První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
josefka: ja si nemyslim, ze to je u cambridge laska, ale zavislost. cim vic ji ponizuje, tim vic ji k sobe pripoutava. jenze to si musi uvedomit ona sama a tenhle zacarovany kruh pretnout :-| chapu, ze to neni jednoduchy, ale zmenit se musi neco v jeji hlave. je to tezky, kdyz ji roky ponizoval a ona si ted neveri. cam: opravdu si takovy zachazeni nezaslouzis, zkus mu prestat volat a jinak ho kontaktovat, jinak nemas sanci se z toho dostat.
Odpovědět
Profilova fotka
vidis, to me nenapadlo :-( ..... cam, ja bych ti tak prala, abys nad nim uz zlamala hul a byla stastna.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, neviem ci je to zavislost, ale urcite je to aj o zvyku ze je niekto pri Vas, nemozem povedat ze to bolo vzdy iba zle, boli casy ked sme boli stastny a velmi, no to bolo ked sme spolu chodili a potom este pol rok po svadbe a ptom sa to nejak zmenilo..alebo som si to proste nechcela pripustit, lubila som ho a to co citim teraz, je strasny hnev, preco mi to urobil, mam chut poriadne sa na neho vykricat alebo nieco aby mal aspon vycitky za to co urobil, ale zial to nema cenu..on si aj tak mysli ze je skvely, ze ja som sa v manzelstve malo snazila a aj na neveru treba dvoch, ze on uz uplne vychladol co sa tyka citov ku mne a to co citim ja su len spomienky, nic viac..a este som dostala krik za to ze ja som rovnako zla ako on, lebo som si pisala s kolegom ( myslela som si ze sa mu pacim )..Verte ze si uvedomujem ( ale iba niekedy )ako so mnou zaobchadzal, no ja si vobec neverim, nemyslim si ze najdem este niekoho kto ma bude lubit, ved kto by uz len mna chcel...Viete kolko krat sa pristihnem, ze na neho myslim?..teraz som na sluzobke, normalne som premyslala co mu donesiem a ako mu po praci zavolam aky som mala den, na to som si uvedomila ze my uz nie sme spolu..brala som to ako samozrejmost, zvyk ze je niekto so mnou a to je najtahsie na vsetkom, byt znova sama..Svoje znicene sebavedomie uz riesim s psychologom..moj manzel je velky manipulant, dokonca ma tu drzost ak mu nieco poviem ohladom jeho nevery, smiat sa mi do telefonu a este sa mi aj prihlasil na email aby nasiel tu komunikaciu s mojim kolegom..aby mal nieco proti mne..Verte ze uz sa to zlepsuje, normalne si uvedomujem ze je koniec, ze mi bude dobre a tesim sa na to kolko moznosti mam teraz pred sebou..Dufam ze to zvladnem a nakoniec najdem svoje stastie..
Odpovědět
cam: ja si myslim, ze se mu to jednou vrati, ja tomu verim ;-) fakt bych se s nim snazila nebavit, pak se ti do telefonu nemuze smat a nemuze s tebou dal manipulovat. a nekoho si najdes urcite, ale nejdriv musis byt spokojena sama se sebou. zkus trosku flirtovat, jen tak, pro radost, uvidis, jake to bude mit lecebne ucinky ;-)
Odpovědět
cam...ale toto ma zdvihlo,čo sú to za reči,že kto už by ťa len chcel...preboha,dievča,hlavu hore,trocha hrdosti a sebavedomia,to je následok toho,ako sa ťa snažil vychovávať a manipulovať.Jeden si ťa už predsa vzal,tak to bolo z nejakého dovodu...mladá baba a ty máš tak nepekný názor o sebe.Optimizmus,hľadieť dopredu a nevracať sa späť!
