První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, musím se s Vámi podělit o svůj příběh.. Po půlročním manželství jsem náhodně objevila v manželově emailové schránce, (místo očekávaného nákresu krbu do našeho domečku) emaily od jakýchsi si slečen.. Dva měsíce po svatbě dokonce své bývalé vyznával lásku a obdivoval ji.. Nedalo mi to a tak jsem zajela dál, zjistila jsem, že tři měsíce po zasnoubení si dopisoval s ,,kurvou"" o tom jak přesně by se mu to líbilo. Mezitím si stihl dát inzeráta na seznámení... Teď samozřejmě prosí a vymlouvá se, ze to tak nemyslel... Odešla jsem od něj, alespoň prozatím... Jaká by byla vaše reakce?? Díky za odpovědi
Odpovědět
Profilova fotka
Kaataa - v tomto směru jsem asi hodně benevolentní. Dala bych mu ještě jednu šanci. Zapomenout se to samozřejmě nedá, ale já si bohužel myslím, že muži prostě nejsou monogamní :-| Jasně, že ho pak budeš více sledovat, nedůvěřovat. Bude jen na Tobě, jak ho vezmeš dál, zda necháš čas, aby toto vše zastřel. Pokud je to ale pro Tebe vnitřně nepřekonatelný problém, nebude ta šance mít dlouhé trvání, prostě to nezkousneš. Tak si zkus zvážit své postoje a názory a dle toho se rozhodni. Obě rozhodnutí - dát šanci x rozvést se - jsou správná, rozhodneš-li se sama k sobě upřímně. V tomto Ti názory okolí nepomohou, vždy budou dva tábory. Držím palečky ;-) Luca83 - přečetla jsem si Tvůj příspěvek a vím, že přesně to, co píšeš, bylo jedním z mých hlavních hnacích motorů. Nechtěla jsem, aby takto vyrůstaly mé děti. Je mi jasné, že to v sobě stále máš (stejně jako všechny ženy, co DN zažily), ale i díky tomu víš zcela přesně, co nechceš a co nedopustíš. Měj se co nejlépe to jde! :-)
Odpovědět
Kaataa, nic bych z toho nevyvozovala, muži to teď mají jako sport.. prostě si dopisují s ženami na různých erotických a seznamovacích servrech a ve skutečnosti se s nimi nesetkávají.. je to jen takový virtuální adrenalin, nic víc. To mi můžeš věřit. Vím, že Tě to mrzí, jsi naštvaná.. nedůvěřivá.. ale zkus to zkousnout, nech si to od něj vysvětlit, myslím, že ti víceméně řekne totéž, co ti říkám já :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky muj nazor je takovej, ze 2 mesice po svatbe je trochu brzy na takovyhle extempore.chapu ze se chlapi radi otocej za kazdou sukni, i to dopisovani s kurvou bych jeste mozna dokazala pochopit, ale co to vyznani bejvalce, seznamka.. podle me nevi co chce. ja bych mu uz proste nemohla verit.samozrejme ze bude vysvetlovat, omlouvat, prosit apod, ale podle me to bude delat dal
Odpovědět
Já bych neřešila, zda 2 měsíce po svatbě... pravda je taková, že 2 měsíce po svatbě to prasklo :-D Muži mají rádi flirt, internet jim ho umožňuje v poměrně málo nebezpečné formě :-) Doma mají manželku, kterou milují, ale flirtu se někteři neubrání. Souhlasím, že to nejspíše bude dělat dál.. jen si dá bacha, aby se na to nepřišlo. Myslím, že je toto počínání docela neškodné.. Počítám s tím, že se do mě pustíte, že se ho zastávám, ale mám v tomto směru docela bohaté zkušenosti :-) Jinak prošla jsem více vztahy a stalo se mi mnohokrát, že mi bývalí partneři psali komplimenty, ve skutečnosti je to jen hra, nijak významná, pro novomanželku zcela neškodná :-)
Odpovědět
no mne by sa nepacilo, keby sa moj manzel takto zabaval :-N
Odpovědět
mirca bohuzial pribeh tvojej tety je jednym z mnohych :-( medzi nasilnikom a obetou vznika urcity druh zavislosti, ked obet nedokaze odist aj ked rozum jej hovori ze ano, je to nepochopitelne, ale ja to tak :-(
Odpovědět
Profilova fotka
pro novomanzelku hra neskodna dokud se do hry nezapoji aktivni osamocena bejvalka :-D si myslim, ze by si mel hrat doma a ne u bejvalky.no ale zalezi kdo a co si kazdej pod pojmem manzelstvi a partnersky vztah predstavuje ze 8-)
