První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Ahojky, taky si nemyslím, že je to posvatební deprese. Připadá mi, že je hodně závislej na rodičích a ta nízká komunikativnost tomu taky zrovna nepřidá. Moc bych vám doporučovala navštívit odborníka, třeba nějakou manželskou poradnu - tady ti můžeme každá napsat něco jen ze své vlastní zkušenosti, ale těžko říct zda se to hodí na váš případ. Klidně tam zajdi nebo napiš sama, když tvůj manžel nebude chtít. Byla by hrozně velká škoda se rozvádět, většina věcí se dá řešit. Držím palce.
Odpovědět
capkova.andrea - zdarec! podle me pokud neni manzeluv styl s tebou planovat akce, vylety atd. tak se toho proste nedockas nikdy a nema cenu mu to ani vycitat, protoze takovyho sis ho vzala... Napad s podnikanim podle me neni uplne blbej, ale je to risk, myslimm si, ze sikovnej truhlar by se moh podnikanim uzivit v pohode, jenze to chce, aby byl podnikavej a schopnej.jestli je zvyklej o vikendech pomahat rodicum, tak se to nejspis taky nezmeni - je tak vychovanej a nejspis s nima rad travi cas, jinak by to nedelal. Podle toho, co pises, je tvuj mu velky introvert a kdo vi, jak ty veci citi a proziva on...Pokud doma udelal linku a jadro, tak to fakt obdivuju, vis kolik by to stalo prachu, kdybyste si na to najali firmu? co se tyce penez ze svatby - tak ty my mame spolecne k dispozici oba a ani by me nenapadlo manzelovi neco "pridelovat" - proste koupili jsme za to nabytek. Jestli ma tvuj manzel hodne prace v praci, tak uz treba nema silu a energii delat nabytek na doma, taky se muze citit nedocenenej, kdyz se ho furt ptas, jakto, ze to jeste neni hotovy...taky bych doporucovala zajit za odbornikem, ale ne s tim, ze chci zmenit partnera ;-) musis se smirit s tim, ze povahu proste nezmenis, muzete na sobe oba makat, ale jestli je introvert, tak z nej komunikativni extravert a spolecensky tvor nikdy nebude a je dost nefer mu to vycitat!!!
Odpovědět
Holky, vy co tady doporučujete Andree, aby se nesnažila svého manžela změnit z introverta na extroverta, četly jste ten text pořádně? Myslím, že tam nikde nepíše, že by ho chtěla změnit. Ono to totiž není o plánovaní akcí a výletů, ale primárně o tom, jak se k ní manžel chová. Pokud to není jeho styl, tak přece nemusejí pořád někam chodit, ale můžou si to spolu užít i doma, jenže podle toho, co píše Andrea, se neděje ani to a v tom je kámen úrazu. Navíc se zmínila, že jí manžel sprostě nadává - to opravdu není v pořádku ani po dvaceti letech a měsíc po svatbě už vůbec ne! Všechno ve vztahu se dá vyřešit, ale vždycky musí chtít oba. A ochota komunikovat s tím druhým opravdu není o tom, jestli je daný člověk celkově introvert nebo ne. Mám za sebou sedmiletý vztah, který jsem poslední tři roky neustále lepila nekonečnými diskusemi, co mi vadí a co bych chtěla změnit, než mi došlo, že ten druhý prostě nechce. A pak, když se se mnou o tom odmítl i bavit, jsem věděla, že je to konečná. Naštěstí jsme se nevzali. Andreo - ujasni si, co chceš a co očekáváš od manžela a vašeho vztahu a chtěj to slyšet i od něj. Jak si představuje vaši společnou budoucnost? Pokud se s tebou na toto téma odmítá bavit a bude v tomto chování pokračovat i nadále, je to podle mě bohužel konečná. Držím palce.
Odpovědět
arrowka - ja nevim, jak to chodi u nich doma se vsim vsudy :-N nicmene jsem z textu pochopila, ze ji vadi veci, ktery ji vadily uz pred svatbou v povaze manzela. Co se sprostych slov tyce, tak to bych uz vubec nehodnotila, protoze nevim, jak maji nastavenou komunikaci, v nekterych vztazich se partneri poslou nekolikrat denne do patricnych mist a nemusi to nic moc znamenat. taky jsem z toho pochopila, ze ho partnerka tlaci k mnoha vecem, ktery ten chlap proste delat nechce. ono je tezky z jednoho vylevu neco vyvodit, bych to videla na spolupraci s poradnou, tam s podobnyma problemama maji vic zkusenosti...
Odpovědět
cocka - být tebou tak manžela neopouštím, přesně jak už tu bylo psáno pokud je skvělý manžel a otec není co řešit...taková ta hrozná vášen časem pomine...
