První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj babenky, pisala som Vam ako to vyzera s mojim rozvodom..bola som na dovolenke a po nej prisiel sok..moj manzel chodi s svojou kolegynou pre ktoru som v neho stratila doveru, zobral ju do nasej partie, medzi priatelov ktori ma poznaju 8 rokov, predstavil ju svojim rodicom, priviedol do nasho domu a spal v nasej posteli..Verte ze som sa snazila, bojovala som o neho, bola by som schopna odpustit a zabudnut vsetko lebo vie ze urobil chybu..Ale toto asi neprekusnem..stale sme manzelia, poriadne sme sa ani nerozpravali o vsetko a uz daval papiere o rozvod, po tyzdni co som odisla sa s nou zacal stretavat..a po mesiaci uz bola v jeho posteli..vraj nechce byt sam, ze s nou je to ine, nove a neriesi ziadne problemy..A este ma tu drzost mi vraviet aka som skvela uzasna zena a odo mna ist za nou..Co si o tom mysliet?..chcela som ho spat, no zrejme ma k nemu tahali iba spomienky na tych 8 rokov, no velmi sa bojim zeby sa tie zle veci vratili a on tiez nevie co chce...aj by ma chcel spat, zacat odznova no ma rovnaky strach ze sa to vrati do starych kolaji..Neviem ako dalej..zrejme sa tento krat budem musiet rozhodnut podla rozumu a nie podla srdca, pretoze to som pocuvala 8 rokov a aj tak to nikam neviedlo..Inak dnes mame 2 vyrocie svadby.. :-(
Odpovědět
ahoj cambrige no to mi je luto :-| tak, ale ked to rozohral s tou druhou a este sa ani nevie rozhodnut tak pre teba je to uz jasna volba a to rozvod.... :-( , aj ked je to smutne :-x ja by som si napr. nevedela predstavit rozvod, lebo do nasho manzelstva a do mojho manzela som vlozila skoro cely moj zivot takze tak a verim, ze aj ostatne holky to tak maju ;-) urcite vsak najdes niekoho ineho, ktory ta bude mat skutocne rad ;-)
Odpovědět
cambrige, ak by ste skusili dat do starych kolaji na to treba velmi vela casu a trpezlivosti. nam sa to podarilo. boli sme spolu 11,5 roka, v r. 2007 si nasiel milenku (je to dlhy pribeh, obaja sme mali urcity podiel viny, len on ako chlap to vyriesil po svojom, cize neriesil krizu doma, ale utiekol pred problemami za inou), pol roka sme sa trapili navzajom, potom odisiel, ze to chce skusit s nou, lebo nova a zaujimava zena bez beznych starosti, ktore treba riesit....po roku sa vratil... clovek si musi sam preskakat a uvedomit urcite veci. teraz sme 9 mesiacov spolu od noveho zaciatku a 04.09. sme mali svadbu :-) drzim palceky, nech to zvladnes, lebo ten cas sa vlecie hrozne pomaly, no najviac vyriesi a je najlepsi lekar.....
Odpovědět
jahodka,držím palce,aby vám to vyšlo...tu je problém ten,že on chce cambrige vychovávať,že mu na nej všetko vadilo...to znamená,že ju neberie ako rovnocennú partnerku,chce,aby sa zmenila,ale sám sa meniť nechce...to je potom ťažké. :-( kkatka,drobcek,loknička...ako sa máte???? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moj manzel ma chcel uplne inu a ja som neznasala pretvarku aku hral..este som dostala krik za to ze tieto osobne veci rozoberam tu na fore, povedali mu to jeho kolegovia..ale to ich netrapi ze sa taha s inou zatial co nam nestihla ani postel vychladnut..Vsetko to prislo zrazu, cakala som babetko, potratila som, sedel pri mne a sluboval ze to spolu zvladneme a potom ked som sa vratila domov, chcel sa dat rozviest, ani na dovolenku so mnou nesiel lebo ak by to tam bolo pekne rozchod by bol tazky..on uz davno bol rozhodnuty ze ma necha, nechcel riesit problemy ale usiel pred nimi za inou, novou..Ved manzelstvo je o komunikacii, o tom ze stojite pri sebe v dobrom aj zlom, a nie ked je zle tak sa zlaknem a ujdem a este povie ze nevladal bojovat..to nie je chlap..zahadil vsetko a ani sa nesnazil..ked som prisla nato ze bol za mojim chrbtom s nou, tak namiesto toho aby robil vsetko preto aby som mu znova verila sa s nou stretol a klamal mi a vraj lebo by som sa hnevala..ale ved jasne ze som sa hnevala..Nevladzem ho presviedcat ze som dobra ak to sam nevidi, a este ma tu drzost sa ma pytat ze ci poznam lepsieho ako je on pre mna..akokeby si chcel dokazat za ma ma v hrsti a moze si robit so mnou co chce..No aj napriek tomu som mu chcela odpustit, lebo ho lubim..ale aj ja mam len jedno srdce a nervy, nevladzem cakat kedy sa on rozhodne ktoru chce..No myslim ze ani ona ho nepozna poriadne, vzdy sa vedel dobre pretvarovat a hrat divadielko..no zrejme su pre seba stvoreni, obaja bez charakteru..Aku uctu mal ku mne a k manzelstvu ked uz bol schopny byt s inou?..Ziadnu..Kiezby to nebolo take tazke.. :-|
Odpovědět
