První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nuni, tak jestli máš na mysli mě jako příznivce Brum, tak já bych to viděla trochu z jiného pohledu ;-) Neznám a nečetla jsem všechny diskuze, kde jste se s ní setkaly a kde způsobila tolik rozruchu, jak píšete :-N , ale co však vím jasně, je to, že mi plně vyhovuje spíš vyjadřování na plnou pusu ( i když někomu to holt není příjemné) než jenom zaonačování a tanečky kolem žhavého uhlíku dokola... ;-) To mi přijde povrchní... To radši píchnout do vosího hnízda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vanu: Nijak konkrétně jsem ty příznivce či nepříznivce na mysli neměla, myslela jsem to všeobecně ;-) Souhlasím, že někdy je fakt lepší píchnout do vosího hnízda, ale i to se musí umět ;-)
Odpovědět
holky,téma je první rozvod
Odpovědět
Tak přiznám se, že přístup všude vlezu a všechny vyprudím mi nepřijde nikterak produktivní a nic smysluplného mi na něm nepřijde. Tam bych asi potřebovala přínos takového typu diskutování objasnit. Já jsem pro mluvit otevřeně, klidně vyjádřit i kritiku, ale "píchnout do vosího hnízda" pouze rozdmýchává hádky a nevede k produktivní diskusi. Jistěže se často lidi neshodnou a pohádají se, ale to je až následek nějakého nesouladu. Je rozdíl mezi upřímností a buranstvím. :-|
Odpovědět
No nekecej, fakt?
Odpovědět
Profilova fotka
Fris - čau, tak přece jsi přišla, kde je veselo :-N Máš pravdu, už dlouho se tu o rozvodu nepsalo, divím se, že admini už si nerýpli... ;-)
Odpovědět
Tak když rozvod, tak rozvod. ;-) Mám otázku. Většině z vás přišlo pohoršující, že jvp plánuje svtbu, když je ještě vdaná. i když už je evidntně její manželství v troskách, zabývat se jím nechce a plánuje rozvod. Proč je to nemorální?
Odpovědět
Profilova fotka
mabinogi: Mě osobně to nepřijde nemorální ;-) Já tedy si neumim představit v době rozvodu plánovat druhou svatbu (a to jsem měla rozvod v pohodě), ale když ji někdo plánuje a ještě není rozvedený, no a co? Je to jeho věc. Mě by spíš vadilo to, že bych měla žít s manželem a mít milence. Já nevěru neuznávám...
Odpovědět
Je to nevěra, když už s manželem svůj vztah ukončili? Já bych to třeba za nevěru nepovažovala.
Odpovědět
Profilova fotka
No jvp má milence 2 roky, pokud se s manželem oboustranně "rozešli" už před těma 2 rokama, tak to nevěra samo není, ale pokud se rozešli až v době, kdy už jvp měla nového partnera, tak to jako nevěru beru.
Odpovědět
holky...já mám opravdu za sebou těžkej život...takže neodsuzuji,zajímají mě informace a jsem empatická.Každý má pro svou situaci nějaký důvod a vysvětlení,myslím,že ve svém věku a po tom,co jsem prožila vypouštím nepodstatné věci a vnmám jenom podstatu problému...jiná diskuze by vznikla,kdyby jvp napsala před lety..moje manželství byl omyl,mám nový vztah a bla bla...teď je situace jaká je,jvp sem došla pro povzbuzení...nemusím s ní souhlasit,ale protože neznám detaily a názory zúčastněných stran,nedovolím si hodnotit a kritizovat...já se rozvedla s kultivovaným inteligentním chlapem a bavičem...taky to v životě nikdo nepochopí...protože byl psychopat a chtěl nás zabít.. a moje dcera mi poděkovala.jakým právem může někdo kritizovat názor nebo situaci někoho,koho vůbec nezná,nebo kdo se neumí vyjádřit.
Odpovědět
a zároveň bráním právo vysovit názor,i když s ním nesouhlasím...je to diskuze
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jenze jde o to, jakou formou clovek nazor vyjadri. RIkat pravdu je jedna vec, druha, jak ji clovek rekne, a treti, jestli je vubec nutne ji v tu chvili rikat. Aneb kdyz nema clove co hezkeho by rekl, tak nema rikat nic.
