První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
kkatka aj ja ti drzim palce a myslim si, ze ked sa ti to nevrati na tomto svete urcite na druhom
Odpovědět
kkatka: dlouho tohle téma po očku sleduju, i když se mě to netýká... kkatka - přesně v situaci, kterou tu popisuješ, žije celý život moje mamka - a to ještě s rodiči manžela pod jednou střechou. Naše dětství bylo hezké, ale často smutné, protože táta pro hnusotu, kterou házel na mamku nešel daleko. Ani si už nevzpomínám, koliktrát jsme se sestrami mamce zazlívali, že se nechce rozvést. A nechápeme to doteď. Život máme jenom jeden, a ty ho celý život strávíš s člověkem, který tě psychicky terorizuje?? proč??? Až ti bude padesát a uvědomíš si, že jsi celý život promarnila péčí o člověka, který si tě naprosto nezasloužil, bude už pozdě na to, to měnit. Aspoň moje mamka to nedokázala - za celý život si prostě zvykla na ty uštěpačné poznámky o slepicích a blbcích, na ty kritické a bolestivé poznámky o hnusném jídle a jejím vzhledu, už je příliš unavená a líná na to to měnit :-( Já jsem se z manželství svých rodičů hodně poučila a taky vím, kterých věcí se strašně bojím. Je to paradox, protože můj manžel je stejné znamení jako můj taťka, je to i stejný vztekloun. Ale i přesto je jiný, a toho si vážím. Dnes jsem mu zrovna povídala, jak mi naše manželství přijde jako krásná pohodička (po půl roce :-) A on mi na to řekl super moudro: "O tom si miláčku popovídáme, až to se mnou vydržíš ještě dvacet let :-D " tak jsem zvědavá a držím si palce :-D
Odpovědět
kkatka:tvoje sebeobětování nikomu a ničemu neprospěje a tebe jako člověka naprosto zničí.Přesně jako to píše kathy.skal o své mamince, časem už budeš svůj život jen přežívat.Vlastně jsi to tak už napsala, myslíš že jsi odsouzená k životu bez lásky a úcty od partera? Myslíš že tak by to ten váš Bůh opravdu chtěl?
Odpovědět
Moja mamka mali tiez tochu podobny osud.Moj otec bol jednacik a zili sme s jeho matkou.Vela krat nam povedala,ze s otcom zostala len koli nam detom.Dokonca aj k fyzickemu nasiliu.Nemala kam ist.Po rokoch sa to zlepsilo a otec je starsi a uz ho to ,,nebavi,,.A presne toho som sa chcela v manzelstve vyvarovat a co cert nechcel....Necakam ziadnu odmenu,len verim,ze i ked sa nase cesty raz rozidu najdeme zase stastie a pokoj i ked s niekym inym.Verila som,ze mu dokazem pomoct...to bolo jedine.Ale pomoct niekomu,kto to odmieta je tazke a teraz si pripadam,ze ten BLAZON som ja...Ale zivot treba zit,takze hore hlavu...NIKDY NIE JE TAK ZLE,ABY NEMOHLO BYT ESTE HORSIE.... :-)
Odpovědět
ano, každý má nárok na kus pěkného, na pohlazení, péči a úctu od druhého.
Odpovědět
kkatka:to se sice říká ale kde je ta hranice toho horšího ? Pokud pomoc odmítá tak nemá smysl se snažit mu ji poskytnout. Držím pěsti,ať tuhle životní zkoušku zvládneš a najdeš opravdové štěstí. Tak jako já. :-)
Odpovědět
vcera som pozerala na prime top star magazin a bola tam Ivana Trumpova a ona povedala jednu vec co je naozaj pravda, a to ze: clovek musi mat predovsetkym rad sam seba. musi hladiet najprv na to aby bol on stastny a spokojny, lebo len ak dokaze rozdavat stastie aj inym ludom. a ta zena si teda zvot vie uzit. a vidno to na nej. Takze katka, pochybujem ze ak ty niesi stastna a spokojna ze dokazes nejako pomoct svojmu manzelovi. najprv by si mala pomoct sama sebe , dostat sa z toho co prezivas a potom dokazes pomoct aj jemu. ale takto len tahate jeden druheho ku dnu, rasp. on sa taha hore po tvojom chrbte. ak to mam tak obrazne povedat. A otazne je ze ked on bude hore ci bude natolko chrakterny aby z toho dna vytiahol aj teba ;-) sebaobeta je sice pekna vec ale netreba to prehanat!
