První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ja kdyz bych se mela jeste v budoucnu nekdy vdavat tak jedine s predmanzelskou smlouvou uz jenom proto abych ochranila partnera pred dluhama ktery jak tusim po byvalym zbudou a kdyby nahodou pak veritele chodily za mnou ze on neplati a chcou to po me tak smula ja bych nic nemela udelalo by se to tak aby bylo vse na partnera...sice by to byl hodne velkej risk ze kdyby me nechal i on tak bych ja pak nemela vubec nic ale ja doufam ze tentokrat si najdu normalniho chlapa a radsi budu riskovatnez abych kvuli dluhum byvalyho zustala sama.
Odpovědět
Profilova fotka
brum, já to chápu v případě jasně daných věcí - v případě problémů kolem již existujícího pozemku, v případě již rozestavěného domu, v případě jasně daného podnikání a jasné možnosti existence rizika dluhů. A podobně. ale absolutně mi uniká, proč spolu uzavírají dva lidé předmanželskou smlouvu z důvodu, kdyby si náhodou jeden bral za zády druhého půjčku. Kdyby s tím na mě manžel příšel stylem "hele lásko, pojď, uzavřeme předmanželskou smlouvu, kdyby sis náhodou vzala za mýma zádama půjčku tak abych na tom netratil" - pak je to pro mě celkem výrazný signál, že mi nevěří už na začátku vztahu, nebo "hele lásko, pojď, uzavřeme předmanželskou smlouvu,kdybych si náhodou vzal za tvýma zádama půjčku, tak abys na tom netratila" - pak je to pro mě celkem výrazný signál, že je to hajzl. Asi bych do takového manželství nešla. Jinak věř tomu, že o SJM toho mám načteného dost z dob, kdy se můj manžel rozváděl. Kataskubankova, nevím, zda máš osobní zkušenost s tou milenkou, ale vybrala sis dost špatný příklad. Nevím, odkud se bere tvůj názor, že milenka musí stát chlapa nějaké deseti či statisíce, milenka bývá úplně normální ženská s normálníma potřebama, nebývá to obyčejně žádná výsavka, která by zruinovala manželku (to spíš manželky, jak to tak čtu, mají obvykle mylnou představu, že milenka je mrcha, která přišla s jediným cílem - ožebračit manželku :-)) Určitě není nutné aby se kvůli ní chlap zadlužoval. Když se manžel rozváděl, normálně se se svou manželkou vypořádal, žádné dluhy nevznikly a manželka rozhodně nemusela nic doplácet. A že se vypořádání SJM táhlo dost dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
laala - al to neni o tom, že by za tebou takhle přišel :-D to je spíš, že tohle může být jeden z dalších důvodů, prostě vždycky at´se milujete a věříte si kdovíjak je lepší něco takovýho mít - protože naopak když to máte, tak si pak věříte ještě víc, protože prostě je menší šance že se nějakýho tomho podrazu dožiješ, jasně nikdo nevstupuje do manželství s tim, že by to tak bylo, na druhou stranu jsme jenom lidi a zrovna to bude naopak a toho milence si najdeš ty :-D Prostě obecně SJM, kdy vše po svatbě je nabýváno do společného jmění a k nakládání s tim majetkem je potřeba souhlasu obou manželů a vůbec to neodpovídá přirozenému chování lidí, jejich potřebám a zájmům - je přece normální kupovat si pro sebe za své, ví manželka, že dárek pro ni je i za její peníze? prostě tento institut platí v různých podobách teprve od r.1950 a starší generace něco takovýho vůbec nezná - ono je to totiž tak trochu takovej komunistickej výmysl - prostě všechno společně, všechno všem atdpod. a začneme už v manželství :-D :-D
Odpovědět
laala, ano, mám zkušenosti a poměrně rozsáhlé. Pracovala jsem totiž leta v advokátní kanceláři a můžeš mi věřit, že ten příklad, který jsem zvolila a který Tobě připadá nevhodný a nepochopitelný, je častý. Až moc častý. Jistě, může se to stát i opačně - zadluží se žena. Důvody si každý může dosadit sám, abych se snad nedotkla milenek či milenců :-) Ale věř mi, že dosud nikdy se na nás neobrátil muž. Zatím vždy žena, jejíž muž peníze rozházel a je jedno, zda za milenku a nákladné dovolené s ní, za automaty nebo něco jiného. Byl to prostě přiklad ze života vycházející z praxe právníka. Nešlo tu o předmět dluhu, ale o dluh jako takový, jehož vznik není vázán na souhlas drohého z manželů. Blahopřeji, že rozchod Tvého muže proběhl hladce. Pochop ale, že zdaleka ne vždy to takto probíhá. Je nesprávné domnívat se, že je třeba případné budoucí dluhy řešit před svatbou. Jistě, to bych se také divila, kdyby s tím můj nastávající přišel. Ale pokud bych v průběhu manželství spatřila, že se nechová dostatečně odpovědně ke splečnému majetku, kdyby vyšly na povrch dluhy, o kterých se neobtěžoval mi říci, pak bych trvala na zúžení nebo na rozvodu. No a pokud sleduješ diskusi, tak si prosím povšimni příspěvku od suz.
