První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
frisbee,asi mi rozumíš,barák sice nemáme ale 3+1 byt. x-)
Odpovědět
ahoj, tak já jsem taky rozvedená, bývalý manžel si taky našel jinou.taky mě to dost mrzí, ale bohužel stává se. nechci tady rozepisovat co se stalo, atd. možná už to dnes-bohužel-není nic neobvyklého. k příspěvkům jvp-moc mě zaráží to jak tu píšeš že už se na rozvod těšíš, to že plánuješ další svatbu a ještě ani nejsi rozvedená mi přijde ubohé a dost nefér.nejdřív se rozveď a až potom tady vytvářej alba. myslím že na každýho jednou, boží mlejny prostě melou.nikomu nepřeju nic špatnýho ale když ty tohle děláš schválně a víš o tom, to mi hlava nebere.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda člověk tu chvíli neni a nestačí se divit :-N jvp - radši no coment - protože to cos tu napsala vážně nepochopim :-S jo možná si to špatně napsala, ale to že nemáš práci a 10 tisíc je na tebe málo - tak se rozvedu a ještě předtim to tahám 2 roky s někym jinym - jako sorry, ale to je více než ubohý ]-( + ještě nemám po rozvodu a už tu plánuju nový album :-p hele já sem taky z malýho města a nemohla sem dlouho sehnat práci, ted´jí mám, ale jsem přes týden mimo domov na hotelu a hádej kolik za to dostanu - těch usmolenejch 11 tisíc čistýho co ti příde tak děsně málo ]-( - naštěstí můj muž nepřemejšlí jako Ty, ale na rozdíl od Tebe má rozum - že důležitý je že je práce a časem může být i lepší (a to si představ že mám vysokou) a to že nikam nepojedeme, tak holt nepojedeme - po narození malýho sme nebyli na dovolený 5 let a dle tvý logiky bych se proto měla rozvádět =-) :-N no holt každej má priority někde jinde, co :-S cambridge - vykašli se na něj a začni si konečně věřit, já vim že je to těžký - taky s tim neustále bojuju, ale jde to a ještě jednu dobrou radu si dovolím přidat :-) vždycky záleží hlavně na Tobě, pokud budeš mít rýáda sama sebe, tak tě můžou milovat i ostatní ;-) ostatním holkám, co jsou v této těžké situaci né vlastní vinou, přeji at´to máte co nejdříve úspěšně za sebou;-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka,ja taky pracovala za 10tisic pak jsem o praci prisla,a ty tady pises že jsi praci nasla a tyden jsi mimo domov!!!!!!!!!!!!! to jsi nechala doma male dite jen tak super to ja bych neudelala!!!!!!!!!!Budu radeji stastna s tim koho miluji a praci za kterou dostanu 15-20tisic budu delat rada a budu se synem i s budoucim manželem.Jo a pokud jde o ty dovoleny tak já nemusim jezdit k moři atd ale manžel nas nikdy nikam nevzal,ale to je skoda rozepisovat když jsem podle tebe ta nejhorší.