Odpovědět
admin je tu, rychle všichni pryč! anebo zpět k tématu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
konečně klid ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ste neskutocne...fakt...ja si myslim ze v pripade jvp su tieto veci co vymenovala iba vrch ladovca...ono sa tie problemy nabaluju vacsinou roky rokuce a ludia to casto ani nedokazu pomenovat..ani sami pred sebou....poznam pary, ktore sa rozisli po xx rokoch kvoli smradu z centrofixky...ale to nebol ten pravy dovod preco sa vztah rozpadol....rozkladal sa cele roky postupne....myslim, ze mnohe veci nemozte vidiet a preto sudit niekoho ci sa zachoval spravne alebo nespravne nie je na mieste.... jvp sa rozhodla rozviest...nema zaujem zachranovat stary vztah...tak naco to analyzovat...presviedcat jedna druhu co by bolo spravne a kto je na vine...ako zili - to vedia len oni - a myslim, ze je lepsie chvilu v nefungujucom vztahu zotrvat...dat tomu trebars sancu, nie sa rozchadzat a davat dokopy 1000x ale radsej sa presvedcit naozaj a rozhodnut sa na fest.... pichanie do osieho hniezda nie je konstruktivna diskusia - sorry...s ludmi treba vediet narabat...a verte ze s diplomaciou dalej clovek zajde...
Odpovědět
dievcata, uz to nerozoberajte, vratme sa k povodnej teme. mna by zaujimalo, ako pokracuje cambrige alebo dlho som nepocula ani o almi. ako sa mate? zvladate to?
Odpovědět
Profilova fotka
Janinek - o ouu... =-) Forma jakou se člověk vyjadřuje, je těžce individuální a je ovlivněna situací a okamžikem, jak to cítí "právě teď". V tu chvíli je to jeho forma vyjádření a naplánovat ani nalajnovat ji, dopředu nelze, pokud ano, je to podle mě přetvářka... :-| Pravdu říkat je velmi důležité, přece pokud budu uvnitř znát pravdu a neřeknu to, je to pak pro mě jen zaonačování, anebo dokonce faleš, lež... No a ke třetí větě nemám už dodat co vůbec... Fakt si myslíš, že v životě je nutné říkat jenom věci hezké, jinak ať člověk raději mlčí??? Kde žiješ, v pohádce??? :-N To samé - připomínka k příspěvku Rush - viz. tvá poslední věta... a specielně: "s ludmi treba vediet narabat...a verte ze s diplomaciou dalej clovek zajde..." V tom případě člověk s lidmi bude pouze sprostě manipulovat, manipulace je jen opozlátkovaná diplomacie s krásnými slovíčky... 8-) S ní zajdeš možná někdy nejdál, ale teď jde o to, jestli tam, kam jsi vůbec původně chtěla... :-p No ale abych nebyla úplně out of topic, tak za sebe můžu říct, že vlastní zkušenost mám pouze s rozvodem smírným, dohodou, ale zato můj partner má tu zkušenost opačnou, tj. že rozvod a tahanice o děti včetně majetku trvaly maximálně dlouhou dobu (3 roky) a jelikož děti vyhrál do své péče, máme i nadále pomalu každé dva roky zkušenosti a zážitky u soudu, kdy žádáme zvýšení výživného. Mimochodem - nejbližší bude za měsíc, jdeme tam po patnácté... 8-)
Odpovědět
van: mne teda neprijde diplomacie to samy co manipulace =-) ano, forma jakou se clovek vyjadruje, je tezce individualni, podle toho, jak je inteligentni ;-) "V tu chvíli je to jeho forma vyjádření a naplánovat ani nalajnovat ji, dopředu nelze" formu vyjadreni naplanovat lze, zejmena pokud se vyjadruju pisemne... "přece pokud budu uvnitř znát pravdu a neřeknu to, je to pak pro mě jen zaonačování, anebo dokonce faleš, lež... " ale ty neznas pravdu. Abych pravdu rekla, zadny duvod k rozvodu mi neprijde divny, je to vec dvou lidi a ja tu nejsem na to, abych posuzovala, co je a neni divny :-N Jinak nechapu, proc by si jvp nemohla planovat svatbu, kdyz neni rozvedena, to je nekde zakazany? Spousta lidi tu ma zakoreneny nejaky stereotypy a kdyz se jim neco vymyka, hned je to "divny". Jako stado.