Odpovědět
andrea - to co pises urcite neni jednoduchý, blbý je žes udělala tu chybu a vzala si ho když ti vlastně tak hrozně nevyhovoval jako partner a to nedokážu moc pochopit ale dobře už se stalo...taky bych to možná viděla na nějakou pomoc takhle brzo po svatbě a takový problémy to není sranda...ale zase na jeho obranu pokud chce rozjet podnikání tak nemůžeš čekat že bude furt s tebou, prostě nemá moc volnýho času a to že potřebuje prachy do přestavění té dílny taky chápu...
Odpovědět
Profilova fotka
Hokly,díky za odpovědi,každá máte pravdu.Bohužel i já uvažuju o poradně.Já mu nikdy nevyčítala to,jaký je,ba naopak jsem se snažila s ním vést debaty,kdy jsem mu několika způsoby a celkem jasně a klidně vysvětlovala,že by se mělo pár věcí změnit,že od něj jenom chci víc náklonnosti,ale z toho se debata změnila v můj půlhodinovej monolog a přestože měl dost prostoru k vyjádření,nevyšlo z něj nic.Vůbec se mnou nemluví.Kdyby mi alepsoň řekl,co dělám špatně?Ale on mi ani na to neodpoví. Pokoušela jsem se ho pochopit,ale myslím,že on je dost zakomlpexovaný od své matky - což se absolutně projevilo až teď po svatbě.Předtím,ačkol byly nějaké problémy,nejsem jedna z těch,která by z toho vyvodila závěr a definitivní konec vztahu.Jsem klidná,nerada řeším zbytečné věci a proto mě teď mrzí,že mám někdy pocit,jako bych svému manželovi říkala jak se má k ženský chovat,když to věděl na záčátku našeho vztahu sám.Myslím,že jsem byla blbá,měla jsem se nad tím vším zamyslet před svatbou a uvědomit si,jaké možné následky to manželství může mít.Každopádně to ještě zkusím - i když si myslím,že to je konečná,ale ještě musím o všem přemýšlet.V téhle diskuzi jsem se jen chtěla ujistit,že to opravdu problém je,a že to opravdu už v téhle fázi nebudu schopná vyřešit sama,aniž by mi on nepomohl.Akorát se obávám,že on mě před svatbou trošku oklamal svým chováním,aby si teď mohl myslet,že mě má jistou...opravdu nevím.Třeba to už přeháním,ale vážně nevím.Ale děkuji vám za odpovědi,pěkné odpoledne.
Odpovědět
andrea - tak hodně štěstí při řešení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě pro kata267: Mě nevadí,že chce podnikat a buduje dílnu,sama ho v tom podporuju a sháním mu zakázky,ale problém je,že netrvá na přepisu té dílny na jeho jméno a strká do toho peníze,které jsme dostali na svatbě oba společně :-( Ten majetek patří jeho rodičům,se kterými podle jeho slov nemá žádný vztah (přesto tam ale jezdí...což nechápu).Po svatbě už mluví úplně jinak.Já už sama nic nechápu,myslím,že jsme oba případ pro chocholouška..... :-|
Odpovědět
no jo to je hrozně těžký...ty ty jeho vztahy v rodině neurovnáš a samozřejmě chápu i tvůj postoj že se ti tam nechcou rvát peníze když to vlastně není vaše, ale bez toho zase nebude moct podnikat atd.to je prostě začarovanej kruh...
Odpovědět
Profilova fotka
Právě.... :-( Myslím,že když on chce být podnikatel,měl by mít trochu Filipa a už od samého začátku nad tím hooodně přemýšlet než něco udělá,ale to je asi na každým.Já sama podnikám a je to děs.Nervy,stres (možná taky proto tak blbě snáším,že nemám doma oporu u chlapa).Čert ví....ale pravdou je,že se to kazí nejvíc až od té svatby....tak uvidíme.Měj se fajn,díky a hezký večer
Odpovědět
Profilova fotka
cocka, capkova - holky holky přece nechcete hned rozšiřovat řady rozvedených žen :-N cocka - já Tě chápu stalo se mi to samé, mám dlouholetého kamaráda, s kterym jsem dřív chodila pak jsme se rozešli a já našla svého současného manžela s kterym jsem přes 10 let a máme spolu krásnýho syna - taky si občas říkám, že třeba by to s tim druhym bylo jiný, ale tim, že ho mám stále jako dobrýho kamaráda, ale nic víc, tak tim, že se občas stýkáme jsem zjistila, že jako kámoš je dost dobrej , ale žít bych s nim prostě nemohla, takže jsem spokojená tak jak jsem a nemínim na tom nic měnit i když netvrdim, že třeba te představa je občas lákavá, zvlášt´když mě ten můj miláček nakrkne :-D :-D - ale k věci - má rada, měla by sis uvědomit co vážně chceš, protože každej vztah je po letech stejnej a prostě pokud to jinak funguje a jste