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka: víš ono se říká že žena si hledá partnera podle svého otce, nikdy jsem tomu nevěřila, ale je to tak, těžko říct jestli díky bohu nebo bohužel, jak kdy - v mém případě asi díky Bohu, protože můj táta byl vždycky děsně šikovnej, vše co bylo třeba opravil a když sem byla malá mě dost často bral sebou do přírody a vůbec sem měla i díky mamince hezké dětství, ale taky umí bejt nevrlej a tvrdohlavej. A můj muž je to samé jako můj otec, sranda je že já jsem taky spoustu vlastností podědila po tátovi, třeba taky tu tvrdohlavost a že si nechám spoustu věcí líbit ale jak to překročí únosnou mez tak vraždim :-D no a u tebe, jak píšeš spíš bohužel. Asi jsem to špatně pochopila, ale myslela jsem že se rozvádíš, opravdu z toho co píšeš, nedělej stejnou chybu jako tvoje maminka, nebo chceš aby ti to tvoje děti taky vyčítali ?
Odpovědět
Profilova fotka
zeli: ano to je pravda, člověk musí mít nejdřív rád sám sebe aby mohl lásku rozdávat druhým a Ivana Trumpová určitě neni první, kdo to řekl :-) jen ještě dodám, že já osobně se vždycky snažila žít tak, abych až budu v důchodu nebo budu mít smrt na jazyku mohla říct jo byl ten život hezkej a stálo to za to! a né abych si vyčítala že já kr.... jsem s nim zlůstávala když on si ničeho neváží. Přemýšlej o tom ;-)
Odpovědět
V prvom rade, chcem napísať, že asi hodinu som sedela nad mojim príspevkom (zo včera) a rozmýšľala či ho mám vôbec poslať. Tušila som, že sa nestretne v niektorých prípadoch s pochopením a že to poniektoré budú brať vzťahovačne. kkatka78: pravdu povediac, až teraz spätne som si prečítala pár tvojich príspevkov. Môj príspevok nebol názor ani súdenie, skôr by som to nazvala takým pohľadom na tému rozvod. Nenapísala som ani, že s rozvodom ako takým nesúhlasím, ani to že žiť pod neustálym psychickým tlakom je v pohode a že sa to tak má, lebo sme si pred Bohom povedali "v dobrom aj v zlom až kým nás smrť nerozdelí". Tak som to v každom prípade nemyslela. Prosím vás, neberte môj príspevok ako nejaké "buzerovanie", alebo ako "múdrosť sveta", je to skôr o mojich pocitoch. Nikomu som tým nechcela diktovať ako má žiť, viem že manželstvo môže byť pekné aj po polročnej známosti. Ak by som chcela rozobrať každý jeden prípad o ktorom sa tu píše, tak by to bolo na román. Kiež by bol svet taký ideálny a každý ho žil podľa svojich predstáv... :-)
Odpovědět
no brumdinka ja som si hladala manzela takeho ako je moj dedko a takeho som aj nasla takze nie vzdy je to otec :-D ja som prave nechcela manzela takeho ako moj otec a takeho som aj nasla :-) , aj ked otca mam moc rada.... inak ku Katke som sa vyjadrila v IP :-)
Odpovědět
zelinka: úplne s tebou súhlasím ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
jojo, podvědomě řešíme problémy své matky a chceme si dokázat že je dokážeme vyřešit a ta bezmoc co byla v dětsví bude pryč.....
