První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, já slíbím, ale ten druhý to nedodrží. A co dělat? Dělat scény? Útočit? Většinou se nevěry dělají v zoufalství. Asi je nejlepší si s tím druhým sednout a promluvit. Odpustit lze, i když to může trvat 3, 4, 5 let. Tím podržet toho druhého jsem myslela hledat východisko, ne ho podporovat.
Odpovědět
madanka - tak to byl teda rozvod nejlepsi reseni, vubec si nedovedu predstavit, ze by takhle melo fungovat nase manzelstvi :-| hlavne, ze ted jsi stastna ;-) Tak preju moooc lasky, aby to tentokrat vyslo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
makyska: on to snad slíbí taky, ne???
Odpovědět
Profilova fotka
Slíbí věřící. Nevím, jak to je na radnici u civilní. Každopádně i u nevěry bych se já snažila hledat východisko.
Odpovědět
makyska,asi si nezažila život s psychopatom, teror a pokusy o fyzickú likvidáciu a nemusela prchať s malým dieťaťom,tam všetky ideály a teórie zlyhávajú :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Frisbee: zažila jsem život s psychopatem a jeho terorizování 3,5 roku, kdy mě zakazoval, nařizoval, psychicky ničil a tlustou čáru jsem ještě neudělala. Ale vím, že ji někdy udělat musím, i když se mi nechce.
Odpovědět
Tak potom chápeš,že niekedy je rozvod nevyhnutý,že to nie je rozmar alebo neochota zachraňovať vzťah.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale já si jej nevzala. Nezachraňovala jsem vztah, ne manželství. Proto jsem psala, že má jít člověk do manželství pevnou nohou.
Odpovědět
Profilova fotka
makyska: já budu radši rozvedená, než do smrti uvězněná v manželsvtí, kde mě někdo podvádí a ponižuje a já se snažím jak blb ho zachránit. ;-)
Odpovědět
Jasne,ale bohužiaľ moja skúsenosť je taká,že sa prejavil až tri roky po svadbe,na verejnosti je to úspešný a obľúbený človek,do toho,čo sa deje za zatvorenými dvermi nik iný nevidí. Sama som dokazom toho,že človek v kvalitnom vzťahu vydrží i veci,ktoré by si normálne nevedel predstaviť,v mojom prípade "tchýně",inak by som nemohla vydržať s druhým manželom tých dohromady 20 rokov,čo sme spolu...vždy sme držali pri sebe. Píšem to preto,že táto téma je veľmi citlivá,nedá sa sem vstúpiť a paušalizovať...samozrejme,sú páry,ktoré sa nesnažia a rozvedú sa pri prvých problémoch,ale sú tu i veľmi smutné prípady,preto radím posudzovať opatrne a veľmi taktne.
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s frisbee: nedá se sem přijít a globálně něco odsoudit
Odpovědět
makyska no mna by zaujimalo ze kedy je clovek taky zufaly ze musi toho druheho podviest, lebo ja uz som bola casto taka zufala ze uz som ani zufalejsia nemohla byt ale na neveru som teda nepomyslela. ja ti tvoj nazor sice neberiem ale k nevere sa clovek vecsinou uchyli z hluposti a chtica po niecom novom nie zo zufalstva ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