Odpovědět
:-D Pindružko, to máš pravdu, ale kdyby se objevila ta aktivní osamocená bejvalka, tak novomanžel vezme nohy na ramena a prchne domů ke své krásné milující (a milované) novomanželce :-D Ale souhlasím a nedivím se, pokud to některá nepřekousne a půjde ze vztahu pryč a nikdo jí to nemůže mít za zlé. Ale osobně vidím problém, pokud se chlap schází (nebo si píše, to je fuk) stále s jednou ženskou, pak bych tam viděla opravdu hrozbu nějakého nově se rodícího vztahu... ale pokud si píše s kurvama, tak evidenteně vztah nehledá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kaataa22, můj nazor: ja bych to asi neprekousla. Mela jsem jednu takovou zkusenost s byvalym partnerem, byli jsme spolu 4 roky a zkusila jsem to v sobe potlacit a prejit to, ale nezvladla jsem to a ten nas vztah jsem tim odsoudila k zahube (nebo vlastne on?;) Kazdopadne si rozmysli, tak jak pise Silente, jestli to jsi schopna odpustit a nevracet se k tomu v prvnim konfliktu a nebo ne. Pokud ano, dej mu sanci, pokud ale ne, tak to radeji skonci ted. Treba mu to dojde a po nejakem delsim case se k sobe vratite... cesty osudu jsou nevyzpytatelné ;)
Odpovědět
Kaataa 22: myslím,že teď ti všechny naše rady budou k ničemu.Ale jak říká Sandi,zálleží na tom jak jsi schopna odpustit.Ono totiž nejde si říct :tak a teď ti odpustím a bude to vše o.k. To poznáš časem.Taky jsem myslela že dokáži vše odpustit a skončilo to neustálým podezříváním. a pak to on nevydržel a začal mě bít. Záleží vše na tvé povaze, ale zejména záleží taky na tvém manželovi - jak se k tomu problému postaví on. Ale popravdě půl roku po svatbě - hm to je silné sousto.No hlavně Ti držím pěstičky ať se rozhodneš jakkoliv.
Odpovědět
Chápu to rozladění a zklamání takto brzo po svatbě.. ale ukončit vztah kvůli nějaké virtuální ženě?? Jinak jsem trochu starší než většina zde, je mi už 35 a jsem vdaná již podruhé, takže na to hledím trochu z jiného úhlu. Nechci se ho zastávat, jen nedělat ukvapené závěry hned... První manželství skončilo kvůli opravdové ženské, do které se (asi) můj muž zamiloval a TOHLE jsem nedokázala překousnout. Že na ni myslí, že chce být s ní.. Rožešli se ještě dříve, než nás rozvedli, a to to šlo hodně rychle :-) Pak jsem měla vážný vztah, otěhotněla jsem po dvou letech společného bydlení a zjistila jsem totéž, co kaataa.. navíc se mnou házely hormony, byla jsem těžce raněna, řekla bych, že rozum byl proti rozchodu, ale srdce, ješitnost nebo nevím co.. prostě jsme se rozešli, za pár týdnů se narodila dvojčata a po třech letech jsme se k sobě vrátili. On o to usiloval mnohem dříve, ale já nedokázala odpustit, pomohl mi psycholog. No a vím, že můj muž si také občas zaflirtuje, také obvykle jen virtuálně.. a když o tom přemýšlím, tak i se mnou muži flirtují, vlastně téměř denně a nepovažuji to za nijak náš vztah ohrožující. Bohužel zrovna s mým mužem vtipkují a flirtují i pokladní v supermarketu věkem se blížící k šedesátce, někdy fakt zírám.. :-) Ale tohle už vůbec neberu vážně...
Odpovědět
Článek se načítá
Jo, jinak dělala jsem pár let v advokátní kanceláři, rozvody na denním pořádku, důvody bývají někdy opravdu bizardní..
Odpovědět
Ale jestliže chlap začne dělat takové věci moment po svatbě,tak co bude dělat za dva roky? Je pravda,že flirtování s ženami a muži se děje dneska na každém kroku.Popravdě která z nás neflirtuje?Ovšem my ženy to neděláme před svými miláčky,zatím co oni to dělají před námi jako by nám tím chtěli něco dokázat. Ale myslím,že jak je taková tzv. první atd fáze u prvníhovztahu,tak něco podobného prožívají i novomanželé né?Jako takovej ten pocit toho,že jsou svoji,tak proč tedy chlap tak brzy po svatbě vyvádí?Asi to nepochopím.