Odpovědět
Profilova fotka
yvetta: no dobře, ale pořád je to v rodině, tedy že si z rodiny bereme své vzory at´v dobrém nebo zlém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - o mně zas můj muž říká že jsem celá jeho babička, tak děsně citlivá :-)
Odpovědět
já teda, když mě manža fakt docela naprdne, tak mu vpálím, že se chová jak můj táta :-N No nevěřily byste, jak se ho to vždycky dotkne ;-)
Odpovědět
kkatka78 akosi listujem dozadu a nemozem sa dopracovat k tvojmu pribehu, a kedze je tu uz 197 stran nemam na to cas, ani chut... takze neviem pozadie tvojho zivotneho pribehu, ale kazdopadne: prajem ti strasne, strasne vela sil dievca, hlavu hore a oslobodenie.... |-| Snad sa ti toto trapenie coskoro skonci.... |-|
Odpovědět
slnieckova ona je z temy : co s takym chlapom....z volnej diskusie
Odpovědět
Lilla, mas ,,odpustene,, ;-) Zartujem.Jasne kazda mame iny nazor,inu zivotnu skusenost,iny pohlad na manzelstvo.Ja som si manzela nevyberala podla nijakeho vzoru otca,brata,ci dedka...Nechcela som manzelstvo podla nijakej sablony alebo prilohy.Ani som sa nejako nevystrihala chlapov,lebo moja mamka mala taky zivot...Jednoducho som sa do neho zamilovala preto aky bol.No zial...Mozno je to osud,ale taky je zivot.Stale si myslim,ze niektory chlapi ako nahle vidia ten prsten (obrucku) na prste (cize tam kde ma byt a kde ho chcu) tak to s nimi sakra trhne. ]-( A mozno sa k sebe vobec nehodime...je velmi tazko hladat kde sa stala chyba a preco sa stalo,co sa stalo.Stalo sa!Ale vzdy som verila v silu cloveka a ludsku prirodzenost.A zivot treba zit ako najlepsie vieme,aj ked sa popalime.Ved ho mame len jeden...Clovek sa pouci.
Odpovědět
kkatka:teď jsem dočetla tvůj příběh z volné diskuze. Až se vrátíš z Anglie bude to ještě horší, budete tě kontrolovat na každém kroku a nebudeš s nikým moct promluvit ani slovo aniž by o tom on věděl. Nakonec Ti zakáže konktak s rodinou, protože Tě oni určitě navádějí k tomu aby jsi na něj byla zlá. Moje kamarádka byla s takovýmhle chorobným žárlivcem 3 roky a přesně tak dopadla.Nemyslím že to je tím že se k sobě nehodíte, on se asi nehodí k žádné ženě. Tak ať si najde nějakou škarednou babici a nemusí žárlit, pitomec ]-(
Odpovědět
Ved to je to,coho sa najviac bojim...navratu na SK.Uz mi povedal,ze doma to bude INE,lebo tam bude vzdy niekto,kto na mna da ,,pozor,,............................................................................................................ No na SK sa budem urcite musiet na cas vratit.Caka ma operacia.Mozno i rozvod. :-(
Odpovědět
kkatka: jsi určitě silná osobnost, a obdivuju tvůj názor na manželství. Ale přečti si příběhy žen, které žily se žárlivci (mluvím o chorobné žárlivosti) a taky na téma domácí násilí. I v téhle diskusi se to hodně probíralo, a podobných dramatických příběhů je spousty. Podle tvých příspěvků (i v jiných diskusích) myslím, že se v těch příbězích hodně poznáš, i když to si musíš přiznat hlavně ty sama sobě. Pak si myslím, že tvůj rozchod s manželem je nejenom ospraveditelný z morálního hlediska i před Bohem, ale ještě může tvůj příběh pomoct mnoha dalším lidem, kterým třeba otevřeš oči. Nejsem určitě žádná autorita na náboženství, ale myslím, že by Bůh preferoval tuhle variantu, než celoživotní trápení tvoje a pak asi i tvých dětí. :-) (A protože je zřejmé, že kdo zažil v dětství fyzické násilí v rodině, považuje ho za "normální" i pro svůj dospělý život, jde to ještě dál :-( )
