První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ninkah jednoznacne po tom co citam rozvod! nemas na co cakat, cas uteka a ty si zasluzis byt stastna.. prajem vela sil, spravneho rozhodovania a drzim palce.. pa
Odpovědět
Som rozhodnutá. Idem do toho, podávam žiadosť o rozvod ! Právnika si nemôžem dovoliť, takže idem do toho sama. Viete mi poradiť ako by taký návrh mal vyzerať ? Má nejakú predpísanú formu ? Ako to rozvodové konane prebieha ? Bude musieť vypovedať aj 10 ročná dcéra ? Čo si myslíte o striedavej starostlivosti o dieťa ?Sú potrební aj svedkovia,ktorí nezhody dosvedčia ? To vzájomné odcudzenie je nezvratné.
Odpovědět
Profilova fotka
ninkah spravne, toto nieje manzelstvo... :-( o dalsich veciach ti poradit neviem, este sa len idem vydavat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ninkah ale zistim ti mamina robi na sude :-) ak mas zaujem, zajtra ti instrukcie poslem do IP..
Odpovědět
Mi to pripomina spravanie mojho ex. A prave preto je teraz uz len ex... :)))) Neboj, vsetko bude dobre, vela sil!
Odpovědět
Ninkah, v Liberci existuji pravnici, kteri radi bez financni odmeny, zkus se pozeptat, jestli u vas take neco takoveho neexistuje. Zkus hledat poradnu i na internetu. Pravni rada se hodi, abys ses vyhnula nejake zavazne chybe. Svedkove, kteri dosvedci jeho hrube a vulgarni chovani se urcite hodi. Necekala bych od nej, ze bude hrat u soudu cistou hru a svechno probehne v klidu, nejspis budes muset taky nejakou tu "spinu" vytahnout. Stridavou peci jsem zazila v mem okoli, kdy se otec a matka stridali po tydnu. K nicemu to nevedlo, dite melo dva pokojicky, dvoje kamarady a dve skolky(kazdy byl z jineho mesta), bylo akorat zmatene a nevedelo co si ma myslet. Potom meli opet soud, kde tatinkovi ruply nervy a pekne si tam zanadaval. Od ty doby ma kluka jenom kazdy druhy vikend a je klid.
Odpovědět
ninkah: Já se v tomhle moc nevyznám...každopádně chápu, že takovýdle život tě ubíjí a je dobře, že ses rozhodla jednat, protože jinak by tě to brzo zničilo úplně..to co popisuješ už není manželství a musíš z toho co nejrychleji pryč..ale pozor, bez právníka, nebo někoho, kdo tomu rozumí, bych do toho nešla...aby se ti pak nestalo, že tam manžel naběhne s nějakým advokátem a obere tě o vše včetně dcery...určitě existují nějaké bezplatné poradny, které ti pomůžou, aby tě nějak nepodvedl..určitě to nebude lehké, manžel kolem sebe bude kopat a házet na tebe různou špínu, ale nedej se..první krok (jeden z nějtěžších) máš za sebou, to že ses rozhodla chtělo velkou odvahu, tak v tom vytrvej..přeju ti moc štěstí a držím pěsti!
Odpovědět
ninkah, ako to pokračuje ďalej? držím ti palce.
Odpovědět
Ahoj. Píšu sem, protože se potřebuju "vypovídat". Jsme spolu s manželem 2 roky, brali jsme se minulý rok. Všechno je úžasné, strašně se milujeme, jsme na sobě závislí. On je z Etiopie. Teď se však vynořil problém z minulosti a musí se vrátit na 6 let do Etiopie. :-( Bohužel já s ním jít nemůžu - neuživil by mě tam, jeho plat nebude tak velký. Přemýšlela jsem o tom a snažila jsem se vymyslet nějaké varianty. Jenomže on všechny odmítá s tím, že už mi zkazil život dost, že do konce života nebude šťastný, že má zlomený srdce a že vždycky bude sám. Nejedná se o "komedii", je to na něm vidět, jak je zlomený a nešťasný, jak si všechno vyčítá. Neustále mu opakuji, že to nemůže takhle useknout, že jsou tu varianty, že 6 let je dlouhá doba, že se může stát cokoliv - ať už pozitivně nebo negativně. Pro mě je nejlepším řešením zkusit vztah na dálku s tím, že bych dvakrát do roka ho navštívila na 3 týdny. Věřím tomu, že to může fungovat. Jenomže on na to nechce vůbec slyšet a myslí si, že bude lepší, když teď všechno ukončíme. S tím zas nemůžu souhlasit já - nemůžu ukončit totálně idylický vztah, do smrti bych si vyčítala, že jsem to nezkusila.