Odpovědět
no já myslím že brum už nemá až tak malý dítě aby ho nemohla přes týden nechat doma, navíc když s ním je jeho táta. ale to že jsi ty psala že se rozvádíš taky kvůli tomu že chlap málo vydělává je docela síla.můj první manžel měl taky malej plat ale pořád lepší než žádnej a bylo vidět nebo je vidět že se ten člověk snaží. no mnic končím musela bych rozčílit
Odpovědět
Profilova fotka
jvp: Určitě nejsi ta nejhorší ;-) Každý prostě má jiné názory, jiné postoje, každý jedná podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a nikdo nemá právo nikoho za nic soudit, jen může vyjádřit svůj názor (a je jedno, jestli je dobrý nebo špatný, to si každý musí přebrat podle sebe). Jinak co se týče těch platů, na chlapa je sice 10 tisíc málo, ale důvodem k rozvodu by to pro mě nebylo. Můj manžel zatim taky má malej plat, ale rozhodně ho kvůli tomu neopustim, to bych musela bejt blázen. Ale chápu, že pro někoho prostě ty peníze hrajou velkou roli. No a za 11 tisíc bych určitě mimo domov od manžela a dítěte přes týden nebyla!!! (ale neříkám, že to je špatné, to ne, je to na každém, jaké má požadavky). To bych se radši přestěhovala... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Myslim si, ze tu az tak velmi nejde o peniaze... jednoducho JVP uz zo svojim manzelom nechce byt.... Je to o vsetkych tych malickostiak, ktore sa jej uz nedaju prekuskut... :-N a chce zacat novy zivot... Na to ma pravo a som rada, ze aj odvahu.... Ale planovat svadbu a nebyt este ani rozvedeny, tak to je silna kava aj na mna... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
to datum v mem albu neni oficialni klidne to muže byt až za 1rok nebo 2 to je jedno kdy.
Odpovědět
jvp: mam par otazek ke Tve situaci: 1.manzel o planovanem rozvodu vi? 2. pokud planujes s novym pritelem svatbu, proc bydlis porad se svym manzelem? Pak mam jen jednu prosbu, vysvetleni myho dojmu z toho cos tu psala, treba je to jinak, napis prosim vic - sama nemas praci a dokazes to oduvodnit vzdalenosti mesta a absenci ridicaku, zaroven se Ti vyplata sveho muze zda nedostatecna - nezda se Ti tvuj pristup nespravedlivej? Ty sama praci mit nemusis a on ji ve stejnych podminkach alespon ma a Ty si ho nevazis |-|
Odpovědět
Profilova fotka
jvp, teda chci rejt :-N , ale ty bydlíš v Moravském Berouně =-) ? Páč ten "náš" je dvacet minut autobusem na Butovice :-p a pracovní příležitosti v okolí jsou jedny z nejlepších ;-) .
Odpovědět
holky nehádejte se mezi sebou plíííííís
Odpovědět
jvp: proč považuješ za chybu to, že jsi sem napsala? snad si za tím, co jsi napsala stojíš nebo ne? Mě osobně napadá ještě otázka - co na to osmiletý syn? Není to pro to dítě poměrně složitá psychologická otázka na pochopení? Bydlet u vlastního biologického otce, který se k němu evidentně špatně nechová (aspoň jsem nečetla o nepřiměřených fyzických trestech, psych.trestech) a jak nese to, že jsi s novým mužem, ale nebydlíš s ním....Trvá to dva roky...tzn. že synovi muselo být šest a to není zrovna věk, ve kterém by dítě pochopilo všechno a snadno. Ano, zastávám názor, že člověk si nemá nechat šlapat po štěstí, ale musí taky brát ohledy na tu část rodiny, na kterou by měl a to jsou především vlastní děti. Syn zůstane u otce nebo u tebe? Pokud nejsi schopná nechat osmileté dítě "sama" doma a dojíždět za prací, použiváš ho jako zbraň, jako štít a ve výchově dítětě působíš spíš jako negativní činitel, který mu dává najevo, že není schopný se o sebe postarat, naučit se samostatnosti a je správné být na matce závislý...takhle to na mě celé působí a věř, že tohle je pro dítě to nejhorší, co mu vlastní rodič může udělat...vím o čem mluvím a jsem vděčná vlastním rodičům za "sparťanskou" výchovu, kdy je doba nutila pracovat a zdaleka nebyli možnosti jako jsou dneska... Můžeš se do mě pustit, že nemám děti a nemůžu vědět o čem je řeč. Věř, že kdyby moje děti přežily porod, dneska je jim rok a už teď by to byli Osobnosti. Pokud už opravdu nechceš přispívat, nikdo tě k tnenutí. Ale možná by nebylo od věci uvést nás do situace konkrétněji, jedině tak můžeme pochopit tvé jednání. Věř, že žádná z nás v této diskuzi období rozvodu neprožívala s úsměvem na rtu, ale každá z nás doufala a doufá v lepší budoucnost...