Odpovědět
Ty jo, holky, už těch hororových story nechte! :-| Já už začínám být paranoidní - manželovi se hodinu nedovolám nebo se někde půl hodiny zdrží a musí absolvovat výslech. :-D A to co dělá manžel od kaataa bych tedy já nezkousla. Něco jiného je lehce flirtovat a něco jiného dávat si seznamovací inzeráty a svěřovat své intimní fantazie děvce. Pokud to nic není, proč to tajil? =-)
Odpovědět
Tak ja musím taky reagovat: Já bych to taky nedokázala odpustit. Teda odpustit jo, ale nevracet se k tomu-to už je těžší. Nemám na tohle povahu. Potřebuju partnerovi věřit a jakmile je to nabourané, tak pro mě bohužel vztah končí... :-( Ja bych pochopila seznamku a i tu kurvu, to může být sázka, pobavení, zvědavost apod... I když je to teda velice brzy po svatbě a očekávala bych od něj úplně jiné myšlenky. Ale já osobně bych nepřekousla bývalou.. Myslím, že tady o srandu asi nejde. A pokud tohle dělal chvilku po zasnoubení, tak mi to připadne už tuplem divné.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Jednou odpustíte udělá to stejné..... můj názor. Rychle pryč od takovýho chlapa.
Odpovědět
Profilova fotka
mirca. velice smutný příběh, ale bohužel popisuje jen to že mi ženský občas ten rozum někde hodně daleko zapomeneme, vždyt´já ho přece miluju ach jo :-( a i kdyby, tak jenom láska ke vztahu nestačí, nezlobte se na mě, ale pak je to opravdu případ pro psychiatra a kdyby ho teta navšívila, třeba by byla ještě mezi vámi zaploska. a to je právě ta chyba, proč se bojíte flirtovat před nimi a zrovna jo, chlapi musí vědět, že nejsou prostě jediný na světě, pokud jim neustále dáváte najevo že jsou tak pak si na vás budou dovolovat víc a víc a pak to může skončit až jako u mirci tety :-( a už tu to zaznělo několikrát a asi to neradi slyšíte, ale je to pravda lidé se k nám chovají tak jak my jim dovolíme - tj.jsou určitý hranice a ty je třeba dodržovat a né neustále posouvat - je to jak s dětma je potřeba prostě důslednost, tj. když řeknu ano tak je to ano a když řeknu ne, tak je to NE a hotovo a přesto vlak nejede!
Odpovědět
brumdinka: Ano, smutný příběh a velice nepochopitelný. Rozumná, inteligentí žena se v rukou despotu změní na ustrašenou nepřemýšlející osůbku :-( . Teta k psychiatrovi chodila, bohužel, asi už bylo pozdě. Také my jsme ji pomáhali pořád, přemlouvali jsme ji, chodili s ník psychologovi a psychiatrovi jako opora, všechno bylo málo. Neměla vůli zavřít za sebou dveře a odejít z města, kde spolu bydleli, aby ji nemohl víc týrat.... Nechápe to nikdo, kdo tetu znal. Navenek to byla velice silná a rozumná osobnost, ale co bylo uvnitř??? Já osobně nechápu holky, které si dovedou vzít kluka, se kterým chodí pár měsíců nebo rok či dva. Podle výzkumů trvá období zamilovanosti, kdy nechceme vidět chyby druhého, dva roky. Až pak se začne ukazovat každý z nás v plném světle. Co nám v období zamilovanosti nepřekáželo, potom nám začína vadit. Pokud jsou to drobnosti typu - neuklízí ponožky do koše na prádlo (prkotina, ale nic mi momentálně nenapadá), není co řešit. Ale pokud je to "občasná" facka nebo citové vydírání, málokdy to dopadne dobře. Pokud je jendou v člověku násilí a agrese, podle mého se jen tak lehce nezmění.
Odpovědět
mirca18:Podle mě nemáš pravdu.Byla jsem s přítelem osm let a až po pěti letech udělal něco,co jsem myslela že nikd v životě by neudělal.Odpustila mu, ale osobně to nedokázala zkousnout a už jsem si ho tolik nevážila.Myslela jsem že je to jen nějakej moment,ale to co jsme lepily se stejně roadlo.Pak jsem s přítelem chodila tři roky a toho posledního půl rokku mě začal bít a choval se ke mě jako ke kusu hadru. No a teď mám přítele a jsme spolu zrovinka 7 měsíců.A v červnu se bereme.Nemusíme Jsem jen toho názoru,že u chlapů je to různé.
Odpovědět
tak podla mna je to rozne kolko rokov - ja napr. mam manzela s ktorym som 6 rokov a urcite po roku, dvoch by som si ho nezobrala...proste ja osobne potrebujem viac casu :-D na druhu stranu poznam aj ludi co spolu chodili pol roka a teraz su spolu stastne cez 25 rokov - moji rodicia :-D
Odpovědět
Ja si myslim,ze to nezalezi ako dlho ste spolu,ale ako si vztah vybudujete a na akych ,,zakladoch,, je postaveny.A samozrejme o charaktere oboch ludi,lebo budovat sa ma vo dvojke nie len v 1.