makyska: oprvdu si nemyslím, že je vhodné zrovna na těchto stránkách hlavně tématu paušlizovat. Já sama si myslím, že pokud člověk může zbránit rozvodu měl by, ale život je jen jeden a než ho celý protrápit, raději přiznám, že jsem udělala chybu - vybrla jsem si šptného muže pro život (at už z jakéhokoliv důvodu - vážného samozřejmě) a lepší nám bude oběma bez sebe. Nicméně nedá mi zaregovat na tvůj příspěvek o víře, že jsi věřící pomáháš nevěřímím zachraňovat vztahy: Víra ani svatba před bohem tě neudělá lepším věř mi že vím o čem mluvím, můj manžel je veřící - a už jednou rozvedený - měl svatbu před bohem s veřící partnerkou - do roka se rozvedli, protože on ho podváděla s jiným - veřícím kamarádem (a to spolu před svatbou chodili 5 let) My jsme se brali vloni. Bývala jsem dříve hodně divoká holka s velkým množstvím partnerů a tak sem se dlouho před svatbou rozmýšlela jestli vydržím být věrná - a rozhodla jsem se, že je to ten pravý že věrná zůstanu. Svtbu jsme měli civilní (nejsem věřící), nicméně věrnost jsme si stejně přísahli - to je snad normální. No já jsme to vydržela, manžel ne. Přiznal se, že mě podvedl vlastně z hlouposti a z chvilkové nudy, o zoufalství nemohl být opravdu řeč. No rozvod mě opravdu napadl, když jsme to zjistila, ale nakonec jsem si řekl, že v dobrém i zlém zanmená i tuhle zkoušku. A my jsme ji zvádli, náš vztah to posílilo, rána se sice ještě úplně nezahojila, ale je nám spolu moc dobře, on toho co udělal opravdu lituje a já jsem vyléčená z řečí typu - ten můj by to nikdy neudělal. Co tím dlouhým psaním chvi vlastně říct? Že je zbytečné věřit mýtům: V mém příběhu dvakrát selhal věřící člověk a já, ačkoliv by to do mě málokdo řekl, zůstala věrná a dokázala odpusit. Za nevěru nemohou vždycky oba. A nevěra se dá přkonat. Hodně to bolí, ale když oba chtějí, jde to. Čímž neříkám, že někdy není lepší odejít, záleží oparvdu na každém. UFF, to jsem se rozepsala, tak snad někomu moje zkušenost pomůže otevřít oči a nebo se zamyslet, že svět není černobílý.
Odpovědět
tak a som stale vydata to bude asi moj osud :-D :-D :-D
Odpovědět
drobcek..to nie je možné,to je neskutočné ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Makyska, nesúhlasím s Tebou. Sú okamihy, kedy rozvod a nezachraňovanie "vzťahu" je to najrozumnejšie, čo môže ten rozumnejší z páru urobiť... /incest, zneužívanie dieťaťa, domáce násilie, nevera počas pôrodu manželky, finančný podvod, drogová závislosť,.../ Áno, časť rozvodov je naozaj nerozvážnych, ale napríklad ten Brumdinkin rozvod bolo to najrozumnejšie, čo v tom okamihu mohla urobiť...
Odpovědět
Makyska: Ježkovyvoči, děvčico :-D. To co píšeš jsou tak strašně hloupý, banální a nicneříkající kydy :-D. No děs :-D :-D :-D. Nezlob se, ale nepiš, do tak citlivého tématu, když nemáš co nabídnout. Mně se teď rozvádí blízká kamarádka a chtělo to měsíce, než jsem jejich situaci pochopila skutečně do hloubky a mohla k tomu něco říct. A to znám oba partnery roky. Nicméně každý vztah- a i rozpad vztahu- je vždy souhrou desítek a stovek faktorů, které se vzájemně ovlivňují a výsledek tvoří teprve v kombinaci s osobností obou partnerů. Psát takový paušální bláboly jako ty - no to by mělo bejt trestný :-D :-D :-D.
