První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Katka:To slo rychlo Katka, ked uz na sud idete :))) Dakujem za ten vzor. uz to mam napisane a zajtra idem podat. Baby uz nevladzem dalej. Predvcerom mi slubil, ze problemy robit nebude a odstahuje sa a chce to skoncit v dobrom a rodicov do toho tahat nebudeme a povieme vsetkym az ked na sud predvolanie pride ...a vcera ako keby sa zblaznil! Mame svojej to uz povedal a povedal ine ako sme sa dohodli :( (som cakala, ze bude fer,ale aj teraz sa prejavil ako hajzel :( ) A vecer sa len smial, stale do mna vrtal a buchal a stipal ma a smial sa ako zblazneny :(((( a chce ostat tu na byte, ze on do hociakeho nepojde, ze on nechce do stareho bytu a skaredeho a platit 300€ za mesiac! Ze on ostane tu a ja sa mam odstahovat!!! a pritom byvame v byte mojich rodicov, kt.som prerobila na jeho zelanie aby zacal so mnou vobec zit na vlastne naklady a naklady mojich rodicov!!!! A neplati tu nic,ani inkaso :((((((
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka - reakce rodiny me moc mrzi, ale hlavne, ze mas okolo sebe dobre duse, kteri te chapou a podporuji. taky vim, jake to je, sice ne v pripade rozvodu, ale rozchodu po letech, kdy jsem odesla ja, tak moje mama proplakala vanoce, jak musi byt muj ex nestastny, a ze byl takovy hodny, a tak. o me nejak neslo ..... :-( ale clovek mel dobre pratele ;-) zuzuskas: drzim palce, a preju pevne nervy, chova se jak maly spra..k. ale ver, az to skonci, tak uz bude jen dobre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zuzusas, tak preci je jasne, na koho je byt napsany, ne 8-( .... asi bys mu mela zabalit, az nebude doma, dat mu veci na chodbu a vymenit zamek 8-( 8-( 8-( ... katka, hodne stesti, drzim ti palce
Odpovědět
zuzi,vydrž a nedaj sa :-) :-) :-) :-) sme tu pre teba.
Odpovědět
kati vydrž bude zase dobře rodiče si neuvědomují že si s ním žila ty a tak by sis zkazila život ne oni 8-( zuzu ten byt je psanej na tebe a já bych mu zabalila vyměnila zámky a odstěhovala ho třeba mu hod kufry ke dveřím ;-)
Odpovědět
baby vcera vraj moj manzel poziadal o rozvod :-)
Odpovědět
drobcek...tak tfuj tfuj...a veľa šťastia ti prajem ;-)
Odpovědět
drobcek tak hodně štěstíčka a pevných nervů ;-)
Odpovědět
dakujem dufam ze to bude cim skor :-.
Odpovědět
Holky neviete mi niektora poradit,co si mam vziat na rozvodove konanie? Pisu tam nejake listiny tykajuce sa rozvodu resp.manzelstva...a neviem co tym myslia...kupne zmluvy,dom apod??? Dakujem vopred...
Odpovědět
Ahojte, ja to dnes idem podat a uz ani neviem ci to chcem. aj to chcem,ale ked neviem co bude potom :((( A vcera mi stale jeho mama vyvolavala a vypisovala sms.... A este to musim mojim rodicom povedat. strasne sa bojim co povedia,ako sa ku mne postavia........
Odpovědět
zuzi...prečítala som si tvoje príspevky úplne od samého začiatku,keď si sem napísala po prvý raz...ak máš nejaké pochybnosti,prečítaj si,čo si písala...ako ťa kontroloval,obmedzoval a žiarlil.Nezabudni na to.že je to tvoj život,že si dospelá žena a ako si ho prežijš,rozhodneš ty sama a nie rodičia,on,alebo cudzí ľudia.Tak odvahu,neboj sa,bude lepšie.NSpomeň si,čo ti robil,a naštvi sa,uvidíš,ako ti to pomože,držím prstíky.Neboj :-) :-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
zuzu jsi dospělá a nepochybuj bude lípje to tvůj život a nench si ho ničím a nikým zkazit držím pěsti pro štěstí ;-)
Odpovědět
Joj, ved ja viem ze to chcem a potrebujem,len 9 rokov sme boli denno denne spolu a 5 rokov ako par.....som si zvykla. Normalne mam vacsie stresy dnes z toho ako zo statnic :)))) Dakujem za povzbudenie baby. Dnes tam pojdem, podam na podatelni a potom sa vyplacem, zajtra poviem nasim a hadam sa mi ulavi. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, všem co čeká rozvododvý soud přejhu hodně štěstí a pevný nervy, budete je potřebovat ;-) kat - hm, tak to mě nepřekvapuje, po tom všem jak si psala, že se choval by bylo divné pokud by ted´ nedělal problémy - ale ber to z tý lepší stránky, aspon nebudeš na pochybách zda děláš dobře a neboj děláš, s rodiči mě to mrzí ale věř, že i oni časem pochopí - naší mamce taky trvalo delsší dobu, než překousla segry rozvod a to hlavně kvůli tomu, že měli 2 děti a tahle generace to vidí trochu jinak a určitě né špatně, že by při dceři nestála ;-) a to až po té, co jsem jí já vysvětlila, že to vážně nemělo cenu a nebylo co zachraňovat (její muž byl děvkař a zkoušel to i na mě |-|)
