První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
brum: v prvni rade moc dekuju aspon vim do ceho se ritim. Abych pravdu rekla jak sem to cetla tak sem brecela co vsechmo nas ceka, kolik penez to bude stat a hlavne jak to zasachne psychiku nas vsech. Pokusim se s byvalym promluvit a presvedcit ho at toho necha a muzeme se v klidu domluvit abysme se nemuseli soudit a vsechno to rozebirat i kdyz on je tvrda palice takze si myslim ze radsi bude bojovat za neco co nedostane a bude nas vsechny zbytecne trapit nez aby ustoupil.
Odpovědět
Profilova fotka
suz - nemáš zač a neboj dobře to dopadne ;-)
Odpovědět
ahojte, ja mam pred svadbou, ale mam pocit, ze tema rozvodu sa ma zrejme bude tykat viac ako si myslim a neviem ci ma zmysel sa vobec vydavat, ked moj priatel nie je ochotny ma zapisat ako spolumajitelku nasho bytu, do ktoreho som svojou financnou ciastkou prispela aj ja a som spolurucitelka pozicky. zrejme by som si mala svadbu poriadne premysliet, aby som nemusela riesit potom rozvod. je mi z toho nanic. u nas je chyba zrejme v komunikacii na niektore temy a potom sa zbytocne hadame a nerozumieme si. :-| mate podobne skusenosti s obavami pred svadbou?
Odpovědět
reklamka: nevidím jediný důvod, proč Tě nechce zapsat jako spolumajitelku, a tohle byste si měli vyjasnit, pokud by se to stalo mě, nevzala bych si ho, kdyby mě tam nenapsal... nikdy nevíš co se stane a nemáš pak ani kam jít... jestli je problém v komunikaci - proberte to, vysvětli mu, že když máš své povinnosti chceš i práva ;-)
Odpovědět
natrix, dik... on to zacal riesit takto, ze ked chcem, byt sa preda, mne vrati peniaze a budeme nadalej byvat v podnajme. ja mu verim, ze mi nechce nijiako ublizit, ale zase nie som naivna hus a viem ako to chodi. a ja som sa za tej svadby tak tesila... bolo to sice viac moje zelanie ako jeho, ale aj tak som sa velmi tesila. teraz fakt nevidim zmysel, ked sa nevieme dohodnut a ked bude vsetko riesit takto drasticky. a tesila som sa aj na novy bytik... co uz...
Odpovědět
Profilova fotka
reklamka: pokud se tak moc brani Te napsat jako spolumajitelku bytu i pres to, ze jsi na nej financne prispela, tak to zavani necim nekalim. Me by pritel i bez financniho prispevku na byt ihned napsal jako spolumajitelku, kdyz se budem brat. Preci jenom budeme svoji a co je moje je i tvoje, protoze se milujeme a hotovo. Tvuj pripad se mi zda, ze tvuj pritel moc asi cestnej neni... A bohuzel me jen napada, jestli Te nechce oskubat, tot vse...
Odpovědět
som s nim vela rokov a lubim ho. no toto je uz aj nad moju tolerantnost jeho vystrelkov. zatial sme to riesili iba cez telefon, tak pevne verim, ze nazivo si to poriadne preberieme a nejako doriesime k spokojnosti oboch... len mi je z toho uplne nanic. toto sa moze stat asi fakt iba mne... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
reklamka: jeee, tu vetu, ze se to muze stat jenom me, taky velmi casto pouzivam, nastesti ne ve vztahu :-N
Odpovědět
maartinka1 - tak nech ti to aj vydrzi nadalej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
reklamka - tam to bude vážně o komunikaci, pořádně si promluvte; ale pokud jste byt kupovali spolu a ty seš ještě ručitelkou, tak se má napsat na oba a na tom bych trvala od začátku jinak z toho důvodu, abych nemusela něco takového jako majetek atdpod... někdy řešit tak nakonec zřejmě uzavřeme s manželem manželskou smlouvu, at´ je jasno, což se s tim, že se ted´milujeme nevylučuje :-) - nikdo neví co bude za pár let :-D
Odpovědět
Zase kecáš, jako vždy ;-) . Manžel tě nutí do smlouvy a tebe to štve. Nechápu, že je někdo ochoten poslouchat tvoje rady, když tak lžeš.