Odpovědět
Profilova fotka
kata, já ale reagovala s těmi dluhy na příspěvek brumdinky - a nepřijde mi, že by tam byly signály, že se ona nebo její manžel začínají chovat "divně".
Odpovědět
Brum, doplnila bych, že termín BSM byl skutečně do zákona vnesen v padesátých letech a v tehdejší podobě - kdy nebylo hypoték a úvěrů, nebylo podnikání, půjčky byly jen novomanželské a rozhodně a prokazatelně si je brali oba manželé, ochraňoval oba manžele pro pířpad rozvodu a mělo to svoje opodstatnění a hlavně lze to považovat za spravedlivé. Po revoluci byl tento termín nahrazen SJM, změnily se poměry ve společnosti, bylo umožněno podnikání atd a proto je třeba využívat i jiných právních institutů, které toto mohou upravit a to je právě zmiňovaná předmanželská smlouva. My ji nemáme, ale naprosto chápu Tebe, pokud cítíš, že by byla pro vás vhodná, tak to beru jako odpovědné chování a nikoli jako projev nedůvěry k partnerovi a rozhodnutí ti chválím :-)
Odpovědět
laala, píšeš u mého jména, že jsem vybrala španý příklad, protože není běžné, aby se chlapi kvůli milence zadlužovali. A já ragovala, že nezáleží na tom, kdo koho zadluží ani z jakého důvodu, ale to, že dluhy jsou splečné, to je podstatou sjm a také té předmanželské smlouvy. Nic víc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kata - děkuji, aspon někdo kdo pochopil, že na tom vážně neni nic špatnýho :-)
Odpovědět
katka, inak dakujem za uzitocny navrh. dufam, ze sa to bude dat upravit v katastri tak, ze budem vlastnickou pomernej casti, ktoru som zaplatila... :-) preberieme vecer a uvidime. ;-) este raz dakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
kata, tvé jméno jsem psala jen ve spojitosti s milenkou a utrácením. A tys mi odepsala odstavec "je nesprávné domnívat se..." A já jsem ti na to odpověděla, že můj odstavec "ale absolutně mi uniká... " jsem psala Brumdince, ne tobě.
Odpovědět
Ahojte babulky. tak ja som od dnes oficialne rozvedena...ci neoficialne? a platne to bude az po nadobudnuti pravoplatnosti rozsudku... :-) baby ja sa tesim na novy zaciatok... caka ma sice este trnista cesta, kym to bude naozaj vsetko vyriesene, ale ja sa tesiiiiiiim.
Odpovědět
ahojte baby.prosim neviete nahodou jak dlho sa caka na rozsudok.uz ked budeme mat za sebou sudne konanie. viac jak mesiac? dik rozvadzam sa na dialku on tu nebude.ma niekto s tym skusensti? sud vyzaduje po mne splnomocnenie od neho,na sud,ze ho bude zastupovat moja mama. to potrebuje podpisat.ak mate skusenosti s tym,prosim ozvite sa mi.kazda rada a skusenost vitana.