my sme vtedy neboli zobrati, mali sme 8 rocnu dceru a nieco podobne po tych 11 rokoch ako ty cambrige. tiez tam boli klamstva, pretoze si este nebol isty tou novou a chcel si nechat pootvorene dvierka, nemal zaujem obnovit vztah, ja som bola vsetkemu na vine, zavliekol ju medzi kamaratov atd. nie som fanaticky veriaca, ale jedno mam potvrdene: bozie mlyny melu pomaly, ale isto. nepriala som mu nic zle. ono na zaciatku vyzera vsetko super, jeho mlada pipka bola tiez dokonala a uzasna, no ked opadne zamilovanost alebo sa ludia zacnu spravat ako naozaj v skutocnosti su (nie len sa robit pred druhymi pekni), tak zacnu aj prve problemy. to nehovoriac, ze peniaze tiez dokazu polozit nejeden vztah, ktory nestoji na pevnych zakladoch a dalsia vec, ked zacnu spolu dvaja zit a riesit problemy, starosti, nielen prechadzky, kino a vecere, potom len nastanu "zazraky". zrazu nebola pipka az taka uzasna, lebo uz nebola stale mila, brala peniaze, no ona nedavala, vsetci kamarati sa odvratili, pretoze narobila vela zla medzi vsetkymi (ale to uz je do inej temy)... ja som tiez odpustila, lebo som ho neprestala milovat, chcelo to vela casu, aj poznania, aby sme si obaja uvedomili, ze taketo chyby uz neurobime, lebo sa za ne kruto plati. nas vztah je teraz velmi pekne, obaja sa snazime. uzivam si to naplno, ale buducnost zarucit neviem... a druhe sance uz nedavam :-) takze cambrige, obcas kazdy urobime zivotnu chybu, dolezite je ako sa clovek k tomu postavi. tvoj manzel nema zaujem, takze momentalne nemas na vyber. mozes veci vidiet inak, ale to chce strasne vela casu a nadhladu. a ked to ma byt, tak aj ten zbabelec mozno dostane rozum, len musi padnut riadne na drzku, aby sa spamätal....
Odpovědět
Profilova fotka
Ano viem ze ludia robia chyby, nikto nie je neomylny len zalezi na tom ci sa chcem naozaj zmenit lebo mi ta osoba za to stoji, pretoze sa oplati bojovat..no ako pises ked nechce tak nemam na vyber, keby chcel uz davno by prisiel, no myslim si uteka od problemov, riesi nas rozchod cez novy vztah..ja viem ze pridu problemy, nemam ruzove okuliare a myslim ze je rozdiel medzi 8 rokmi a 4 tyzdnami ked je vsetko nove, krasne, nepoznane a ja som uz ako obohrata platna..presne vie kde co mam ale zaroven som istota, bezpecie..zena ktoru si raz vybral, sluboval jej vernost tak ako aj ja jemu a plnila som to..ale taki su muzi, zrejme ich nikdy nepochopim..Manzel sa nezmeni, aj ked priznal ze robil chyby tak chce zacat s inou s cistym stitom a nie so mnou..Mas pravdu, nema zaujem, velmi tazko sa s tym vyrovnavam a neviem ci sa len nechytam slamky lebo sa bojim byt sama so sebou..ale tiez viem ze ked nebudem vediet zit sama so svojou povahou ako mozem zit s niekym inym?..Obaja sme chceli zit podla toho ako sme to videli u nasich rodicov, nehladali sme si svoj styl..no myslim ze sa vzdal velmi rychlo, pred svadbou sme spolu nezili a mohol vediet ze pridu problemy..no zalezalo len na tom ci nas to posilni alebo rozdeli..Niekedy som s tym zmierena a niekedy vo mne vrie krv a riadnu ;-) mu vylepila..mozno by to pomohlo..xixi
Odpovědět
ja ta chapem, tie pocity su take strasne, lebo je to este cerstve. ano tak to bolo aj u nas, zacal s inou s cistym stitom. lenze on skutocne zacne po case robit tie iste chyby, takze tomu novemu vztahu ja nedavam velke nadeje. a este zvlast, ked je postaveny na nestasti druheho. pretoze ak by to bolo s tebou take hrozne, ako on tvrdi, mal sa s tebou rozist pred tym ako si nasiel inu, mal si to v hlavicke usporidat, vycistit sa a potom ist do noveho vztahu. lenze na to oni nemaju, su to poväcsinou slabosi, ktori skaci z jedneho vztahu do druheho. ano budes sama, pznam to, ked kamosky nami zrovna cas, ked sa mi pokazil plynovy kotol a ja som uprostred noci zostala bez kurenia a spali sme s malou v zime. borila som sa s problemami, psychicky na dne, bez chuti zit dalej.... zvyknuta mat niekoho pri sebe a zrazu tam nie je... ta bolest mi isla roztrhnut srdce a este zvlast, ked vies, ze on je vysmiaty a stastny s inou. ale ma to jedno pozitivum. zacala som byt po case (jasne, ze to nejde hned) hrda sama na seba, ze som to zvladla, ze viem byt samostatna, viem vybavit kopec veci. ze slnko znova svieti apodobne veci, ktore teraz nechces vidiet. ja som prosila, plakala, nech uz to skonci, nech sa zajtra zobudim a je o pol roka viac. kazdy jeden den ma pre teba vyznam. raz pochopis, co pisem. bola som rok bez neho, rok, ktory mal podla mna aj 1000 dni, lebo tak sa vliekol. vratil sa vtedy, ked som uz bola na tom celkom fajn a pripravena zit dalej bez neho... neboj, je nas tu takych vela, kazda z nas ti moze davat rady, ale len na tebe bude zalezat ako to zvladnes a ako dlho to bude trvat....
