První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
leeena to je tazke ja viem o com hovorim - ja som opacny pripad ako ty - zrusila som svadbu cca 2-3 mesiace pred nou a potom som zistila, ze som urobila chybu a nakoniec som mala svadbu o rok nato.... keby nebol manzel tolerantny uz davno by ma nechal, lebo urcite som mu moc ublizila :-o
Odpovědět
Ahoj budoucí nevěsty i manželky, bohužel statistiky mluví jasně, takže je třeba myslet nejen na to, jaké šaty, dort, květina, ale "sychrovat" si to i do případné nerůžové budoucnosti, třeba předmanželskou smlouvou. Já se vdávávám v září, taky na to nechci myslet, ale kdo ví...dneska se milujeme nejvíc na světě, ale nic není nikdy jisté...Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
yveta: tak to je dobrý - máme obě podobné a přitom opačné zkušenosti - to jen dokazuje jak je těžké se rozhodnout správně. Je fajn, že se svatba nakonec konala a jste spolu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj ivett ako sa mas? som ani nevedela ze si zrusila svadbu mozem vediet prečo? A dari sa vam?
Odpovědět
ahoj tini dari sa nam super a svadbu no preto, ze som nevedela ci to je to prave proste pochybnosti...ako pisu holky hore niekedy je tazke rozhodnut sa co je spravne a co nie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
yvett viem čo to je tiez som to zazila ale obdivujem vas ze ste tak vedeli urobit .))) bo vačšinou si kazda povie čo povedia ludia bla bla bal :ˇ)) a babo nič? :)
Odpovědět
tři roky tahanic,hádek,ubližování,naschválů :-)
Odpovědět
tini zatial nie, ale planujeme tak do konca roka nieco :-D ja som teraz menila poziciu a nechcem hned odist.. inak ja som kaslala na ludi, ale bolo to strasne ako zareagovalo okolie radsej to uz nikdy nezazit |-| po pravde zrusit svadbu tie 2 mesiace predtym nic prijemne nie je :-|
Odpovědět
Profilova fotka
yvet no to mi je jasne ze to nie je nič moc, my sme skoro zrušili tyzden pred svadbou kvoli svokre ale sme to ustali
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, mischells - souhlas s ivetou, jen taková poznámečka docela z toho co píšeš mi příde, že nevíš co chceš 8-( hlavně věta začala jsem žít více pre seba - sem tam som vybehla s kamoškou na kávu zacvičiť si - jako promin, ale to je snad uplně normální nebo si do ted´jen seděla u zadku manželovi :-D :-D yvett - tak to máš štěstí, že manža neutek :-D
Odpovědět
brumdinka no prave preto si ho este viac vazim, ze zostal so mnou, lebo spusta chlapov by sa na mna po tom vsetko asi uz vykaslala :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Dostala jsem se na vaši diskuzi náhodou, ale docela mě překvapuje, co některé holky řeší. Mně připadá, že v dnešní době všichni berou sňatek hrozně lehkovážně a při sebemenším problému z něj utíkají. Je jasné, že zamilovanost odpadne, a zůstanou starosti, ale rozhodně i vzájemná láska a taky krize. Hned se některá z Vás lekne a utíká od problému. Vždy jsou na průser dva a dva jej taky musí řešit.A nejhorší je věci řešit ne z manželem, ale s kámoškou. Copak kámoška vyřeší krizi? Beru někomu říci své problémy, ale rady, ty ať si kamarádky nechají. To je začátek konce. ]-( :-x
Odpovědět
Článek se načítá
makyska: plne s Tebou súhlasím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
makyska: myslím, že takhle to soudit nelze. Nejsi v kůži těch lidí, kteří ten problém řeší. Nevíš žádné okolnosti, ani jejich pocity a pokud si někdo řekne o radu, nevidím důvod proč mu neříci svůj názor. Pokud někdo o cizí rady nestojí, neříká si o ně ;-) Taky nejsem pro utíkat před problémy a řešit to rozvodem, to se mi rozhodně nelíbí, ale někdy to jinak nejde a zůstávat je jen trápením pro partnery a bohužel často i pro děti.