v pohodě, tak bych rozhodně nebrala dceři tátu ;-) - protože přesně jak píšou holky, po pár letech bys mohla přijít na to, že ses sama připravila o skvělýho chlapa - bohužel mám pár známých co přesně takhle dopadli, kvůli novému objevu zahodili fungující vztah a po pár letech si nadávaly jak byly blbý - řiká se tomu, že člověka pálí dobré bydlo :-) capková - no nevim co Ti na to říct, snad si věděla koho si bereš, né - největší blbost je se snažit někoho změnit nebo odpoutat jak píšeš :-N ale no s tim podnikáním to vůbec neni špatnej nápad, ale souhlasim s tebou v tom, že sám na sebe a né to nechat napsaný na rodiče - no co můžeš udělat ty, tak předně bych se s nim nehádala - já vim je to těžký, ale u nás třeba funguje, že když má mužskej hádavou tak odejdu a nebavim se s nim vůbec :-D - i když taky to občas neustojíme - ale jak píše rosina každej to má nastavenej jinak, my se třeba s klidem pošlem do háje :-D , ale přitom bez senbe nemůžeme bejt - záleží jak to máte nastavený Vy no co můžeš zkusit, když ti vadí, že tam vráží Vaše společný peníze, navrhnout zúžení společnýho jmění, což si myslim, vzhledem k tomu, že taky podnikáš by bylo docela rozumný - prostě každej at´jede sám na sebe - a když on chce nechat dílnu psanou na rodiče, tak prosim, ale bez tvých investic - myslim, že tohle by Vás mohlo zachránit před rozvodem ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Taky bych tomu dala ještě šanci.Když už jednou jste se vzali... Ale je velká blbost myslet si,že chlap bude vděčnej,že ho ženská vytáhne z jeho hroznýho života a od šílenejch příbuznejch,a že bude celý rád,že může konečně žít "normálně".Je to velká chyba a velká blbost.Z vlastní zkušenosti. On kolikrát ještě na začátku i říká,že to tak je,že je vděčnej,a jak je rád,že konečně má tu rodinu,jakou nikdy neměl a jak je rád,že konečně může normálně bydlet,jak nikdy nebydlel....Takže si člověk myslí,jak je to fajn... A netrvá dlouho,o on najednou přestane být tak rád a začne on tebe se snažit tahat pod ten "most" za ním.Někdy i po zlým. Třeba to u Andrei dopadne dobře,přeju jim to,ale když jsem si přečetla tuto větu,tak se mi udělalo zle. Andree bych poradila,aby si sama uvědomila,že on takový byl,je a bude.A aby si rozmyslela sama za sebe,jestli s ním takto chce žít a mít děti,nebo ne.To musí sama cítit.On bude nějakým způsobem pak působit i na ty děti.Je potřeba si rozmyslet,jestli je schopná a jestli chce se s tím smířit,jaký je,nebo ne.
Odpovědět
Profilova fotka
marci - dík, ještě si to hezky rozkryla - to by taky mohlo být řešení, je zvyklej že se na něj řve, tak když to pisatelka taky zkusí třeba to bude fajn :-D no ale základ je vždy - komunikace a snažit se vzájemně pochopit, co kdo vůbec chce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ria - no přesně, ale takovýhle věci se maj řešit před svatbou :-N, né po ní - jako přece aspon trochu vim koho si beru i když neříkám stát se může cokoli - ale ten základ tam musí bejt - každej sme přece nějakej a prostě vim, jakej je můj muž a takovýho jakej je ho mám ráda a takovýho sem si ho vzala, nesnažim se ho změnit, předělat nebo vytáhnout od rodiny kde žil, prostě vim, že takovej je a s takovym s nim dokážu i přes občasné bouřky žít a vim, že takhle dokáže působit i na naše děti - pokud to nedokážu, tak je to pak celý o ničem a od začátku špatně :-( :-S - jako takhle to aspon vnímám já osobně a vim, že i když se mi třeba některý věci na něm nelíbí, tak takovýho ho mám ráda a tak působí i na našeho syna, naštěstí v rámci výchovy většinou dobře (občas uděláme každej chybu :-)) - prostě když to napíšu jinak jsem ráda, že je takovej jakej je, prostě v něčem suprovej a v něčem na zabití :-D a v tom v čem je na "zabití", s tim sem se smířila, pokud se s tim andrea smířit nedokáže, tak si ho neměla brát a směřuje to jedině k rozvodu :-S ;-(
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
