První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
zuzuska já nejdřív ne ale pak už jo našla sem nynějšího přítele a ten mě podržel a držela mě i rodina ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky vy se nebojíte jít do svatby jeste jednou???? ty jo ja si nedokazu predstavit se jeste vdavat, ale to asi treba casem prijde....
Odpovědět
Profilova fotka
marti - to chce asi vážně čas, jinak já holky obdivuju, já bych se po rozvodu asi znova nevdala zvlášt´v dnešní době :-D :-D :-D né vážně, mám obě sestry rozvedený a ta jedna se zařekla že vdávat už se nebude a ta druhé až ted´po x letech uvažuje že možná ale ten její se zas k tomu nemá, takže taky nic a jinak většinou co mám známí co jsou jednou rozvedený at´ženský nebo chlapi, tak po druhý se do toho málokomu chce :-|
Odpovědět
Tak já se přiznávám, že jsem vdaná podruhé :-) Kdyby partner nenaléhal, tak bychom žili "jen" na hromádce, mně by to bylo upřímně fuk. I pro mého muže je to druhé manželství.
Odpovědět
Zuzuskas: četla jsem všechno, co jsi tu napsala... rozveď se!!! Myslím že je jasné, že ten tvůj je chorobný žárlivec, a to léčit nejde. Časem to bude jen horší a horší, další krok bude, že bude naléhat abyste měli děti - ty s dítětem budeš ještě víc přikovaná doma, bez vlastních příjmů a totálně na něm závislá, a ten pravý teror teprve začne... Myslím že v tvojem případě není pravda, že vina je ve vás obou - je to jen jeho vina. Chorobná žárlivost je diagnóza, a ty jsi měla jen smůlu, že jsi s ním z nějakého důvodu začala chodit. Tohle se časem bude jen a jen zhoršovat. Myslím že by ses měla vykašlat na státnice - třeba to posunout o rok, a řešit teď svojí situaci. Naprosto chápu, že se ho bojíš, a že si ostatní myslí, že jste dokonalý pár. To je pro tohle naprosto typické. Rozhodně bych ti poradila spojit se s krizovým centrem, kde by ti jednak vysvětlili, k čemu to může ještě vést, a pak by ti určitě doporučili schopného právníka, který by to vyřešil za tebe (pokud si ho nemůžeš dovolit, jsou i právníci, co pracují na těhle případech zadarmo). Je jasné že se bojíš, jsi oslabená a nemůžeš to řešit sama. Na rodiče a kamarády se vykašli, ti s ním nežijou... Podívej se sem, tady se řeší spoustu případů podobných tvému. http://ona.idnes.cz/poradna.asp?p=tyr... nebo rovnou sem: www.bkb.cz (bily kruh bezpeci) www.donalinka.cz
Odpovědět
dAkujem, ale on nie je inak zly...az na tu ziarlivost :( a majetnickost:( To ma z domu...jeho otec je taky isty.Svokra musi len z prace a domov a aj to jej robi sceny:( Ale tak ja uz viem, ze rozvod bude istotne riesenie.....mu riadne ublizim :( Sa pozname uz 10 rokov a tak vlastne pridem o vsetkych kamaratov :( a kedze sme aj spoluziaci zo zakladky a strednej, tak to bude este horsie :(
Odpovědět
Zuzuskas naozaj rozved sa.Ja mam doma to iste,teda zijeme rok oddelene,ale je to skoro akoby sme spolu zili.Ja som koli praci zostala v zahranici....bola urcite zmena spravania z jeho strany...ale potom sa to vsetko znovu vratilo spat.Ja idem koncom mesiaca domov,mam zdr.problemy ale tiez sa idem rozvadzat...vies ono rozvod nie je ani tak citova vec ako rozumova.Moze ti na nom zalezat,ale v hlave vies,ze to takto fungovat nemoze a nebude....Ja sa rozvodu tiez bojim,ale oslobodim sa...a moj muz tiez nie je zly,len sme sa ,,museli,, vziat,aby sme zistili,ze jednoducho v manzelstve my dvaja fungovat nedokazeme....Nie sme pre seba stvoreni.Takze hlavu hore a urob to,co ta urobi stastnou a co chces urobit.Vela stasticka....
Odpovědět
katka: kakujem za povzbudenie...mas pravdu 5 rokov chodenia a po 8 mesiacoch clovek zisti, ze to vsetko bol omyl!!!!! ale tak lepsie ako sa trapiit 10 rokov a potom na to prist :( ja sa mu bojim o tom povedat...... normalne ma panika chyta
Odpovědět
Profilova fotka
marta.urbankova: Já se nebála jít do svatby ještě jednou ;-) A myslim, že to není o čase (já se vdávala necelých 8 měsíců po rozvodu), ale o přesvědčení a o tom, kdy potkáš konečně toho pravého ;-) A taky samozřejmě je to o tom, jak vnímáš ten rozvod, jestli jako vysvobození, úlevu nebo jako křivdu, zradu, ublížení...