Odpovědět
Profilova fotka
frisbee..ja viem ze mam velmi nizke sebavedomie, ver ze som taka nebola, verila som v tom co robim ale tym ze moj drahy stale za mna rozhodoval, lebo moje rozhodnutia neboli spravne, som si prestala verit a o com kolvek rozhodnut...trvalo mi skoro mesiac vybrat si frabu do izby a to som vedela ze chcem zelenu, ja som uz nerozhodovala doma o nicom, robilo sa to co chcel on...takze je teraz tazke presne a jasne povedat co si myslim a co chcem lebo sa bojim ze to ludia nepochopia, budu sa hnevat alebo mi to rovno vyhovoria..proste tak ako to bolo doteraz..ale uz sa na tom pracuje..s pomocou psychologa sa mi to dufam podari, viem ze mam pred sebou dlhu cestu, no rozhodla som sa tam chodit z vlastnej vole, lebo ak nemam rada seba ako mozem prejavit lasku niekomu inemu, ked si nebudem o sebe mysliet ze stojim zato aby ma niekto lubil tak budem stale pochybnosti o pravosti jeho citov..vies ako to myslim?..Niekedy mam dni ked si myslim ze som pekna, sikovna a aj ked silnejsia, pacim sa muzom a niekedy by som najradsej nevysla z domu..xixi
Odpovědět
srdiečko,ale to má každý,tým sa netráp,uvidíš,bude dobre ani sa nenazdáš,len už si tie smutné myšlienky nepúšťaj do hlavy...šikovná kočka,celý život pred sebou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky tak ja se také hlásím,připravuji rozvod s manželem po 11 letech nevim jak to bude celkově probíhat ale doufám že v klidu :-)
Odpovědět
jvp a co sa stalo? je mi to luto, no znies celkom optimisticky, tak mam pocit, ze to dost dobre znasas...a budes sa buduci rok vydavat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
anitka1108,nerada bych rozepisovala problémi s manželem,ale je to ohledne penizku malo vydelava :-( bez maminky neudela ani krok,co řekne maminka je svate,jsme spolu 11 let mame syna8 let nikdy jsme nebyli na žádné dovolené ani na výletě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bydlime na malém meste kde nic neni přistehovala jsem se z Prahy do takové díry!!!!!!!!!!!!!!!a už pul roku jsem bez práce :-( a to je už strasné manžel mi dava jen minimum penez a to je jen na jídlo ale už nevidi že syn roste a potrebuje oblecení,boty atd... 2 roky mam užasného milujíciho prřítele s kterym chystame svatbu a bydleni. :-) Nevim co me u rozvodu čeka, ale vím, že po rozvodu bude o mnohem lépe a budu mit i práci :-)
Odpovědět
jvp prajem vela vela stasticka nech vsetko dopadne hladko ale hlavne nech ti vyjde druhe manzelstvo ;-) takeho mamickinho maznacika som mala doma aj ja, nastastie je to uz tiez mnulost 8-) takze viem, o com hovoris... verim tomu, ze bude uz len lepsie, drz sa a hlavne bud stastnaaaaaaaaaaa :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jvp: ???? dost zajímavá situace. pokud si z nás nestřílíš....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kote1,nemám duvod lhát,je to pravda co jsem napsala!!!!!!!!!!!!!!!!!S přítelem které ho mám tak za ty 2 roky jsem poznala s ním víc než s manželem za 11let!!!! A nejsem nejmladší tak nemám zapotřebí lhát!!!!!!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud mám prozradit více duvodu k rozvodu tak je to i proto jaky manžel je,nedodržuje hygienu koupe se 2krát v tydnu,nečistí si zuby,nepouživá ani žadnou vuni tak jistě pochopíte že to není normální. :-(
Odpovědět
jvp: neber to jako rýpanec, je to jen otázka. to ti uplynulých 11 let nevadilo, že se nemyje, nevoní a nečistí si zuby? a to, že nosí domů míň peněz, to taky není důvod k rozvodu, to se na mě nezlob. můj muž taky nosil míň peněz domů - mně to nevadilo, ale on to hodně těžce nesl, což jsem nedokázala pochopit. ale jemu to bouralo jeho ego... nejsou to tak trošku omluvy?