andreo, vy jste asi oba dost mladi - to pisu proto, ze se mi zda, ze tvuj muz nevstupoval do manzelstvi jako "hotovej" chlap. tim chci rict, ze je to muzsky, ktery si zatim karieru buduje. na tom neni nic spatneho, jenom mu z toho jde asi hlava kolem a obcas moc dobre vi, ze zpusob, jakym zachazi s vasimi spolecnymi prostredky neni uplne bezpecny - tim myslim, ze je vrazi nekam, kde muze jen cekat, jestli to casem bude jeho. taky z toho muze mit trochu hlavu v pejru a mozna i to je duvod, proc je protivny, kdyz mu to rikas. ale ze si kupuje vybaveni do dilny misto do domacnosti - to je preci logicke, ze investuje do vasi budouci financni zakladny... asi taky trochu potrebuje dokazat sam sobe, ze za neco stoji - s chlapem, ktery ma problemy v praci, byva naprosto k nevydrzeni, fakt, na mou dusi, hruza! ten psycholog muze byt opravdu dobry napad. pomuze vam vzajemne slyset nazory druhe strany, aniz by znely jako vycitky (i klidne a dobra minena snaha o komunikaci z tve strany muze pro nej znit jako natlak) ale abych nebyla prehnane optimisticka - z vlastni zkusenosti vim, ze po svatbe se cloveku muze i rozsvitit a muze mu dojit, co opravdu nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
marci - jo já to tak pochopila, prostě u každého to funguje jinak, na někoho se holt musí křiknout :-D a jinde zas třeba funguje něco jiného, třeba to začít řešit v klidu - tak je to třeba u nás my se klidně pošlem do háje a občas sme i sprostý v hádkách, ale jak se to uklidní, tak si v klidu sednem a za chvíli máme výsledek a oboustranej kompromis vyhovující oběma a pak si řikáme jak sme prdlí, že na sebe řveme - no holt u nás je klídek, pohoda a občas Itálie :-D ale tohle by lidi co spolu žijou už měli vědět, já např. v rámci možností vim, co platí na toho mýho a pokud to jde tak se toho držim ;-) každopádně souhlasim s tim, že by měla vyzkoušet cokoli, rozvést se přece může vždycky
Odpovědět
Profilova fotka
kote - jo souhlasim, chlap co má problémy v práci je na zabití :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - no právě, nám se právě krizovka kolem peněz sešla ted´ jak sem po mateřský nemohla sehnat práci a bylo to dost hustý až sem si říkala, že existujou už jen 2 možnosti, bud´se rozejdeme nebo se vezmem - naštěstí to byla ta druhá a ted´sme v pohodě, pokud se zas nepokaká něco jinýho :-p no nezbývá než pisatelce popřát, at´to všechno zvládnou ;-)
Odpovědět
Brumdinko,jasně že tohle se má řešit před svatbou.Ale tady už je pozdě,už je po svatbě.I tak je ale dobré si to rozmyslet a pokud to dobře dopadne,bude to nejlepší.Ale pokud si Andrea sama přizná,že na soužití s takovým člověkem nemá,tak čím dřív se to vyřeší,tím líp.
Odpovědět
Hodně holek to tak myslí,že ten chlap bude vděčný za to,co mu nabízí a pak jsou překvapený,když zjistí,že on o to nestojí.Stejně jako jsem byla já. A taky si hodně jich říká,že ho změní po svatbě.To je špatně,jistě,ale asi to bývá dost často.
Odpovědět
Ale je jasný,ted by měli řešit,jak to půjde,aby se to manželství udrželo,když už vzniklo.Jak už tady někdo napsal,rozvést se můžou vždycky.Jen si dát pozor,dokud se to nějak nevyřeší,aby nepřišly děti.To už je pak horší a bude mít nervy dalších 18 let dopředu.
Odpovědět
Profilova fotka
ria - souhlas, jen ještě dodám, že nikdy není pozdě - ted´to jen uspokojivě vyřešit, že ;-)
Odpovědět
Moc děkuju za Vaše slova, pořád o tom všem hodně přemýšlím a je to tak strašně těžké. Připadne mi, že náš manželský život už nikdy nebude jako dřív, pořád budu myslet na to, co jsem mohla mít... Ale vím, že když odejdu s tím druhým, ublížím tolika lidem. Taky mi není zcela lhostejné to, že s ním bych byla úplně jinak finančně zabezpečená, samozřejmě daleko lépe. Mohla bych si dovolit věnovat se dětem..
Odpovědět
Cocka - mi prijde, ze uz jsi vlastne rozhodnuta. Nemam pravdu? Je to tezke, opravdu, a proto muzes byt naprosto vynikajicim prikladem pro ty, kteri si nejsou jisti tim, jestli svatba se soucasnym partnerem je to prave orechove. Kazdopadne, at se rozhodnes jakkoli, drzim ti pesti, abys byla stastna.
Odpovědět
Profilova fotka
cocko: lepsi vrabec v hrsti nezli holub na strese... ;-)
Odpovědět
přesně tak,jak píše kote ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?