Odpovědět
Článek se načítá
prosim dievcata neviete ako dlho sa caka na papiere? myslim uz ked mam sudne pojednavanie za sebou dik
Odpovědět
papiere su v poriadku po nadobodnuti pravoplatnosti. To znamena ze po rozvode dostanes rozsudok postou. 15 dni mas na odvolanie a po 15 dnoch mozes ist na sud kde Ti daju potvrdenie - myslim ze je to peciatka, ze rozhodnutie je pravoplatne. Problem je v tom, ci Tvoj partner nepoda nahodou odvolanie a preto sud neodporuca ist hned po 15 dnoch aby si si to dala orazit, pretoze problem je v tom, ze on moze nechat list cakat na poste 18 dni a na 18 den napisat odvolanie. Teda si to zrataj cca 18 dni na vyzdvihnutie na poste + 15 dni odo dna vyzdvihnutia na odvolanie + dalsie 2 az 3 dni na cestu postou. Ked to zratas, sud by Ti mal dat bez problemov peciatku cca po 35 dnoch odo dna kedy si si vyzdvihla rozhodnutie na poste. :-))).
Odpovědět
No mě došly papíry od soudu jednou za tři týdny,podruhé za 5 týdnů.Pak běží ta doba na odvolání.
Odpovědět
moj muz je v usa a odvalat sa urcite neodvola. on na sud nepride.podpisal splnomocnenie,takze so vsetkym suhlasi.mamka ho bude zastupovat.sud mame 27.4. nevim kedy budem mat papiere. myslim ze papiere nemusim osobne vyzdvihnut.totiz na Slovensku nezijem. dufam ze ma dlho trapit na tom sude nebudu
Odpovědět
pokial sa obaja vyslovite suhlasne za rozvod a neuvidia ziadne zavahanie, nemate deti a zijete min. 6 mesiacov intimne oddelene, tak myslim ze bez problemov. Ale zalezi to hlavne od sudcu. Ja si myslim ze to bude podla toho co pises bez problemov. Nieco tam povedat ale samozrejme musis. Papiere nemusis vyzdvihnut osobne pride Ti to postou (len daj niekomu splnomocnenie na vybery na poste - aj posty do vlastnych ruk). Potom opeciatkovat Ti to moze ist hocikto, mne to sla orazit kamaratka.
Odpovědět
latisa ... na tie papiere sa caka zhruba 1 mesiac vsak? do telefonu mi asistentka hovorila ze na prvykrat nas rozvedu. nemame deti,majetok obaja suhlasime atd... dufam ze papiere max 1 mes.a mam... mas s tym skusenosti? kamaratka kt sa rozvadzala mala uplne komplikovany pripad tak mozno to bude inak jak s nou,ona ma dieta. diky
Odpovědět
vies co, ani neviem za kolko mi to prislo....pockaj idem pozriet ci nemam k papierom pripnutu obalku....no nemam, ale rozvadzala som sa na Miroslava to bolo 29.3. tusim a prislo mi to urcite dost skoro pretoze som sla hned k pravnikovi aby nam spisal rozdelenie majetku a ten ma poslal spat na sud orazit si pravoplatnost a na sude mi povedali ze mam prist neskor, lebo este neubehla ta lehota na podanie odvolania, takze mi to muselo prist na 100% do mesiaca aj skor.