Odpovědět
Profilova fotka
makyska - naprostej souhlas, taky se občas nestačim divit, z jakých důvodů se lidi rozváděj - moje sestra by o tom mohla napsta hory knih - dělá na soudě na rozvodovym oddělení a ty důvody jsou někdy ehm úsměvné :-) na druhou stranu souhlas i s leenou - rozvod opravdu nemá být prvním řešením, ale když už všechno ostatní selže a jinak už to prostě nejde, tak je pro všechny zúčastněné často tíém nejlepším řešením - každopádně to nelze paušalizovat, jelikož každej sme jinej a každej vztah také ;-) yvet - netušim prč jste to rušili, já osobně nejdřív žádost o ruku od mýho muže, v době kdy sme se znali půl roku taky odmítla se slovy, že nejsem praštěná abych se v 19 ti vdávala :-D i když ho mám moc ráda a když nám to půjde, ráda si ho vezmu, ale ted´fakt ne - taky sem ráda, že neutek :-D, protože i když mi někdy leze krkem nenašla bych lepšího chlapa pro sebe, navíc by se mnou stejně nikdo jinej nevydržel :-D :-D na druhou stranu mi občas tady na stránkách příde, že se svatbě dává až moc velká důležitost, kterou prostě nemá, jo je to fajn je to bezva den atpod...... ale určitě bych netvrdila, že to byl nejlepší den v životě jak tu občas v albech čteme, zvlášt´když nevim co bude zítra :-D atpod...... jako by se tak trochu zapomínalo, že nezáleží vůbec na nějaký svatbě, ale na kvalitě vztahu jako takovýho 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinko naprosto s tebou souhlasím ohledně přeceňování svatebního dne. Jakoby cena, vzhled a úspěch toho dne zaručovalo kvalitní manželství... přijde mi, že většinou to bývá přesně naopak...
Odpovědět
Profilova fotka
taky souhlas, že podle svatby se nedá soudit kvalita manželství. Znám manžele, co za svatbu dali 250 tisíc a přitom se neměli vůbec brát, protože už před svatbou se hádali jako koně, svatba byla krásná, ale po 3/4 roce od svatby řešili takovou krizi, že se málem rozvedli.... ale hlavně, že měli megalomanskou svatbu...
Odpovědět
ahojte.tak uz som rozvedena.bola to uplna rychlovka.do 30min som sa stala z pani "slečna" dostala som dokonca na pockanie aj rozsudok.fakt rychlovka. Neviete nahodou ked si chcem ponechat priezvisko po nom, tak nemusim menit ziadne doklady, len nechat to tak vsak? Diky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
usmejsa: určitě musíš změnit v OP, tak se Ti změní stav na rozvedená.
Odpovědět
my nemáme v OP stav ;-)
Odpovědět
prave, viem ze na ceskej obcianke je stav slobodna, rozvedena atd, ale na slovenskom len to, ze rodne priezvisko. Stanislava takze netreba nic menit ked si nechavam jeho meno? diky
Odpovědět
ahoj holky.. já mám svůj první rozvod zasebou už delší dobu... po třech letech kdy sme spolu chodily, jelikož sme se znaly jedenáct let sme si řekly že se vezmeme... já měla čtyřletou holčinu (ne sním).. tak že to uděláme než půjde do školky...jenže sme bydlely sice o ulici ale každej doma u svých rodičů... knim sme nenohly, k nám nechtěl manžel... do podnájmu nechtěl... poslouchal maminku cpíát cizím peníze se mu bechtělo... tak sme čekal yjestly nedostaneme byt.. prostě na hlavu postavený.. po půl roce od svatby mi oznámyl, že jim do práce přišla nějaká holčina aže chce být sní... ]-( po roce nás rozvedly... jellikož sme neměly společného nic bylo to za pět minut ale dost mě to položilo... ted po třech letech po rozvodu mám skvělího chlapa :-D :-D a za osumnáct dní do toho praštíme, ikdyž po rozvodu sem řekla že už nikdy..... ale znáte to.... nikdy neříkej nikdy :-D :-D z mím budoucím spolu bydlíme je to pohodička a sme konečně rodina :-D :-D a i na dcerce je vidět, že je štastná jako maminka :-D :-D
Odpovědět
madanka.moc ti gratuluji a je dobre ,ze jsi to tady napsala .Tohle je velka podpora pro ty co si mysli ,ze to nejde po rozvodu dal a ono to jde .Laska je vsude kolem nas a kvete neustale :-)