Odpovědět
Profilova fotka
brum:tak jsem mu napsala meil poslala jsem mu neco i z toho co psala tva sestra a vis co mi napsal? pry dobre dohodnem se ale chce aby mala chodila do skolky u nich - coz je 50 km od mista kde ted bydlime a mame trvaly bydliste a taky by ju tam stejne asi nevzali kdyz je z jinyho okresu...no neni on prastenenj? Si mysli ze budu kazdy den malou vozit v sest rano hodinu vlakem do skloky a odpoledne zase zpatky nebo ze on ji tam bude mit pres tyden a ja na vikend no ten mi zase hnul zluci asi bude fakt nejlepsi jit se vsim k soudu ja se kvuli tomu klidne i zadluzim ale uz si od nej nenecham srat na hlavu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mabi - bud´ tak laskavá a starej se o něco jinýho než o mně - dej mi konečně pokoj ]-( , nikdo mě do ničeho nenutí a už vůbec mě to neštve :-D a navíc ty o tom víš úplný prd - ty seš fakt normálně už paranoidní, že se neustále zabýváš mou osobou a špehuješ mně ve všech tématech :-N :-S suz - no tak tohle nejde, je vidět, že tě chce vyloženě dostat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jo chce me dostat ale proboha proc? ja sem mu nic neudelala on rozbil nasi rodinu to se mi msti za to ze se chci rozvest kdyz on to nechtel? snad mam taky pravo na stesti tak nechapu proc me chce znicit a jeste skrze malou on je normalni cvok ale tusim ze pokud takhle bude pokracovat dal a neda mi pokoj tak ja to dlouho nevydrzim...
Odpovědět
Profilova fotka
suz - netušim o co mu jde :-N když to nepude jinak tak to holt budete muset řešit soudně :-| a takhle nemluv, vydržíš, musíš to vydržet kvůli malý a ty to zmákneš ;-)
Odpovědět
reklamka : tvůj přítel s tebou nehraje poctivě. Pokud tě nenapíše, bude byt JEHO před svatbou a nebude v SJM . Kdybyste se pak rozvedli, jsi bez bytu . Polož mu normálně nůž na krk - buď ať tě napíše, nebo OKAMŽITĚ vrátit, co jsi do toho vložila + zrušení ručitelství (což teda vůbec nevím, jestli jde). A tu svatbu si hodně rozmysli.
Odpovědět
Profilova fotka
reklamka: Chovani Tveho pritele mi spis prijde jak chovani cloveka, kterej se chce s Tebou spis rozejit a sebrat Ti jakykoliv narok na byt. Na to, ze se mate brat, tak je to fakt divny. Zni mi to spis jak kdyz Te chce oskubat. Bohuzel...
Odpovědět
Profilova fotka
reklamka, a jakou částí částky jsi na ten byt přispěla? Myslím, že je to docela podstatné. Pokud jen zlomkem, tak přítele do jisté míry chápu (i když na druhou stranu - nechci tu přímo roztrubovat naše majetkové uspořádání, ale zrovna my s manželem jsme příklad, že to může fungovat i úplně naopak :-)), pokud polovinou, tak je to sprosťárna. brumdinka, můžu se zeptat, jaký smysl má uzavření manželské smlouvy po svatbě? :-N nebo prostě - co má být jejím předmětem? Stejně smysl předmanželským smluv moc nechápu... co jste nabyli před svatbou je toho, kdo to nabyl před svatbou... co nabydete po svatbě, to se dělí... nebo ne?
Odpovědět
Profilova fotka
kataskubankova, jsi si naprosto jistá, že při rozhodování, komu dítě do péče hraje role případná nevěra? Nehledě na to, že nevím, jak by se to u soudu dokazovalo... tím spíše, pokud návrh podává ženská. suzamen, na úpravě styku s dítětem a výživného na dítě se můžete domluvit klidně i spolu, ale soud to musí potvrdit. Je určitě lepší se domluvit a netahat se po soudech (nicméně jsou známy i případy, kdy se ti dva dohodli a soud rozhodl stejně jinak :-)) Že by ti nedali dítě se nemusíš bát. To se u nás téměř neděje.
Odpovědět
Profilova fotka
laala - víš vpodstatě jde o rozdělení majetku, tak aby případné dluhy neohrozili rodinu - takhle ti to nevysvětlim, ale sehnala jsem si o tom spoustu informací - dobře je to popsáno třeba v Právu z 23.ledna 2010 - zkusim sem hodit odkazy na články - snad to bude fungovat http://pravo.newtonit.cz/default.asp?... http://pravo.newtonit.cz/default.asp?...
Odpovědět
Laala, nevěra skutečně žádnou roli při rozhodování, komu bude dtě svěřeno, nehraje, ani jsem nikdy netvrdila, že ano. Soud zohlední mnoho skutečností, ale opravdu ho nezajímá, kdo komu zahýbá. Rozhoduje v zájmu dítěte - co nejvíce objektivně - u koho bude dítěti lépe. Nejsme v Americe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brumdinka ono to po mně chce nějaké přihlašovací jméno a heslo, tak asi nic. Takže to má chránit tebe?