Odpovědět
Nejde to, že by jste sehnali všechny finanční prostředky co by jste mohli a jeli by jste spolu? Ty by ses tam pak snažila třeba se nějak pracovně uchytit.Samozřejmě vůbec nevím jak to v Etiopii chodí,jestli je tam možné aby žena někde pracovala. Nic jiného mě nenapadlo. :-p
Odpovědět
To jsem nabízela. Nabízela jsem, že seženu peníze, aby se mohl "vyplatit", ale nejde to. :-( Tam, kde bude žít je pro ženu sehnat práci nemožné. :-( Zítra si s ním naposledy promluvím a budu se snažit ho přesvědčit, že 6 let je dlouhá doba, že během ní se může stát cokoliv - může začít víc vydělávat, může být převrat a jemu ta povinnost bude prominuta, cokoliv. Přijde mi, že lepší zkusit cokoliv, rozvést se můžeme vždycky.
Odpovědět
no neviem =-) podla mna je klucom k vsetkemu "problem z minulosti". nakolko je závažný, ci si o nom vedela aj pred svadbou a ci naozaj nema ziadne riesenie. vztah na dialku nie je nic moc ale vo vynimocnych pripadoch moze fungovat. nerozumiem preco sa tomu brani tvoj manzel aby si za nim aspon na par tyzdnov pricestovala, ak teda ma zlomene srdce. na tieto otazky si musis odpovedat sama...
Odpovědět
Článek se načítá
O problému z minulosti jsem věděla. Manžel udělal vše pro vyřešení, nicméně stát teď popírá dokumenty, které vydal - holt Etiopie není zrovna demokratická země. On se chce potrestat za to, že mi údajně zkazil život - proto odmítá všechny varianty.
Odpovědět
ahoj Petro, a měla bys odvahu jet třeba do hlavního města např. učit děti nebo tak? Myslím, abys mu byla blíž. On musí jedině do té určité oblasti, kde ty se neuživíš? Nemůže udělat nějaký kompromis? Rozhodně bys byla strašně odvážná a neumím si vůbec představit, jak bys tam sama jako žena fungovala. Nevím nic o jeho kultuře, ale obávám se, že možná je muž odtamtud zvyklý jednat a rozhodovat sám.
Odpovědět
Já vím, že bych našla odvahu jít s ním - musí přesně do jednoho města, kde bude učit 6 let na univerzitě. Nejsem si jistá, jak moc by bylo schůdné být v hlavním městě sama. Není to islámská země. Je ale hrozně těžké spálit všechny mosty, proto, abych byla sama v hlavním městě a navíc tam nefunguje to, že učitelé mají skoro 3 měsíce prázdniny...
Odpovědět
Myslela jsem, že má na krku tak dlouhou vojenskou službu nebo něco podobného. Nemohl by s tebou tedy bydlet např. v hlavním městě a dojíždět?
Odpovědět
Ne, má na krku závazek učení na univerzitě. Bohužel infrastruktura v Etiopii není vyvinutá - navíc z hlavního města je to 375 km. :-(
Odpovědět
A co by se stalo kdyby závazek prostě ignoroval ?
Odpovědět
To je ten háček - když ten závazek bude ignorovat, půjde jeho kamarád do vězení. Celé je to složité - jeho kamarád mu dělal něco jako "ručitele", manžel ho zbavil toho závazku, jenomže teď stát říká, že ten papír není platný, ačkoliv ho oni vydali. A manžel nemá to svědomí nechat jít někoho do vězení kvůli němu, což chápu.
Odpovědět
No a na té universitě by se práce pro tebe nenašla .Třeba i jako uklízečka ? :-p Asi to nemůžete teď vědět viď .