Odpovědět
Profilova fotka
mirca.- souhlasim a je to jeden z důvodů proč já si toho mýho vezmu až letos nebo příští rok - po 10-ti, 11-ti letech a dítěti :-) anebo vůbec ne :-D ale nejdůležitější je jak píše ten základ, jak ten tam neni, tak jde všechno k čertu :-S
Odpovědět
brum: asi je to u každýho jiný, ale podle mě je pořídit si s někým dítě ještě větší životní krok než svatba :-N
Odpovědět
Profilova fotka
kathy: no podle mě taky, proto tu svatbu až tak neřešim :-)
Odpovědět
Kaataa22, súhlasím s tým, čo Ti na Tvoj problém napísala Luca83, len by som slovo zasnúbenie nahradila slovom svadba. Na mňa to jeho správanie robí dojem, že nie si ženou jeho života a dopĺňa vzťah s Tebou vzťahmi s inými, ktoré mu napĺňajú tie potreby, ktoré Ty nenapĺňaš. Nechcem Ti ublížiť ani Ťa nijak obviňovať, len mi to tak pripadá, že si druhá alebo neviemkoľká najlepšia v jeho očiach. Reaguje totiž ako moje kamarátky, ktoré podvádzali takto tesne po svadbe svoje neživotné lásky-manželov.
Odpovědět
zaploska: Možná nemám pravdu, možná ano. Věřím, že období zamilovanosti existuje u většiny párů a v tomto období se jeden druhému snaží ukázat v co nejlepším světle :-) . Někdo se kvůli tomu dovede hoooodně přetvařovat. Až časem v ostražitosti poleví a občas mu něco "ujede" - nevhodná poznámka, facka,...cokoli. U každého je doba zamilovanosti různě dlouhá, o tom se nehádám. Akorát podle mě nemůže člověk pozant toho druhého v průběhu několika měsíců, pokud si pár neprošel různými událostmi :-S . Také může částečně napovědět situace v rodině partnera. Hodně se stává, že chlap vidí ve své rodině násilí a myslí si, že se takhle může chovat i ke své partnerce. u jiných to vyvolá naprosto protikladnou reakci, jelikož nechce opakovat model svých rodičů. Co člověk, to názor. Přesto si myslím, že nemá cenu pospíchat do manželství. Pokud by platil opak, nebylo by v ČR každé druhé manželství rozvedené. Nehledě na to, kolik lidí žije v manželství jenom kvůli dětem, majetku, zvyku,.... Manželství je krásná instituce, kterou uznávám, ale nemám pocit, že by nesezdané páry měli méně kvalitní život. Rozhodně to není pojistka na věčnost, to je jasné. Ani v manželství nebudeme mít partnera "jistého". Pokud někdo chce ze vztahu odejít, manželství mu v tom bránit nebude. Maximálně zůstane kvůli zvyku, dětem, majetku, nemožnosti kam se odstěhovat a podobně. Do takového "nuceného" manželství se pomaloučku a polehoučku vkrade neúcta k partnerovi, naschávly, výhrůžky,..... a můžeme skončit u domácího násilí. Děje se to na každém kroku, akorát my jsme byli zvyklí nevšímat si toho. Já i partner jsme s ucelených rodin, oba rodičovské páry žijí společně desítky let a rozhodně to nejsou "nucená" manželství, to vím jistě :-) . Tudíž si ani jeden z nás nenese z dětství nějaké trauma, pocity méněcennosti nebo něco podobného... Ovšem, hned dodávám (aby jste se do mě nepustily), že kolikrát ani skvělé domácí zázemí není zárukou slušnosti a úcty vůči druhému :-S . Přeji každé z vás, která řešíte problémy v partnerství, ať máte dostatek síly a sebeúcty. Určitě si nepřestávejte vážit samy sebe. Věřím, že se určtiě rozhodnete správně, ať už z manželství odejdete nebo partnerovi odpustíte a zůstanete. Každý má hranice někde jinde - někdo toleruje nevěru, násilý, neústu, jiný neodpustí ani obdivný pohled za krátkou sukýnkou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Vám moc děkuji za odpovědi... Zjistila jsem, že už od 21 let nebudu dělat kompromisy :-S Mám na víc, než na takového hlupáka... Vím, že si mě vůbec nevážil celé tři roky, vztah a mou lásku bral jako samozřejmost... Byla jsem tak pitomá! Jen jsem zvědavá na jaký exemplář naletím příště..?
Odpovědět
Kde je tlieskajúsi smajlík??? Teraz by sa sem hodil, Kaataa22. ;-)
Odpovědět
kaataa22: Takovou virtuální "nevěru" bych neodpustila hlavně z důvodu, že bych to nepřekousla |-| Jinak o zamilovanosti bylo něco v MF Dnes ve čtvrtek-to s tím programem, ale ještě jsme to nečetla. Ale taťak mi něco četl, že se lidé nemají brát v tom období zamilovanosti či co.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?