Odpovědět
marta.urbankova ani já se nebojím jít do toho jěště jednou a budu rok od rozvodu ale můžu říct že teprve ted si ty přípravy užíváým na plno a můj miláček semnou :-D a pro mě byl ropzvod vysvobozením myslím si že i kdyby di jinou nenašel asi bysme šly stejně od sebe přestaly sme spolu komunikovat a to je ta největší chyba :-|
Odpovědět
Profilova fotka
beruska: Souhlas. Nefungující komunikace je začátek konce |-| I pro mě byl rozvod úleva...i když samozřejmě člověku je líto těch let, ale když to neklape, tak to nemá cenu lámat přes koleno...
Odpovědět
nunacek to nemá souhlasím s tebou akorát newjvíc na tom byl bit náš syn ale ted už je spokojenej má jinýho tatu když jeho vlastní na njě kašle a já mám konečně spokojenej život :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
beruska: To je dobře, že už je syn spokojenej ;-) My měli bezdětné maželství, takže děti jsme řešit nemuseli...
Odpovědět
a to bud ráda i když mi měly rozvod bez problému ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
beru: Jsem ráda, že jsme neměli děti, z mnoha důvodů... ;-)
Odpovědět
to bud ale já sem ráda že prdelku mám ponese nám prstýnky :-D měly ste nádhernou svatbu odkud jsi že ste to měly v brandejse bydlela sem kousek od brandýsa ;-)
Odpovědět
Zuzuskas, Ty automaticky skladáš zbrane a očakávaš, že prídeš o všetkých kamarátov a blízkych. Zabojuj o svojich blízkych. Nevzdávaj sa. Moja rada je: zatiaľ nespomínať rozvod ale začať otvorene známym, kamarátkam, rodine hovoriť aký je Tvoj muž v skutočnosti. Sťažovať sa, ukázať žiarlívé smsky, ale zatiaľ nespomínať rozvod, aby sa Tvoj muž nedopočul čo chystáš. Tak postupne zmeníš obraz muža v ich očiach. Po štátniciach podáš o rozvod a zároveň poprosíš známych, rodinu, kamošky o podporu pri rozvode. Tak máš šancu, že Ti niektoré vzťahy ostanú napriek rozvodu. Prestań sa tváriť, že je u Vás všetko v poriadku. Manželovi rozvod oznám na verejnosti, nie doma, aby Ťa neprizabil. A zváž, či by nebolo bezpečnejšie sa po štátniciach od manžela tajne odsťahovať, kým bude v práci a že žiadaš o rozvod mu môžeš oznámiť zásielkou kuriérom... Ale počítaj s tým, že Tvoja rodina sa môže postaviť na stranu exmanžela a že o nich možno prídeš. Teraz budem drsná, ale ak za takýchto okolností prídeš o rodinu, tak si o nič neprišla.
Odpovědět
Profilova fotka
beru: To bude krásné, až vám ponese prstýnky :-) Díky za pochvalu svatby :-) Bydlíme v okrese Ml.Boleslav. Měli jsme tajnou svatbu, takže proto až v Brandýse ;-)
Odpovědět
jujky my kousek od bolky :-D ale okres mělník máme to tam i tam 25km :-D
Odpovědět
tak jo holky všem co mají před rozvodem přeju hodně síly a pevné nervy ;-) nunacek kdyby si chtěla popsat písni mi do pošty :-D já se tulánkovat a debatovat o svatbě tak hezkopu doboru noc
Odpovědět
Profilova fotka
beru: My dokoukáme hokej a taky se jdem tulánkovat :-D Dobrou noc ;-)
Odpovědět
nunacek tak doboru a hezký tulánkování :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tobě taky :-D a máš tam ode mě IP ;-)
Odpovědět
Kvetka,presne tak.Ja to takto ,,taham,, uz rok.Stazujem sa.... ;-) Moja rodina stoji na mojej strane,nastastie,ale myslim,ze aj tie prave kamaratky...Jednoducho to nefunguke,nevyslo to,na co sa trapit?! Aj toto je zivot,aj toto je realita....nebudeme ani prvi ani posledni. Zuzuskas,my sme sa tiez brali po 5rokoch....a budu 3roky,co sme manzelia.A dnes viem,ze moj muz si ma nezasluzi...urcite som aj ja urobila vela preslapov a chyb v zivote...ale som presvedcena o tom,ze na takom principe ako funguje nas vztah posledne 2 roky sa fungovat jednoducho neda.