Odpovědět
latisa...diky moc. ja take ze rozdelenie majetku nebudem mat.ani decka tak predpokladam ze to bude rychlejsie.ja zijem v CR a predvolanie na sud mi posielali sem. Poslu mi sem aj rozhodnutie? papiere zo sudu mam na mysli.alebo musim splnomocnenie na niekoho na SR napisat? este jeden dotaz. je nutne zmenit obcianku? ja mam novu obcianku robila som si ju pred dvoma rokmi. A na druhej strane mam len tolko ze rodne priezvisko.nemam tam slobodna,alebo vydata. tu v cechach to tak maju...jak to je u nas neviete? Ja si meno menit nebudem.lebo predpokladam ze sa budem znovu vydavat .. ;-) .a nervy a peniaze zbytocne utracat na to nechcem. ako ste na tom vy? mate priezviska po manzeloch alebo ste si zobrali za slobodna? diky
Odpovědět
Už dlhšiu dobu uvažujem o rozvode. Manželmi sme 11 a máme 1 dcérku. V poslednom roku sa stále hádame, muž je srašný flegmatik. A pritom workoholik, pre prácu občas zabudne na povinnosti. Často je služobne mimo mesta a robí aj z domu cen net v noci a po víkendoch. Z roboty a zákazníci mu sústavne vyvolávajú -minule v sobotu v noci o 23.30. ]-( ]-( ]-( To už bol vrchol. Pred 5 rokmi mal aférku s ekonómkou jedného obchodného partnera. Neveru zaprel, ani mu ju neviem dokázať. Jedine som mu dokázala flirt , na základe SMS a tel. komunikácie s ňou a s manželom dotyčnej. Bola totiž vydatá a staršia odo mňa o roky. (Môj muž je rovnao starý ako ja, čieže bola staršia aj od neho.) Bolo to ťažké obdobie nájsť si k sebe cestu, ale dala som mu šancu. Myslím, si že nikoho nemá. Nespráva sa ku mne hrubo, nepije dokonca ani nefajčí. Dokáže ma ale vytočiť tou svojou až arogantnou namyslenosťou. Zarába 2x viac ako ja a peniaze mi nedáva. On spláca pôžičy a nájom, vodu a teplo, internet a ja platím elektrinu a stravu, školné a stravu pre dcérku. Žijeme spoločne v jednom byte, ale intímne splu nežijeme. Odcudzili sme sa. Zo začiatku ma odmietal, ranilomato ,potom som ho ja odmietala,a by som mu to vrátila. Potom sa pridružili gynekologické problémy a musela som ísť na operáciu a sex sme nemali ďalšie 3 mesiace. Momenntálne spolu intímne nežijeme už 9 mesiacov. Nevieme sa spolu ani porozprávať, abz to nekončilo hádkou. Ja keď mu dohováram, tak zabuchne dvere a odíde. Na druhý deň sa tvári, že nič, ešte on čaká ospravedlnenie. Veľmi ma urazila jeho rodina. :-( :-( :-( Jeho brat vytiahol tému deľba majetku a mňa zahriakol, že ma do toho nič, že nie som rodina. Veľmi ma to ranilo a hlavne, že sa ma muž nezastal. Muža som upozornila,že jeho brat niečo chystá. Za také opovážlivé a krivé obvinenie bez dôkazov som si vyslúžila 4 mesiace peklo. V tom období som musela opakovane postúpiť gyn. operáciu. Nebolo to pre mňa jednoduché. Muž povedal, že mi uverí až keď mu ukážem dôkazy a potom začne konať. Bohužiaľ sa nakoniec potvrdilo že 70% majetku si švagor napísal na seba poza náš chrbát. Dôkazy som mužovi ukázala, veľmi ho to nahnevalao, ale nijako nekoná. Hnevá sa na nich a mne o tom zakazuje čo len slovko spomenúť. Vlastne sa nerozprávame skoro o ničom. Minule sme išli spolu na aute a počas celej cesty asi 20 min. som mlčala a bola som zvedavá, či začne konverzovať. Keď ma vyložil, tak som ho na to upozornila on na to , že si to ani neuvedomil, že počúval rádio]-( ]-( ]-( Žijeme 2 ľudia v jednom byte vedľa seba a nemáme k sebe cestu. Aj som mu navrhovala, ísť do manž.poradne, ale odmietol. Jednu nedeľu začal behať pobzte a hľadať sobášny list, lebo už má toho plné zuby a píše rozvod. ( Do dne som to nevidela a určite to nepodal.) Možno by pomohlo aj chvíľkové odlúčenie, ale nemám kam ísť. Mám pôžiťku malý plat, na nájomné mi nevystane a je tu dcérka. Máme ju obaja veľmi radi. Keby fungovala striedavá starostlivosť bolo by to asi najlepšie riešenie. Ale takto. A po zdrav. stránke mám znovu nález, korý sa žiaľ už nedá operovať. Manžel o tom vie.