Odpovědět
Profilova fotka
ach jo,holky,nehci se sem vracet,už jsem tady byla,už jsem rozvedená,bylo to těžké a je ,ale kyž vidím,jak je někdo stále zabedněný a stále stejný...díky bohu(věřící nejse,male tohle musím) doufám,že už bude jen líp...
Odpovědět
bude lepsie deniska, nic sa neboj, hlavne teraz mysli len a len na seba a rozmaznavaj sa ;-) a neboj, ten princ na bielom koni je uz niekde na ceste :-N verim tomu, ze kazdy clovek ma na tomto svete to svoje druhe ja, len si ta musi najst |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no právě,jen se musí najít....snad se nemineme .-)
Odpovědět
Profilova fotka
cambrige - manzel s tebou dobre zameta a manipuluje :-(. Podle me nema nejmensi zajem vas vztah lepit a to co ti tvrdi ti tvrdi jenom proto, aby ti jeste vic ublizil. On si je tebou jisty a vedome ti ublizuje .... rekla bych, ze bude trochu manipulator a dobre to s tebou umi :-(. Podle toho, co pises, si nemyslim, ze by to u vas dopadlo jako u jahodky, protoze tvuj manzel si te moc nevazi. Rekla bych, ze nejlepsi reseni pro tebe je odejit, rozvest se, prestat se s manzelem stykat, aby ses co nejrychleji z toho dostala (co sejde z oci sejde i z mysli). Jednoho dne se objevi nekdo, kdo te bude na rukou nosit. To je muj nazor na vec, tak bych se zachovala ja. denisska, je mi to lito, ze to nedopadlo, ale je to pro tebe moc dobre. Drz se a hodne stesti.
Odpovědět
Článek se načítá
deniss čeká na tebe tak jako čekal na mě a poznáš ho až to budeš nejmín čekat ;-)
Odpovědět
...a studanka ví,o čem mluví,denissko :-) :-) :-)
Odpovědět
no po těch zkušenost sem konečně zakotvila v klidným manželství :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no tak jak nezakotvím i já ve štěstí,tak si mě nepřejte:-) dělám si srandu,tak moc chci jen to obyčejné lidské štstí :-(
Odpovědět
deni zakotvíš neboj ;-) na každou z nás čeká štěstí v podobě prince na bílém koni x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to abych šla do stáje:-)tak strašně jsem se vždycky tomuto tématu chtěla vyhnout a ted do něj atřím..:-(
Odpovědět
deni bude líp neboj ;-) taky sem si myslela že už nikdy nebude že budu pořád jen neštastná ale nakonec sem štastnější než kdy předtím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je dobře,přeju ti to!!:-)
Odpovědět
díky a já tobě aby si brzy našla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kéž byyyyyyyyyyy:-)
Odpovědět
věř tomu :-D
Odpovědět
denisska ahoj,často jsem na Tebe myslela,drž se a věř,že jsi udělala to nej a čeká na Tě ta pravá láska ;-) ač mě moc mrzí,že si musela tohle prožít
Odpovědět
Profilova fotka
kdanielka,já děkuju za zprávy v ip....doufám,vím,že to bylo to nejlepší,ale stejně to bolí,ikdyž jem trpěla....-(
Odpovědět
deni koukej dopředu a bude líp ;-)
Odpovědět
denis přesně jak píšou holky bude líp a líp a líp a pak i to mimi přijde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dobře,dobře,asi vám musí věřit:-)
Odpovědět
Profilova fotka
denis, o tebe se jeste budou princove prat :-) ..... nesmis se na to soustredit, proste si ted uzivej svobodu a on se jednou objevi.
Odpovědět
Profilova fotka
Denisska - i já se přidávám k tomu, že teprve "ve druhém kole" je to ještě lepší... x-) I já jsem našla svýho chlapa přímo mně šitého na míru až napodruhé... ;-) To poznáš, až to bude vono 8-) Přeju ti, aby to bylo co nejdřív!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?