mnohdy děláme neoblíbené kompromisy, ale vše pro krásnou věc a hlavně oba společně, jinak to rovnou zabalte a prchejte, ztráta energie z vaší strany...:-P
Odpovědět
@nika_83 pekna uprava :)
Odpovědět
@gepe děkuji...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nika_83 No nevím, asi jsou lidi nepoučitelní. Já si teda spíš myslím, že se hodně lidí bojí samoty a toho, že když přijdou o to, co mají, tak už si nikoho nenajdou. Proto se často zuby nehty drží člověka, který jim nevyhovuje, nerozumí si atd. Doufají, že se to změní, ale ono je to čím dál horší...
Odpovědět
@nika_83 Čili jdeš do toho rozumem a vůlí...
Odpovědět
jen bych ještě ráda dodala - je mi líto, když někdo, kdo se před časem radoval ze svatebních příprav a ze svatby, teď řeší rozvod...určitě nikdo nevíme, co se může stát, co se může v životě do budoucna změnit apod. - ALE něco jiného je, když se problémy objeví třeba 10 let po svatbě, nevím, třeba finanční krize, nějaké onemocnění, úraz, nevěra - ne každý pár to ustojí, sami dopředu nevíme, jak bysme se v dané chvíli zachovali...ale pokud už před svatbou tuším, že něco není košer a stejně do svatby naivně jdeme, tak o tom jsem předtím psala, to je to, co nechápu a asi ani nepochopím...to jen aby bylo jasno, že mám pochopení pro rozvod z rlzných vážných důvodů...ale ne hned po svatbě s tím, že jsme se brali, aby se něco změnilo, ale už jsme manželé půl roku a ono furt nic, tak jdeme od sebe - nepochopitelné...
Odpovědět
Já spíš nechápu, že někdo může TAK plánovat svatbu a pak přijde rozvod... Já sama se svatby bojím, resp. manželství.. bojím... mám respekt, je to vážná věc. Rozhoupat se k tomu mi dalo hodně síly a kdyby snoubenec nechtěl, tak já bych na to sama snad ani nepřišla...
Odpovědět
Jestli se něco změní tak už jen k horšímu :-D většinou...
Odpovědět
@acacia já to chápu - chtějí tu svatbu tak moc, že si mnohdy nepřipouští chyby a třeba i nefungující a neperspektivní vztah.
Odpovědět
@bella22 protoze si mysli, ze po svatbe bude lip. @nika_83 my te chapeme - teda aspon par z nas :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, chtěla bych říct, že i když se manželé rozvedou poměrně brzo po svatbě, nemusí to být vždycky tak, že to neklape už před svatbou, i když k rozvodu dojde brzo. Může to být tak, že jsou lidi prostě naivní a neumí si spoustu věcí představit. Já jsem se prvně vdávala před 7 lety, bylo mi 23 a studovala jsem VŠ. Svatba byla po 2,5 roku vztahu a skoro celou tu dobu jsme spolu i bydleli. Tkže jsme si mysleli, že se dobře známe. Jenomže rok a něco po svatbě došlo k velké změně v našem životním rytmu - kterou jsme sice čekali, ale neuměli jsme si představit, jak to bude ve skutečnosti vypadat a jak na to oba zareagujeme. Ta změna byla prostá, nastoupila jsem do práce. Já - absolventka, našla jsem skvělou práci, která mě bavila a na kterou jsem studovala, chěla jsem se osvědčit a ano, asi jsem hlavně v prvních dvou, třech letech trávila v práci nepřiměřeně mnoho času. Manžel - stále "na volné noze" jako dříve, zvyklý na mou stálou přítomnost, na to že mám čas vždy, kdy má čas on, zvyklý na domácí "servis" (na škole jsem měla moře volného času a vyžívala jsem se ve vedení své první samostatné domácnosti, v domácích pracech, vaření, pečení...) Dlouho jsem problém neviděla, manžel to nijak nekomunikoval (nebo jsem možná, urvaná z práce, jeho subtilní narážky neslyšela) a když si konečně dupnul, tak už nebyl přístupný žádnému řešení. A to podotýkám, že jsem dokonce v práci podala výpověď a přinesla mu ji jako dárek - ale už bylo "pozdě". Takže jsem se ani ne dva a půl roku po svatbě odstěhovala a pak jsme se rozvedli - a jak jsme bývali zamilovaní. A rozhodně jsme se nebrali s tím, že se "kdyžtak" rozvedeme.
Odpovědět
@amadeuska hm, zvláštní...asi to tak bude...ale zvláštní je to proto, že stejně ty holky píšou, že chlap s nimi nekomunikuje...v čem se tedy projevuje to, že nejsou samy? @acacia já? s rozumem a vůlí? :-D neblázni...my jsme s manželem pořád vlastně takový děcka, šílenci...nevím, jak to pojmenovat...ale prostě, za 11 let vztahu leccos pochopíš, hehe...(teda, ono nám to došlo už dřív, to jen tak bokem, že nejsme tak "zpomalení")...náš vztah určitě oba prožíváme srdcem, pro mě není nic důležitější než manžel a rodina...ale musíš chápat, že některé hádky jsou zbytečné, něco si naopak musíš vyjasnit, zbytečná žárlivost také plamen lásky zrovna nepodporuje, příliš "holčičí" chování chlapi odpuzuje a to samý platí o chlapech, že takoví ti drsňáci jsou mnohdy jen k smíchu a pro vztah nepoužitelní...pokud má v tomhle daný pár jasno, oba jsou s tím srozuměni (nemyslím, že podepíší smlouvu :-D) a vzájemně se milují se vším všudy, pak nevidím problém...a troufám si říct, že my jsme si s manželem prošli různá období, vše nás nějakým způsobem posílilo a poučilo a ze společných chvil se opravdu jen těšíme...a to jsme spolu denně...vlastně už na gymplu jsme spolu byli prakticky denně...klape nám to takhle skvěle, netvrdím, že by to klapalo všem, ale my si svoji lásku našli a nehodláme ji jen tak nechat utéct...i kdyby se někdy objevily problémy, jsem přesvědčená, že to spolu nevzdáme, máme za co bojovat! Takže - rozum a vůle u mě určitě ee, jsem hodně citlivý a empatický člověk...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?