Odpovědět
ninkah: Já si taky beru "flegmatika"..ale spíš to je o tom, že nerad slyší, když kritizuju jeho rodinu, ale potřebuje si to přebrat v sobě a pak je schopný se o tom teprve bavit a konat..ne hned.. Že jsou v tomto chlapi schopní zavrhnout manželku i děti je snad úplně běžné..bohužel.. Peníze dělají mezi lidma hodně bojů..je to smutné..možná ho někdo proti tobě popichuje, že jako vydělává hodně a ty málo a podobně.. Nejlepší je mít společné finance asi..a rozhodovat společně o věcech..vidím to u rodičů, že jak každý platí něco, tak jsou hádky..vždycky někdo bude platit víc a nebo bude mít pocit, že platí víc.. Asi by bylo vhodné si o tom promluvit..v klidu..no dobře se mi to radí, že..zkus ho přimět k té poradně..vysvětlit mu, že ti na vás a vašem vztahu záleží..:-) Třeba je jen uražené jeho ego.. Hodně štěstí přeju a držím pěsti!
Odpovědět
i.sana teraz to o peniazoch to nie je. Na ženu zarábam dosť - 700 € ale on zarobí 1500 €. Keď niečo nespraví z trucu je to ešte OK. Spravím to sama, ale keď niečo zámerne urobí zle , tak ako sme sa nedohodli, tak to ma vie nahnevať. Spoločné financovanie som zažila, keď som bola na MD . Bolo to hrozné MD 4700,-Sk a on mal vtedy plat 25 tis. Sk a nemohla som si nič kúpiť na seba, lebo mi to vyhadzoval na oči. Najskôr spoločné výdavky, potom dieťa a napokon ja. On takto ušetril zo spoločných financiíí a po 4 rokoch kúpil nové auto, novú elektroniku a pod. Po 1,5 roku MD som išla do práce, lebo som mi práca veľmi chýbala ako aj spoločnosť spoločnosť a chcela som byť samostatná. Tak sme sa s financiami dohodli. Žeby ho rodina huckala proti mne to je možné. Ale za tých 11 rokov som im veľmi veľa pomohla - vybaviť, zariadiť aj manuálne. Doma máme vždy krásne čisto upratané - som taká detailistka a na hygienu si nesmierne potrpím. Otvorene nikdy nedali najavo, že by niečo proti mne mali. Dokonca malú strašne zbožňovali. 3 roky sme sa márne pokúšali o druhé dieťa a svokra povedala, len, že načo nám je dom , keď už druhé dieťa mať nebudeme. Lekári najskôr nič nezistili, až v minulom roku.... a zrovna keď boli tie problémy s majetkom... :-( :-( :-( Od toho flirtu spred 5 rokov je taký zvláštny : jeden deň je OK . Zniesol by mi aj modré z neba, ale o 2 dni sa háda, alebo ma nahnevá. V poslednej dobe sa často háda a kričí aj na dcérku a to nechcem dopustiť. Násilnícky nie je, nebije ma. Keby to urobil, je ho by to bolelo viac. Vie, že ma viac nahnevá, keď ma sklame a ignoruje. ]-( ]-( ]-( A nebaví mato divadlo, keď mi vynadá a pred ostatnými sa tvári ako keby sme mali medové týždne...
Odpovědět
ninkah....toto je smutné,určite nechceš stráviť zbytok života ako osamotená manželka...ste spolu a predsa nie ste.Na tvojom mieste by som zvážila všetky praktické veci,či máš kde bývať a podobne a rozviedla by som sa..tvoje dieťa v tomto žije a všetko vníma,ver mi,to sa s človekom ťahá do smrti.Skús klasiku...rozhovor s manželom,poradňu a potom sa rozhodni,aj tvoj zdravotný stav može byť následkom toho,že žiješ v permanentnom strese,mne sa zdravie zhoršilo po stresoch so svokrou,ktorá u nás bývala 16 rokov,keď je boľavá dušička,telo si to odnesie. Držím palce,v kľude si všetko premysli,ak to nemáš problém zvládnuť finančne a máš kam ísť,neváhaj,máš iba jeden život.