Odpovědět
Opr: s osobnostmi obou partnerů. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Makyska: Píchla jsi do vosího hnízda, ale já Ti asi rozumím. Paušalizovat se nedá, to je pravda, ale já mám úplně stejně ze svého okolí pocit, že spousta lidí svazek manželský znevažuje a přehlíží určité náznaky, které už jim dávno přes svatbou ukazují, že "něco není v pořádku". Komár pak nakonec přeroste ve velblouda - a lidé nejsou ani schopni přiznat, že vina nikdy nebývá jen na jedné jediné straně. Taky jsem osobně žila v nerovnocenném svazku s člověkem, který byl naoko oblíbený, skvělý, pozorný, ale v soukromí zuřivý, žárlivý, majetnický, násilnický, ..., poznala jsem i vztah se začínajícím alkoholikem, ale naštěstí jsem ze všeho relativně včas vycouvala, než došlo k nějakému závazku. Mohla bych tvrdit, že se dotyční najednou ZMĚNILI - jak to často slýchám u párů, které se rozvádějí po několika letech, či dokonce měsících po svatbě. Ale tak to přece není. Náznaky tam byly, nikdo se podle mě nezmění přes noc, jen je třeba prostě druhého opravdu pořádně poznat, nebrat na lehkou váhu určité věci... souvislosti... Věřím, že ve většině případů se opravdu dá leccos včas poznat, akorát ne s růžovými brýlemi na očích. No každopádně, nikoho z rozvádějících se rozhodně nesoudím a v žádném případě mu to nepřeji. Ostatně, sama jsem z rozvedené rodiny. Ale třeba i moje maminka dnes ví, jakých chyb se dopustila, a nesvádí vinu na osud nebo jen na bývalého muže, že si "bezdůvodně" našel jinou. To jen na okraj. Podle mě je prostě na vině především KOMUNIKACE. A ta nějak dnes, jak se zdá, povážlivě vázne. A též mám pocit, že víc věcí se probírá "veřejně" na internetu nežli z očí do očí s tím, koho se to týká. Otevřenost a komunikace, to jsou pilíře vztahu. A nejen partnerského. Možná to zní paušálně a obecně, ale opravdu nevěřím, že se tímto jednoduchým pravidlem všichni rozcházející se řídí. Bohužel. Pak to holt může dopadnout tak, že na svatbě sice ladil i polštářek pod prstýnkem s ženichovou kravatou a jídlo mělo tři hlavní chody, ale mezi partnery to už před svatbou neladilo, jen to oba třeba podcenili a možná i doufali, že to svatba spraví... Nechci se nikoho dotknout, opravdu je mi upřímně líto těch, kteří se do tak těžké situace dostanou, má slova nejsou namířena proti nikomu osobně, ale mám pocit, že jsi možná nebyla správně pochopena. Holky Ti tu hned vyjmenovaly několik pádných důvodů pro rozvod, ale nějak se opomnělo, že je důležité spíš takovým věcem předejít nebo se o to aspoň snažit. Nejsem rozhodně dokonalá a taky si neberu dokonalého chlapa, znám i s jeho chybami, vím, v čem se asi nikdy neshodneme, ale v důležitých otázkách máme jasno. Růžový život nás nečeká, ale o tom to možná je - nečekat po svatbě sen za bílého dne.
Odpovědět
Profilova fotka
kveta - nic proti, ale já sem se nikdy nerozvedla a v plánu to zatím vážně nemám :-D :-D sis mě s někym spletla nemyslíš ;-) jinak s makyskou souhlasím samozřejmě klromě výše zmíněných extrémů které popsala alleg - tam je snad rozvod jasný, ale většinou se tyto extrémy taky dají poznat - myslím, že manogue to shrnula - naprostej souhlas
Odpovědět
Profilova fotka
Manogue-díky.Já nikoho neodsuzuji a opravdu se až noc dokáži vcítit do druhých. Ale někdy opravdu lidé uzavírají manželství, i když vědí, že to není košer.
Odpovědět
To má žena zisťovať: "Drahý, nemáš chuť spať s našou 9-ročnou dcérou?" aby zistila, čo je partner zač? Prepáčte mi obscénnosť, ale niekedy je rozvod naozaj zlyhaním len jednej strany a tou najlepšou cestou... A Brumdinka, prepáč, neviem prečo som mala zafixované, že si nejak dramaticky opúšťala prvého manžela - tyrana... Tvojho manžela neopúšťaj, keď nechceš... