První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
děvčata, něco z dnešního rána: Odrovnal mě manžel. Přišel z práce (z noční) a ještě koukal na net, leze do postele a povídá mi: "V práci jsem to nestíhal, jen na chvilku jsem ukecal na půjčení notebooku přítel.. ehh kolegyni." :-o :-N :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Neměla bych založit vlastní téma, "Je tato věta na rozvod?" :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
gtver no teda nevim musel bejt pěkně utahanej :-D ,manžel taky občas mele když je unavenej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
cam - musim souhlasit s fris. zkus si jeste sama projit, kdy ses naposledy citila stastna. kdy te manzel necim potesil (slovem, skutkem), kdy proste on udelal neco pro tebe. porad ses snazila, aby on byl spokojeny s tebou, ale kdy se on aspon trosicku zasnazil, abys ty ho mela duvod mit rada, aby sis ho vazila....
Odpovědět
cam souhlasim s holkama chlap tě musí mít rád takouvou jaká jsi i s tvýma chybama ;-)
Odpovědět
Pro dámy, které zajímají podmínky rozvodu (podle českého práva): Jediným rozvodovým důvodem je hluboky a trvalý rozvrat manželství, a to do té míry, že nelze očekávat obnovení manželského soužití. Soud běnem řízení zkoumá příčíny rozvratu manželství, ale zároveň by měl oba manžele vést k tomu, aby urovnali svoje spory a od rozvodu upustili. Pokud soud dospěje k tomu, že manžeství je skutečně rozvráceno, manželství rozvede. Mají-li manželé děti, musí nejdříve nabýt právní moci rozhodnutí o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu, které vydá soud ve zvláštním řízení. V tomto rozhodnutí určí soud práva a povinnosti rodičů nezletilého dítěte, zejména určí, komu bude dítě svěřeno do výchovy a jak má každý z rodičů přispívat na jeho výchovu. Manželství však nebude rozvedeno, pokud by to bylo v rozporu se zájmem dětí, který je daný zvláštními důvody (obvykle je to otázka zdravotního stavu - fyz. i psych.). Existuje i rozvod, kdy se neprokazuje existence rozvratu manželství ani jeho příčiny. Stačí, když to oba manželé budou pouze tvrdit, manželství trvalo nejméně jeden rok, manželé spolu nejméně šest měsíců nežijí a k návrhu na rozvod se připojí druhý manžel. Zároveň musí manželé předložit za 1. písemné smlouvy nebo smlouvu s jejich úředně ověřenými podpisy upravující pro dobu po rozvodu vypořádání vzájemných majetkových vztahů (SJM), práva a povinnosti společného bydlení a příp. vyživovací povinnost a za 2. pravomocné rozhodnutí soudu o schválení dohody o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu. V mimořádných případech není manžeství rozvedeno, jestliže s rozvodem nesouhlasí manžel, který se na rozvratu manželství prakticky nepodílel a byla by mu rozvodem způsobena zvlášť závažná újma. Když spolu ale manželé nežijí tři roky, soud i tak manž. rozvede. Děvčata, držte se, zkuste pro zachování manželství udělat co nejvíce (poradny, pauzy atd.). Možná máte jenom krizi, kterou společně s manželem překonáte. Vzpoměňte si na to, jaké to bylo na začátku.
Odpovědět
gtver: :-D to nevím jestli bych se smála nebo vyletěla jako četík z krabičky .. asi to druhé :-N
Odpovědět
neboli zákon o rodině v pl. znění formální a procesní podmínky podání návrhu viz občanský soudní řád v pl.znění a zákon o soudních poplatcích :-)
Odpovědět
yam, no, já chytla záchvat smíchu :-D :-D :-D tak doufám, že se tomu budu pořád jen smát :-N
Odpovědět
cambridge, uprimne si odpovedz na otazku, ci si bola so svojim manzelom stastna. Mohla si byt sama sebou? Vyjadrovat slobodne svoj nazor a pocity? Pretoze ak odpovede su nie, potom aj ked to teraz vyzera uplne opacne, rozvod sa udeje len pre tvoje dobro.
Odpovědět
gtver: skoro :-D napadlo mě, že bude lepší, když to napíšu tak jak je to v zákoně, aby nedošlo k nějakým nepřesnostem. Přišlo mi zbytečné to přeformulovávat..
Odpovědět
yam ;-) :-) já si jen uvědomila, že nebude od věci napsat, kde ty rozumy vlastně taháme, protože mi došlo, že jsem to zapomněla napsat, do čeho můžou holky mrknout, kde je to "černé na bílém"
Odpovědět
Článek se načítá
gtver: to máš pravdu, všechny zákony jsou i na netu. No z mojí hlavy ty rozumy nejsou :-D
Odpovědět
cam, opravdu, ty musíš vědět, kdy se ti bude lépe dýchat. Dlouhý vztah se nezahazuje, ale musí na něm chtít pracovat oba, nelze jen brát. Zapřemýšlej, co by tvůj partner musel udělat, aby ses opět cítila šťastná?