Odpovědět
Článek se načítá
Helisku, Tvoje zmínka o porodu, úplně ve mně hrklo - málem jsem přišla o jedno z dvojčat při porodu, nevím, co se u tebe stalo, ale moc s tebou cítím a přeji do života, ať je vše jen a jen krásné. Já se cítím docela špatně - jsem také rozvedená, ale manžel mě nijak nešikanoval, neubližoval.. byl to slušný a hodný mladý muž. Přesto jsme dospěli k rozvodu, naštěstí včas, neměli jsme děti, rozvedli jsme se z mého popudu a dodnes z toho mám špatné svědomí, ublížila jsem mu.. Dnes už mám i on krásnou manželku a dvě děti, ale pořád se vůči němu necítím dobře.
Odpovědět
kataskubankova-obcas to tak opravdu je, že něco uděláš a třeba se bojíš že bys toho i litovala,nebo lituješ. myslím že je důležitý že máte dnes každej v pohodě vztah s někým jiným, představ si že by jsi s ním byla třeba ještě několik let nešťastná :-|
Odpovědět
Kataskubankova - máš krásné dětičky x-) A děkuji za přání ;-) x-) Já porodila (potratila) dvojčata v 6. měsíci těhu loni v květnu...
Odpovědět
Ahoj, teda nestačím se divit co se tu píše.. Jvp: rozvod po 11 letech kvůli malému platu,nedostatečné hygieně?? Myslím si,že jsou to dost ubohé výmluvy jak ze vztahu vycouvat tak,aby ty jsi byla ta chudinka a manžel ten nejhorší na světě...To, že už máš 2 roky přítele a stále žiješ u manžela je také ubohé, vůči tvému manželovi sprosté..Podle mě nic z toho co jsi tady vylíčila nejsou důvody k rozvodu.. Kdyby jsi hodně moc chtěla do práce,tak jdeš a kluci to spolu nějak zvládnou, není přece problém jim navařit na den dopředu,když se bojíš,že bude tvůj syn jíst jen párky..Jde o to jen chtít....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, trošku mi to tu zas připadá jak pranýřování. Sice mě věta JVP, kterou zduvodňovala rozvod... "nerada bych rozepisovala problémi s manželem,ale je to ohledne penizku malo vydelava"... taky dostala do kolen, ale těžko její situaci posuzovat podle pár vět. Vyjádřit se jen psaním v pár větách, obzvlášť když tu dostává do těla, fakt není jednoduchý. Její důvody se mi nezdají úplně nesmyslné, když je domyslím do důsledků (např. nedostatečná hygiena partnera ve vztahu může být skutečně zvažný problém) a co se týká jejího zaměstnání, tak odcházet přes týden za prací od 8letýho dítěte bych teda taky odmítla (Helisku promiň, ale v tom cos psala s tebou nemůžu souhlasit). Žití s manželem a zároveň jiný vážný vztah a plánovaná svatba mi teda taky rozhodně nepřijde o.k., ale nikdo z nás do toho nevidí, tak bych byla se souzením opatrná ;-)
Odpovědět
Jpv: Možná je Tvůj současný manžel fakt naprosto příšerný smradlavý chlap s malým platem, se kterým se nedá žít. A pokud je tak hrozný a chceš se s ním rozvést, máš určitě právo na to to udělat. Ale je nefér očekávat, že Tvoje problémy s tím, že nemáš práci a dost peněz na dovolené a podobně za Tebe vyřeší někdo jiný - budoucí manžel. I ve vztahu by sis měla dát pauzu - jak chceš srovnávat život po 11 letech manželství se vztahem, který je teprve na začátku. Je velmi pravděpodobné, že po stejné době manželství s novým manželem budeš řešit stejné problémy - nedbá na sebe, vydělá málo peněz, ... Je fér se rozvést, pokud už s partnerem opravdu nechceš být, ale ne proto, že máš v záloze "lepší model". :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jiank já to pochopila tak, že JVP vadí, že nejezdí na dovolené ne proto, že na to nemají peníze, ale proto, že manžel je nechce nikam vzít/nikam s nimi jet, tedy vyvíjet nějakou rodinnou aktivitu.