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka: já si taky muže nevybírala podle předlohy :-) ale zamilovala jsem se, tak to myšleno nebylo, bylo to myšleno že si takto vybíráme podvědomně, protože přebíráme vzory chování ze své rodiny, víš - jinak se drž a zmákneš všechno operaci i rozvod, pa
Odpovědět
Dik Brudi,myslim ze som pochopila ako si to myslela :-) Urcite je to podvedome ,,vyberanie,,. Kopa urcite mas pravdu a suhlasim s tebou.Je to tazke a myslim,ze aj bude.Podla vsetkeho je to rozhodutie na mne...i ked som typicka Vaha :-) nenavidim rozhodovanie a vzdy si vyberam strednu cestu resp.kompromis,no v tomto pripade sa to neda.Sama si uvedomujem,ze takto dlho nebudem moct zit a hlavne nedokazem... :-(
Odpovědět
kati sory ale typicka vaha nie si. vahy maju radi harmoniu a kde nie je harmonia nie su ani vahy ;-) a predovstkym vahy su znacne samolube a to nejak na teba nesedi ;-)
Odpovědět
Jo jo, udělat rozhodnutí je určitě to nejtěžší, co člověka při rozvodu čeká, jak se jednou rozhodneš, půjdou věci samy od sebe. :-) Každá situace se dá zvládnout; "co tě nezabije, to tě posílí" a pro rozvod, a život po rozvodu to platí 100%!
Odpovědět
Zeli dik,beriem to ako kompliment ;-) JJ Kopa urcite je to to najtazsie rozhodnutie...preto som sa do teraz s tym neponahlala a snazila som sa pozerat na veci racionalne.Ale moj rozum mi vravi,ze taky to zvazok nemoze dlho fungovat. Zaujimalo by ma ako sa spravaju pary,ked sa pohadaju resp.po hadke.Pre mna hadka vzdy trvala 5min.Povedala som si,co bolo za potreby ;-) a bolo.Zivot isiel dalej.No s mojim manzelom to niekedy bolo ,,divoke,,.Dokazal sa so mnou aj tyzden,dva nerozpravat.Vedel,ze ma to ,,zabija,,...Alebo nechcel v noci so mnou spat v jednej posteli.Tak som spala na pohovke.Alebo nieco ,,lietalo,,.....pripadalo mi to dost krute,takto sa spravat po hadke za malichernost.Samozrejme,ze sa mi zakazdym omluvil,ale vzdy som vedela,ze sa to stane zas... :-(
Odpovědět
kati napr. my sa nedokazeme dlho hnevat po hadke a velmi sa moc nehadame tak neviem totiz keby u nas doslo k opravdovej hadke tak by asi lietali blesky, lebo sme dost vznietlive znamenia :-D
Odpovědět
kkatka: my se v podstatě nehádáme, určitě ne tak že bychom na sebe ječeli nebo tak,prostě si to jen nějak důrazněji sdělíme, ale i když občas udělám nafouknutou tak mi to vydrží cca 10 min. nemá smysl si nemluvením na sebe kazit život. Hlavně jsem děsně ukecaná tak to nikdy nevydržím, a přítele toho zase jen tak něco nenaštve.
Odpovědět
katka: uz si se rozhodla, ze se rozvedes nebo jeste porad premyslis? mne prijde, ze jeste rozhodnuta nejsi, ale podle toho, co pises, podle me neni jine reseni =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?