Odpovědět
Profilova fotka
yo twinflame: mas pravdu to co pises..prave preto sa rozvadzame, lebo nie som stastna ale moje srdce to momentalne nechape, chce urobit vsetko len aby manzela nestratilo..lebo sa boji ze bude same..ale casom bude lepsie, teraz sa dokazeme normalne porozpravat o vsetkom, nic si nevycitame lebo vieme ze je koniec, obaja sme sa ukludnili a vychadzame ako najlepsi kamarati, vzdy mi moze poradit a ja jemu, mame spolocnych priatelov...Zivot ide dalej, ja chodim k psychologovi lebo chcem veci zmenit aj na sebe ( hlavne kvoli mojej vychove a nizkemu sebavedomiu ), chcem byt stastna no caka ma dlha cesta..a asi to tak malo byt..Mozno sa prva laska musi skoncit krachom aby som pochopila ze netreba lipnut na malickostiach a vyvarovat sa rovnakym chybam..Ved nie nadarmo sa vravi ze co ta nezabije to ta posilni..a uz som prezila vselico...Tak Vam prajem vela lasky, stastia tie ktore ste ho opat nasli a tie ktore sa trapite, najtazsie je sa rozhodnut a az cas ukaze ci to bolo spravne, a ked sa rozhodnete neotacajte sa spat, budte silne...ved mate svoju hrdost a ak Vas nechce jeho chyba..pride o uzasnu zenu... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam - to uz zni mnohem lip. preju ti, aby vse neprijemne bylo co nejdriv za tebou a abys pak potkala muze, co te bude zboznovat takovou jaka jsi a bude te nosit na rukou :-) pevne nervy!
Odpovědět
cam ja tomu nechapem ved si ta pamatam z nejakej temy aj ty si mala svadbu v KE... :-| ved ste predtym spolu chodili ako pises 6 rokov a nic si si nevsimla na manzelovi, ze je to taky typ chalapa no ja neviem podla mna sa clovek za 6 rokov musi prejavit nejakym gestom atd.... aj ja som bola pred svadbou s manzelom cca 5 rokov a v manzelstve ma uz nic neprekvapilo, kedze som ho za ten cas dost spoznala... ;-) myslim, ze 27 rokov je este v pohode vek :-) naozaj pred svadbou je dobre mat oci a usi otvorene, aby nedochadzalo potom k rozvodom ;-) drzim palce ;-)
Odpovědět
cam, neber to tak, ze "mas UZ 27".. ale tak, ze mas este LEN 27 rokov :-) (ja som svojho partnera stretla v mojich 28 rokoch) Suhlasim s nazorom, ze treba urobit vsetko pre zachranu vztahu, ale na druhej strane, skutocne na to musia byt dvaja a obaja chciet, nestaci snaha len jednoho. Ale drzim palce, nech uz to dopadne akokolvek.
Odpovědět
Profilova fotka
grettka - s tim vekem si to lip napsat nemohla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to yvetta: ano brali sme sa len nedavno, teda pred 2 rokmi..manzel bol tvrdohlavy vzdy, ale predtym sme spolu chodili a nebyvali spolu, vtedy sa zdalo ze mame na veci rovnaky nazor ale ked prislo na lamanie chleba tak to bolo uplne inak..A tiez v dobre chodenie bol manzel student a ja tiez..boli sme na tom rovnako..teraz pracuje, mozno je v inej spolocnosti, viac zaraba a mozno uz nie som pre neho dost dobre..niekedy sa prava povaha cloveka prejavi az v realnom zivote a problemoch..A vies..ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju..On mi tvrdi ze som sa zmenila, ze som taka nebola, mozno som len dospela...Kolko zien je takych, ze pocas chodenia je vsetko ok a pride manzelstvo a bac..ja chcem bojovat dalej ale manzel nie..Pred svadbou jedine co bolo otvorene bolo moje srdce a respektovala som ho aj s chybami..moj manzel neakceptuje moje chyby..takze asi tak..Zrejme to tak ma byt, vsetko ma svoj cas, co ma prist to aj pride.. :-)
Odpovědět
cam každý se časem mění nikdo neni stejný celý život
Odpovědět
Profilova fotka
Ale presne tak..clovek rovnako aj vztah sa meni, menia sa nazory, ludia dospievaju a veci vidia inak ako ked mail 20...Jemu sa napacili moje vlastnosti, moje chyby mu vadili cim dalej tym viac a bol sa aby nase hadky neprerastli do niecoho horsieho..ale aj manzelstvu sa treba ucit, clovek z neba uceny nespadol a uci sa na vlastnych chybach..zalezi len na to ci sa z nich pouci a pojde dalej inak alebo ich bude opakovat..Asi sa to zmenilo tym ze sme zacali spolu byvat, pred svadbou sme spolu len chodili...niekedy sa ludia mozu neskutocne milovat ale nedokazu spolu zit..ale radsej teraz ked este nemame babo, takto sme si dali sancu najst si partnerov ktory nam budu vyhovovat....len som zvedava ze ked manzelovi nebude vyhovovat dalsia co je zase vymeni?..hladat cloveka bez chyb je nemozne a treba zacat o seba.