Odpovědět
helisek84 má pravdu, sú to len výhovorky, aby jvp vyšla z nevery a nových finančných výhod ako tá dobrá, mrzí ma to, že som to tak otvorene napísala, ale tu sú babuľky, ktoré sú v zložitých situáciách a nie ohovárajú zbytočne ešte manželov pre jvp: inak Ti prajem všetko dobré v novom vzťahu a dúfam, že ťa po určitom čase aj Tvoj nový manžel takto neohovorí a nebude plánovať svadbu ešte skôr ako sa s Tebou rozvedie
Odpovědět
JVP_docela by me zajimalo, jak to mate s manzelem...vy spolu nezijete ty dva roky, co mas noveho pritele? a ted jste se rozhodli to ukoncit oficialne rozvodem? nebo spolu zijete, ty z nej vysavas i to malo, co ma a za jeho zady si uzivas a planujes novou svatbu, i kdyz jeste ani nejsi rozvedena? a jaky vliv ma nova svatba na tvoji prip. budouci praci? pocitam, ze tedy nastavajici vic vydelava, slibil, ze ti po svatbe zajisti novou praci a mozna i prestehovani z te diry, jak jsi to nazvala, zpatky do Prahy...a mozna taky ne...jenom by me opravdu zajimalo jako heliska84, to ti na nem vsechno zacalo vadit az ted? mozna jsem naivni, ale ja bych nikdy manzela neopustila, kdyby vydelaval min a nedavala bych mu za vinu, ze jsem bez prace. Fakt koukam obcas na ty prispevky tady...spis asi ziram....
Odpovědět
Profilova fotka
Vadilo me to pořad že nedokaže sehnat jinou praci za víc penez ale uznejte sami 10 tisic co to je??? Pro chlapa za víplatu,a to že o sebe nepečuje tak to zaclo tak 2-3 roky po svatbě,a me to proste vadí!!!!!!!!!!!!! Je to divné ale palnuju svatbu, a bydelni se připravuje, přítel ma sice o něco víc penez prože je dokaže vydelat, ale nebudu to tady rozepisovat všechny moje starosti asi byla chyba vubece neco sem psát :-| ale tem co me prejou štěstíčko tak děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
s manželem žiju pořad syn chodí do skoly a ješte nemame dokončené bydlení
Odpovědět
jvp: žádná z nás ti nepřeje nic špatného, od toho ta diskuze není. my jsme holky přející a všem bez ohledu na okolnosti přejeme jen štěstí a za to můžu dát ruku do ohně, že se v tomhle za mě postaví všechny baby tady. ale mně prostě přijde přinejmenším to, že jsi v manželství 11 let - předtím jste spolu jistě taky nějaký ten alespoň měsíc byli, máte 8mi letého syna, ale tobě už dva roky po svatbě začlo vadit, že ti muž doma smrdí...a proč jsi s tím něco za tu dobu neudělala? k tomu mi přijde prostě zvláštní žít s manželem, s přítelem dělat bydlení....nezlob se na mě, ale tohle je podle mě fakt cizopasnictví a obdivuju manžela, že je ochotný tohle snášet... já prostě nerozumím a ráda bych si to nechala vysvětlit...jsem hold mladá a hloupá, to se občas stane, a proto se ptám a ráda se nechám od starších poučit...
Odpovědět
...v nemoci i ve zdraví, v bohatství i v chudobě, dokud nás smrt nerozdělí.... Jako jvp - možná to jen neumíš podat, což se stává skrz písmenka asi hodně často, ale jen zírám. Obzvlášť věta, že 10 tisíc, co to je a přitom ty sama práci ani nemáš. Neznám tu situaci jinak než z toho, co si tady popsala, ale z toho mála lituju tvýho manžela a ne tebe. A to i přesto, že málo vydělává a smrdí (že ti to nevadilo devět let je pro mě šokentní). Promiň.
Odpovědět
jvp..já neznám tvoji situaci,mám jenom dotaz,manžel ví,že se s ním chceš rozvést?A to svatební album je příprava na novou svatbu?
Odpovědět
JVP_je mi lito tveho manzela...dokazu si predstavit, ze pokud by tady byla obracena situace a ty bys sem psala v pozici tveho manzela (muj manzel uz ma dva roky pritelkyni, chystaji svatbu a vedeli to vsichni krome me), tak bychom te tady politovali, moralne podporili a poprali silu a hodne stesti...takhle je mi z toho smutno...