Odpovědět
milu, nemáš se důvod omlouvat...ale mě prostě zajímá, jak to má jvp s tím synem... nedávno k nám do stáje přišla ženská po rozvodu se synem, že se chtějí naučit jezdit. kluk vypadal vzhledově na 11-12 let, když jsme se ptali kolik mu je, dozvěděli jsme se, že 15...bez maminky ani ránu, jeho velmi příkré názory, nerozhodnost...tohle prostě podle mě nedělá dobrotu a ve finále to stejně odskáčou rodiče.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak už jsem psala nepotřebuji jezdit k moři na hory atd...ale manžel ani žadnou aktivitu nevyvíjí aby syna někam vzal aby neco poznal,bohužel nééé každá žena pozná že její manžel je ten praví já se zpletla,bohužel.Nevím jak by se vám zamlouvalo milovat se s manželem ktery smrdi atd.... a manžela nepředělám!
Odpovědět
ja jen nechapu, proc ten smrad resis az po 8 letech =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak už jsem psala,rozvedla bych se i pokud bych neměla jiného partnera!!!!!!!!!!!Já se nerozvádím kvuli novému partnerovi na 1 místě jsou neshody s manželem, a na 2 miste je partner a štěstí meho syna s pertnerem si rozumí má ho rád a pokud jde o ty dovolené jak tady některé pišete že mi to vadí že nikam nejezdíme,tak právě s novím přitelem syn poznal kus světa. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
matyskova.řeším to až ted protože jsem myslela že se to změní myslím chování manžela atd...ale nic se nezmenilo :-( Tak to řeším až ted,a jsem rada že to řeším protože nejsem zase tak stara abych nemohla byt štastná s nekým koho miluju.A pokud si myslíš že řeším jen ten smrad tak jak už jsem psala řeším i peníze .Nevím jestli nektera z Vás to poznala když se nepracuje a nemate žádný příjem jen 10tisic co ma manžel a z toho se plati složenky 7-8tisic a 3 tisíce na živobití to vážne nejde.Moc rada bych pracovala ale v nasem malém meste nic není joooo a nejsem z Moravského Berouna jak se některá z Vás ptala.
Odpovědět
a já bych taky chtěla odpověď na otázku ohledně toho synka... jvp, vypadá to, že máš dnes dobrou náladu, tak si ji nenech zkazit. ber to opravdu jenom tak, že chceme vědět víc, protože se tě snažíme pochopit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A taky je moc težké žit s někym ke komu nic už necítíte,a v bytě chodíte jen okolo sebe.Myslím že ani manžel ke mě nic necítí a pokud jste zvedavé tak spolu nespíme už 6 let!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
co bys ráda věděla??helisek84.
Odpovědět
Profilova fotka
Já tě asi, Heli, taky špatně pochopila, já myslela, že mluvíš o tom být kvůli práci pryč přes týden, ne jen dojíždět. Dojíždění by se určitě zvládnout dalo, ale za podmínky, že by byl na manžela spoleh, že se o dítě postará. Určitě s tebou souhlasím v tom, že je potřeba dítě vychovávat k samostnanosti a ne si ho natěsno připoutávat k sobě a dělat z něho na mamince závislého nesamostatného tvora.
Odpovědět
holky,já si myslím,že jvp se na začátku špatně vyjádřila,problém vyzněl jinak,a teď se jí to špatně vysvětluje. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně to si myslím i já
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?