První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Almi, moc mě mrzí co se ti přihodilo. Podobnou zkušenost nemám, ale z okolí vím, že většinou v tom skutečně býva jiná žena. :-( Nebo už u něho pominula taková ta zamilovanost, vztah zajel do vyjetých kolejí a on najednou přemýšlí jestli takhle chtěl žít? Otázka je kolik si toho stačil užít před tím, než jste se poznali, myslím, že pořád platí, že chlapi jsou samci a potřebujou si to dokazovat. Já nevím jak bych se zachovala, rozum mi říká, že bych ho poslala do háje, ale máte dítě, takže je potřeba to promyslet a jednat hlavou. Pokus se ho přimět k tomu, aby ti to vysvětlil, jste přeci manželé a rodiče a on není 15 letej fracek, aby bez řádnýho vysvětlení odkráčel a spálil mosty. Dej mu najevo, že ho miluješ, že ho jako rodina potřebujete a zkuste si třeba udělat rodinný výlet-na víken dněkam vypadnout...., aby jste byli jenom spolu. Pokud, ale bude hluchej, tak hlavně nedělat scény ,ale určitě bych trvala na lepším vysvětlením.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já jsem mu napsala sms, že se všechno dá řešit, že přece nemůže jen tak opustit rodinu, že jsme se tolik milovali. Já manžela mimochodem miluji pořád moc :-. On mi na to nic neodpověděl a nepíše vůbec. Pokud nemá zájem mluvit, řešit, tak těžko můžu navrhnout poradnu, zapracovat na chybách at... nevím, co se mu honí hlavou. Holky věřtě, že je to strašný :-. Jsem zvědavá, co bude zítra, jestli přijede pro hadry a kouknout na malýho nebo pojede rovnou k rodičům.... Já už nejsem ani schopná, cokoli mu ustně říct, bojím se jeho odpovědí :-. Připadá mi ale, jako by mě nenáviděl, jako by mu vadila vyloženě moje přítomnost. Holky, dávali by jste mu malýho ještě před rozvodem(pokud to tak dopadne)? Určitě ho bude chtít zase k jeho rodičům, jenže já tam s malým nerada jezdím, všichni si ho přehazují jako kotě, vzteká se, pláče a má toho plný zuby. Naposledy mi řekl, že si zažádá o předběžné opatření před rozvodem, aby měl malýho. Ale já jsem mu řekla, že mu ho neberu, naopak chci aby s ním byl. Malej ho strašně zbožnuje, když odchází, tak pláče a volá táta, táta.... Jenže nechci, aby si ho bral tam, kde malej nemá ani žádnej výběh, jen mraky tetiček, důchodců a všichni ho olizují. Zní to divně, vím ale je to přece jen 15ti měsíční dítě, je ještě malej. A manžel ho tam 100% hodí babičce a jde si za kamarádama. Malej tam pak chudák může jen řvát a řvát a čekat, než si ho manžel milostivě vezme a odveze domů :-. Ach jo, já furt doufám, že se vzpamatuje a řekne, že to zkusíme vyřešit, pokud by to nešlo, dobrý beru, nejde to ale tohle nééééééé :-. :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Almi, já myslím, že bys mu malýho měla dávat,je to pořád jeho táta. Ale stanovit si nějaký pravidla, aby si za tebou nepřišel jak se mu zlíbí, ale podle domluvy. Podle toho co píšeš, že mu vadí tvoje přítomnost, že tě nenávidí (nebo máš ten pocit), třeba se to srovná vašim odloučením, zkus se s nim domluvit, že teda budete chvíli bez sebe a pak se uvidí, pokud i nadále bude cítit, že už vás nechce, tak je lepší to skončit a nečekat na nějaký zázrak. Myslím, že bys měla zkusit s ním promluvit, nejistota je hrozná věc. Chápu, že se bojíš odpovědi, ale lepší je vědět věci na rovinu, ikdyž to třeba nebude hezké slyšet.
Odpovědět
Profilova fotka
On mi řekl, že neví, co ke mě cítí, pak jsem se ho ptala znova a neodpověděl. Nevím, co jsem mu mohla tak strašnýho udělat, že odešel :-. Prý jde příští středu, zeptat se někam k právníkovi, doufám pořád, že se vzpamatuje. Jestli se u něj něco změnilo, nevím!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ti držim palce, ať to dobře dopadne. Máš nějakou povědomost, co jeho kroku říká jeho rodina? Jaký s nima máš vztah? Já mám štěstí na tchýni, mám skoro jistotu, že kdyby něco takového provedl ten můj, tak rodina se spíš postaví za mě, to že má jinou ženskou, to by před nima nemohl ani vyslovit.