Odpovědět
usmejsa, pokial Ti poslali papiere do Ciech, poslu Ti tam aj rozhodnutie si myslim aspon - ale kludne sa opytaj priamo na sude, alebo im povedz ze kde sa zdrzujes, neviem, kde mas trvale bydlisko. Obcianku menit nemusis, len ak by si si menila to priezvisko,a o to je potrebne poziadat myslim do dvohc mesiacov. Ja som si nechala po manzelovi, nakolko mame dceru, tak aby som sa nevolala inak ako ona. A koniec koncov - jeho sa mi viac hodi aj paci :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já jsem právě v rozvodovém řízení, už spolu nejsme víc než rok. Musím říct že vše jde docela dobře.:) Manžel běhá po soudech a já plánuju další svatbu, tentokrát opravdu z lásky... Všem držím palce:)
Odpovědět
Ahojte. rada by som počula názor vás niektorých, ktoré ste vydaté či rozvedené. vydávala som sa pred tromi rokmi z veľkej lásky, bola som max šťastná a spokojná. asi pred rokom aj pol sa niečo zmenilo. manžel ma začal brať ako súčasť bytu, proste zostala som samozrejmosť. chcela som s tým niečo robiť, fakt som túžila po jeho záujme no stretla som sa s nepochopením, lebo podľa neho bolo všetko ok. keď sa nedialo nič asi trištvrte roka som si povedala dosť. môj vzťah sa k môjmu mužovi zmenil. začala som vlastne akoby žiť pre seba. sem tam som vybehla s kamoškou na kávu zacvičiť si. asi pred štyrmi mesiacmi som stretla niekoho, kto je síce o pár rokov mladší ale dáva mi to, čo som dosiaľ nedostala od vlastného muža. celé sa to prevalilo, ale aj keď som ja tak strašne chcela odísť môj muž sa ma držal ako kliešť. Chcela by som vedieť od vás skúsenejších dá sa žiť bez lásky? Dá sa žiť s človekom ktorého neľúbite? Môj muž je dobrý, fakt nikdy sa neflákal, chodil do roboty aby nás zabezpečil. Ale nedáva mi to, čo ja potrebujem. Strašne rozmýšľam nad odchodom, ale bojím sa nie môjho nového začiatku, ale toho, ako to zvládne on. Alebo som fakt divná, že chcem milovať?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, sice nejsem rozvedená, ale stála jsem před stejnou situací jako mischells, když jsem se měla poprvé vdávat. Měla jsem moc hodného chlapa, taky chodil do práce, nepil, byl na mě hodný, byl spolehlivý, nebyl lakomý, prostě na venek ideál. Ale já ho nemilovala, byl to můj kamarád. Několik let jsem si namlouvala, že to je normální, že tak to asi je ve všech dlouhodobých vztazích. Nakonec jsem se 5 týdnů před svatbou rozhodla, že takhle žít nechci a odešla jsem od něho. Určitě jsem mu zlomila srdce, ale já jsem dnes šťastná, beru si muže, který má své mouchy, ale vzájemně se milujeme a máme společné zážitky a chvíle, kdy si člověk řekne, já jsem tak šťastná. To jsem předtím neměla ;-)
Odpovědět
mischells otazkou ostava ci ho skutocne nemilujes, alebo ci sa len vytratila z Vasho vztahu ta pociatocna zamilovanost...niekedy sa totiz pletu tieto 2 veci :-) len ty sama vies (aspon by si to mala vediet), ktory pripad z tych dvoch si ty a tvoje manzelstvo tak drzim palce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
yvetta: to je právě ten problém - jak to poznat. Já jsem se tím trápila hrozně dlouho, protože jsem nechtěla udělat chybu. Nakonec jsem s blížící se svatbou měla sílící pocit, že dělám chybu, tak jsem svatbu zrušila.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?