Odpovědět
tak vas zdravím, sledujem diskusiu... :-| kazdy ma na rozvod svoj dovod... a celkom chapem aj jvp... ono je za tym isto viac ako len tie peniaze... odkedy mame dcerku, my sme tiez neboli na ziadnej dovolenke ani na predlzeny víkend, nie, ze by sme na to nemali... prosto si myslím, že mm by tam s nami 24hod denne nevydrzal...!!!! je to smutne... on netravi cas s nami ani ked je doma, ale on si myslí, ze to stací... som doma co viac chcete??? malu okupe a to je vsetko...za cele leto sme boli 2x na kupku a v zoo, am sme sa pohadali, on proste mlcal, celu cestu do zoo, v zoo mlcal, tak naco sme tam sli, ked nemame ist niekde normalne ako rodina a tesit, ze sme spolu a ze nam je fajn, tak nemusíme chodit nikam... sa tvaril jak umucenie krista... denisska - my pokracujeme asi tak, ze u nas je uz 3 mesiace ticho, nebavíme sa absolutne o nicom, iba nevyhnutne veci... ked príde domov pozdraví, naveceria sa, ide si zapálit, na wc a potom uz ide malá spat tak ju okupe a finito, nevyleje ani vodu z vanicky, nesprace hracky, kym ju uspavam, proste robí si svoje veci a ide spat... takto to ide den co den, mesiac co mesiac... okolo domu 0bodov, v sobotu mal o14:00 fajront, bolo krasne, mohol robit v zahrade... a povedal mi, ze nech sa nestazujem, ze ja nemam cas na oddych, ked mu nedam malu k jeho mame aj na 3-4hodky... tak doma sa jej nevenuje a k materi by ju tahal na pol dna... ja o taky oddych nestojím byt sama zavreta doma a on s malou prec... kazdy den chodí z roboty rovno k mame az potom domov... mama bola a je vzdy pre neho na prvom mieste... vsetko vzdy podriadoval jej... proste ignoruje ma koli svojej mamicke a preto sa nevenuje ani dcere, nech mam toho co najviac...ziadny oddych... josefka - nechavam to dozriet...
Odpovědět
Profilova fotka
jvp - precitaj si, prosim, pozorne pravidla fora: http://www.beremese.cz/forum/rules.php - pravidlo c. 5: NEPIŠ VELKÝMI PÍSMENY! Špatně se to čte a působí to dojmem ŘVANÍ!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Praci nemam z toho duvodu že žiju na malém měste,ale podle vas jsem asi ta nejhorší na světě,pokud bych mohla pracovat tak okamžite jdu ale nejbliší věčí město je 40km, řidičak nemám jedine vlak a ten jede skoro hodinu,pokud by byl muj muž soběstačnej a dokazal by se o syna postarat tak bych dojížděla i 80 km ale muj muž umi ohřat akorát parky,a o učení se synem to ani nema zájem.Manžel ví že se budeme rozvádět já se docela těším....
Odpovědět
Profilova fotka
frisbee.to svatebni album je příprava na novou svatbu...
Odpovědět
Profilova fotka
jpv: mně ani tak nepřijde divné, že se rozvádíš, když Ti manželství nevyšlo podle vých představ a máš nového přítele.... konec konců, rozvod je způsob, jak s touto situací naložitalespoň trochu se ctí a nedělat z několika lidí najednou hlupáky.... mě spíš naprosto odrovnalo, že první polovina Tvého příspěvku je taková, že by člověk slzu uronil, ale skutečnost je úplně jiná - ty už máš v podstatě vyřešený nový život.... narozdíl od ostatních rozvádějících se / rozvedených v této diskusi.... působíš velice schopně :-N
Odpovědět
jvp...vím,jaké to je,taky jsem dojížděla autem 40 km tam a 40 zpátky do města do práce za každého počasí,barák na krku,není to jednoduché.Taky u nás není v okolí práce.Nezbývá,než ti držet palce a hodně štěstí.
Odpovědět
Profilova fotka
Kote1m,Nový život ??Možná se to tak dá i říct jen to bydlení než se dodělá a rozvod vyřeší.Už k tomu nebudu nic psát,nejsem jediná co má problém a ukonči to rozvodem.Pokud bych neměla přítele tak i přesto bych se rozvedl.Jsem štastná že jsem poznala človíčka ktery mě miluje a i mého syna,nebudu to dál tady rozepisovat byla to asi chyba jsem vubec psat.Vám všem přeji hodně štestí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?