Odpovědět
ahojte tak ako vas tak citam je mi nenormalne smutno:(((( my sa zatial ib na svadbzu chystame.ale ja som strasna realistka,lebo ked vas vidim ake ste boli strasne stastne na svadobnych fotkach,a za chvilu je to prec...... tak si hovorim,ze naco ja sa mam vobec vydavat:ti chlapi nam asi fakt nestoja za tie nervy:))
Odpovědět
Profilova fotka
a jéje. tak tohle je hodně špatný.. tak tohle nevypadá ani trochu na ženskou, ale na ztracený city... A tohle vim moc dobře-a stalo se mi to taky.. ale já byla ten kdo přestal milovat.. a je to přesně jak říkáš... Já stim klukem chodila.. měla jsem ho ráda.. a po dvou letech jsem odjela na mini dovcu jen se segrou, vratila jsem se a najednou zjistila ze to neni ono, ze me on jen vysává a ničí, že jsme porad jen doma, ze proste nijak nerostu, ze me uplne zasek, snazila jsem se to omlouvat, ale uz vtu dobuz jsem byla odtazita.. no adoslo to tak daleko ze jsem ho zacla silene nenavidet, nebrala jsem mu tel, nepsala mu sms, (jenze me ho porad bylo lito ho opustit) no a kdyz na me sah- malem jsem ho zmlatila.. takze.. po 2 mesicich tyhle hruuuzy jsem mu dala kopacky... do ted a je to 5let ho bytostne nenávidim ()ac za to nemuze) proste jsme na nej tezce alergická ... u jiných ex tohle treba vubec nemam, neublizil mi, nepodvedl me, ale proste tohle se u me zniceho nic objevilo.. a trvá to.. kdybych ho videla tak se snad neudrzim a jednu mu vpalim-ano tak je to zlý.. a porad to tu je- nenavidim ho ... Pisu to- nepoznávás tam neco??Jen to pisu ze mozna "JEN" prestal milovat a opravdu vas nechce opustit a snazí se.... jako predtim já... prijde mi to tak...
Odpovědět
Profilova fotka
alkapinka: bohužel je na tom hodně věcí stejných, skoro stejných :-. Že ho vysávám atd... :-. Já pořád doufám, že jak ted pořád sám, že se vzpamatuje, že ví kam patří :-.
Odpovědět
Profilova fotka
almi je dobře že mu davas tu volnost- to je hodne potreba- treba se to v nem srovna:-) a nebo si ujasni ze tak mu to vyhovuje a tim padem je jasno... :-( na to uz nevim co ti rict:-( Je mi to lito:-(
Odpovědět
Alkapinka, to je asi to, co se v žádostech o rozvod uvádí jako "nepřekonatelný odpor" co? :-D A člověk by nevěřil, že k tomu může dojít, pokud to nezažil. Ale bohužel to se asi silou vůle nepřekoná.
Odpovědět
Profilova fotka
loony- řekla bych že je to přesně ono.. a zažila jsem to jen jednou.. díky bohu..
Odpovědět
Profilova fotka
Almi, nemusi mit nutne milenku. Je mozne, ze uz je tim vztahem unaveny. Neco mu tam vadi od zacatku a casem se to v nem jen kupilo-az to vygradovalo odchodem. Myslim, ze Te prestal milovat. To neni nic proti Tobe, ani proti malemu, to ma proste clovek v sobe. Zkus s nim promluvit. Pokud tomu opravdu tak je, nech jej jit-stejne byste nebyli stastni a i dite by to casem vycitilo. Pritel mel doma neco podobneho-problemy,ktere byly uz pred svatbou. Casem se stupnovaly, tak doufal, ze to zachrani ditetem, cehoz ted hodne lituje a sam priznava, ze to bylo nezodpovedne a naivni. Bohuzel k zadnym zmenam k lepsimu nedoslo,tak take odesel. Muzes to sebevice nechapat,sebevice se litovat a zaroven vztekat ci nadavat jaky je to nezodpovedny zmetek, ale vztah stejne nezachranis. Netlac na nej a dej mu cas si to v hlave poradne srovnat. I kdyby to dopadlo ve vas neprospech, k opaku ho stejne neprinutis.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
almi - to mě moc mrzí, ale mám pocit že už si sem do tématu psala dříve, že něco není tak jak má - nevim. Přídete mi oba dost mladí a upřímně ten tvůj hodně nezodpovědný - jo možná přestal milovat ale tohle já neberu, znám spoustu párů co se dávno nemilujou, ale maj se jen tak obyčejně rádi, maji děti a je jim fajn a určitě by jen tak neodešli. Základní problém u Vás vidim v tom, že Vám chybí komunikace a taková vzájemná tolerance, nejen z jeho strany, ale i z tvojí - jak píšeš že by hodil malýho babičce a šel - dobře taky by se mi to nelíbilo a když to občas ten můj udělá tak taky nadávám, ale