Odpovědět
Chápu, myslela jsem, že je to třeba blíž a vlastní auto a benzin byste už v hl. městě pořídili. Nerozumím tomu, co ho nutí jít tam učit, ale to je asi jedno. Důležité je, že má závazek i k tobě, a to teda nevím, jak ten si představuje naplnit. Zrušením? Opravdu nevím, co bych vymyslela, být na tvém místě, držím pěsti, aby to dobře dopadlo.
Odpovědět
Aham už vidím vysvětlení. No to není pěkné. Vyplatit jste to zkoušeli? Nebo třeba by měl kolegu, který by tam rád šel učit, ne?
Odpovědět
Zkoušeli. Původně to bylo tak, že musí zaplatit 400 tisíc Kč a vyvázal by se z té povinnosti, jenomže Etiopii trápí nedostatek učitelů a jim nejde o peníze. Oni chtějí jeho, aby učil na univerzitě. Manžel tvrdí, že v té oblasti je 98 % žen nezaměstnaných, takže naděje na místo moc není. :-(
Odpovědět
Peti, tak to je mi líto, hodně štěstí v řešení :-| nicméně jak píše veli, k Tobě má manžel taky přece závazek a to ne zrovna malý a to by si měl uvědomit |-| nevím jak to funguje v Etiopii,ale přece to musí jít nějak všechno vyřešit nebo to obejít...teda pokud to manžel řešit chce a ne tam odjet a nechat tě tu, promiň za upřímnost. Turecko je úplně jiná země a na jiném kontinentu než Etiopie, ale kámoška taky musela kvůli papírům pro manžela pro svatbu kde koho podmáznout, to jen taková vsuvka :-p třeba by se fak dali tam nějak uplatit, ne? |-|
Odpovědět
Na to ještě spoléhám, že když se tam vrátí, tak bude moc aktivně jednat v této záležitosti a třeba se to podaří ještě zlomit na vyplacení nebo podplacení kohokoliv. Nemyslím si, že mě tu chce nechat - jen je nešťastný, že ho nutí násilím se vrátit a strašně se obviňuje, že mi zkazil život, takže se chce potrestat - bohužel si neuvědomuje, že rozchod mi v tuhle chvíli přijde úplně nejhorší řešení.
Odpovědět
Peti a třeba se zkusit domluvit, že tam s ním pojedeš aspoň na první dva tři týdny a pokud se nepodaří někoho zlomit a pořešit to tak, aby s tebou mohl zpět odjet, tak že to zkusíte (jak si psala předtím) na dálku? 6 let je opravdu,ale moc dlouhá doba, to si vůbec nedovedu představit :-( občas čtu na podobné diskuzi příběhy holek s dětmi, které mají manžele vojáky a odjíždí různě na mise, ale většinou to bývá třeba maximálně na půl roku na rok a i to už je hrozný stesk po tom druhém :-. A manžel byl od svatby v Etiopii nebo ty někdy u jeho rodiny?
Odpovědět
Můžu to zkusit. Problém je, že manžel odjede v polovině srpna a já do tý doby nestihnu být naočkovaná na všechny jejich požadované nemoci. Od svatby v Etiopii nebyl. Já vím, že 6 let zní skoro neskutečně, jenomže pořád doufám, že třeba začne vydělávat, že by mě mohl uživit, že třeba bude převrat, že třeba budou přebytek učitelů, že mu dají šanci si vyplatit. Podle mě je v tuhle chvíli tolik neznámých veličin, že nemá cenu teď všechno zahazovat. A třeba nakonec dospějeme do stádia, že to nemá cenu, ale aspoň budu mít pocit, že jsem vše zkusila a i ten rozvod se bude přijímat lépe.
Odpovědět
Jojo dobrý přístup ;-) snad ten rozvod opravdu nebude potřeba řešit, přeji hodně štěstí.
Odpovědět
Profilova fotka
do teto diskuze nerada zasahuju, ale ted me napadl uplne silený napad, neslo by ze by si tam ucila taky? kdyz maji takovy nedostatek ucitelů? Treba si tu dodelala nastavbu, nebo je ucila cestinu, nebo kdesi cosi... proste jen nápad .. prijde mi to sileny.. 6let ... :-S
Odpovědět
To je další varianta - musí to prověřit, až tam bude, jestli by byla nějaká reálná šance, že bych mohla učit na univerzitě - vzdělání na to mám a i je tam fakulta mého zaměření.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?