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam rozumim ti co jsi psala. kdyz clovek dostuduje a nastoupi do prace, casto se zmeni at chce ci ne. treba ani ne k horsimu. jen pak nastane problem, kdyz se nemeni oba partneri - nasledne zakonite zacne vzmikat nesoulad. a kdyz neni mozna neustala komunikace, tak aby se navzajem snaizili chapat a navzajem hledat reseni a kompromisu, tak je vztah na ceste do zahuby. ale jen ti jen 27 let, a cely zivot mas pred sebou!!! a jak se rika, konec neceho je zacatek dalsiho a ver tomu, ze jeste lepsiho. clovek je poucen z chyb a do dalsiho vztahu jiz jde s jasnejsimi predstavami, vetsim prostorem ke kompromisum, ale zas s otevrenym srdickem. a kazdy z nas si zaslouzi lasku nejen davat, ale i ji dostavat. tak abychom tim zivotem prosli s usmevem na tvari a stestim v dusicce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Presne tak.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cambridge, neprej si zit s nekym, kdo te nebere a nechce brat takovou jaka jsi ... byla by jsi cely zivot nestastna. Moje kamaradka se rozvedla nedavno, je ji 32 a i si nasla noveho pritele a je stastna a zamilovana jako blecha :-). ten jeji ex-manzel ji take chtel mermomoci zpet, ale mam pocit, ze uz taky nekoho nasel. psycholog je dobra volba, nech se ostrihat, zajdi si k nekomu, at ti poradi, jak se oblekat, zacni cvicit ..... to vsechno jsou pomucky na zvednuti sebevedomi. Zacni se starat sama o sebe, chod ven s prateli, jet s kamoskou nebo s mamkou na dovcu k mori ..... najdi si neco, cim se zabavis a uvidis, ze to brzy preboli. Ne vsichni chlapi chteli sve partnerky predelavat, doma se hadat a na verejnosti vypadat stastne a zamilovane ... existuji chlapi, kteri radi travi cas se svymi zenami a respektuji je. I ty takoveho najdes a pak budes stastna, ze te tenhle tvuj soucasny nechtel.
Odpovědět
cam no my s manzelom sme sa ani po tolkych rokoch nejako zasadne nezmenili takze asi mame stastie :-N tak ti prajem nech to vsetko prekonas a ides dalej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viem ze casom bude lepsie, len tuto stredu som sa prestahovala k rodicom, je to pre mna trosku hanba, uz som si zvykla riadit zivot sama ale rodicia ma podrzali..psycholog mi pomaha vyznat sa samej v sebe, uces som menila nedavno a som spokojna, v septembri idem s rodicmi na dovolenku k mori a chystam sa cvicit..takze dufam ze nato nebudem mysliet..Vzdy som mala pri manzelovi pocit ze mi nerozumie, ja som cakala ze dospeje, pre neho sa manzelstvom nic nezmenilo pre mna to ze mam zodpovednost za domacnost, som vydata zena mam muza a casom rodinu a kamarati musia ist z urcitej casti bokom..Myslela som si ze na prvom mieste budem ja, potom rodine, ze je v prvom rade manzel a az potom syn..Ale co uz..necham to tak..netreba vsetko vozpytvavat, casom vsetko preboli a na veciach ktore ma teraz bolia sa budem usmievat..Dakujem za rady aj za mile slova.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mile slovo tu najdes vzdy, takze kdyby bylo ouvej, tak pisni ;-) a dovcu si uzij, slunicko ti doda energii i dobrou naladu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
cam: jakmile muz rika, ze o tebe nebude mit nikdo jiny zajem, tak ma sam veliky problem... se svym sebevedomim. to vlastne rika, ze je s nekym, koho nikdo jiny nechce.... a to jako mysli vazne? :-N tomu bych se moc divila... on si te vlastne chce pripoutat. s tim srazenim Tveho sebevedomi je to to same... ten clovek asi nema moc rad sam sebe i kdyz to na prvni pohled tak nevypada. chce si mermomoci pripadat, ze ma navrch. chudak. sice jsem vyse psala, ze je to hruza, kolik lidi se rozvadi, ale chvala bohu za to, ze mame tu moznost. ani nechci vedet, kolik lidi bylo priserne nestastnych, kdyz tu moznost nemeli. a 27 neni zadny vek, to jsem jeste sveho byvaleho manzela ani neznala :-D
Odpovědět
tak mě dneska na soudě pěkně nakrkla baba jedna, musím počkat, až uplyne 15 dní od převzetí u ex....a mám dojít nejdřív 25.... pak mě vytočil realiťák a ve stavební spořitelně a já si to dneska půjdu hodit...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?