Odpovědět
Netvrdila bych, že předmanželská smlouva po svatbě nemá smysl. Naopak - využívá se toho velmi velmi hojně, jen se tomu neříká předmanželská smlouva, ale zúžení či rozšíření SJM. Lze si to představit tak, že předmanželská smlouva je určitá forma notářského zápisu o zúžení/rozšíření SJM. A že to má smysl a velký, to vědí hlavně manželky neúspěšných podnikatelů.
Odpovědět
Profilova fotka
laala - aha no asi se musíš nejdřív registrovat - chce to jen jméno a email, kam ti příde přihlašovací heslo, ale vpodstatě jo, má to chránit jednoho i druhýho jako taková pojistka do budoucna :-), a kdyby něco, tak je to pak bez hádek; využití je spousta např. jeden z partnerů má pozemek už před svatbou a časem by se na něm postavil barák, tak je pak třeba rozšířit SJM, protože stavební úřad bude žádat, aby ten pozemek patřil oběma nebo třeba půjčky, když si jeden vzpomene a vezme si půjčku za zády toho druhýho, tak ty dluhy jdou na vrub jen té konkrétní osoby a né na oba jako v případě bez smlouvy atdpod......... nemyslim, že nás by se ted´třeba někdy něco takovýho týkalo, na druhou stranu člověk nikdy neví - moje kamarádka ted´třeba řešila, že si její muž vzal za jejíma zádama úvěr a rozjel podnikání v kterym se mu moc nevede a prostě ty dluhy jdou na celou rodinu - s tou smlouvou by šli jen na něj a když se před 10 lety brali, tak by jí to taky v životě nenapadlo - je to prostě něco jako pojištění, taky když se pojišt´ujete proti úrazu či případné smrti nebo to uzavřete pro své blízké, tak si nepřejete aby zemřeli. - neni to prostě o tom, že by si partneři nevěřili nebo se neměli rádi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kataskubankova aha, já měla pocit, že jste si se suzamen psaly cosi o nevěře. pak jsem to blbě pochopila. Co se týče předmanželské smlouvy, v případě podnikání to chápu, jen jsem to nechápala třeba v případě brumdinky. Já nevím, chápu to fakt v případě předvídaného podnikání, pak je to normální pragmatické rozhodnutí.... ale uzavírat předmanželskou smlouvu pro případ, že si vezmu půjčku za zády manžela je sice asi věc praktická, ale dost hnusná už od počátku. Chápu všechno, pojištění úrazu, smrti, pojištění se před neúspěšným podnikáním, to jsou jasné, běžné věci... ale pojišťovat se před půjčkou za zády je jako předem počítat s tím, že ta situace nastane. A do takového vztahu bych snad od počátku raději nešla.
Odpovědět
Profilova fotka
laala - třeba i kvůli možnosti postavení toho baráku atpod........... prostě neni na tom nic špatnýho a už vůbec nic proč by se nemělo do takovýho vztahu jít :-N, spíš naopak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - laala vážně zkus si přečíst ty články - je to v Právu z 23.ledna 2010 název Co patří do společného jmění manželů a Lidé upravují rozsah společného jmění jen zřídka - stačí když se přihlásíš a ty články si vyhledáš - rozhodně to neni nic proti nikomu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pardon místo jmění majetku
Odpovědět
prispela som na byt iba urcitou ciastkou, o dost menej ako on... suhlasil, ze ma zapise ako spolumajitelku kvoli rucitelstvu, ale musim si zobrat uver, aby som tu cast doplatila o ktoru on dal viac. on je co sa tyka penazi velmi opatrny. pripadne sa este mozem rozhodnut ci chcem naspat tie peniaze a s tym rucitelstvom to nejako poriesime. povedala som mu, ze v tom pripade na splatky odo mna neuvidi ako cent. bol na mna dost nazlosteny, lebo sme sa o tom predtym nerozpravali a on netusil, ze mi to bude vadit.
Odpovědět
laala, o té předmanželské smlouvě (a vlastně i o to svěření do péče) píšu spíše obecně, neznám majetkové poměry a celkovou situaci u brumdinky :-) Každopádně máš pravdu, že v mnoha případech je spíše zbytečná, ani my ji nemáme. S tím ochráněním se proti dluhům jsem mínila naopak ochranu jednoho z manželů před zadlužením druhého z nich. Praxe je bohužel drsná - např. manžel si vydržuje milenku, to stojí dost peněz, zadluží se bez vědomí manželky (bohužel do určité částky to lze). Manželka se s ním (a nelze se jí divit) rozvede a pak ona obvykle mnoho let splácí dluhy svého povedeného exmanžela. Kdyby existoval notářský zápis o úpravě SJM, mohly by být dluhy výlučně toho jednoho. reklamka, však nemusíte být spoluvlastníky 50% a 50%. Můžete to prozatím udělat poměrně, jak jste se na bytu finančně podíleli, např. 75% a 25%. Není fér, pokud to zcela odmítá..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?