pořád je to jeho táta a pokud neni na dítě agresivní nebo jinej podobnej extrém, tak bys to měla tolerovat. (třeba at´ si taky užije babičky) Dále proč mu pořád žehlíš a vaříš, vykašli se na něj at´mu to dělá ta kde je. Já nevim prostě mi příde že seš a bylas na něj strašně moc hodná - CHYBA. Jasně že toho pak bude zneužívat. Já vim je to těžký ale ve vztahu je třeba udržovat jakési napětí, to že nebudu skákat jak píská atpod....... Poslední rada, pokud se bude chtít rozvést tak ho hlavně nepros a tzv."nedolejzej" za nim - já vim je to těžší, ale máš dítě - tak mysli především na něj ;-) Jinak zkus si přečíst jednu z knížek - Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstávají oči pro pláč, Proč si ženy berou potvory a hodným holkám zůstávají oči pro pláč nebo Proč se hodné holky dostanou do nebe a potvory všude - je to opravdu zajímavé a hlavně pravdivé - základní rozdíl je strach - potvora dává muži neustále najevo, že se života bez něj nebojí ;-)
Odpovědět
ahojky almi vím že to neni lehký alr pokud chce jít tak bych ho nechala mám za sebou něěco podobnýho akorát ten můj odešel za jinou taky smer měly syna
Odpovědět
Ahojte. Povedala som manzelovi, ze sa chcem rozviest, tak najskor povedal, ze mi podpise rozvod a na druhy den ked sme s a o tom rozpravali, bral to ako zart a smeje sa z toho. Cakala som vybuchy zlosti, plac a slzy, lebo je dobry herec a nic nebolo. Neviem ci je to dobre znamenie alebo zle... :-S
Odpovědět
ahoj zuzu....nebral to vážne ]-( ....myslela som,že už si sa do toho pustila dávno,čo škola?
Odpovědět
joj skola dobre, uz za mnou :) No najskor som skolu mala, potom som bola odcestovana a teraz ked som doma, tak riesim. Mi najskor povedal, ze ma lubi, potom ze ma nelubi ako predtym a dnes ze chce to skusit znovu. Chcela som to skoncit v dobrom a dohodnut sa. Ked sme sa o tom v nedelu rozpravali, tak aj on povedal, ze v dobrom a vecer mi povedal, ze to je asi zart z mojej strany......
Odpovědět
no holky všem co prožíváte starosti s rozvodem a nevěrou nezávidím a držím palečky abyste měly dost sil to zvládnout já tím prošla taky a už mi hej almi souhlasím s brumdinkou vím o čem mluví ;-)
Odpovědět
zuzu,budeš musieť byť tvrdá a stáť si na svojom,a neostávaj s ním sama :-(
Odpovědět
ved ja som doma nebola viac ako mesiac....a ani ho netrapilo kde som. Ja neviem o co mu zas ide. Ja som si ista, ze to chcem skoncit. Aj mi povedal, ze svadba bola chyba. Uz nevladzem pocuvat jeden den toto a druhy zasa ine!Do konca augusta to chcem uplne ukoncit. Nevies mi povedat ako dlho trva kym nas rozzvedu?
Odpovědět
zuzu záleží na soudu
Odpovědět
Ked ja o tomto nic neviem....a keby sme sa dohodli, neslo by to rychlejsie????
Odpovědět
studanecko,já tě zasklila,ahoj ;-) ... zuzu...no tu našej jednej kamarátke to trvalo menej ako 2 mesiace...ale chce to právnika
Odpovědět
a kratsie sa neda??? :) Ja viem ze to chce pravnika. Este musim nejakeho zohnat :-|
Odpovědět
fris to neva já sem zvyklá :-D :-D :-D :-D zuzu jak řiká fris hlavně záleží na soudu u mě to bylo asi 4 měsíce po podání žádosti ale mě jěště proběhl soud o dítě
Odpovědět
zuzu...že kratšie :-D :-D :-D :-D ja som čakala po revolúcii 2 roky,než prezident menoval nových sudcov,než sme prišli na rad ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
zuzu,neboj,dúfam,že som ťa nevystrašila,teraz to fakt ide rýchlo,ale musiš byť na všetko pripravená a silná ;-)
Odpovědět
zuzu sohlasím s fris bude dobře neboj hlavně sílu ;-)
Odpovědět
No ja konecne idem podat ziadost zajtra....mam z toho taky blby pocit,ale nie je to nic prijemne...ale viem,ze je to riesenie a chcem to....pravnika nemam,kamoska sa rozvadzala a do mesiaca boli rozvedeni,ale zalezi vraj na sudcovi...
Odpovědět
katka moja...konečne...tfuj tfuj tfuj,vydrž,my sme tu podporovali heliska,začalo to na konci júna a už je rozvedená,šlo to rýchle...ako ti je,čo zdravíčko????Myslím na teba :-) :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?