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kvetuš - možná proto, že sem tu kdysi na stránkách popisovala bejvalýho mé dlouholeté kamarádky (od 1.třídy), kterej jí zakazoval dokonce kontakt se mnou, že prej jí kazim :-D a ona žádný přátele nemá kdežto on jich má spoustu atpod. výsledek čas ukázal, že většina jeho "přátel" se na něj zvysoka vykašlala, kdežto my se kamarádíme neustále i když už máme obě své rodiny jinak opravdu manžela opouštět nechci, aspon zatim :-D :-D jinak to vážně trochu přeháníš, většinu takovýchle úchylů totiž většinou poznáš a rozumná ženská si prostě o něco takovýho neopře ani kolo, natož aby si ho brala - to samé se začínajícím alkoholikem - taky sem ukončila slibně se rozvíjející vztah jen kvůli tomu, že prostě moc chlastal a ještě klidně sedal v tomto stavu za volant služebního auta - i když jinak je to dobrej kluk a když ho potkám, ráda si s ním popovídám, ale prostě pro společnej život to neni atpod......... manogue to shrnula dobře, ono občas ty důvody k rozvodu jsou vážně úsměvné - moje sestra co dělá u rozvodů na soudě by mohla vyprávět ono celkově, kdyby ženský taky občas používali rozum a neodpouštěli chlapům i vraždu jen proto, že ale já ho stejně miluju a nezavírali oči před skutečností ubylo by i těch extrémů
Odpovědět
manogue - lepsie by som to ani ja nenapisala - tvoj prispevok bol naozaj vystizny.... ;-) v mojom okoli napr. je strasne vela parov, u ktorych som uz pred svadbou vedela, ze to nedobre skonci a pritom su dnes tieto pary rozvedene... - proste neviem preco sa zobrali, ked sa k sebe nehodili - mam pocit ako pise manogue, ze si mysleli, ze sa to po svadbe zmeni...- pritom ani jeden z tych ludi nie je nejaky psychopat, alkoholik, alebo tyran... |-|
Odpovědět
dobrá kniha pro všechny - Pět jazyků lásky - autor Gary Chapman ;-) (poradce v oblastni manželských vztahů)
Odpovědět
Já teda musím na partnerské problémy doporučit úžasné divadelní představení Caveman - pravěký můž (můžete ho vidět například v divadle u Hasičů v Praze). Je to dokonalá one man show, kdy chlap vypráví hodinu a půl o rozdílech mezi mužem a ženou.. je to samozřejmě a nadsázkou, ale ne zas tak přehnané, je v tom hromada pravdy:-)..Dokonalá prevence proti manželským nedorozumněním, protože tam je úžasně vysvětleno, proč stejnou situaci viděj chlapi a ženský odlišně:-D - muži jsou totiž od pravěku lovci a ženy sběračky a uvidíte, že to lecoc objasňuje:-D. Je to vážně legrace, hodinu a půl neskutečný zábavy, až vás bolej břicha a pusy..lepší divadlo jsem snad nezažila..dostali jsme to s manželem k svatbě a byl to jeden s nejlepších svatebních darů..oba jsme šli naproto nadšení a ještě doteď z toho čerpáme:-D..nejlépe na to jít skutečně s partnerem, pobavíte se oba a vážně je to i velmi užitečné ;-)...v manželských poradnách by to možná měli předepisovat:-)
Odpovědět
misanydrl: Na tohle predstaveni jsem cetla recenzi a taky bysme tam radi s manzelem zasli. Pokud se ale nekomu nechce do divadla, tak vyborna je i kniha "Proc muzi neposlouchaji a zeny neumi cist v mapach" od manzelu Peasovych. Je tam krasne popsano, jak muzi a zeny vidi rozdilne nektere situace a pokud mame s manzelem nejake neshody, tak si na tuhle knihu vzdycky vzpomenu. :-)
Odpovědět
Jojo, to představení je dokonalý a o tý knížce jsem taky slyšela, že je v ní s nadsázkou hromada prvady..je potřeba některý věci vidět s nadhledem, ušetří to hromadu trápení...člověk tak může předejít nedorozuměním, který vznikaj právě odlišnýma pohledama ženský a chlapa...
Odpovědět
Tak Cavemana srdečně doporučuji, je to fakt bomba, já jsem naprosto řvala smíchy a proslzela jsem celý balíček kapesníků. Vedle mě seděly tři pubošky, které se občas pousmály. Joo, bez zkušenosti z partnerského vztahu člověk půlku věcí nepochopí. :-D Je to naprostá bomba, byli jsme na tom dvakrát. Jinak uvedená knížka asi nebude nic pro mě, já čtu v mapách no problem, dělám u nás navigátora a můj muž je (na rozdíl ode mě) výborný posluchač. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak Peasovci pre mna ne-e 8-( nemam rada tieto schematizmy, pisane tak pre cielovu skupinu americkej strednej vrstvy 50-tych rokov 20. storocia :-o co ja urcite nie som ;-) a mapy milujem 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?