Odpovědět
asi je to pravda, ze radsej mu to nepovedat ked budeme len sami dvaja..... Som to povedala kamaratke a bola v soku. Ale aspon sa mozem uz niekomu zdoverit....sice sa jej este bojim povedat vsetko,lebo predsa len je to spolocna kamaratka nas oboch. Len mi stare hovori, ze mu mam dat este sancu, ze si nevie predstavit, ze by sme neboli spolu.....tazko. Ale urcite si vela ludi vsimlo, ze to nie je vsetko v poriadku. Teda ja by som si to vsimla na inom pare! Odstahovat sa nemozem, lebo byva u mna. Takze urcite odtialto neodidem! Vcera ma volali baby dnes von na grilovacku, tak som mu to len oznamila, ze idem. Tak mu az zabehlo....ze som sa nevypytala a ze ak chcem ist, ze pojde so mnou...ze sama nepojdem :( Baby je na tom nieco zle, ked chcem ist von s babami von? ja uz neviem ci som blba ja alebo on! Alebo je manzelstvo naozaj o tom, ze bez seba ani na krok?
Odpovědět
jéje co by na tom bylo blbý každej občas potřebuje jít sám ven ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zuzuskas: manzelstvo nie je o tom, ze bez seba ani na krok... :( ...som si to tu precitala od zaciatku a vidim, ze to mas tazke... ked byva u teba, co takto ho vystahovat k mamicke??? :) ja viem... sotva realizovatelne...
Odpovědět
Profilova fotka
zuzuskas ja mám pocit, že si za svoje problémy vo veľkej miere môžeš hlavne sama. To ako sa k tebe chová je otras ale ty si mu to dovolila. Načo mu povieš že sa od kamarátky vrátiš za pol hodinu? Veď mu povedz, že keď prídeš budeš doma a že nevieš kedy sa vrátiš. A čo sa týka tvojej rodiny, tak to si si tiež zavinila sama. Ja nevravím, že našim hovorím o každom probléme, ale poviem im, že sme sa pohádali za toto alebo za to. V prvom rade ty si ich dcéra a mali by na to myslieť. Alebo sa bojíš, že prídeš o svojich priateľov? Prečo? To sú priatelia? To sú neni skutoční priatelia ktorí nevedia, že si nešťastná v manželstve... V prvom rade by som sa snažila zmeniť svojho manžela, aj keď viem že človeka nezmeníš, ale vy nemáte problém, že by ťa bil, že by ste mali problém s alkoholom, alebo že by minul celú výplatu niekde v herni, nemá ani milenku a ty keď sa necháš týrať psychicky, tak ťa bude týrať. Dôveruj sebe, dôveruj svojim priateľom, že ťa v tom nenechajú samu a hlavne si ujasni vzťahy s rodičmi. Povedz im, že od nich očakávaš podporu, že si nešťastná a či sú oni spokojní keď ty si nešťastná? Tomu neverím, ani jeden rodič nechce vidieť svoje dieťa nešťastné...
Odpovědět
clanok z idnes a bod 4 sedi na zuzuskas - riesenie je jasne http://ona.idnes.cz/milujete-ho-prest...
Odpovědět
Gabriellka, máš šťastie, že si nezažila zlých rodičov, ale to, čo popisuje Zuzuskas sa bohužiaľ stáva. Dcéra sa rozvedie a zať je tak šikovný, že ostáva v manželkinej rodine ako ich vlastný syn a dcéru viac nepoznajú... Naozaj sa to stáva, najmä ak je zať dobrý manipulátor. A Zuzuskas si to už zažila na vlastnej koži, že rodičia sa v prípade rozchodu postavili na jeho stranu a Zuzuskas nútili znovu s ním chodiť. "Ani jeden rodič nechce videť svoje dieťa nešťastné" je iracionálne presvedčenie. Máš v tomto smere za sebou dobrý život, keď takémuto čomusi neveríš. Zuzuskas, s informovaním rodičov opatrne, bojím sa, že by ho o Tvojich plánoch informovali. Môžeš manžela vysťahovať z domu, teda mu zbaliť a poslať veci napríklad do práce. Proste ho vyhodiť. Inak pozor na menenie manžela. Krátkodobo sa manžel môže tváriť, že sa zmenil, ale až budeš na ňom viac závislá, napr. na materskej, môže sa domáce týranie začať znova. Domáce týranie /a obmedzovanie pohybu je forma domáceho týrania/ samé od seba neskončí. Či je normálne, že je manželka občas sama vonku? Nie je to normálne, pokiaľ je muž domáci tyran. Inak to normálne je. Začínaš pochybovať o vlastnom úsudku, to je ďalšia fáza domáceho týrania, bacha na to. Skonč to, lebo ešte nejaký čas a uveríš, že je to, čo sa u Vás deje normálne a že Ty si nenormálna. Schovaj si telefónne čísla na kamarátov a rodinu pre prípad, že by Ti zabavil mobil. Schovaj si sobášny list, budeš ho potrebovať pri rozvode. Daj pozor, aby si Ťa ešte nepoistil dieťaťom. Viac ma momentálne nenapadá. Veľa šťastia.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?