Odpovědět
Profilova fotka
Vikicka, ale já tu přece nemluvila o pravdě ohledně jvp, tos mě nepochopila... Rozebírat dál tady toto asi nemá smysl, pokud na to máme každý pohled jiný a není tady ani čas a prostor to detailněji rozebírat. Jvp - dělej, jak myslíš... Jen dávej pozor, aby se situace neotočila proti tobě a dítěti... Rozmýšlej o budoucnosti tak, že se nebudeš nechat unášet jenom vidinou, že nový chlap ti nebude smrdět, bude jezdit na výlety a bude vydělávat víc než 10tis... Nic jiného jsi tu totiž jako důvod neuvedla...
Odpovědět
Profilova fotka
mužete me už přestat řešit pokud jo tak dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, všem přeju hodně sil ve vašem nelehkém životním období. Párkrát jsem do diskuze nahlédla. Nechystám rozvod, jsem šťastně vdaná, ale bohužel se bude rozvádět manželův bratr a chtěla jsem se zeptat, pokud to patří i sem, na rozdělení majetku. Tedy konkrétně, jestli máte zkušenost s tím, když jste měli byt v SJM na hypotéku. Hledala jsem pár článků a nevím, jestli jsem to dobře pochopila. Hypotéku měli spolu jen rok a kdyby on chtěl v tom bytě zůstat a jí měl vyplatit, vyplácí se z celkové hodnoty bytu děleno dvěma nebo z té částky, kterou splatili bance za dobu trvání manželství? Z článků jsem to pochopila takto. Děkuji, pokud máte nějaké rady, budu ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj babenky, tak sa opat hlasim...bola som na sluzobke tyzden, trosku precistila hlavu a prisla na to ze moje city k manzelovi uplne vychladli, myslim lasku..hnevu mam az az..uz nemam potrebu mu pisat, volat, doprosovat sa..urobila som chyby ale idem dalej..zacala som nanovo..zmenila som radikalne farbu vlasov, bola som skoro blondinka, mala som melir a teraz mam vlasy hnedo-cervene, vyzera to uplne super, zmenilo to moju tvar, zacala som sa pravidelne malovat, nakupila topanky na vysokych opatkoch, suknicky a tak..nebudem predsa sediet doma zastrcena v kute, az teraz mam moznost zit ako chcem, zistit ako v skutocnosti som...som mlada, inteligentna zena, s dobrou pracou, rodinou ktora stoji pri mna, priatelmi..co viac chciet..a verim ze casom ked nebudem tak tlacit na pilu pride aj laska..aj ked mam take stavy ze placem ale trva to tak hodinku a je dobre.. ;-) takze hlavu hore vsetky, zle bolo teraz bude uz iba lepsie.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Cam - šikulka x-) ;-)
Odpovědět
cam, obdivujem ta, ako perfektne si to zvladla. ked porovnam seba, tak tento postoj som nadobudla najskôr po pol roku, co od nas odisiel. super, len tak dalej, drzim palceky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
belesek • Včera o 20:35 Babulky,potrebujem poradit.nevoem,ci uz tady taka tema je.Chcem sa len spytat,ako poziadat o rozvod.kam treba ist,ci na matriku alebo priamo na sud a co k tomu potrebujem.dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
no doufám, že jvp a to okolo jste už přestali řešit 8-( - jinak ve všem naprosto souhlasím s vanusakem - vážně u některých pisatelek se nestačim divit =-) :-D cam - ahoj, moc ráda čtu, že už je to mnohem lepší - vidíš tohle je slovo :-) , tak se toho drž a neplač ani tu hodinku - žádnej chlap za to nestojí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja viem baby a dakujem za podporu a mile slova, velmi mi to pomohlo.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam ved ty si mala svadbu v ten isty den ako ja :)
Odpovědět
Profilova fotka
je mi luto ze u vas to takto dopaldo, my sme uz tiez prezili krizu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?