Odpovědět
zuzu neni lehký to zahodit s mým ex sme spolu byly 6,5 let a jěště měly syna tak vím jaký to je a věř že bude líp ;-) najdeš chlapa kterej si tě bude vážit ;-)
Odpovědět
To bude najrozumnejšie,najprv podaj,potom im to povedz,oni budú robit dusno,ale naozaj si musia uvedomiť,že je to tvoj život.kkatka mla to isté.Chápem to,je to dlhá doba,ale radšej teraz,než za pár rokov aby si si trhala vlasy,že bože,načo som čakala ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Ved preto to robim. on sa uz aj teraz snazi,ale ja viem, ze to zasa len chvilu vydrzi a zasa to bude take iste. Takto budem mat aspon istotu, ze sa k nemu uz nevratim a nenecham sa uz obalamutit sladkymi recami :( Nasi vedia, ze mame problemy a viac spolu nezijeme ako zijeme,ale aj tak si mysleli, ze ostaneme sami. Koli tomu sa aj moja segra s mamou pohadala koli mne. Segra povedala, ze nech sa radsej rozvediem teraz ako byt s niekym 32 rokov a skoro stale byt nestastna........ No len ked oni stale, ze sk sme si povedali, ze v dobrom aj v zlom... :(
Odpovědět
zuzi...moja matka si vzala tyrana,dvakrát do roka balila kufre,on vždy za ňou prišiel s prosíkom,ona sa vracala,a on z nej mal potom iba srandu a bol ešte horší,takže keď som sa rozhodla ja,že odídem od manžela ja,bolo to naprosto zodpovedné a nezvratné rohodnutie,vzala som dieťa,kabelu,kvetinu a šla...ten mi sľuboval hory doly...mal na nápravu roky,nič neurobil...a chová sa úplne rovnako,ak nie horšie i po 20 rokoch...preto si trúfam radiť...mám to bohužiaľ za sebou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zuzu - ano povedali ste si v dobrom a zlom, ale to zlé se rozumí věe věci, že budete spolu překonávat zlé věci - zlé věci přicházející zvenku a né zlé věci dělající proti sobě - no snad si mě pochopila, jak sem to myslela :-)
Odpovědět
baby a to tie poplatky v hodnote 66 € to az na podatelni???
Odpovědět
zuzi,to bude vedieť kkatka,ona podávala v pondelok ;-)
Odpovědět
jé,ešte na modrom koníkovi sk. sú témy o rozvode,hoď to do vyhľadávača,a tam sú údaje zo Slovenska :-)
Odpovědět
JOJ LEN KATKA TU NIE JE A JA UZ NA SUD IDEM TERAZ :(
Odpovědět
zuzi,určite to bude na tej podateľni
Odpovědět
Hej Zuzi, na podatelni zaplatis 66E v kolkoch kt.si kupis na poste.Drzim paste
Odpovědět
Mam to za sebou kocky ..... rano som bola cela rozklepana a som stale len plakala pri kazdom pomysleni na to,ale ked som to podala, ulavilo sa mi :) A chcela odo mna 3 kopie ziadosti, original sobasny list, potvrdenie o tr.pobyte a rodne listy. Kolky ze platit nemusim, ze to mi este len pride.........nemala som slov. Este to musim nasim povedat zajtra a bojim sa toho. Ale hadam ma raz pochopia :) dakujem za podporu :)))
Odpovědět
zuzi,ten prvý ťažký krok máš za sebou,teraz si daj kávičku,čokoládku,kúp si nejaké šatičky,botičky...pekne si odpočiň,a večer si to poskladaj v hlave,akou fomou to rodičom oznámiš...buď pripravená na všetky reakcie,ale nediskutuj o tom,zbytočne by ste sa pohádali s rodičmi...tak,ako som radila katke...jediná otázka na rodičov je o tom,že by určite nechceli,aby si bola do konca života nešťastná.Až sa emócie ukľudnia,potom sa dá diskutovať.Sme tu,tak sa neboj :-)
Odpovědět
som si kupila peknu supravicku adidas :))) no ja som pripravena na to najhorsie. ja viem ake to bolo, ked som sa s nim rozisla a teraz im oznamim, ze sa idem razvadzat.....ufffff no necakam dobre reakcie. Co uz .... hadam ich to raz prejde. ved popalit sa moze kazdy. ja som si myslela, ze to bude do konca zivota,ale nebol ten pravy. co uz
Odpovědět
neboj,to bude dobré...oni sa s tým budú musieť vyrovnať...moja matka si doteraz myslí,že žena je mužov majetok, 8-) 8-) 8-) ...ja som sa previnila tým,že mám vlastný názor :-D ...a žijem :-) :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?