Odpovědět
madanka - takze vy jste byli manzele, ale nebydleli jste spolu? =-)
Odpovědět
zezulicka: jo... po práci přišel k nám, já byla na mateřský.. večer odcházel k mamince... ]-( víkendy u nás přespal. bydlely sme přes ulici... chtěla sem abysme bydlely spolu, štvalo mě že takhle žijeme, ale on stím nic nechtěl dělat... Proto sem ted o to více štastná.. přítel (skoromanžel) našel po měsíci byteček a hned sme se stěhovaly... Po rozvodu sem si opravdu myslela, že už nikdy nebudu spokojená, že nikdy nebudu tak milovat... ale ejhle... život jde opravdu dál...ještě rok po rozvodu sem nebyla úplně v pohodě, ale musela sem fungovat pro moji holčičku... Ted sme štastný všichni tři.. :-D nová rodina, nový život Holky nevzdávejte to... štetí čeká všude kolem... chce to jen čas ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Leeena4: Umím se vcítit do kůže druhých ale taky vím, že se lidé rozvádí z naprosto banálních důvodů. Často jsou důvody hrozné, ale problém nastává, když jeden nebo druhý z partnerů odmítá cokoli řešit a prostě se chce rozvést. A je mu to jedno. Uniká smysl manželství, často lidé v den D slibují něco, ale pak to nedokáží dodržet. Nedokáží partnera podržet v nejtěžších situacích-nemoci, nevěře (je to hrozná věc, ale člověk si musí položit otázku, proč to ten můj milovaný udělal?), ve finanční situaci či v otázce bydlení. Lidé v problémech utíkají a hledají útěchu u jiných, místo aby řešili problém. Okolo mě se to rozvádí jak na běžícím pásu, úžasná svatba, ten druhý je nejlepší na světě a pak se holky sejdou u kafíčka a začne to: on mě neuspokojuje, ztloustnul, neuklízí, asi má jinou, ztloustla jsem a místo těchto vysedávání je snad lepší zajít do bazénu, koupit sexy košilku nebo zapřemýšlet proč? Vím, že holky dokáží věci tak obrátit, že nakonec z toho je guláš. Vidět v manželství opravdu lásku na celý život, vstupovat do něj pevnou nohou a opravdu se druhému oddat.Být mu oporou, vážit si jej. Nejsmutnější je to, když se dva rozvedou, protože jeden z nich nemůže mít děti a nedokáží si společný život vyplnit jinak a v rozvodu hledají útěchu. Nebudu zastírat, jsem věřící,a lásku, úctu a věrnost budu slibovat před Bohem. Opravdu se odevzdám a přijmu toho druhého takového, jaký je. Je smutné, když mě věřícímu člověku volá nevěřící kamarád, co má dělat a já zachraňuji manželství. Zachránila jsem jej, ale musela jsem si vzít oba na kobereček. Je to holky těžké téma, ale vina se má hledat u obou.
Odpovědět
makyska ...podrzat to druheho pri nevere? to nemyslis vazne? ved predsa pred oltarom si slubujes nie len v dobrom a zlom ale slubujes zachovat aj vernost? nie? a hladat dovod preco to ten druhy urobil aby som mu to mohla odpustit? are you ok? neexistuje ziadny dovod preco by som niekomu neveru odpustila....
Odpovědět
Profilova fotka
makysa: ty se umíš vcítit i do kůže druhých, které neznáš? Tak to bylo myšleno, že nemůžeš soudit lidi, jejichž problémy, ani ty lidi neznáš ;-) Jinak taky věřím na lásku a taky jsem velký "rváč" ze životem a pokud přijdou nějaké problémy, hodlám se za manželství prát (pokud to bude mít smysl). Je hezké, že to vnímáš, jak to vnímáš, ale lidé, co se rozvádí, sami vědí proč. A jedna věc může být pro někoho kravina, pro jiného zásadní věc. A jestli někdo svůj "boj" o šťastné manželství vzát, je to jen jeho věc a nikdo nemá právo ho soudit. A co se týká nevěry a podpory nevěrného partnera - to radši nebudu komentovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
*se životem
Odpovědět
Podržet partnera v nemoci, ve finančních těžkostech, OK. Ale v nevěře =-) Tak na to asi nemám tu správnou povahu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?